Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11651166116711681169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AMD VEGA çok iyi bir güçte çıkarsa ileriye dönük Nvidia'da arada çıkaracağı refresh ürünler yerine asıl güçteki yeni kartlarını çıkarır buda süper görseller ile film tadında akıcı oyun dünyası demek. İster AMD kullansın ister Nvidia herkes kazanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Siz neden türkiye pazarı üzerinden değerlendiriyorsunuz? buradaki aç kurtlar sizce bu yönde hareket ederler mi?

Adamlar indirim ve açıklamaları yaparken ABD üzerinden konuşuyor. TR pazarını düşünerek hareket etmiyor.. 1080 modelleri bile kim bilir ne zaman indirim görür. kartlar ellerinde ve stokları bitirmek için yaparlar. 980 Ti bile hala bazı sitelerde çok pahalı.. 1070 varken 980 Ti alırmısınız?

Bu fiyatlar ile buradan almak istemeyen ben gibi bir çok kişi Amazon üzerinden çok daha uyguna aldı zaten katlarını, yarın indirim uygulanınca da almaya devam edecek..

bende zaten amazondan aldım. ama araştırdığım zamanlarda yok 1080ti çıkacak bekleyin 1080 fiyatları düşecek falan diyorlardı ki 1080 daha birkaç ay önce çıkmış kendimce nooluyor dedim. mantıken almak beklemekten doğruydu. neticede bu üfürenlere diyorum zaten. mantık dışı tavsiyelerde bulunanları dinlemek fayda getirmiyor demek istediğim bu. tepkim mantık dışı hayali yorumlarla milleti yönlendirenlere. kimisi gerçekten ölücü tip kimiside gerçekten inanıyor kurduğu hayallere.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

quote:

Siz neden türkiye pazarı üzerinden değerlendiriyorsunuz? buradaki aç kurtlar sizce bu yönde hareket ederler mi?

Adamlar indirim ve açıklamaları yaparken ABD üzerinden konuşuyor. TR pazarını düşünerek hareket etmiyor.. 1080 modelleri bile kim bilir ne zaman indirim görür. kartlar ellerinde ve stokları bitirmek için yaparlar. 980 Ti bile hala bazı sitelerde çok pahalı.. 1070 varken 980 Ti alırmısınız?

Bu fiyatlar ile buradan almak istemeyen ben gibi bir çok kişi Amazon üzerinden çok daha uyguna aldı zaten katlarını, yarın indirim uygulanınca da almaya devam edecek..

bende zaten amazondan aldım. ama araştırdığım zamanlarda yok 1080ti çıkacak bekleyin 1080 fiyatları düşecek falan diyorlardı ki 1080 daha birkaç ay önce çıkmış kendimce nooluyor dedim. mantıken almak beklemekten doğruydu. neticede bu üfürenlere diyorum zaten. mantık dışı tavsiyelerde bulunanları dinlemek fayda getirmiyor demek istediğim bu. tepkim mantık dışı hayali yorumlarla milleti yönlendirenlere. kimisi gerçekten ölücü tip kimiside gerçekten inanıyor kurduğu hayallere.

Abi DonanımHaber artık böyle ben bunu kabullendim. Ölücüler ve bekleyinciler sardı her yanı. Adamdan sistem önerisi istiyorsun "Yoooo, sakın ha! Şu gelecek, bu gelecek, bu tanıtılacak, 24 ay sonra şu bekleniyor 48 ay sonra bu konuşulacak 33.522 hafta sonra devrim olacak, sakın şimdi sistem toplamayın, bekleyin!" diyor sana. Hep böyle ama yıllardır bu değişmedi. O yüzden canın bir şey almak isterse ve paran da varsa alacaksın kısacası.

Ben Amazon alışverişlerinde taksit olayını napıyorsunuz onu öğrenmek istiyorum? Yani Türk lirası olarak 3000 liraya tekabül eden birşeyi taksitsiz mi alıyorsunuz? Bir de mesela Amazon'da fiyatını gördüğümüz bir ürünün bize ne kadara mal olacağını, vergiler falan dahil nasıl hesaplıyoruz?

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Yahu siz insanların ne dediğine niye bakıyorsunuz.. ben GTX 670 den 1070 modeline geçiş yaptım. 2 seri atladım ve hiçbir eksiklik hissemedim bu 3 sene zarfında.. insanların lafı ile hareket etsem kart falan alamazsın..

Siz ne zaman aldınız bilmiyorum ama ben Ağustos ayından beri yaklaşık 8 aydır kartımı kullanıyorum.. o kart gelecek, bu üst model gelecek, bekle babam bekle.. her modelin bir yenisi üst modeli illaki çıkacak.. siz ihtiyacınıza göre beklentinizi karşılayan kartı aldıysanız çıkacak kartlar sizi ilgilendirmesin..
  • 1080ti'ı salla, 1080'in fiyatı 500 dolar olması çok iyi olmuş. Tabi bu ülkemizde yansımayacak çünkü Türkiyede sadece bindirimler yansıtılır, indirimler uygulanmaz. Amazondan 500 dolara 1080 net alınır, vega megada beklemeyin o da ancak fiyatıyla yarışır benden demesi. 1080'i bazı oyunlarda geçer bazı oyunlarda gerisinde kalır o ayarda bir kart olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

quote:

Abi DonanımHaber artık böyle ben bunu kabullendim. Ölücüler ve bekleyinciler sardı her yanı. Adamdan sistem önerisi istiyorsun "Yoooo, sakın ha! Şu gelecek, bu gelecek, bu tanıtılacak, 24 ay sonra şu bekleniyor 48 ay sonra bu konuşulacak 33.522 hafta sonra devrim olacak, sakın şimdi sistem toplamayın, bekleyin!" diyor sana. Hep böyle ama yıllardır bu değişmedi. O yüzden canın bir şey almak isterse ve paran da varsa alacaksın kısacası.

Ben Amazon alışverişlerinde taksit olayını napıyorsunuz onu öğrenmek istiyorum? Yani Türk lirası olarak 3000 liraya tekabül eden birşeyi taksitsiz mi alıyorsunuz? Bir de mesela Amazon'da fiyatını gördüğümüz bir ürünün bize ne kadara mal olacağını, vergiler falan dahil nasıl hesaplıyoruz?

amazonların hepsi farklı. en ucuzu abd amazon.com ama türkiyeye çoğunu göndermiyor yada gönderiyorsada kargo vergi diğer amazonlardan yüksek çıkıyor. birde avrupadan ithalat vergisi %18, diğer ülkelerden ithalat vergisi %20 abd de buna dahil ve abd internet sitelerindeki fiyatlar abd vergisiz fiyatlar. buna %5-8 abd içinde bile alsan eyalete göre vergi biniyor. yani abd amazondaki liste fiyatları hiçbir yerde referans olamaz. forumda bazen bu hataya düşüyorlar yok abd de 500 dolar falan diye, hayır o abd vergisiz fiyat. kimse kimseyi kandırmasın kendinide yanıltmasın.

ancak avrupa amazonlardaki ilk gördüğün liste fiyatları vergi dahil fiyatlar. o yüzden avrupa amazondan gelirken (özellikle almanya amazon.de ile anlaşma var heralde) avrupa vergisini liste fiyatından düşüyor, üstüne tr gümrük + kargo ekliyor sana son fiyatı veriyor. bu yüzden sonuçta almanya amazon.de şu anda en karlısı, eğer direk tr adrese istiyorsan.

yada abd de birini bulacan onun adrese göndertip o türkiyeye getirecek, en ucuz yurtdışı alışverişi yapma yolu bu.

ancak yorulmaya risk almaya gerek yok, almanya amazon.de 30 gün koşulsun iade hakkıda veriyor sen ürünü teslim aldığından itibaren ancak satıcı amazon.de olmalı bazen amazon.de den alırsın ama satıcı filanca diye yazar onların şartları başkadır. almanya amazon.de de 50€ üzeri türkiyeye kargo bedava. kısacası tr adrese teslim için en cazip ve en ucuz almanya amazon.de

amazon.de ürün ekranda ilk açtığında 500 dolar desen, sen sepete ekledin, tr adresini teslimat adresi olarak gösterdin, almanya vergisi düşüp tr gümrük ekliyor, ya 490€ yada 510€ olur, ilk ekranda gördüğünden farklı birşey değişmiyor yani. o yüzden almanya amazon.de de ilk gördüğün fiyatı baz alabilirsin. eğer ilk karşına çıkan ekranda türkiyeye gönderilmiyor dese bile buna itimat etme, sen sepete ekle, bir bakıyorsun son adres seçip ileri diyince, ekranda türkiyeye gönderiliyor yazıyor ve toplam fiyatı sana sunuyor, yada gerçekten hata veriyor ve teslimat adresini değiştir diyor.

eğer tr vergisini çok farklı eklerse mesela 500€dan almanya vergisini düştün 400€ kaldı + %18 tr gümrük desen 480€ mu etti eğer 480€ beklerken son ekranda 590€ gibi çok farklı çıkarsa müşteri hizmetleri ile görüşüp yanlış çıkan vergiyi düzeltmelerini isteyebilirsin. düzelene kadar defalarca deneyebilirsin kimisi yapamam diyor kimisi pat diye yapıyor.

türkiye ANAvatanımız tamam ama almanya da üvey anamız gibi bazen dövüyor bazen seviyor ))

• Curimo kullanıcısına yanıt
    quote:

En son çıkan K.Kartı kullanım ve taksitlendirme ile alakalı yasa yurt dışı alışverişlerinde taksit imkanını ortadan kaldırdı.. Yıl başı öncesi bazı bankalar yurt dışı işlemlere 4 taksite kadar imkan sağlıyordu faizsiz..

Ben Teb Bonus kart ile 4 taksitli aldım kartımı..

Ürün hesaplaması içinde bir amazon hesabı açarsınız.. ilgilendiğiniz ürünü sepete ekleyerek satın alma ekranına gelene kadar devam edersiniz.. ister TL cinsinden, isterseniz USD/EURO cinsinden satın alarak bankanıza ödemesini yaparsınız..

Peşin alma gücünüz yok ise taksit imkanıda olmadığından pahalı ürünlerde tek şansınız düşük faizli banka kredisi.. ALmak istediğiniz ürünün tutarı kadar istediğiniz taksit sayısı ile kredi çeker, ürünü aldığınız k.kartının ilk extre ödeme gününde kartınıza ödeme yaparsınız.. çektiğiniz parayıda bankaya taksit taksit ödersiniz faizi ile..

Tüm bu işlemler sonucunda ürünün Türkiye fiyatını karşılaştırınız.. eğer bu işlemler sonucu Türkiye fiyatından yüksek bir rakama gelecek ise bunca zahmete gerek kalmıyor. buradan garantili şekilde 6 taksitle alabilirsiniz..

Yurt dışı üründe, gümrük versigi, kargo bedeli, Döviz kur durumu, kullanılan kredi için istinilen faiz = topam geri ödenen ücret şeklinde hesaplanır..

• quote:

Yahu siz insanların ne dediğine niye bakıyorsunuz.. ben GTX 670 den 1070 modeline geçiş yaptım. 2 seri atladım ve hiçbir eksiklik hissemedim bu 3 sene zarfında.. insanların lafı ile hareket etsem kart falan alamazsın..

Siz ne zaman aldınız bilmiyorum ama ben Ağustos ayından beri yaklaşık 8 aydır kartımı kullanıyorum.. o kart gelecek, bu üst model gelecek, bekle babam bekle.. her modelin bir yenisi üst modeli illaki çıkacak.. siz ihtiyacınıza göre beklentinizi karşılayan kartı aldıysanız çıkacak kartlar sizi ilgilendirmesin..

sizi biliyorum bende haziran temmuz gibi aldığımdan araştırırken size denk geliyordum. 780den memnunken bir gaza gelip 1080e geçtim, 980ti mi 1070mi falan derken baktım 1080 daha götürecek bastım parayı 1080e. yani 1080 çıktığında hala 780 ile memnun olan ben 1380 bile çıksa 1080den memnun kalırım heralde. buna rağmen yok 1080ti çıkacak 1080 şimdi alınmaz diyenler vardı şaşırıyordum. heleki birisi 1080ti çıkacak diye duyunca tuttu 2. elde 1080ler düşer diye 1000 lira falan teklif verdi coştu iyice.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Herkesin beklentileri farklı. çok türlü görüşe sahip insanlar da var forumda.. kimi kendi çıkarına, kimi kendi görüşüne göre tavsiye verir..

Ben kart bilgileri ilk sızmaya başladığında 9xx serisini öldüren, kötüleyen herkese ve 9xx serisi kullanan bir çok kişiye ortak görüşümü belirttim..

9xx serisi kullanan kişiler 1080p monitör kullanıyor ise geçişe gerek yok, 10xx serisi almayı düşünüp, uzun yıllar kullanırım diyen varsa da bütçesine göre 1080 bile alabilir diye yönlendirme yapmıştım çoğu kez..

Her yeni modeli alan, ve her zaman tepe model kullanan kişiler için ise 1080 için boşuna fazladan para vermenin anlamı yok, en azından 1070 alınıp Ti çıkana kadar beklenerek en az zararla 1080 Ti ye geçiş yapılır diye çoğu kez yazdım..

Şimdi sizde 1080 den memnunsanız ve en az 2-3 seri sonra kart değiştiririm diyorsanız çıkan hiç bir modele ve fiyata takılmayın.. kartınızı güzel güzel kullanın derim.. şahsen ben kartımı ilk almaya karar verdiğimden beri 2020 ye kadar başka kart almam demiştim. hala o fikrim sabit..

Daha 1 hafta önce çocuğum oldu. ne monitör değiştirme şansım var, nede bol bol oyun oynama zamanım.. Full HD yıllanmış monitörüm ile şuan 60 üzeri FPS veren uLtra ayardaki her oyunu açabiliyorum ve bu gidişle de uzun zaman açacağını düşünüyorum kartımın..

Edit; imla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 1 Mart 2017; 16:5:43 >

• Ti ile ilgili daha bir iki gün oldu kötü konuşalı ama her zamankinden çok daha iyi bir kart geliyor. Alacak olanlara hayırlı olsun. Benimde hedefime girdi ancak fiyatı nedeniyle 1080 alırım gibi.

2K monitör ile kullanmayı planlıyorum. Vega keşke bu yaz çıksa ama 2017 sonuna falan sarkarsa da şaşırmam. Volta'yı hedef alması onunla yakın zamanda çıkacak olmasından dolayı da olabilir

Vega'nın bana cazip görünen tarafı Freesync. GSync maalesef çok pahalı ve monitörü aldığınızda kendinizi bağlıyorsunuz. Umarım bu işte çözülür. Aynı platforma çıkarları nedeniyle geçmezler ama Nvidia'da daha uygun bir çözüm oluşturmalı.

• quote:

quote:

En son çıkan K.Kartı kullanım ve taksitlendirme ile alakalı yasa yurt dışı alışverişlerinde taksit imkanını ortadan kaldırdı.. Yıl başı öncesi bazı bankalar yurt dışı işlemlere 4 taksite kadar imkan sağlıyordu faizsiz..

Ben Teb Bonus kart ile 4 taksitli aldım kartımı..

Ürün hesaplaması içinde bir amazon hesabı açarsınız.. ilgilendiğiniz ürünü sepete ekleyerek satın alma ekranına gelene kadar devam edersiniz.. ister TL cinsinden, isterseniz USD/EURO cinsinden satın alarak bankanıza ödemesini yaparsınız..

Peşin alma gücünüz yok ise taksit imkanıda olmadığından pahalı ürünlerde tek şansınız düşük faizli banka kredisi.. ALmak istediğiniz ürünün tutarı kadar istediğiniz taksit sayısı ile kredi çeker, ürünü aldığınız k.kartının ilk extre ödeme gününde kartınıza ödeme yaparsınız.. çektiğiniz parayıda bankaya taksit taksit ödersiniz faizi ile..

Tüm bu işlemler sonucunda ürünün Türkiye fiyatını karşılaştırınız.. eğer bu işlemler sonucu Türkiye fiyatından yüksek bir rakama gelecek ise bunca zahmete gerek kalmıyor. buradan garantili şekilde 6 taksitle alabilirsiniz..

Yurt dışı üründe, gümrük versigi, kargo bedeli, Döviz kur durumu, kullanılan kredi için istinilen faiz = topam geri ödenen ücret şeklinde hesaplanır..

O zaman büyük bütçeli ürünleri ki günümüzde dolar kuru sayesinde büyük olmayan bütçeli ürün kalmadı, bu şekilde almak bir işkence gibi, yani yapanlara da tebriklerimi iletiyorum ne diyim. Uğraşamam ben 200-300 lira için ki zaten taksitsiz ödeyemem de 3000-4000 liralık ürünleri. Hükümet her kapıyı kapattı maalesef. Hala daha.... neyse bu konuya girmek istemiyorum sinirlerim zıplıyor.

• Detaylı karşılaştırma tablosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 1 Mart 2017; 16:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

1080ti'ı salla, 1080'in fiyatı 500 dolar olması çok iyi olmuş. Tabi bu ülkemizde yansımayacak çünkü Türkiyede sadece bindirimler yansıtılır, indirimler uygulanmaz. Amazondan 500 dolara 1080 net alınır, vega megada beklemeyin o da ancak fiyatıyla yarışır benden demesi. 1080'i bazı oyunlarda geçer bazı oyunlarda gerisinde kalır o ayarda bir kart olacaktır.

Oh miss tam zamanında çıktı eğer Gtx 1080 500 $ dolar olursa; Rx Vega 449 % olarak şatışa sunulur belki de daha ucuza...Teşekkürler Amd iki vampir firmanın belini kırdığın için.Ayrıca dün yapılan bilgilendirme ve teknoloji etkinliğinde belirtildiği gibi 4 gb kartın gddr türevlerindeki karşılığındaki vram miktarı 8-16 gb ise daha iyi olur zira daha önce 8 gb'nin karşılığının 16-24 gb vram olacağı söylenmişti; bunu 1 adım daha ileri taşımışlar...İşlemci savaşları başladı sıra ekran kartlarında demiştim,asıl rekabet 2018 yılında olacak, Nvidia Hbm belleklere geçmezse ya da yeni teknolojisi yoksa İntel durumuna düşmesi muhtemel.Amd Ryzen gibi uzun soluklu çalışmasını 4 yıldır yapıyor;Fury-x modelinde de eskiden beri işi oldukça geliştirdi ilk defa teknoloji bakımından öne geçmek üzere semeresini 2018 yılında alır diyorumKazanan kim? son kullanıcı
    Not:Gtx 680 Amp! kullanıcısıyım 2k 144 Hz Freesync monitörle 120 hz olarak devam ediyorum

• 1080 ti iyi fiyattan çıkmış.Ortalama 1070 den 2 kat fiyata 2 kat performans vermiş.Normalde performans artışıyla fiyat farkı farklı olur.Fiyat farkı daha fazla olur tek kart olduğundan.Tek kartın birçok avantajıda cabası.

• quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

1080 ti iyi fiyattan çıkmış.Ortalama 1070 den 2 kat fiyata 2 kat performans vermiş.Normalde performans artışıyla fiyat farkı farklı olur.Fiyat farkı daha fazla olur tek kart olduğundan.Tek kartın birçok avantajıda cabası.

2 kat mı
    1080 1070 %19 hızlı olsa
    1080ti 1080 %19 onu say
    %140 geçmez
  • ermanozgen kullanıcısına yanıt
    Sabah Tİ, düz 1080'den %35 daha güçlü diyorlardı. O yüzden şimdiye kadarki en iyi Tİ olacak deniyor.

Abimdeki GTX 1070 OC ile Titan XP arasında %70 fark vardı geçmez diyorsunuz

Geçiyor hocam %141,61 yapıyor sizin hesapla :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mustiua

Geçiyor hocam %141,61 yapıyor sizin hesapla :)

evet 119x1,19=141,61
    alacaklar kıyaslasın daha bişi demiyom:D
    1070 x2 %200 zor be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanozgen -- 1 Mart 2017; 17:38:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burnerboost

Abimdeki GTX 1070 OC ile Titan XP arasında %70 fark vardı geçmez diyorsunuz

titan xp den güçlümü sence 1080ti
  • 
Sayfa: önceki 11651166116711681169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.