Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: Ab. Hamsici

Arkadaşlar ben de Nvidia shield 2019 aldım. Netflix izlerken dolby atmos ses alabiliyorum. Ancak 4k görüntü alamıyorum.

Sistemim: Nvidia, Sony str-dn 1080 amfi (4K 60 fps destekliyor.) Paugge 2.1 hdmi kablo. Samsung 78 inç curved 4K tv.

Forumda okuduğum tüm ayarları yaptım. Üyeliğim 4k. Ne yapsam olmadı. Şimdiden teşekkür ederim. İnternet hızı 35 mgbit.

hocam

ilk önce shield i tvnize direkt bağlayın. tv nizin hdcp 2.2 destekli hdmi portundan (her portta bu destek yok).

netfixteki test pattern vidosunda 4k çözünürlük alıp alamadığınızı kontrol edin. alıyorsanız aynı hdmi portunu avr nizi bağlayıp. shield i avr giriş yapıp

gene aynı test ile 4k alıp alamadığınıza bakın.

not : hdcp 2.2 desteksiz hdmi a bağlarsanız 4k alamazsınız. ve tv lerde her hdmi portunu malesef hdcp 2.2 destekli yapmıyorlar.

• Öncelikle cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Ben bahsettiğiniz tüm ayarları yaptım. Bir yerde hata yapıyorum herhalde. Ancak anlamadığım bir şey var. TV Smart ben tv nin netflix uygulamasından girdiğimde 4k izleyebiliyorum. Bazı filmlerin üstünde 4k logosu görünüyor. Ancak Nvidia nın uygulamasından 4k görüntü alamıyorum HDMI kablolarım Paugge 2.1 8K HDR destekleyen kablo. HDCP 2.2 destekliyor.

• Nvidia yı tv ye direk bağladım yine aynı.

• Bu Nvidia nın Netflixde 4K desteği var mı

• Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)
    Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)
  • Kablonun resmi ile tv deki görüntüyü ekledim.

• tv nizin hdmi portunu değiştirip deneyin.

hangi hdmi portu hdcp 2.2 destekli onu bulun. shield in ekran ayarlarından 2160p olan ayar çıkıyormu onu kontrol edin.

nvidia shield 2019 pro ile sn11r sound bara takılı olarak 4k hdr ve dolby atmos ses alıyorum. her içerik 4k hdr yada dolby atmos olmuyor.

o yüzden test pattern ile bir deneyin dedim.

ilk önce tv nizden shiled ile 4k çözünürlük alın ondan sonra avr yi sisteme ekleyin.

• Televizyonun ayarı

• Bunlar da Nvidia nın ayarları

• yazdıklarımı okumuyorsunuz herhalde hocam

4 hdmi dan hangisi hdcp 2.2 yi destekliyor. onu tv nizin kullanım klavuzundan bulup

shield i direkt oraya takın avr yi bulaştırmadan 4k çözünürlük aldığınızı görün sonra shield i avr ye avr yi tv ye takıp deneyin.

hdcp 2.2 desteği olmayan hdmi girişinden 4k görüntü alamazsınız.

• Üstad bir numaralı giriş diğerlerini de denedim.

• Bu arada N vidia dan hız testi yaptı 33 megabit çıktı.

• Transformers 2014 filmini (Yaklaşık 90 GB) indirip izledim Hem 4K görüntü aldım hem de Dolby Atmos ses aldım.

• Bende Nvidia shield tv pro 2019 Sony dn1080 avr nin bd/dvd kanalında bağlı. Hdmi a çıkışı da 4k projektöre bağlı. Her iki kablo da paugge 2.0b modeli. Bu şekilde 4k hdr ve atmos sesleri alabiliyorum netflixten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Transformers 2014 filmini (Yaklaşık 90 GB) indirip izledim Hem 4K görüntü aldım hem de Dolby Atmos ses aldım.

Eğer şu anda Nvidia Shield'dan 4K görüntü alabiliyorsanız HDMI bağlantınızda bir problem yok demek ki.

Netflix üyeliğiniz ile ilgili bir sıkıntı var bence. Netflix müşteri hizmetlerini arayın.

• quote:

Transformers 2014 filmini (Yaklaşık 90 GB) indirip izledim Hem 4K görüntü aldım hem de Dolby Atmos ses aldım.

ayarlarınızda bir tuhaflık var eğer sony üzerinden geçiyorsanız HDR değil nvidianın ayarları yani 4k görünüyor ama 8 bit muhtemelen ben sonyi suçluyorum

doğrudan tvnin hdmi1ne bağladığınızda nvidiayı 2160p 60 hz yuv 420 bt2020 seçenek olarak çıkmalı o zaman hdr olarak çalışır netflix

• Televizyonda 4 adet HDMI girişi var. Forumda bana cevap yazan josh-r arkadaşı dinleyip her bir girişten denedim. 4 numaralı portu denememişim. Fırçayı yiyince tekrar hepsini tek tek denedim. 4 numaralı pottan giriş yaptığımda 4k görüntü aldım. Herkese çok teşekkür ederim.

• Maalesef bu tvlerin ayıbı her bir hdmi aynı olmalı halbuki

ama ayarlarınız yanlış ben size söyleyeyim yine de bt2020 olmalı garanti olsun refresh framerate doğru çalışmıyor nvidiada beta geldi beta gidecek alet eskidi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Sadays dediğinizi anladım. TV'de 4 adet HDMI giriş var. 1,2 ve 3. numaralı girişlere bağladığımda Netflixten 4K görüntü alamıyorum. Yani açılan pencerede fil fotoğrafının üstünde HD yazıyor. Nvidia nın ayarlarında ise 10 bit seçeneği aktif oluyor. Ancak 4 numaralı HDMI dan giriş yaparsam Netflix te 4K UHD logosu aktif oluyor. Yani görünüyor. Ancak Nvidia nın menüsünde 10 bit seçeneği kayboluyor. 8, 8 ve 12 bit seçenekleri aktif oluyor. Durum bu.

• 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.