Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KTurk

sakiri ustanın verdiği linkten filboxhemen indirdim gayet güzel çalışıyor. Uygulamaları ana menüue eklemek içinde Launcher yüklemedim Tv app repo yükledim ve güzel bir şekilde ana menüye uygulamaları ekledi. Sakiri usta ve Agronur17 ustaya teşekkür ederim.
    Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica etsem telefon ekranımı shield ekranına yansıtmada en iyi kullanabileceğim uygulamayı paylaşırmısınız!

• quote:

Orijinalden alıntı: uyk_RA

Rica etsem telefon ekranımı shield ekranına yansıtmada en iyi kullanabileceğim uygulamayı paylaşırmısınız!
    Samsung s9 plus kullaniyorum. Programa gerek duymadan kendi ekran yansitma özelligini kullaniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Samsung s9 plus kullaniyorum. Programa gerek duymadan kendi ekran yansitma özelligini kullaniyor.

Alıntıları Göster
    A7 2017 kullanıyorum, smart view da shield ı görüyor basıyorum ama bir sonuç yok acaba shielda bir şey mi yüklemeliyim

• quote:

A7 2017 kullanıyorum, smart view da shield ı görüyor basıyorum ama bir sonuç yok acaba shielda bir şey mi yüklemeliyim

Alıntıları Göster
    Başka bi telefondan denedim aktarım yaptı sıkıntı yok, ama nedense kendi telefonum bağlanmıyor, shieldı da görmüyor artık ilginç:)

• quote:

Başka bi telefondan denedim aktarım yaptı sıkıntı yok, ama nedense kendi telefonum bağlanmıyor, shieldı da görmüyor artık ilginç:)

Alıntıları Göster
    Telefonunu wifi 5 ghz bandinda baglamayi dene. Modem ayarlarini kurcalaman gerekiyor. Bir ihtimal diyelim olurmu olmazmi bilemem.

Ekrani neden aktarmak istiyorsun.

• quote:

Telefonunu wifi 5 ghz bandinda baglamayi dene. Modem ayarlarini kurcalaman gerekiyor. Bir ihtimal diyelim olurmu olmazmi bilemem.

Ekrani neden aktarmak istiyorsun.

Alıntıları Göster
    Resim video vs. gibi medya görüntülemek için geniş ekranda. Bakayım kurcalayayım biraz görüordu şimdi görmüor telefon niyeyse artık.

Aslında dosya aktarımı daha da işimi görecekte mesele es file explorerla gönderim yapmaya çalışıorum yine yollamıo bağlantı kapatıldı dio. Onuda farklı telefonla deniyim bakalım illaki yapacaktır die düşünüorum

• quote:

Resim video vs. gibi medya görüntülemek için geniş ekranda. Bakayım kurcalayayım biraz görüordu şimdi görmüor telefon niyeyse artık.

Aslında dosya aktarımı daha da işimi görecekte mesele es file explorerla gönderim yapmaya çalışıorum yine yollamıo bağlantı kapatıldı dio. Onuda farklı telefonla deniyim bakalım illaki yapacaktır die düşünüorum

Alıntıları Göster
    Nvidia shielde kodi yükle sonrada resimdeki gibi ayarla ve sonrada cepten video ve resimleri kodi olarak yansit.

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)

Kodi acik olmali yada arka plandada calisirsada islemi yapar.

Cepteki görünüm.

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 30 Mayıs 2018; 20:31:28 >

• quote:

Nvidia shielde kodi yükle sonrada resimdeki gibi ayarla ve sonrada cepten video ve resimleri kodi olarak yansit.

Kodi acik olmali yada arka plandada calisirsada islemi yapar.

Cepteki görünüm.

Alıntıları Göster
    Yok hocam denedim bunu da yine olmadı, telefonda sıkıntı olsa alt kattaki samsungu görmez ama. Bilemedim:(
    Android telfon/tablet vsr mı die soruor ya ilk kurulumda, onu sonraya bırakmıştım yaparım die, şimdi var mı bunun bir yöntemi nasıl tanıtcam telefonu shielda bir de ordan deneyim işe yararmı bilmem ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyk_RA -- 31 Mayıs 2018; 12:5:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• uyk_RA U kullanıcısına yanıt
    O ilk kurulumda sorduğunun tek amacı, Shield'da Google hesabı girmekle falan uğraşmamanız için hesapları falan oto geçiriyor. Onun dışında bir bğalantı falan yok.
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık iki aydır konsol kolu ile ilgili bir problemim var cihaza reset atınca düzeliyor
    sorunum kodi de film izlerken nereye basıyorum bilmiyorum bir anda 32 hıza çıkıyor ve bir daha normale dönmüyor kodiyi kapatıp açıyorum yine aynı sadece cihaza reset atınca düzeliyor
    konu hakkında yardımlarınız istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

O ilk kurulumda sorduğunun tek amacı, Shield'da Google hesabı girmekle falan uğraşmamanız için hesapları falan oto geçiriyor. Onun dışında bir bğalantı falan yok.
    Tamam şimdi hatırladım aynen eşleştirmeye çalıştı ondan atladım o adımı, teşekkürler sağolun.

Sizin cihazlar arası bağlantı sorunlarınız için şunları deneyebilirsiniz:
    Shield'ı kabloyla bağlamak
    Telefonda VPN açık olmadığından emin olmak
    Shield'da VPN açık olmadığından emin olmak
    Hem Shield'a hem de telefona modemden sabit IP adresi atamak
  • finitura F kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sorunun Kodi'den mi yoksa controllerdan mı kaynaklandığınızı tespit edip ona göre çözüm aramanız gerekiyor. Bunu da şöyle yapabilirsiniz. Kodi'de ikinci bir profil oluşturacak ve bu profilin hiçbir ayarının ilk profilden kopyalanmamasını sağlayacaksınız. Eğer bu ikinci profile geçtiğinizde de aynı sorun yaşanıyorsa controller konfigürasyonunda bir sorun olmuş demektir. Dediğimi deneyip güncelleme paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Sizin cihazlar arası bağlantı sorunlarınız için şunları deneyebilirsiniz:
    Shield'ı kabloyla bağlamak
    Telefonda VPN açık olmadığından emin olmak
    Shield'da VPN açık olmadığından emin olmak
    Hem Shield'a hem de telefona modemden sabit IP adresi atamak
    VPN ler açık değil ondan eminim eklemedim çünkü , ama kabloyu da bir deneyeyim bakalım.

Ayrıca şöyle de bir durum var;

Es file explorer dan telefon ile cihaz arasında dosya alıp/göndermeye çalışırken bağlantı kapatılıyor ve shield wifi den kopuyor ve tekrar Ağ ekranında kablosuz ağları göremiyorum.

Bu durumda restart yapıyorum cihazı ve tekrar açıldığında bağlanıyor wifiye.

4 5 kez bu nedenden dolayı restart atmak zorunda kaldım, cihaza bir zararı var mıdır?

Çözülmeyecek problemler değil gibi görünüyor ama bir yandan da gelen cihazda sıkıntı varsa göndereyim garanti kapsamında amazon.com a diyorum???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyk_RA -- 31 Mayıs 2018; 15:4:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Cihazı ayarlar menüsünden restart yaptığınız sürece bir sıkıntı olmaz. Wifi bağlantı sorunlarının çoğu da modemden kaynaklanır. Bazısı bir iki ayarla çözülür, bazısı epey uğraştırır. Bu yüzden en güzel kablolu bağlantıdır. Ayrıca dediğim gibi modemden cihazlarınıza sabit IP atarsanız çok daha stabil olur. Bir de ister Wifi, ister kablolu bağlantı olsun, Shield bağlantı menüsünden IPv6 kapatın.
  • quote:

Cihazı ayarlar menüsünden restart yaptığınız sürece bir sıkıntı olmaz. Wifi bağlantı sorunlarının çoğu da modemden kaynaklanır. Bazısı bir iki ayarla çözülür, bazısı epey uğraştırır. Bu yüzden en güzel kablolu bağlantıdır. Ayrıca dediğim gibi modemden cihazlarınıza sabit IP atarsanız çok daha stabil olur. Bir de ister Wifi, ister kablolu bağlantı olsun, Shield bağlantı menüsünden IPv6 kapatın.
    Başta xeriphas arkadaş olmak üzere sakiri ve diğer kullanıcı arkadaşların tavsiyesi ile bütün sıkıntıları çözdüm Nvidia Shieldda.

Cihaz gerçekten mükemmel, fiyatını sonuna kadar hakedior.

İmkanı olan varsa hiç düşünmesin. Uygulamalardaki işleyiş, cihazın arayüzü, geçişleri, menüsü mükemmel tek kelimeyle.

Sıra oyun performansına bakmaya gelmişti ki Pes 2018 le tecrübe edeyim dedim. Ancak oyun kontrol cihazını Pes 2018de maç esnasında kullanamadım mesela. Yön tuşları dahil diğer hiçbir fonksiyonu algılamıyor oyun. Halbuki oyun içinde kontrol amaçlı sunulan 2 seçenekten oyun kontrol cihazını seçtim de. Bu tarz oyunlarla uyumlu değil mi yoksa farklı bir ayar mı yapmam gerekecek. Oyun esnasında, hız, grafik vb teknik özelliklerine diyecek yok ayrıyetten.

Ayrıca test edilmesini istediğiniz oyunu da deneyebilirim.

• quote:

Başta xeriphas arkadaş olmak üzere sakiri ve diğer kullanıcı arkadaşların tavsiyesi ile bütün sıkıntıları çözdüm Nvidia Shieldda.

Cihaz gerçekten mükemmel, fiyatını sonuna kadar hakedior.

İmkanı olan varsa hiç düşünmesin. Uygulamalardaki işleyiş, cihazın arayüzü, geçişleri, menüsü mükemmel tek kelimeyle.

Sıra oyun performansına bakmaya gelmişti ki Pes 2018 le tecrübe edeyim dedim. Ancak oyun kontrol cihazını Pes 2018de maç esnasında kullanamadım mesela. Yön tuşları dahil diğer hiçbir fonksiyonu algılamıyor oyun. Halbuki oyun içinde kontrol amaçlı sunulan 2 seçenekten oyun kontrol cihazını seçtim de. Bu tarz oyunlarla uyumlu değil mi yoksa farklı bir ayar mı yapmam gerekecek. Oyun esnasında, hız, grafik vb teknik özelliklerine diyecek yok ayrıyetten.

Ayrıca test edilmesini istediğiniz oyunu da deneyebilirim.

Alıntıları Göster
    Pes 2018 nasıl oynadınız pc den gamestream mı yaptnız

• quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

Alıntıları Göster
    Ali beyendi nvidia shieldehttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.valvesoftware.android.steam.community

Bunu yükle.

Bilgisayarada yüklemelisin.

Kayit ol.

Bilgisayardan steam acik olsun. Nvidia shieldden steam ac ve baglan.

Daha sonra bilgisayardan steam ekranini kücült.

Nvidia shield bilgisayarin ekraninda ne varsa gösterir.

Steam ayarlarini kontrol edip kütüphanesine uygulamalari tanitip kullanabilirsin.

Senin 940mx ekran karti gamestream desteklemez.
    Gtx 1050 ve üzeri
    Gtx670 ve üzeri
    Masaüstünde böyle
    Laptopda ekran karti daha güclü olmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 3 Haziran 2018; 4:36:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

Alıntıları Göster
    Hocam apk olarak yükledim yav mobil olanı denedim de denemeye değer bir oyun değilmiş zaten:)

Ama multi oynayabiliosun farklı ülkelerdrn kişilerle felan o güzel oluyor, vakit öldürmek için denenebilir.

Dediğim gibi sıkıntı şu ki oyun kontrol cihazını tanıtamadım...

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.