Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nvidia shield pro 2019 alanlar kaça mal oldu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ratsx

Nvidia shield pro 2019 alanlar kaça mal oldu acaba?
    Gümrük vergisi dahil 283 Dolar.

Gümrük için depozit olarak çekilen tutardan herhalde bir 10-15 Dolar iade olacak.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Yakın dönemde alan bir arkadaşım 259$'a mal olduğunu söylemişti ama aradaki bu fark neden sebebini bilemiyorum.Belki de bir indirim yakalamıştır yada vergi mevzuatındaki değişikliklerden kaynaklanıyordur.

Ama genele bakarsak ; 283$ dediğimizde yaklaşık 1680 TL yapıyor ki gümrüğüydü-vergisiydi , toplamda
    son dönemde verdiğimiz ekstra paranın miktarına bir bakın.El insaf yahu..

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncayt

2015'den bu yana nvdia shield kullanıcısıyım.

iptv programlarında bana göre en iyiler sırasıyla ;

1- iptv extreme Pro - Yayın kaydetme, Gruplandırma, Kategorize etme gibi bir çok özellikler var , Epg ve Logo Desteği gibi güzellikleri de var. Android tV Kumanda desteği %100 ve yine %100 Android Tv ile uyumlu bir program.

2- Smart İPTV - Kanal geçişleri Bu zamana kadar kullandığım programlar arasında en hızlısı. Sadece Yayın izlemek için alternatif program

3-ProgTV Android yeni keşfim oldukça dolu dolu bir program yayın kaydetme özelliği falan da var . Üstelik ücretsiz.

ipad tabletim var İPTV olayında maalesef Sadece GSE den randıman alabildim. Onu da satın almak zorunda kaldım zırt pırt reklam çıkarıyordu.
    Ücretsiz iptvyi nasıl izliyoruz?

• zanaks kullanıcısına yanıt
    IPTV programı bahsettiğim. İzlemek için belirli ücretli içerikler var onlara üye olmanız gerekiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tuncayt T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Ben Amerika'dan aldırttım. 199$ + 14$(ABD vergisi) = 213 dolar ödedim. Ürünün kargosuz ve gümrük vergisiz fiyatı 213 dolar diyebiliriz. Vergi eyaletten eyalete değişiyor diye biliyorum ama max %10 olması lazım.
  • Arkadaşlar saçma bir sıkıntım var,bir ayarı varmıdır bulamadım bir türlü.

Nvidia shield pro da cihazın kendisinden sesi kumanda edemiyormuyuz.Volume ayarlarına girince illa tv,receiver,sound bar yada home theater çıkıyor.

Diğer kullandığım mi box s cihazımda kumanda üzerindeki ses kısma-açma tuşuna basınca ses kumanda edilebiliyordu,bunda yapamadım bir türlü bu şekilde..
  • akonay kullanıcısına yanıt
    Hocam volume control ayarindan CEC kontrolunu acmanizin yeterli olmasi lazim. Butun cihazlarin birbirine hdmi kablosu ile baglandigini tahmin ederek soyluyorum bunu. CEC altinda IR ayarlari da var eger isterseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hermés

Hocam volume control ayarindan CEC kontrolunu acmanizin yeterli olmasi lazim. Butun cihazlarin birbirine hdmi kablosu ile baglandigini tahmin ederek soyluyorum bunu. CEC altinda IR ayarlari da var eger isterseniz
    Hocam o ayarlardan CEC açıyorum-kapatıyorum ama istediğim olmuyor.

IR ayarlarındada demin yazdığım gibi TV,receiver,soundbar,home theater falan var
  • Hermés kullanıcısına yanıt
    Güzel fiyat. Gümrük kontrolü oluyor mu? Malum yeni vergiler.

• ratsx kullanıcısına yanıt
    akonay kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadariyla gumruk kontrolu olmadi, arkadasim herhangi bir kontrolden bahsetmedi. Kontrol olsa da cihaz benim der gecer, o kadar kolay yirtiliyor mu bilmiyorum ama

@akonay

Hocam volume control yerine power controldeki CEC i aciyor olabilir misiniz? Benim basima geldi de ondan soruyorum. Dikkat etmemisim, yarim saat ugrasmistim neden olmuyor diye. Onun disinda aklima bir sey gelmiyor.@akonay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermés -- 29 Aralık 2019; 14:39:50 >
  • Arkadaşlar Nvidia Shield controller arıyorum,elinde fazladan olup satmak isteyen olursa dm lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Amazon'dan sipariş verdiğim Shield TV Pro cihazım sonunda dün geldi. Aslında normal zamanlarda daha hızlı geliyormuş da, benimki Noel yoğunluğuna takıldı, gelmesi 3 haftayı buldu.

Dünden beri yeni oyuncağımla oynuyorum, keşfetmeye çalışıyorum. İlk izlenimler: son derece hızlı bir cihaz. Menü yapısı çok kullanıcı dostu. Kurulumu çok kolay, ekran komutları sizi adım adım çok güzel yönlendiriyor. Genel olarak aletin hem dış görünüşünden hem de menü ekranlarından kalite akıyor.

IPTV Player programları ve diğer Android uygulamalarındaki konfor Shield ile başka bir seviyeye çıktı diyebilirim. Netflix performansı da çok iyi. Zaten aletin kumandasında özel bir Netflix butonu olması Netflix ile iyi geçindiklerinin bir işareti.

Kendi özel medya player'ı olmadığından bahsedilmiş önceki yorumlarda, ama cihaz Plex Media Server yüklü olarak geliyor. Plex'in de kendi oynatıcısı var ve gayet güzel. Zaten bu Plex Media Server benim çok işime yaradı. Daha önce laptop PC'ye Plex kuruluydu ama laptop'un ethernet portu gigabit olmadığı için almam gereken yüksek aktarım hızını tam yakalayamıyordum. Plex'i Shield'a kurarak aktarım hızımı arttırmış oldum. Şimdi başka cihazlardan da Shield'daki Plex'e hızlı bir şekilde ulaşabiliyorum (örneğin Apple TV).

Böylece şu anda bu forumun "üç silahşörleri" diyebileceğimiz Shield TV Pro, AppleTV 4K ve Zidoo Z9S arasında karşılaştırma yapabilecek duruma geldim. Genel birkaç şey söyleyeyim, sonra sorunuz olursa cevaplarım:

- Görüntü kalitesi olarak üç cihaz da birbirine çok yakın bence, yani biri diğerinden aman aman çok üstün değil. Ama illa bir sıralama yap derseniz AppleTV, Shield, Zidoo derim.

Kullanım ihtiyacına göre her cihazın bir avantajı ve bir hedef kitlesi var:

- Eğer "sadece indirdiğim filmleri USB'den bağlayıp güzelce izlemek istiyorum, Netflix ile işim olmaz diyorsanız" Zidoo.

- "IPTV ve diğer Android uygulamalar ile ilgilenmiyorum. Görüntü kalitesi iyi olsun, Netflix'i de konforlu bir şekilde oynatsın" diyorsanız AppleTV 4K.

- Hem çok iyi bir Android TV Box, hem de çok iyi bir streaming player istiyorsanız Shield TV. Shield'da ekstra olarak bir de oyunlar var ama ben oyunla hiç ilgilenmediğim için o konuya hiç girmiyorum.
    çok değerli bilgiler bunlar üstad, profesyonel sinema sistemi ile ilgiyim uzun zamandır ve çok kaynak değiştirdim bende, ama tam olarak aradığımız sonuca birtürlü varamadık, hepsinde bir eksiklik var hepsi bir yerde all in one bir cihaz lazım, yani netflix de olacak youtubede ve iyi bir mediaplayer özelliğide, nvdianın ilk sürümünü çok olmasada deneyimlemiştim ozamanlarda tv kullandığım için farkları çok kestiremedim akabinde oppo 103 ve 105 gibi daha prof. olan cihazlar ile devm ettim, zido x ve z9 modellerini oppo ile mukayese etme imkanı buldum, zido beni görüntü oynatımı konusunda birtürlü tatmin etmedi, projeksiyon kullandığım için büyük ekranda sıkıntıları daha iyi görebiliyorum, zidoo'da yaşadığım en büyük hata filmlerde görüntüde yavaşlama olmasıydı, bu sorunu oppo 105d blruay playerim ile mkv film oynatırken hiç yaşamadım, zidooda kesinlikle bir zayıflık sözkonusu sevemedim bu cihazı...

apple tv de kullandım lakin onunda kısıtlı imkanları nedeniyle beni çok tatmin etmedi, ama güzel bir cihaz, özetle projeksiyon ve tv de en iyi akışa sahip olan ve ses çıkışıda kaliteli olan cihazı arıyorum, detaylı olarak merak ettiğim nvdia shieldin güncellenmiş modelilinin görüntü konusunda nekadar ileride olduğu, yanındaki avantajları ile çok iyi bir cihaz ve kullanımı çok hızlı ama görüntü konusundada rakiplerini geçiyor olması lazım en önemliside akışı düzgün bir cihaz olması lazım, bu konuda tecrübelerinizi bizim ile paylaşın lütfen takip ediyoruz

bu arada konuyu takip arkadaşlar cinemapark adında bir whatsapp grubumuz var sinema sistemleri donanımları paylaştığımız değerli bilgili insanlardan oluşuyor güzel sistemler ve tecrübeler var katılmak isteyen olur ise bana özel mesaj ile numarasını atması kafi,

• quote:

Orijinalden alıntı: K@FKASYALI

çok değerli bilgiler bunlar üstad, profesyonel sinema sistemi ile ilgiyim uzun zamandır ve çok kaynak değiştirdim bende, ama tam olarak aradığımız sonuca birtürlü varamadık, hepsinde bir eksiklik var hepsi bir yerde all in one bir cihaz lazım, yani netflix de olacak youtubede ve iyi bir mediaplayer özelliğide, nvdianın ilk sürümünü çok olmasada deneyimlemiştim ozamanlarda tv kullandığım için farkları çok kestiremedim akabinde oppo 103 ve 105 gibi daha prof. olan cihazlar ile devm ettim, zido x ve z9 modellerini oppo ile mukayese etme imkanı buldum, zido beni görüntü oynatımı konusunda birtürlü tatmin etmedi, projeksiyon kullandığım için büyük ekranda sıkıntıları daha iyi görebiliyorum, zidoo'da yaşadığım en büyük hata filmlerde görüntüde yavaşlama olmasıydı, bu sorunu oppo 105d blruay playerim ile mkv film oynatırken hiç yaşamadım, zidooda kesinlikle bir zayıflık sözkonusu sevemedim bu cihazı...

apple tv de kullandım lakin onunda kısıtlı imkanları nedeniyle beni çok tatmin etmedi, ama güzel bir cihaz, özetle projeksiyon ve tv de en iyi akışa sahip olan ve ses çıkışıda kaliteli olan cihazı arıyorum, detaylı olarak merak ettiğim nvdia shieldin güncellenmiş modelilinin görüntü konusunda nekadar ileride olduğu, yanındaki avantajları ile çok iyi bir cihaz ve kullanımı çok hızlı ama görüntü konusundada rakiplerini geçiyor olması lazım en önemliside akışı düzgün bir cihaz olması lazım, bu konuda tecrübelerinizi bizim ile paylaşın lütfen takip ediyoruz

bu arada konuyu takip arkadaşlar cinemapark adında bir whatsapp grubumuz var sinema sistemleri donanımları paylaştığımız değerli bilgili insanlardan oluşuyor güzel sistemler ve tecrübeler var katılmak isteyen olur ise bana özel mesaj ile numarasını atması kafi,

Alıntıları Göster
    Projeksiyon kullanmadığım için projeksiyondaki performansı nasıldır bilemem, ama NVIDIA Shield TV Pro şimdiye kadar kullandığım en hızlı ve sizin deyiminizle en akışı düzgün cihaz.

• benim cihazda geldi ama ben Apple TV 4k ya geri döneceğim. Yeni kumanda süper olmuş gece tuş aydınlatması iyi düşünülmüş. ben 2017 deki cihazdan bir fark göremedim. Upscaling ve belli başlı özellikler dışında, cihazımı satmaya karar verdim.

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-shield-tv-pro-2019-model--141453469#141453469

• quote:

Orijinalden alıntı: payda

benim cihazda geldi ama ben Apple TV 4k ya geri döneceğim. Yeni kumanda süper olmuş gece tuş aydınlatması iyi düşünülmüş. ben 2017 deki cihazdan bir fark göremedim. Upscaling ve belli başlı özellikler dışında, cihazımı satmaya karar verdim.

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-shield-tv-pro-2019-model--141453469#141453469
    Bende Apple tv 4k kullanan biri olarak meraktan almayı planlıyordum rica etsem acaba apple tv 4k ile kıyas yaparsanız neleri eksi gördünüz de satmaya karar verdiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Bende Apple tv 4k kullanan biri olarak meraktan almayı planlıyordum rica etsem acaba apple tv 4k ile kıyas yaparsanız neleri eksi gördünüz de satmaya karar verdiniz acaba?

Alıntıları Göster
    ürün Apple TV 4k dan daha başarılı, ben özel bir video codec açmaya çalışıyorum, işlemci gücüne bağlı çalışıyor , Apple tv4k işlemcisi nvidiadan daha güçlüdür
  • merhaba,
    lenovo laptop nvida shield arasında pc bağlantısı gamestream için kuramadım.
    geforce pc de tamam steam tamam nvidia da tamam pc ıp yazdığımda wireless bağlanamıyor, dil ingilizce yaptım.
    eksik bir durum var ama ne
    on your pc open geforce exprerience and log in to your nvidia account

goto settings shield and turn on gamestream
  • 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.