Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Renk leri kıyaslamak adına soruyorum

Nvidia hdmi çıkışta ne Seçili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Yapılan tüm gözlemler tamamıyle default olarak ile yapıldı.Hiçbir ayar ile oynamadım.

Bu yüzden yapılması gerekenler konusunda ; Nvidia Shield TV kullanımında tecrübeli senin gibi arkadaşların tavsiyelerine her zaman açıkım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Yapılan tüm gözlemler tamamıyle default olarak ile yapıldı.Hiçbir ayar ile oynamadım.

Bu yüzden yapılması gerekenler konusunda ; Nvidia Shield TV kullanımında tecrübeli senin gibi arkadaşların tavsiyelerine her zaman açıkım...

Nvidia shield full hd tvlerde görüntü konusunda azda olsa sıkıntı çıkarabilir. Bir kaç fullhd tvde deneme yaptigim için bunu söylüyorum. 4k tvlerde farki hissedersiniz.

• sakiri kullanıcısına yanıt
    Benimkisi Full HD bile değil , HD Ready ( yani 720p ) bir panel.Yine de yaptığım en mantıklı alışverişlerden biridir böyle bir panele sahip olmak.

Keşke Pıoneer günümüzde yine panel üretse de alsak...
  • quote:

Benimkisi Full HD bile değil , HD Ready ( yani 720p ) bir panel.Yine de yaptığım en mantıklı alışverişlerden biridir böyle bir panele sahip olmak.

Keşke Pıoneer günümüzde yine panel üretse de alsak...

Plazma tvler bir efsaneydi. Kullandiginiz tv ile alakali birşey söylemedim yanlis anlasilmadim ins. Nvidia shield ile alakali bir durum.

Bende panasonic 4k tv kullaniyorum. Türkiyede 2016 üst serileri satilmiyor. Satilsaydi gözünüz kapali alirdiniz. Plazma tv tadinda görüntü alirsiniz

Dinamik renk ayarlarinda dahi renkler bozulmuyor. Geceleri oda zifiri karanlik olsa film izlerken sinemada izleme hissi veriyor. Isik sizmasi falan yok.

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Zidoo veya Rtd1295 li herhangi bir cihaz kullanmadım. Kıyaslamam mümkün değil ancak şimdiye kadar kullandığım player lar içinde en net görüntüye ve en akıcı kullanıma sahip cihaz olduğunu söyleyebilirim. Zidoo sizlerden duyduklarıma istinaden oldukça mesafeliyim :) Neticede bu cihazları biraz da konfor için alıyoruz. Konforlu kullanım önemli :)

Aklımda ZAPPITI MINI 4K HDR var. Nedense oda nvidia gibi akıcı bir cihazmış gibi geliyor bana ama oda iyi para açıkçası.

Benim cihazla ilgili tek canımı sıkan şey kumandasının pilli olması. Eski hali daha mantıklı geliyor.
  • serkan_koyun S kullanıcısına yanıt
    Zappiti kesinlikle o uçuk rakamları haketmeyen bir cihaz.Çünkü bundan önceki modelini bizzat gördüm-test ettim bir dostun sayesinde , oradan biliyorum.

Bizdeki 60$'lık M-195 ile 279€'luk Zappiti'nin video oynatmadaki görüntü kalitesi birebir aynıydı.

Zappiti'nin sadece kasası janjanlıydı ve ekstra olarakta cihazın içine kendi afişleme yazılımlarını koyuyorlardı.

Ama ben o afişleme işini KODI ile zaten bedavaya yapıyorum...:)

Dolayısıyla görüntü aynı olduktan sonra bir kasa farkı için o kadar para verilmez.

Parası olan verirse de ona da diyecek lafımız yok zaten...
  • Bizim cihazlara android 7 gelmeyecek mi ?
    Tüm yazılım desteği 2017 modellere mi gelecek artık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simetri

Bizim cihazlara android 7 gelmeyecek mi ?
    Tüm yazılım desteği 2017 modellere mi gelecek artık?

Bizede gelecek iki cihaz arasinda büyük bir fark yok.

• simetri kullanıcısına yanıt
    Bende eski modellerine de Android 7.0 verecekler diye duymuştum sanki.
  • quote:

Bende eski modellerine de Android 7.0 verecekler diye duymuştum sanki.

2015 ve 2017 shieldler yazilim olarak tek cihaz olacak büyük ihtimal.

• sakiri kullanıcısına yanıt
    Tek yazılım olsa bize de OTA güncelleme gelirdi diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simetri

Tek yazılım olsa bize de OTA güncelleme gelirdi diye düşünüyorum.

Gelecek tabiki ama birden bire vermezler. Tek yazilimdan kastim ayni anda update falan olmaz ama android 7.0 port edilirken donanimsal olarak sürücü sorunu olmaz. Ayni app ayni market ayni android sürümü olacaktir. Yazilim gelistirme ve hata gidermede hemen hemen ayni aletler her ikiside.

• Arkadaşlar konum bildirme pozisyonunu off tan on konumuna alınca re-start etmeye başlıyor cihaz,elinde yeni cihaz olan bir arkadaş deneyebilir mi?Bu sadece bende mi oldu,hoş konum pozisyonun açık olması çok mühim bişiy değil ama sadece benim başı mamımı geldi merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Arkadaşlar konum bildirme pozisyonunu off tan on konumuna alınca re-start etmeye başlıyor cihaz,elinde yeni cihaz olan bir arkadaş deneyebilir mi?Bu sadece bende mi oldu,hoş konum pozisyonun açık olması çok mühim bişiy değil ama sadece benim başı mamımı geldi merak ettim.

Hocam bende de benzer sorun vardı. Cihaz reboot loop a giriyordu. Forumlarda biraz araştırınca network kablosunu çıkarıp location ı disable edin diyorlardı. Öyle yapınca düzeldi bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Arkadaşlar konum bildirme pozisyonunu off tan on konumuna alınca re-start etmeye başlıyor cihaz,elinde yeni cihaz olan bir arkadaş deneyebilir mi?Bu sadece bende mi oldu,hoş konum pozisyonun açık olması çok mühim bişiy değil ama sadece benim başı mamımı geldi merak ettim.

Ben de de ilk cihazda o sorun vardı konumu kapatın ca çalışıyor du

Konum acınca reset atıyordu

Sonra baska cihaz aldım onda bu sorun olmadı

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Hadi yeni Nvidia Shield TV için bir bug'ta benden gelsin.

Akşam SPMC'de bir dizi bölümünü incelerken diziyi görüntülü ileri-geri almam gerekti ve bu yüzden kumandaya seri olarak bastım bir ara.Ama bu seri basmalar yüzünden kısa bir süre sonra kumanda hiç tepki vermemeye başladı ve hiçbir tuş çalışmadı.Bu tepkisizlik bir müddet devam etti ve yaklaşık 10 sn. sonra kumanda kendine geldi , tekrar çalışmaya başladı.

Yani Zidoo X9S'in ilk dönemlerinde kumandaya seri bastığımda yaşanan donmaları , Nvidia Shield TV'de de gördüm arkadaş.Gözümüz aydın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 24 Ocak 2017; 9:22:26 >
  • quote:

Hadi yeni Nvidia Shield TV için bir bug'ta benden gelsin.

Akşam SPMC'de bir dizi bölümünü incelerken diziyi görüntülü ileri-geri almam gerekti ve bu yüzden kumandaya seri olarak bastım bir ara.Ama bu seri basmalar yüzünden kısa bir süre sonra kumanda hiç tepki vermemeye başladı ve hiçbir tuş çalışmadı.Bu tepkisizlik bir müddet devam etti ve yaklaşık 10 sn. sonra kumanda kendine geldi , tekrar çalışmaya başladı.

Yani Zidoo X9S'in ilk dönemlerinde kumandaya seri bastığımda yaşanan donmaları , Nvidia Shield TV'de de gördüm arkadaş.Gözümüz aydın...

O durumu ben eski modelde de yaşıyorum.

• simetri kullanıcısına yanıt
    Eee ,arkadaş nerde kaldı o zaman Nvidia Shield TV'nin stabilliği !

Biz sırf bu yüzden Zidoo firmasını kendi forum sayfalarında ve buradaki konu başlıklarında yerden yere vurmadık mı zamanında ?

Demek ki al birini vur ötekine , hepsinde var bir nane mollalık...
  • Htpc şart oldu artık bize bu nvidia bizi kesmiycek yada yeni versiyonu bekliycez

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.