Şimdi Ara

Nvidia: 'Sony PS4'te Ucuza Kaçıyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
34
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> Nvidia: 'Sony PS4'te Ucuza Kaçıyor'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    280 Mesaj
    hadi ordan pis kedi. ps3e konulan rsxi gördük. adamalar o dönem için ellerinde olan g80 gpu sunu 8000 serisini koymadı gitti kırpılmış bir 7000 serisi koydu.
    hiç bir yeni teknoloji desteklemeyen bir gpu du. peki bir yıl öncesinden çıkan amd yapımı 360 gpusu nasıldı. birleşik shader üniteleri. tesselation desteği.
    cok daha teknolojik bir gpu idi 360 ın ki.. iyiki de yeni nesilde sony amd ile anlaştı. amd benim gözümde hep daha yenilikçi olmuştur ve daha kullanıcı dostu olmuştur.
    amd olması sony icin ve karşılıgında bizim için daha ucuz bir yapı demek.
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Nvidia'nın PS3'e yaptığı gpu'yu da gördük.Kendisinden daha önce çıkan xbox360'ın gpusunu alt edemedi.Şu an ps4'e bir gpu üretmeye kalksa rakibini yine alt edebileceğini sanmıyorum.Aynı dönemde çıkan konsolların gpuları çok ufak farklarla birbirine benzer performans sergiliyorlar.Nvidia ps4'e çok iyi bir gpu üretip koysa , microsoft da ona göre hamle yapar ve aynı seviyede bir gpu ile ona karşılık verir.Bir tarafın bu konuda üstün olması konsol satışlarını dolaylı olarak etkiler.

benim tek takdir ettiğim konsol xbox 360 gerek donanımı gerek gamepad i ile lider. 1 yıl önce çıkmasına rağmen ps3 den kat kat iyi grafik performansı veriyor tüm oyunlarda görüyoruz ps3 kullanıcılarında göz olsa zaten xbox kullanırlardı. ps3 ün isterse exclusive olsun tüm oyunlar doku kalitesi yerlerde hep bir bulanıklık arka planlar sisli renk kalitesi soluk beş para etmez. yüzlerce karşılaştırmaya rağmen hala daha deli gibi ps3 ü savunurlar. bir tane multiplatform oyunda xbox u geçen oyun göstersinler dişimi kıracam.

• Yarbay
    7509 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Nvidia'nın PS3'e yaptığı gpu'yu da gördük.Kendisinden daha önce çıkan xbox360'ın gpusunu alt edemedi.Şu an ps4'e bir gpu üretmeye kalksa rakibini yine alt edebileceğini sanmıyorum.Aynı dönemde çıkan konsolların gpuları çok ufak farklarla birbirine benzer performans sergiliyorlar.Nvidia ps4'e çok iyi bir gpu üretip koysa , microsoft da ona göre hamle yapar ve aynı seviyede bir gpu ile ona karşılık verir.Bir tarafın bu konuda üstün olması konsol satışlarını dolaylı olarak etkiler.

benim tek takdir ettiğim konsol xbox 360 gerek donanımı gerek gamepad i ile lider. 1 yıl önce çıkmasına rağmen ps3 den kat kat iyi grafik performansı veriyor tüm oyunlarda görüyoruz ps3 kullanıcılarında göz olsa zaten xbox kullanırlardı. ps3 ün isterse exclusive olsun tüm oyunlar doku kalitesi yerlerde hep bir bulanıklık arka planlar sisli renk kalitesi soluk beş para etmez. yüzlerce karşılaştırmaya rağmen hala daha deli gibi ps3 ü savunurlar. bir tane multiplatform oyunda xbox u geçen oyun göstersinler dişimi kıracam.

Kat kat üstün grafik performansı veriyor demek abartı olmuş ama xboxın multiplatform oyunlarda bir parça daha iyi grafik verdiği doğru.Doku kalitesi bazı oyunlarda daha iyi olabiliyor , keskinlik daha iyi , renkler daha canlı vs.Bunların dışında sunduğu ekstra birşey yok.Aşağı yukarı aynı.Göz zevkine etki ediyor mu derseniz iki konsolu yanyana koymadığınız sürece farkı anlayamazsınız bile.

İki cihazdan biri daha fazla detay çizebilse , daha fazla poligon işleyebilse , daha yüksek doku çözünürlüğüne izin verse o zaman grafiklerde kayda değer bir fark olurdu.Böyle bir fark yeni nesilde de olmayacak kanımca.
    |
    |

• Yarbay
    12279 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Yıl 2013 hala en ufak teknik bilgisi olmayan adamlar konsol konularına yorum yapıyor.Bu tarz yorum yapan arkadaşlar ile içli dışlı olmamak adına alıntı yapmadan cevap veriyorum GPU'da iş yok diyenler neye dayanarak diyor.PC sistemlerine göre bakarak işte bu ekran kartı bu ekran kartı düzeyinde o zaman Metro 2033 de 25 FPS verecek bir güç gibi açıklamalar yapıyor.Bu tarz bir karşılaştırma iMac ya da iPhone'a benchmark test yapıp yayınlamaya benziyor.Bu arada DDR5 çok üst düzey işlemlerde kullanılan bir sistemdir bilen bilir hatta söylentiler ilk çıktığı zaman 8 GB DDR5 olması imkansız , imkanı yok , o kadar da değil diyerek millet dalge geçmişti.PS4 bu açıdan oldukça avantajlı.

PS4'ü beğenmedim yorumunu anlarım , PC almak daha mantıklı yorumunu anlarım ama GPU yetersiz , iş yok gibi yorumlar yorumu yapanın hiç bir teknik bilgisi olmadığını ezbere konuştuğunu gösterir.

al ben alıntılayım sen önce gdrr ile ddr arasındaki farkı öğren sonra gel tartışalım!

İyi ki harf hatasını yakalamışsın yoksa hiç bir şey diyemeyecektin anlaşılan.
    |
    |

STEAM ID
    ORIGIN:Bandoper
    uPlay: Bandoper32
    PSN:bandoper

• Misafir Üyelik
    156918 Mesaj
    hey gidi tizar arkadaşım xbox kat kat daha iyi grafik ve donanım veriyo diyosun ps3 göre neye dayanarak bu kanıya vardın youtube videolarını izleyerekmi? donanım olarakta ps3 xbox dan daha üsyün haberin olsun ! ve birçok multi ps3 dahaiyi mesela assasin creed, needforspeed, borderlands ,battlefield,bioshock ,deadspace,medal of honor,mass effect, ninja gaiden,residendevil5, bunların çogunu hem xbox hemde ps3 de oynadım ps3 de daha iyiler hele bide ex oyunlarda ps3 ezip geciyo alan vake xboxta harıkaydı onun hakkını yiyemem tabi şimdi sorarım sana xboxta kaçtane türkçe oyun oynadın kaçtane bluray filim izledin o eeşşek kadar gamepad yorulmadımı .taktire şayan birkonsol varsa benim için de bu playstation dır arkadaş

gerçi renkler ve zevkler tatışılmaz
    |
    |
    12752 Mesaj
    Sony nVidia'ya demiş ki abi gel bizim grafik işlemcisini sen yap şu kadar para verelim. nVidia da parayı yeterli görmemiş ve kabul etmemiş. Hepsi bu. O kadar yazıyı boşa okumayın diye yazdım :)

2.Hic bir konsolu kapamadi ucude AMD yi getti su an da sindirememe durumu var.Sadece pc kaldi ellerinde ki el konsolu isine girmeye calisiyorlar.

3.PS4 GPU su HD7870 in modlanmis hali pek de ucuza kacilmis gpu oldugu soylenemez.

4.tizar arkadasim siz pc fanlari her konsol basligi altinda hic bir bilgiye sahip olmadan gelip cihazlari yerden yere vurma isini birakin lutfen.PS4 hakkinda en ufak fikrin yok kalkmis Sony bunlari ram ile kandiriyor fln.Al alette 7870 var tovbe tovbe
    |
    |

Bu yoruma kesinlikle katılmıyorum ve yıllardır bu tür bir yorum görünce de hemen cevaplamışımdır.Çünkü burası bir teknoloji sitesi ve bu iki konsoldan birini tercih edicek insanlar google'a girip ps3 mü xbox mı yazınca direk bu sitedeki yorumlara bakıp ona göre fikir ediniyolar.Bu yukarıdaki gibi yanlış ve tamamen taraflı bir yazı okuduklarında aldanmalarına yada her iki konsoldan da vazgeçip sağda solda 'oooo xbox daha iyi yae ' diye kullanıcıları rahatsız etmesinler diye karşıyım. Her iki konsolun da teknik özellikleri hemen hemen aynıdır arkadaşlar kimse kendini kandırmasın.O nasıl bir cümledir zaten göz olsa xbox ta oynarlardı diye yazık gerçekten insanları bu kadar yanlış yönlendirmeye hakkınız yok sen git kırtasiyeden aldığın oyun hamurlarıyla oyna bebe. Bilmen açısından söylüyorum belli hiç ps3 görmemeşin dışarıda bir blu-ray player en az 100 tl ps3 alırken bunu da göz önüne al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numenorian -- 15 Mart 2013; 13:46:01 >

• Binbaşı
    1607 Mesaj
    Nvidia piyasada tek değilsin gardaş.İşine gelen senin gpu'nu alır.İşine gelmeyen almaz.Zoruna gidiyorsa fahiş fiyatlarını indir.Physx'in artık bir anlamı kalmadı.AMD o işi de çözdü sayılır.Sen bu yollarda LEŞ Biz bu yollarda çilekeş.
    |
    |

İMZAM KURAL DIŞIYSA KURALI DEĞİŞTİR BE GÜLÜM.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

quote:

Bu yoruma kesinlikle katılmıyorum ve yıllardır bu tür bir yorum görünce de hemen cevaplamışımdır.Çünkü burası bir teknoloji sitesi ve bu iki konsoldan birini tercih edicek insanlar google'a girip ps3 mü xbox mı yazınca direk bu sitedeki yorumlara bakıp ona göre fikir ediniyolar.Bu yukarıdaki gibi yanlış ve tamamen taraflı bir yazı okuduklarında aldanmalarına yada her iki konsoldan da vazgeçip sağda solda 'oooo xbox daha iyi yae ' diye kullanıcıları rahatsız etmesinler diye karşıyım. Her iki konsolun da teknik özellikleri hemen hemen aynıdır arkadaşlar kimse kendini kandırmasın.O nasıl bir cümledir zaten göz olsa xbox ta oynarlardı diye yazık gerçekten insanları bu kadar yanlış yönlendirmeye hakkınız yok sen git kırtasiyeden aldığın oyun hamurlarıyla oyna bebe. Bilmen açısından söylüyorum belli hiç ps3 görmemeşin dışarıda bir blu-ray player en az 100 tl ps3 alırken bunu da göz önüne al

bana ne bluray inden? oyun konsolunda oyun kıyaslanır. medya oynatıcılar varken kimsenin bluray için konsol aldığı yok zaten. ya harbiden hiç ps3 görmedim mahalle başına 3 tane ps3 cafe düşüyor. arkadaşlarımın çoğunda da var. taraflı olan bir topluluk varsa o da ps3 kullanıcılarıdır. bende xbox yok onuda söyleyeyim! pc kullanıcısıyım deneyimlerim ve karşılaştırmalarım sonucu kötünün iyisi hangisi diye sorsalar xbox 360 derim. evet ps3 kullanıcılarında göz yok. sana 100 lerce karşılaştırma yığarım kağıt üstünde yok donanımları aynı hatta ps3 ün ki daha iyi demekle olmuyor 8 sene geçmiş sonuçlar ortada. xbox ın gpu su ps3 ü döver nokta.
    |
    |

• Teğmen
    190 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Sony nVidia'ya demiş ki abi gel bizim grafik işlemcisini sen yap şu kadar para verelim. nVidia da parayı yeterli görmemiş ve kabul etmemiş. Hepsi bu. O kadar yazıyı boşa okumayın diye yazdım :)

aynen öyle ben beceremiyom al sen yap demiş
    |
    |
    konsolun özelliklerinde amd yi duyunca bende çok şaşırmıştım. umarım sony ne yaptığını biliyordur ve ileride biz kullanıcılar olarak sorun yaşamayız. ayrıca daha önce ps3 ün donanımında çalışılan firmalarla ps4 de tekrar neden çalışılmadı onu da anlamış değilim...
    |
    |
    1409 Mesaj
    Karın ağrısı başlamış belli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
son dakika
haberler
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.