Şimdi Ara

Nvidia Titan V: Yine dünyanın en güçlüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.010
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Nvidia Titan V: Yine dünyanın en güçlüsü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    287 Mesaj
    bu kartın 14gb olmasını beklerdim hele ki hbm2 kullanıyolarsa bi anlamı olmalı ram miktarının. fiyatı da baya bi abartmışlar gibi, titan x pascal 1650$ ken, 24 gb ram li quadro p6000 4800$ ken, titan v yi 3000$ yapmak akıl kârı değil. 2000$ deseler tamam da fiyatı quadroya yaklaşan bir kart varken fazla kişinin alacağını sanmam. millet 2080ti bekler çıkınca alırlar 2000$ daha ucuzuna titan v performansında kartı. öte yandan 8k gaminge tek kart kullanarak ulaşma yolunda ilerliyoruz gibi.
    |
    |
  • Yarbay
    5356 Mesaj
    Abi hala fiyatı tartışanlar, yorumlayanlar var.

Fiyat elbette mantıklı olmayacak. Daha önce 815mm2 gpu mu üretildi. Gpunun boyutları akıl dışı, fiyatı öyle oluyor tabi. Hem de şuanki en ileri üretim tekniği ile üretilmiş. Yani büyük gpu üretmenin en zor olduğu üretim tekniğinde olamayacak kadar büyük bir gpu yapılmış durumda. Daha 12nm ve volta mimarili başka bir kart da görmedik. Genelde yeni üretim teknikleri küçük gpularla denenir. Burda alakası yok. Bu kartın maliyeti bile inanılmaz yüksektir. Son kullanıcıya satılabilecek durumda olmadığını tahmin etmek zor değil.

Edit: Reddit'ten de şunu eklemiş olalım. Fiyata dair görülmesi gereken bir nokta:

Buna bir de tensor core sayesinde uçuk düzeydeki fp16 (half precision) performansını ekleyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 9 Aralık 2017; 17:22:43 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    875 Mesaj
    Titan mitan farketmez bunda da GTA 5 40 FPS verir. Artık anlayın arkadaşlar oyun bozuk. Tıpkı PS de kolun bozuk olduğu gibi..
    |
    |
  • Binbaşı
    1751 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Nvidia yine akmış bir 10 yıl sonra sürücüsüz arabalar yaygınlaşınca rakipsiz şekilde bunları satıp tonla para kazanacaklar.

sürücüsüz araba çıkar sürücüsüz ekran kartı çıkmaz!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Sohbet
Lastik Avcısı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.