Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12271228122912301231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: No Way Out

24inch 2k da niye pikselleri görsün dalga mı geçiyorsunuz, 27inch 2k dan pikseller daha küçük olur çünkü ppi değeri daha yüksektir.

Biride 24inch 2k alma demiş gayette alınır hatta 27inch 2k ya göre daha az AA açma ihtiyacı olur, kendiliğinden AA sağlar.

2k monitör 24" olduğunda pencere, yazı ve ikonlar küçük olur. windows 10 da ayarlar kısmından ayarlayabilirsiniz ama o zamanda hafif bulanıklık olur.. 24" ekranda piksel ve ppi konusunda daha yüksek sonuç alınır.. ama 2k 144hz almışken en ideal boyut 27" bence.. elbette bu görece bir durum.. bazıları 55" TV alıp monitör kullanıyor.. bazıları da 21,5" ekrandan yukarısında rahatsız oluyor.. bende 2 adet 27" kullanıyorum.. (4k film ofis + 2k oyun ve 3d)

• Çok teşekkür ederim Allah razı olsun :)

Bu monitör iyimiş. Hoşuma gitti fakat fiyat yüksek bundada. Birde en önemlisi ve benim en korktuğum kısım ölü piksel ile Köşelerden ışık sızması ve bulutlanma. En temizini bulmak için görerek almak en iyisi.. şuan zaten almam zor.

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ben hala monitor alamadim.

Bir el atin lutfen.

Msi gaming x 1080 var.

Bilgisayari sadece oyun icin kullaniyorum.

Tepkime suresi 1 ms olmali. 144 hz veya ustu.g sync.

24' dusunuyorum. 27' buyuk gelecektir. Cunku monitoru masanin ustune koyucam.

Aslinda 24' monitor 2k alicaktim ama oyunlarada alt yazilarda ve item lar kuculur dediler. Yine kafam karasti. Bu yorumu yapan arkadaslar 2k 24' monitorleri mi var yoksa tahminimi konusuyorlar.

Forumda kimse 2k 24' kulanmiyor mu?

Windowsta ikonlarin kucuk olmasi hic sorun deil benim icin. Ben oyun icin kullanicagimda bana oyun icindeki alt yazi ve item boyutlari veya uyari boyutlari onemli.

2k monitorler icin Magazalarda deneme sansim olmuyor.

Kapali kutu var diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the-music

Arkadaslar ben hala monitor alamadim.

Bir el atin lutfen.

Msi gaming x 1080 var.

Aslinda 24' monitor 2k alicaktim ama oyunlarada alt yazilarda ve item lar kuculur dediler. Yine kafam karasti. Bu yorumu yapan arkadaslar 2k 24' monitorleri mi var yoksa tahminimi konusuyorlar.

Windowsta ikonlarin kucuk olmasi hic sorun deil benim icin. Ben oyun icin kullanicagimda bana oyun icindeki alt yazi ve item boyutlari veya uyari boyutlari onemli.

2k 165hz 27", 1080p 144hz 24" ve 1080p 60hz 24" monitör kullanıyorum şuan.
    oyunlarda hud dediğimiz arayüz küçülebilir evet ama küçük hali bile görülür şekildedir. zaten çoğu oyunda hud'ı büyütme seçeneği mevcut. bu bir sorun değil.

2k 144hz için gtx1080 yeterli değil. gta v'te 80 fps, rainbow sixte 70 fps alıyorum. 1080p 144hz ya da 2k 60hz için ideal şuan bu kart. eski oyunlarda bir sorun yok ama. bf4, cs go, dota 2 gibi oyunlar 2k'da takır takır çalışıyor 144fpste. overwatchta çalışır muhtemelen 2k 144fpste.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    bu TN panel, ışık sızma sorunu bunlarda olmuyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

quote:

Orijinalden alıntı: the-music

Arkadaslar ben hala monitor alamadim.

Bir el atin lutfen.

Msi gaming x 1080 var.

2k 165hz 27", 1080p 144hz 24" ve 1080p 60hz 24" monitör kullanıyorum şuan.
    oyunlarda hud dediğimiz arayüz küçülebilir evet ama küçük hali bile görülür şekildedir. zaten çoğu oyunda hud'ı büyütme seçeneği mevcut. bu bir sorun değil.

2k 144hz için gtx1080 yeterli değil. gta v'te 80 fps, rainbow sixte 70 fps alıyorum. 1080p 144hz ya da 2k 60hz için ideal şuan bu kart. eski oyunlarda bir sorun yok ama. bf4, cs go, dota 2 gibi oyunlar 2k'da takır takır çalışıyor 144fpste. overwatchta çalışır muhtemelen 2k 144fpste.

Hocam zaten g-sync monitör istiyor arkadaş 2K 144hz gayet yeterlidir 80 fps almasının hiçbir zararı olmayacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: WinKy

Aslında cevap yazmıcaktım ama kısadan yazayım. Bak kendinde demissin '' 24" de yazılar simgeler çok küçülür. '' 24"de yazılar kuculucek peki o sekilde kim kullanmak ister? Bu sefer çözünürlügü düsüreceksin büyümesi için 24"dede pixellerin ortaya çıkmasına sebep olur. Umarım anlatabilmisimdir. Almak isteyen gitsin alsın kimse kimseyi tutmuyor. 2K için 27" ideal oldugunu söyledik bizde.

24"te 2kda pikseller görünmez rahatça. 27"te çok daha rahat görülür pikseller büyüdüğü için. windowsta simgeleri büyütme mevcut. çözünürlüğü düşürmeye gerek kalmıyor.

• arkadaşlar ben msi 1070 aero oc modelini aldım, bu kartı overclock yapmaya değermi sizce?
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    ışık sızmaları panel türüyle alâkalı değil ki. Kasayla ve edge led dizilimi ile alâkalı. Keşke bu kadar pahalı satılan ürünler arka led aydınlatmalı ve lokal dimmig (karartma) özelliği ile gelseler.

Edge led aydınlatmalı ürünlerin büyük bir çoğunda malesef karanlık ortamda kiminde az kiminde ise kabul edilemeyecek seviyede ışık sızması oluyor.

• the-music kullanıcısına yanıt
    144Hz monitör ile 180hz monitörün G-Sync ve V-Sync'te oluşan girdi geçikme zamanlarının karşılaştırılması:

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
  • ben gsync on + vsync on + RTSS (140 fps sabitleme)şeklinde baya bir test yaptım.

fifa 17'de 220-280 fpslere vuruyordu.
    gsync on + RTSS (140 fps) yapınca ekranda yırtılmalar yakaladım.
    gsync on + vsync on + RTSS (140 fps) ile bu yırtılmaları görmedim. nvidia kontrol panelde vsync aktif etmenin yararını bu şekilde gördüm. herhangi bir gecikmeyle de karşılaşmadım. oyun eskisine oranla (gsync on + vsync on) daha akıcı hale geldi sanki.
  • canskru kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajımda paylaştığım tabloda işaret ettiğim olay, girdi geçikme süresi, yenileme hızı daha yüksek olan monitörde daha düşük çıkmış yani 180hz monitör 144hz monitöre kıyasla daha iyi değerler vermiş 240hz monitörde daha da iyi olacaktır.

En tutarlı G-Sync deneyimi için oyunun içindeki ayarlarda V-Sync ayarıda kapatılıyor. Monitörün desteklediği yenileme hızından daha yüksek fps ile oynamak için Nvidia denetim panelinde V-Sync yerine FastSync'i de açabilirsiniz. G-Sync monitörün yenileme aralığına karşılık gelen fps değerlerinde çalışıyor. Alt değer için 30hz ama G-Sync'in tutarlı çalışabilmesi için en az 36 fps öneriliyor. En üst değerse monitörün maximum yenileme değeri gibi gözüksede gerçekte maximum fps'yi bunun biraz altına ayarlamak gerekiyor çünkü fps monitörün maximum yenileme hızına 2-3 fps yakın veya eşit olursa burada G-Sync yerini V-Sync'e bırakmaya başladığından tutarsız oluyor bunu da RTSS ile fps limitini koyarak önlüyoruz.

Benzer senorya FastSync içinde geçerli: Fps monitörün maximum yenileme değerine eşitlenmeye başladığında G-Sync yerini FastSync'e bırakmaya başlıyor ve üstüne çıktığında artık G-Sync çalışmıyor yerini FastSync'e bırakıyor ve FastSync'te bu yüksek değerlerdeki yırtılmayı önlüyor ama G-Sync kadar girdi geçikme süresi iyi değil, V-Sync kadar da kötü değil. FastSync'in olumsuz yönü uygun kareyi yakalayıp ekrana getirme sırasında kare atlarken ara-sıra kekeleme olayına sebebiyet verebiliyor olması.

V-Sync ON: 1-3 çerçeve süresi kadar girdi geçikmesi (lag)
    FastSync ON: 2-12ms kadar girdi geçikmesi

Önerilen G-Sync optimum ayarları:

G-Sync ON + V-Sync ON(Nvidia Kontrol Paneli) + V-Sync OFF (oyun içinde) + FPS sınırlama (RTSS)

Yukardakileri yazarken blurbusters.com'da Jorimpt'in emeğinden faydalandım.
    http://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=5&t=3073
    https://forums.geforce.com/default/topic/965224/geforce-drivers/gsync-not-working-100-/9/
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125020165

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 26 Mart 2017; 4:25:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Interstellar

Önceki mesajımda paylaştığım tabloda işaret ettiğim olay, girdi geçikme süresi, yenileme hızı daha yüksek olan monitörde daha düşük çıkmış yani 180hz monitör 144hz monitöre kıyasla daha iyi değerler vermiş 240hz monitörde daha da iyi olacaktır.

En tutarlı G-Sync deneyimi için oyunun içindeki ayarlarda V-Sync ayarıda kapatılıyor. Monitörün desteklediği yenileme hızından daha yüksek fps ile oynamak için Nvidia denetim panelinde V-Sync yerine FastSync'i de açabilirsiniz. G-Sync monitörün yenileme aralığına karşılık gelen fps değerlerinde çalışıyor. Alt değer için 30hz ama G-Sync'in tutarlı çalışabilmesi için en az 36 fps öneriliyor. En üst değerse monitörün maximum yenileme değeri gibi gözüksede gerçekte maximum fps'yi bunun biraz altına ayarlamak gerekiyor çünkü fps monitörün maximum yenileme hızına 2-3 fps yakın veya eşit olursa burada G-Sync yerini V-Sync'e bırakmaya başladığından tutarsız oluyor bunu da RTSS ile fps limitini koyarak önlüyoruz.

Benzer senorya FastSync içinde geçerli: Fps monitörün maximum yenileme değerine eşitlenmeye başladığında G-Sync yerini FastSync'e bırakmaya başlıyor ve üstüne çıktığında artık G-Sync çalışmıyor yerini FastSync'e bırakıyor ve FastSync'te bu yüksek değerlerdeki yırtılmayı önlüyor ama G-Sync kadar girdi geçikme süresi iyi değil, V-Sync kadar da kötü değil. FastSync'in olumsuz yönü uygun kareyi yakalayıp ekrana getirme sırasında kare atlarken ara-sıra kekeleme olayına sebebiyet verebiliyor olması.

V-Sync ON: 1-3 çerçeve süresi kadar girdi geçikmesi (lag)
    FastSync ON: 2-12ms kadar girdi geçikmesi

Önerilen G-Sync optimum ayarları:

G-Sync ON + V-Sync ON(Nvidia Kontrol Paneli) + V-Sync OFF (oyun içinde) + FPS sınırlama (RTSS)

Yukardakileri yazarken blurbusters.com'da Jorimpt'in emeğinden faydalandım.
    http://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=5&t=3073
    https://forums.geforce.com/default/topic/965224/geforce-drivers/gsync-not-working-100-/9/
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125020165

Aynen hocam rtss ile sınırlamak vsync i etkinleştirmediği için lag olmuyor oyunda. özellikle fifa 17 de ciddi avantaj sağladı bana bu özellik.

yalnız bir noktayı anlamam mümkün değil.

nvidia gsync i yapmış düşünmüş helal olsun da e arkadaş monitörün tazeleme hızını geçince vsync i insana dayatıp yüksek performans alıyorsan da lag lı oyun oynayacaksın denmezki insana. 3500 liraya 4000 liraya ekran kartı alıyoruz neymiş ekran kartı aşırı güçlü olduğu için tearing micro stutter filan görmemek için vsync ile laglı oynayacakmışız. o zaman düşük performanslı kart daha mı avantajlı oluyor. dsr ile çözünürlük yükseltmeyi denedim onda da tearing e rastladım. gsync açık olmasına rağmen tearing yapıyor. cidden anlamam mümkün değil. milletle dalga mı geçiyorlar napıyorlar çözemedim gitti.

• nvidia denetim masasında nerden açıyoruz vsync
  • Düşey senkronizasyonu 'açık' hale getirin.

• yaptım hocam teşekkürler
  • Arkadaslar yardimlariniz icin tesekkur ederim.

2k 24' te hud ayarlarinda alt yazi ve item lari buyutulebilyorsa 2k 24" monitore daha sicak bakiyorum.

2k da sanirim 100 fps uzeri almak zor olur.

Ama 2k da 60 fps nin altina da inmez diye tahmin ediyorum.

Ben genel olarak fps, tomb raider gibi oyunlar, yaris ve futboll oyunlarini oynuyorum.

Monitor olarak samsung 40d 6500 de oynuyorum suan.

Tomb raider i saymassak cogu oyunda dsr 2k da 60 fps uzeri degerler aliyorum.

Bir arkadas 2k monitorlerde smmaa aaa gibi ayarlari acmaya gerek kalmacagini cunku monitor 2k ve 24' oldugu icin net bir goruntu vercecegini ve boylece fps de artis olacagindan bahsetmisti dsr 2k'a gore.

Bu sekilde olunca da 2k monitor daha cazip gelmeye basladi bana.

Tv de oyun oynarken tepkime ve fps droplarini cok rahat gorebiliyorum. Bu konuarda hassasim.

2k 144hz monitorde 60 fps uzerinde deger alacagimdan ve g sync monitor olacagindan sanirim oyunlarda sorun yasamam diye tahmin ediyorum.

G sync 144 hz monitorde 60-70 fps olmakla yine g sync 144hz monitorde 100-130 fps almak arasinda ne kadar fark var? Biz bu farki hissedebiliyormuyuz?

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-led-23-8-ag241qg-165hz-1ms-g-sync-2k-dp-port-gaming-monitor.html

Bu monitor hakkinda ne derseniz.

Boyle bir monitor almakli mantikli yoksa full hd 144 hz veya ustu g sync tn panel 1 ms almak mi daha mantikli.

Dedigim gibi full hd dsr 2k yapilabiliyor ama bazi arkadaslar normal 2k monitor daha iyi bir cozunurluk verir demislerdi.

Vatanda bu monitoru gormustum ama tam detayli inceleyemedim. Fakat hissettigim ips ekran gibi canli bir goruntusu yok.

Tn paneller ips gibi olmadigindan Tn panel full hd ile tn panel 2k arasinda ne kadar fark vardir?

Tv lerde bu fark hissediliyor. Fakat tn panellerdeki durum nedir.

• the-music kullanıcısına yanıt
    viewsonic xg2703-gs arada 3400 e düşüyor. takip etmekte fayda var. okadar vermişken ips olması daha iyi tabikide.

Eğer sürekli hikaye tabanlı yüksek grafikli oyunlar oynuyorsanız 2k 60hz daha iyi bir tercih olur. Ama rekabetçi oyunlar oynarım diyorsanız (cs go, dota 2). ozaman 144hz iyi bir tercih olacaktır. Gerçi demişsiniz fps, yarış futbol diye. zaten bunlar da 144hz ideal seçim olacaktır. 2k monitörde de AA açmak gerekir. ben 4xmsaa açmadığım sürece tırtıkları görmeye devam ediyorum.

24" AA etkisi yapmıyor. ekran ufak olduğu için tırtıkları görmek zorlaşıyor. Ozaman monitörden 2 metre uzaklaşmak ta 4k etkisi yapıyor gibi bir sonuç çıkıyor ortaya :D

Son olarak okadar para vermişken TN panele hiç bulaşmayın. şuan 3 monitör kullanıyorum 2si ips 1i TN. mecbur kalmadıkça TN panele bi pencere sürükleyip bakmıyorum. En gereksiz pencere neyse herzaman onu TNye sürüklüyorum. görüntü kalitesi çok kötü. hele hemen yanında 2 ips monitör varsa çok bariz farkediyor kalite.

• arkadaşlar oyun promosyonu olarak hangisini aldınız? For Honor mı yoksa Ghost Recon: Wildlands mi?
    vatan bugün göndermiş oyun kodunu. ona göre alacağım ancak hangisini alsam karar veremedim. şöyle online modu olan
    for honor'ı alayım diyorum ancak serverlarında sıkıntı var demiş bir kaç arkadaş. wildlands gibi tps/fps karışımı bir kaç
    oyun var listemde. tabi kararsızlık kötü bir şey :D
  • Arkadaşlar almış olduğum Asus Gtx 1080'de CW var

En son Gtx 780 kullanmıştım sanırım hiç yüksek FPS'lere çıkmadığım için CW falan duymamıştım. Herkes CW diyor ne ki bu ya diye düşünüyordum ki, Dead Space 3 oynarken tiz bir ses geliyor bir yerden diyorum kendi kendime Allah Allah falan oyunda hareketlerimle ses de değişiyor kalınlaşıp inceliyor, sonradan kafama CW olduğu dank etti...

Çok test etme fırsatım olmadı seyahatteydim haftasonu şimdi dönüş yolundayım ama hangi programla test edebilirim ve hangi FPS üstü kabul edilebilir CW için? Bu arada bendeki CW dışardan da rahatlıkla duyuluyor maalesef...

Aldığım monitörde ışık sızması, ekran kartında da CW çıktı... Üreticiler neden bu kadar gevşekler aklım almıyor artık herşey kalitesiz üretiliyor, çağımızda kalite kavramı yok artık...

• 
Sayfa: önceki 12271228122912301231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.