Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zidoo z9s kullanıyorum. Dolby Vision desteklememesi dışında şikayetim yok.
    Shield TV Pro ile Zidoo z9s i kıyaslayabilir misiniz?
    Artıları eksileri nelerdir? Geçmeye değer mi?
    Shield TV Pro Dolby Vision destekliyor görünüyor. Bu sadece Netflix vs.. için mi yoksa
    netten indirdiğim 4K Dolby Vision filmleri oynatabilecek mi?
    Her türlü HDD SSD bağlanabiliyor mu? HD ses formatlarını Atmos u destekliyor mu?
    Sadece wi-fi mı kablo bağlantısı da oluyor mu modem e?
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Gümrük dahil değil. Gümrük vergisi için 67 dolar depozit fiyata ekleniyor.

Ben de yeni sipariş verdiğim için bir sıkıntı oluyor mu bilmiyorum. Cihazı Amazon'dan almış olan arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler belki.

Alıntıları Göster
    Bende Almanya amazon üzerinden 21 Kasım da sipariş verdim vergiler falan herşey dahil 238,67 euro ya geldi.5 Aralık-7 Ocak tarihleri arasında teslim edilir yazıyor,kargoya verilmesini bekliyorum.Bakalım Almanya mı Amerika mı daha önce gönderecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: akonay

Bende Almanya amazon üzerinden 21 Kasım da sipariş verdim vergiler falan herşey dahil 238,67 euro ya geldi.5 Aralık-7 Ocak tarihleri arasında teslim edilir yazıyor,kargoya verilmesini bekliyorum.Bakalım Almanya mı Amerika mı daha önce gönderecek.

Alıntıları Göster
    Valla benim 19 Aralık teslim görünüyor. Hayırlısı

• Benim Amazon İngiltere'den 12'sinde verdiğim siparişim dün iptal oldu. Özür olarak 30 Pound eklemişler hesabıma.
    Bugün Amazon Almanya'dan tekrar sipariş edeceğim bakalım.
    Birde buradan şansımı deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyaha

Arkadaşlar merhaba
    Zidoo z9s kullanıyorum. Dolby Vision desteklememesi dışında şikayetim yok.
    Shield TV Pro ile Zidoo z9s i kıyaslayabilir misiniz?
    Artıları eksileri nelerdir? Geçmeye değer mi?
    Shield TV Pro Dolby Vision destekliyor görünüyor. Bu sadece Netflix vs.. için mi yoksa
    netten indirdiğim 4K Dolby Vision filmleri oynatabilecek mi?
    Her türlü HDD SSD bağlanabiliyor mu? HD ses formatlarını Atmos u destekliyor mu?
    Sadece wi-fi mı kablo bağlantısı da oluyor mu modem e?
    hocam
    zidoo z9s i kullanmadım ama forumlarda ve yorumlarda güçlü bir cihaz olduğu söyleniyor.
    ama benim için netflix 1080p hdr (panelim 4k desteklemiyor) desteği önemli olduğu için işime yaramayan bir cihaz durumuna düşüyor otomatikman.

sizin içinde dolby vision destekli bir paneliniz yoksa yada zaten çok az içerik var derseniz shield tv önemsize düşer. yeni shield tv destekliyor dolby visionu.
    hertürlü ssd hdd destekler. 2 tane usb 3.0 portu var. dahili hafıza olarak kullanamk isterseniz (formatlayarak) sandiskin belli modellerini destekliyor. ama takıp film seyredeceksiniz görür hepsini.
    gene dolby atmos destekli bir ses sisteminiz yoksa shield tv önemsize düşer. dolby atmos deteği var shield tv de.
    hem wifi (5G) hemde kablolu bağlantı mevcut.

biraz çapraz bakış açısıyla yazdım. yanlış anlamazsınız umarım.

• Sadece dolby vision değil ki netfliximiz yok zidoolarda

dolby vision sadece stream edilen medyalar için var yani hddten dolby vision film izleyemezsiniz

nvidia shield pro bu açıdan eksi puan aldı ama yine de avpasion incelemesine göre olağanüstü bir görüntüsü olduğundan bahsediliyor ama deneyemedim zidoo ile yanyana benim x20 dev gibi bir cihaz z9s olsaydı oynatıcım denemeniz için gönderebilirdim pro alan bir arkadaşa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 4 Aralık 2019; 10:47:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

hocam
    zidoo z9s i kullanmadım ama forumlarda ve yorumlarda güçlü bir cihaz olduğu söyleniyor.
    ama benim için netflix 1080p hdr (panelim 4k desteklemiyor) desteği önemli olduğu için işime yaramayan bir cihaz durumuna düşüyor otomatikman.

sizin içinde dolby vision destekli bir paneliniz yoksa yada zaten çok az içerik var derseniz shield tv önemsize düşer. yeni shield tv destekliyor dolby visionu.
    hertürlü ssd hdd destekler. 2 tane usb 3.0 portu var. dahili hafıza olarak kullanamk isterseniz (formatlayarak) sandiskin belli modellerini destekliyor. ama takıp film seyredeceksiniz görür hepsini.
    gene dolby atmos destekli bir ses sisteminiz yoksa shield tv önemsize düşer. dolby atmos deteği var shield tv de.
    hem wifi (5G) hemde kablolu bağlantı mevcut.

biraz çapraz bakış açısıyla yazdım. yanlış anlamazsınız umarım.

Alıntıları Göster
    Yorum için teşekkür ederim.

Sony str-dn1080 avr : her şey mevcut
    Sony 65XF9005 tV : usb den dolby vision film oynatma dışında her şey mevcut
    ses sistemim 7.1.2 atmos
    Zidoo z9s player : Dolby vision eksik sadece. (Netflix olmaması önemsiz benim için)
    TV deki Netflix(UHD) çok iyi olmasa da benim işimi görüyor.

Benim Dolby Vision torrent filmleri izlemem için şu anda 1000$ üstü cihaz almam lazım.
    Ya da 2020 de full DV destekli f/p cihazların çıkmasını beklicem.

• Hiç kimsenin prosu gelmedi mi?
    Geldiyse keyiften yazmaya vakit mi yok bir kaç izlenim alsaydık şöyle böyle diye

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Hiç kimsenin prosu gelmedi mi?
    Geldiyse keyiften yazmaya vakit mi yok bir kaç izlenim alsaydık şöyle böyle diye
    dolby vision num yok ama nteflixte destekleyip hdd deki filmlerde desteklememesi. dolby vision sahiplerini üzecektir dediğiniz gibi.

@Seroloz ün geldi baya oldu ama pek kurcalama fırsatı olmadı galiba.
  • Benim geldi ama çok kurcalamayadım. Tvde 1080 zaten. Nvidia shield bu. Yarın yenisi çıksa yine alırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tv 1080se bize aydınlatıcı olmaz 4k hdr performansı lazım hem hdd filmlerde hem de netflixte

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    nvidia uzun yıllar güncelleme yapmayı seviyor. Bu özellik Netflixte var olup standartta yoksa önümüzdeki günlerde/aylarda mutlaka gelecektir diye düşünüyorum.
  • siyaha kullanıcısına yanıt
    Merhaba size bir şey danışmak isterim. Benimde sizinkine benzer bir sistemim var sadece medya oynatıcım yok. Onun yerine laptopu hdmı ile tv ye bağlayıp film izliyorum. Aklımda zidoo veya nvidia pro tv almak var ama merak ettiğim şey televizyon 4k değil şuan kullandığım düzenden bir farkı olur mu görüntü anlamında olmasada ses anlamında ? birde zidoo yu avr ye mi bağlıyoruz yoksa tv ye mi bağlantı tam olarak nasıl oluyor ?
  • Vallahi benim nacizane tavsiyem yeni nvidia pro alan dostlardan biri sadays a denemek için göndersin cihazı bende zidoo z9 göndereyim sadays'a kendisi şöyle kapsamlı bir test yapsın böylece tüm forum bilgilenmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathülagü

Merhaba size bir şey danışmak isterim. Benimde sizinkine benzer bir sistemim var sadece medya oynatıcım yok. Onun yerine laptopu hdmı ile tv ye bağlayıp film izliyorum. Aklımda zidoo veya nvidia pro tv almak var ama merak ettiğim şey televizyon 4k değil şuan kullandığım düzenden bir farkı olur mu görüntü anlamında olmasada ses anlamında ? birde zidoo yu avr ye mi bağlıyoruz yoksa tv ye mi bağlantı tam olarak nasıl oluyor ?
    Öncelikle cihazlar destekleyebiliyorsa, media player 2.0b hdmi ile AVR ye AVR de ARC 2.0b hdmi ile TV ye bağlanıyor.
    AVR niz DTS:HD, DTS:X gibi HD sesleri ve/veya atmos u destekliyorsa ses açısından çok fark olur.
    Sesi optikle iletirseniz DTS vce DD ile kısıtlanırsınız.

1080p de tecrübem yok o yüzden ynlış bilgi vermek istemem.

Zidoo da netflix ve dolby vision yok, onun dışında neredeyse herşey var. özellikle ses yönünden üstün.
    Nvidia her sesi deestekliyor mu bilmiyorum ama Netflix vs. için çok iyi olduğunu okuyorum hep.

Ağırlıkla indirilen film diziler izlenecekse zidoo (x9s modeli yeterli)
    Bunun yanında netflix önemliyse Nvidia (mümkünse shield TV pro)

Atladığım noktalar olabilir, tecrübeliler yazar....

• siyaha kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Denon x4500 h kullanıyorum tam söylediğiniz gibi indirdiğim filmleri izliyorum o tv 4k değil o halde zidoo x9s bana yeterli olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathülagü

Çok teşekkür ederim Denon x4500 h kullanıyorum tam söylediğiniz gibi indirdiğim filmleri izliyorum o tv 4k değil o halde zidoo x9s bana yeterli olacaktır
    X9s i Arsey Ticaret/Sedat Bey getiriyor. Sıfır faturalı 799 TL şu anda.
    Ben ordan aldım. Her türlü sorunda yardımcı olmaya çalışıyor ayrıca.
    X9s pek çok açıdan artısı olacaktır sizin için.
    Torrent indirmeyi bile onla yapabilirsiniz, altyazı işini o halleder.
    Laptop bağlantılarından kurtulursunuz.
    Tek yapmanız gereken size yetecek boyutta bir usb2.0/3.0 HDD bağlamak.
    1 Tb üstü ise güç adaptörlü olmalı.
  • Bazen benim gibi film indirmekten sıkılıp Netflix'e üye olabilirsiniz. Yada arkadaşlarınız gelince pes falan oyanaybilirsiniz 800 TL civarına gelecekseniz ve film vs. desteği de olsun derseniz Nvidia shield'in 2019 pro olmayan modelini alabilirsiniz.

Yıllarca güncellenen cihaz ve ileriye yönelik yıllarca kullanabileceğiniz bir sistem olabilir ki Nvidia Neredeyse 5 Yıla yakındır güncelleme yapıyor.
  • Arkadaşlar, Bein Connect Google Play’de göremedim.

Hangi Apk yı nereden indirim kurabiliriz acaba tavsiye varmı

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.