Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.306
Cevap
204
Favori
411.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tema59

Evet arkadaşlar bende yeni seri nvidia shild kavuştum akşam kurulumunu yapıcam inşallah

Sorması ayıp, nerden kaça, nasıl aldınız?

Türkiyede gittigidiyor ve n11 den başka satılan yer görmedim oralarda da fahiş fiyat.
  • Burdan alınık ilanı açtım sağolsun formdan bir arkadaşımız amazon de aldığı fiyata verdi
  • Eski model Nvidia Shield'dan yeni modele geçmek isteyenler için:
    Cihazı forumdan bugün aldım Henüz 2. saatini doldurmadı.
    Elinde remote'lu eski model bulunan ve 2017 modeline geçmek isteyenlerle takas edebilirim.
    Benim kullanımım için eski versiyon daha iyi gibi duruyor.
    Evdeki sistemim AVR'li değil. Cihazı soundbar'a bağlamak için USB SPDIF çevirici kullanmam gerekecek.
    Hafıza genişletme için SD kartlı model daha çok işime yarayacak.
    Kalan USB port'u da tak çıkar medyalar için kullanmayı planlıyorum.
    Uzun lafın kısası model yükseltmek isterseniz mesaj atabilirsiniz.
    Bir de elinde şu cihazdan bulunan ve satmak isteyen varsa yine iletişime geçebilir.https://www.amazon.com/gp/product/B0036VO4X4/ref=ox_sc_sfl_title_8?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Nvidia shield'la uyumlu çalışan buna benzer çevirici tavsiyelerine de açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nebube -- 30 Ocak 2017; 14:31:16 >
  • Aldığım cihazı bu akşam ancak kurabildim. Yalnız cihazı kapatamadım. Şöyle ki; en alttaki power düğmesine bastığımda sleep now ve restart seçeneği çıkıyor. restart dediğimde cihaz açılıp kapanıyor. Sleep now dediğimde ise televizyon da kapanıyor. Oysa ben televizyonun kapanmasını istemiyorum. Acaba neyi yanlış yapıyorum. Birde kumandanın şarjı bitince nasıl şarj ediyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal73 -- 24 Ocak 2017; 19:36:13 >
  • nebube N kullanıcısına yanıt
    sizdeki 500 gb olandanmi
  • Kesinlikle eski versiyon 2015 modeli daha kaliteli içinden hdmi 2.0 kablo bile çıkmadı cihaz tamamen küçülmüş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 GB'lık model. 500 olsa hafıza sorunum olmayacak aslında. Cihazı beğendim.
    En kötü ihtimalle usb hub alıp çoklayacağım ama kablo karmaşasını en aza indirmek amacım.
    HDMI kablo konusunda haklısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nebube -- 24 Ocak 2017; 20:19:58 >
  • Nvidia Shield TV'de kurduğumuz SPMC'de , USB HDD'teki dizi yada filmlerini afişleyen var mı ?

Nvidia Shield , normalde External HDD'i görüyor ve dizi yada filmlerimi oynatabiliyorum ama afişleme için ilerleyip kök dosya sistemine tıkladığımda ilerlemiyor.Haliyle USB HDD'i gösteremiyorum taratma için !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

Aldığım cihazı bu akşam ancak kurabildim. Yalnız cihazı kapatamadım. Şöyle ki; en alttaki power düğmesine bastığımda sleep now ve restart seçeneği çıkıyor. restart dediğimde cihaz açılıp kapanıyor. Sleep now dediğimde ise televizyon da kapanıyor. Oysa ben televizyonun kapanmasını istemiyorum. Acaba neyi yanlış yapıyorum. Birde kumandanın şarjı bitince nasıl şarj ediyoruz?

Menüde Hdmi ayarlarinda hdmi cec preferences ayarlarina gir. Otomatik tv ile birlikte ac kapa ayarlari var. Onlari kapat bir ihtimal faydasi olabilir. Kesin çözüm demiyorum.

Cihaz hakkinda bölümüne girdigimizde YAPI numarasi yazan yere tusla en az 7 kez pes pese bastigimizda gelistirici secenekleri devreye girer. Belki isinize yarayacak birseyler olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 24 Ocak 2017; 22:1:16 >
  • sakiri kullanıcısına yanıt
    Cahilliğimi bağışlayın. Menüde Hdmi ayarlarında hdmi cec preferences ayarlarına girin dediğiniz yeri bulamadım. Acaba daha ayrıntılı tarif edermisiniz? Ben dili Türkçe yaptım.
    Geliştirici seçeneklerini açtım ama birşey bulamadım.
    Bu arada siz nasıl kullanıyorsunuz? Cihazı kapattığınızda televizyonda kapanıyor mu?
    Son olarak bende Ayarlar/Shield accessories/Quick guide adresine tıkladığımda ilk olarak " Device Help durdu. Uygulamayı tekrar aç." hatası tekrar girip çıkınca da "device help sürekli olarak duruyor. Uygulamayı kapat" hatası alıyorum. Bu hatayı başka alan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal73 -- 24 Ocak 2017; 23:35:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

Cahilliğimi bağışlayın. Menüde Hdmi ayarlarında hdmi cec preferences ayarlarına girin dediğiniz yeri bulamadım. Acaba daha ayrıntılı tarif edermisiniz? Ben dili Türkçe yaptım.
    Geliştirici seçeneklerini açtım ama birşey bulamadım.
    Bu arada siz nasıl kullanıyorsunuz? Cihazı kapattığınızda televizyonda kapanıyor mu?
    Son olarak bende Ayarlar/Shield accessories/Quick guide adresine tıkladığımda ilk olarak " Device Help durdu. Uygulamayı tekrar aç." hatası tekrar girip çıkınca da "device help sürekli olarak duruyor. Uygulamayı kapat" hatası alıyorum. Bu hatayı başka alan var mı?

Tv modelin hangisi büyük ihtinal tvnin hdmi ayarlarinda hdmi cec ayari vardir.

Bendeki 2015 model olani.

Nvidia shield üzerindeki hdmi cec mantigi söyledir. Siz tvyi actiginizda yada shield kapaliyken shield ike alakali hdmi girisini sectiginizde Nvidia otomatik acilir ve tv kapattiginizda shield kapanir. Shield ayarlarindan kapama yaptiginiz sadece shieldin kendisi kapanir. Tv kapanmaz. Bu yüzden tv hdmi cec ayarlariniza bakmanizi tavsiye ederim.

• Benim şahsi fikrimde aynı yönde ve bende TV'den kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Benim kulandığım panelde sanırım böyle bir destek olmadığı için ( yada vardır ben bilmiyorum ) kapanma gibi bir sorun yaşamıyorum.Üstelik bu konuda hiçbir ayar da yapmadım.
  • USB HDD'teki dizi ve filmlerimi SPMC'de taratamama problemim devam ediyor Nvidia Shield'te.

erayçelik80 kardeşim " HDD'i formatlamam lazım " dedi ama bu nasıl iş arkadaş , HDD'teki mevcut formatı nasıl kabul etmez ki SPMC ?

2 TB'lık HDD'in içi dizi ve filmle dolu , ben aynı kapasiteli 2. bir HDD'i nereden bulacağım , içindekileri ne zaman ona kopyalayacağım v.s.

Yok mu bu işin başka bir çözümü ?

Son olarak Nvidia Shield'in aşağıdaki web sitesinde , kumandanın altında bir kulaklık girişi gösteriyor.Bunun ne olduğu konusunda fikir olan var mı ? Benim kumandanın altında böyle bir kulaklık girişi yok çünkü.

https://shield.nvidia.co.uk/store/remote
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Zannedersem o link 2015 model cihazlar için. Çünkü alttaki shield resmi 2015 model.
  • sakiri kullanıcısına yanıt
    Vestelin 42 inç bir modeli. Tam ismini akşam eve gidince öğrenirim. Televizyonun ayarlarını da biraz daha karıştırırım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
    videolar-dosyalar- sectiginde hrd disci gormen lazim.Goruyorsan hard discin icine gir filmlerin oldugu klasoru sec ve kumandayla biraz basili tut icerigi ayarla menusu gelecektir.Oradan taratirsan afisleyecektir.Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

videolar-dosyalar- sectiginde hrd disci gormen lazim.Goruyorsan hard discin icine gir filmlerin oldugu klasoru sec ve kumandayla biraz basili tut icerigi ayarla menusu gelecektir.Oradan taratirsan afisleyecektir.Selamlar

Hdd nin mbr yapsı bozuk nvidia o diski görmez

spmc den direk videolara gir sonra -dosyalar- sectiginde hrd disci gormen lazim.Goruyorsan hard discin icine gir filmlerin oldugu klasoru sec ve kumandayla biraz basili tut icerigi ayarla menusu gelecektir.Oradan taratirsan afisleyecektir.yani kaynak ekle kok dosya vss ordan yapma,,Selamlar
    Soru belki bilenler için çok saçma olabilir ama ben şahsen bilmiyorum.
    Kumandayı nasıl şarj edeceğiz?
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.