Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 21 Şubat 2020; 15:35:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçer bir çırpıda heyecanı da geçer ilk kullanımda ama güzel alet apple tv 4kdan da güzel gösteriyor nas özelligini bilmem ama apple 4k kendi kütüphanesindeki hdr filmlerde çuvallıyor filmler sanki böyle soluk gibi sdr yapınca çok daha net ve temiz gösteriyor

apple tv daha iyi diyenler acaba nastan mı oynatıyor

Sonuc olarak nvidia candır diyorum kıymetini bilelim aletlerin

laser projeksiyonda denedim 3 metrede hdr coşuyor resmen inanamadım 3 metrelik qled seyreder gibi muhteşem yaaa bravo nvidia aynı projeskiyonda apple tv inanılmaz kötü arkadaş hayal kırıklığı yaşadı 14.000 euroluk alet böyle nasıl gösterir diyor ben de dedim dur hele apple tvdendir o nvidia ile daha güzel dedim muhtemelen apple tvdeki kütüphanesine veda edecek nvidia ile hddten izleyecek ya da apple tv güncelleme yapacak

çünkü yurt dışı forumlarda da herkes şikayetçi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 21 Şubat 2020; 19:20:39 >

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Apple tv kütüphanesi nedir hocam. Itunes’den satın alınan filmlerden mi bahsediyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 21 Şubat 2020; 19:29:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet

• " Sonuc olarak nvidia candır diyorum kıymetini bilelim aletlerin "

Bak , bak , laflara bak.

Ulen dünün Zidoo'cusu , ne zaman bu kadar fanatik Nvidia'cı oldu...

Apple TV 4K ile Nvidia Shiel tv görüntü kalitesi hemen hemen aynıdır.Tek farkı 4K olmayan filimleri 4K otomatik büyütür.Renkler daha canlı gibi algılanır.Ama Apple TV 4K kimseyi üzecek yapıda değildir.Nas 4K filim izleme konusunda iki donanımda aynıdır.Yanlız dolby Amos ses desteği konusunda Nvidia daha öndedir.Apple tv dolby Amos desteğini sadece kendi uygulamalarında etkin yapar.Nas ve Hardisk de 4K hdr Dolby Amos filimleri ses kaybı ile iletiyor.Onun dışında Apple TV 4K ile Nvidia Tv arasında yazılım farkı var .Ama akıcı işletim sistemine sahiptir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

" Sonuc olarak nvidia candır diyorum kıymetini bilelim aletlerin "

Bak , bak , laflara bak.

Ulen dünün Zidoo'cusu , ne zaman bu kadar fanatik Nvidia'cı oldu...
    Boşa ömür çürütmüşüz Zidooda

İtunes filmleri rip kalitesinde. Yani çok iyi değiller. Aynı kalitedeki filmleri karşılaştırmak daha iyi olur.
    Zidoonun yanına shild tv de iyi gider :)

İnan bende sırf Netflix yüzünden Zidoo'dan Appe TV 4K'ya geçmiştim ama iyi ki geçmişim.Çünkü konforla tanıştım ve Zidoo'yu aramaz oldum.

Fakat şunu söylemeliyim : Arşivimi NAS üzerinden seyrettiğimden midir nedir , orasını ben bilemem ama görüntü kalitesi konusunda çok iyi bir cihaz olan Zidoo'dan geçmeme rağmen , Apple TV 4K'nın görüntü kalitesini hiç yadırgamadım.Apple TV 4K - NAS ve Infuse Uygulaması kombinasyonu ile seyir keyfi gerçekten çok iyi.

Nvdia Shield TV'nin görüntü kalitesini ise ; kullananlar yada görme şansı olanlar zaten biliyor , yazmaya gerek yok.Arayüzü , hızı , stabilitesi v.s açısından bizim nazarımızda her zaman zirveye oynayan bir donanımdır.

Uzun lafın kısası ; Nvidia Shield TV ile herkese keyifli seyirler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 22 Şubat 2020; 0:18:33 >

• Arkadaşlar bende de 2017 model 500 Gb 'lı model var. Ürünü değiştirmeyi düşünüyordum fakat önümüzdeki 2-3 sene içersinde 8k içeriklerin artık yavaş yavaş ortaya çıkacağını düşünerek artık 8K'lı Nvidia Shield Almaya,beklemeye karar verdim. Bu cihazın çıkması da dediğim gibi 2-3 sene içersinde olur diye düşünüyorum.

Bir de Samsung 8K QLed ile ortalama 8-10 yıllık ileriye yönelik yatırım yapacağım :)))

Bu arada artık yeni cep telefonlarının da 8K kayıt yapmaya imkan tanıdığını unutmamak lazım. 8K olayı daha hızlı da yayılabilir . Bekleyip, Görelim.
  • tuncayt T kullanıcısına yanıt
    8K olayı şimdilik zor ilk konsollarda 8K çıkarsa sonradan yayılabilir.En az 4 senesi var box larda başlatılması.Daha 4K bile yeni sayılır.4K yayın yapan abonelikli pay tv bile bir seneyi yeni yeni dolduruyor.2017 Nvidia Shield tv donanım olarak sizi idare eder.

• 8K asla hızla yayılmaz.
    1080p - 4K hızla yayılmadığı gibi.
    Çoğu yayıncı 16:9 a bile ite kaka geçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

8K asla hızla yayılmaz.
    1080p - 4K hızla yayılmadığı gibi.
    Çoğu yayıncı 16:9 a bile ite kaka geçti.
    1080p hızla yayıldı da, 4K tıkandı kaldı.

Şimdi baktım, TRT 4K 2015'te yayına başlamış. Beş yıldan beri hala düzenli olarak 4K film yayınlayan bir kanalımız yok.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Ben tv yayınlarında son 5 yıla kadar 1080p yaygın olarak göremedim (ana 3 - 5 kanal hariç).
    Ha torrent olarak ise doluydu.

• söz konusu yerli yayınlarda 8k olarak kısa zamanda geleceğini görmüyorum ama dediğim gibi eğer cep telefonları 8K desteğine girmeye başladıysa taleplerde bu oranda artacaktır.

Youtube 8K desteği vermeye başlamıştı yanılmıyorsam

Tabii bu da 4k televizyon fiyatlarının düşeceği anlamına geliyor.

Bakalım Neler olacak.

1080i samsung Tv 8. senesini bitiriyor. Dediğim gibi bu iş geleceğe yatırım olacak gibi.
  • Arkadaşlar benim gelen ürün calismadi iade etmek istiyorum Amazon iade kabul etti PTT gittim iade adresi kısmına ne yazcam bilgisi olan yazabilirim 2 tane adres görünüyor

• delivery to kısmındaki adrese göndereceksin.
  • İlk defa çalışmayan nvidia shield duydum

• emre1393 kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim.müş.hiz.tekrar verdi.ikisini birleştirdi adresin.

• Seroloz S kullanıcısına yanıt
    Ben de şaşırdım.hic ışık falan yanmıyor TV bağladım hiç görüntü yok.cihazda da olabilir sorun adaptorde adaptör deniyim dedim Türkiye'de yok aliexpess 250 TL kimbilir ne zaman gelcek.en iyisi iade gelsede sorun cihazdaysa burlardan deneyebilcek bir yer aradım yok.

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.