Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: charnel

Geçenlerde test amaçlı şöyle bir sürüme denk geldim.

Rogue One A Star Wars Story (2016) 4K HDR 10bit BT2020 Chroma 422 Edition DTS HD MA-VISIONPLUSHDR1000

Bunu Nvidia Shield açamadı. Tam nasıl olur derken farkettim ki, zaten bu filmin 4K sürümü dahi çıkmamış. Bu da muhtemelen bir fan tarafından uydurulan upscale ile türetilmiş bir sürüm.

Gerçi PC den denerseniz açılabiliyor ama Nvidia Shield açmıyor. Açmaması da problem değil haliyle.

Nvidia shield 4k hdr filmleri kodide sorunsuz aciyor. Kendi mediaplayer yada vlc player ilede sorunsuz acar. Izledigim icin biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, cihaz bugün ulaştı elime, yarın bağlayacağım tv ye.. Ama ilk sayfada yazmıyor, ilk ne yapılmalı? Neler yüklenmeli? USB den film izlemek için aldım.

Not: Kapsamlı bir cevap verilir ve ilk sayfaya eklenirse harika olur.
  • 4K Projektöre geçmem sebebiyle Nvidia Shield ile kullandığım Darbee Darblet 5000s cihazımı satıyorum (500 tl)Oppo larda kullanılan çok başarılı bir işlemcidir. Internet sayfasında demolara bakabilirsiniz.

http://www.darbeevision.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokful7988

Hocam mesela neresi 100 lira ya görüyor? Ben ups falan baktım. 500 tl diyor. Var mı tavsiye edebileceğiniz bir yer

ben amerikaya çay yolladım daha 2-3 ay önce 1 kg..küçük paket olarak yollayın, ptt ile..uçakla gider..
    kayıtlı küçük paket seçeceksiniz..kaç gram..ben hesapladım

http://ptt.gov.tr/ptt/#ptt_gonderi_ucreti_ogrenme

750 gr için 54 tl
    999 a kadar 62
    1250 gr 86 tl

:)

• gokful7988 G kullanıcısına yanıt
    Hocam PTS den bir fiyat alın,UPS den daha uygun çıkacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Black Friday de Bestbuy da 169,99 $ a inmiş Nvidia Shield.

Bestbuy tr ye göndermiyor diye biliyorum.

ayrıca Nvidia 16gb olan ürün ü alanlar nereden aldı acaba sene sonu geldi bu üründe indirim olurmu?

• Slm arkadaşlar ben de nvidia shield tv almayi düşünüyorum şu anda amazonda 169 dolar ama vergisi 76 dolar çıkıyor bu normal mi %20 si 34 dolar falan olması gerekmiyor mu.

• deorsum D kullanıcısına yanıt
    Amazon başta vergiyi yüksek alıyor. Ürünü teslim aldıktan sonra mesaj atarsanız vergi dışında alınan tutarı iade ediyorlar. Bazen şansınıza ürün hiç gümrüğe girmeyip alınan tüm tutarda iade edilebiliyor.

• Linkte anlatılan her uygulamayı kurmayabilirsin ama mantığı anlamak için işe yarar.

https://youtu.be/OktfmfDdviI

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim dostum. Çok sağol.

• Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Tamam kardeşim. Teşekkür ederim

• Son 10 yıldır bir aleti aldığıma hiç bu kadar memnun olmamıştım... Kodi konusunda, oyunlar konusunda harika resmen... Çok ufak bir ayrıntı gibi görünsede, kodiden film izlerken oyun kumandasındaki kulaklık çıkışına kulaklığınızı takıp kimseyi rahatsız etmeden film izleme keyfine diyecekc yok... Ayrıca ps1 oyunlarını psp oyunlarını eski atari oyunlarını çalıştıran emulatörlerin çalışma performansı harika, yıllar sonra tekrar god of war oynuyorum :) bu oyunları joystick ile oynamak çok güzel.. Ayrıca Nvidia oyunları pahalı olsada marketteki birsürü ücretsiz oyunu kolla oynayabiliyorsunuz buda çok güzel bir şey... Son olarak yerleşik chromecast tabiki... tek bir dokunuşla laptopun ekranı tv nizde... tv salak olsada olur :) yine herhangi bir sitedeki video tek dokunuşla tvnizde.. Telefon ekranıda aynı şekilde tabi... Puhu nun, Turkcell TV nin, ip tv uygulamalarının sorunsuz çalışmasıda çok güzel.. hdmi 2.0 olması çok iyi cihazı açıyorsunuz tv yide açıp hdmi a alıyor, ben yamaha avr de kullanıyorum 3 ünü birden o küçücük kumandaya tek dokunuşla yapıyorum, kumanda dan sesi açıyorsun alet direk tv nin sesini yada avr nin sesini açıyor sana kalmış.. tabi kapatırkende aleti kapatıyosun avr de tv de kapanıyor... ben eskiden logitech in harmony serisi universal kumandasını kullanıyordum, şimdi gerek yok desem yeri.

Cihaz benim için biçilmiş kaftan anlayacağınız... 5 üzerinden 5++++

Bu arada cihazım 2017 edition.

• karizmas K kullanıcısına yanıt
    Hocam ürün Türkiye'ye girdikten sonra canlı desteğe sorsam alınan vergi miktarını görebilirler mi?
  • Selamlar;
    Bi Nvidia Shield da ben mi alsam acaba diyorum da... External storage olarak Qnap TS-431p'ye bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Kullanma şeklim şöyle olacak: Qnap üzerinde düzgünce klasörlere ayrılmış 10 binlerce fotoğraf, farklı cihazlarla şektiğim farklı formatlarda muhtelif vidyo dosyaları, DVD ISO ları, 720p, 1080p ve 4K srt/sub altyazılı filmler, müzik dosyaları (mp3,flac) var. Elimdeki Qnap TS-431p yani hdmi çıkışı olmayan bir alet olduğundan Qnap üzerine Kodi sunucu kurulamıyor fakat Plex sunucu kurulu.

Aklıma takılan birkaç soru var, onları sorayım:

1)16GB'lık NvidiaShield üzerine Kodi sunucu kurup, Qnap üzerindeki 10 binlerce içeriği index lemek diye bir şey var mı? Böyle bir senaryoda index dosyaları nereye yazılıyor?

2)Plex'in kendi istemcisi sıkıntılı sorunlu dandik bir şey, neredeyse hiçbir vidyoyu desteklemiyor ve neredeyse her vidyoyu transcode etmeye uğraşıyor, yapamıyor tabi. Üstüne üstlük bir de utanmadan para istiyor. Ancak öte yandan Plex'in sunucusu çok güzel. "Sunucu Plex", "istemci Kodi içine plex add-on" şeklinde mi kullanmalıyım?

3)Nvidia Shield (üzerindeki sunucu yazılımı Plex veya Kodi) hangi protkolden veya nasıl Qnap vb. cihazlara erişiyor?

4)Diğer odada ağa bağlı LG Smart TV'de altyazılı film izleyebilmek istersem, LG Smart TV'de hangi istemci yazılımı kullanmam gerekiyor?

5)16GB'lık NvidaShield alsam, ilerde kendim cihazın içine 2/3TB 3.5" hdd ekleyebiliyor muyum?

...şimdilik aklıma takılan sorular bunlar. Buna göre tecrübelerinizi paylaşabilirseniz memnun olurm.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xnor2001 -- 30 Aralık 2017; 19:10:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xnor2001

Selamlar;
    Bi Nvidia Shield da ben mi alsam acaba diyorum da... External storage olarak Qnap TS-431p'ye bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Kullanma şeklim şöyle olacak: Qnap üzerinde düzgünce klasörlere ayrılmış 10 binlerce fotoğraf, farklı cihazlarla şektiğim farklı formatlarda muhtelif vidyo dosyaları, DVD ISO ları, 720p, 1080p ve 4K srt/sub altyazılı filmler, müzik dosyaları (mp3,flac) var. Elimdeki Qnap TS-431p yani hdmi çıkışı olmayan bir alet olduğundan Qnap üzerine Kodi sunucu kurulamıyor fakat Plex sunucu kurulu.

Aklıma takılan birkaç soru var, onları sorayım:

1)16GB'lık NvidiaShield üzerine Kodi sunucu kurup, Qnap üzerindeki 10 binlerce içeriği index lemek diye bir şey var mı? Böyle bir senaryoda index dosyaları nereye yazılıyor?

2)Plex'in kendi istemcisi sıkıntılı sorunlu dandik bir şey, neredeyse hiçbir vidyoyu desteklemiyor ve neredeyse her vidyoyu transcode etmeye uğraşıyor, yapamıyor tabi. Üstüne üstlük bir de utanmadan para istiyor. Ancak öte yandan Plex'in sunucusu çok güzel. "Sunucu Plex", "istemci Kodi içine plex add-on" şeklinde mi kullanmalıyım?

3)Nvidia Shield (üzerindeki sunucu yazılımı Plex veya Kodi) hangi protkolden veya nasıl Qnap vb. cihazlara erişiyor?

4)Diğer odada ağa bağlı LG Smart TV'de altyazılı film izleyebilmek istersem, LG Smart TV'de hangi istemci yazılımı kullanmam gerekiyor?

5)16GB'lık NvidaShield alsam, ilerde kendim cihazın içine 2/3TB 3.5" hdd ekleyebiliyor muyum?

...şimdilik aklıma takılan sorular bunlar. Buna göre tecrübelerinizi paylaşabilirseniz memnun olurm.

Saygılar

Bildiğim kadarı ile cevaplayayım, yanlış varsa arkadaşlar düzeltir.

1.Ben de NAS olarak Synology kullanıyorum ama QNAP da aynı mantıkla çalışıyor , Nvidia üzerin de KODİ kurup indexleyebilirsiniz,index dosyaları nvidia üzerin de tutuyor.

2.Kodi varken Plexe ihtiyacınız olmayacaktır.

3.Aynı ağ üzerinde ise TCP IP üzerin den SMB protokolü ile bağlanabilirsiniz . Tavsiyem ağ üzerinde ki cihazlarınıza statik (sabit ) ip verin.

4.LG Smart tv kullanmıyorum , kullanan arkadaşlar yardımcı olur ama android varsa aynı mantıkla kodi kurulabilir sanırım.

5.Bildiğim kadarı ile hayır dahili olarak ekleyemezsiniz.

• 4- LG smart TV için yine Nvidia Shield üzerine Plex Server'ı kurup TV'ye kurduğunuz Plex'le izleyebilirsiniz.
    Özellikle LG televizyonlar için bir plex konusu vardı forumda diye hatırlıyorum.
    Plex local network üzerinden transcode etmez normalde. Server üzerinden streaming ayarlarında bunun ayarını yapabilirsiniz.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    astramastra;
    Cevap için teşekkürler.

#1)5-10-20GB'lık index ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Cihazın 16GB'lık hafızası bu iş yetmeyecektir. Bu gibi bir durumda nasıl oluyor?
  • nebube N kullanıcısına yanıt
    nebube;
    cevap için teşekkürler.
    #4)plex client sefil bir yazılım; neredeyse hiç bir codec'i desteklemiyor ve her vidyoyu transcode etmeye uğraşıyor, edemiyor tabi.
    XPLAY var Rus'ların, satınalmak gerekiyor ve ödeme seçeneği sadece YandexWallet ve PayPal. Yandex TR banka kredi kartlarını kabul etmiyor, PayPal zaten iptal.
    LG'nin stock video client uygulaması var ancak Plex-DLNA veya QNAP Media Streaming- DLNA uygulamalarında altyazı göstermiyor. Sunucu olarak KODI-DLNA olursa acaba altyazıları düzgün gösterir mi?
    LG Smart TV üzerinde KODI client yok.
    ...LG Smart üzerine doğru düzgün bir KODI veya altyazı destekli DLNA client yazılımı lazım.
  • Ayın 20'sinde Amazon kampanyalarıyla 610 TL'ye sipariş verdiğim controllersız Amazon Shield bugün Türkiye'ye giriş yapmış. Hemen Amazon'a mesaj attım vergi için ve hiç vergi alınmadığını söylediler, galiba yılbaşında falan birikti gümrükte ürünler, hızlı hızlı geçirdiler. Cihazı satıp satmamakta kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnor2001

astramastra;
    Cevap için teşekkürler.

#1)5-10-20GB'lık index ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Cihazın 16GB'lık hafızası bu iş yetmeyecektir. Bu gibi bir durumda nasıl oluyor?

rica ederim.

yetecektir,için rahat etsin benim nas'ın 30tb ı film ,indexleme de yer anlamın da bir sorun olmadı.nvidia da nerede tutuyor bilmiyorum ama en büyük klasör 3gb yer kaplamış.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.