Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusuf68tc

Zidoo siz soyleyince biraz internette kurcaladim fena makine degil nvidia dan once gorseydim alabilirdim belki

Nvidia da var bende ikisi de alınabilecek iki cihazdan biri Zaten

Kullanın bunu zidoo x 20 çıkacak onu alırsınız

Biraz pahalı olcak ama bakalım bi gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bir kazmalıksa PLEX uygulamasını bugüne kadar becerip, kullanamamıştım.

Dün tekrar birazcık uğraşınca halloldu. Fena da değilmiş aslında. Bir KODI gibi derya deniz değil ama 4K vs. her şeyi güzelce ekliyor, afiş-bilgiler vs halledip sorunsuz da oynatıyor. Sesler de sorunsuz.

Düzenli kullanan var mı bunu? KODI ye kıyasla görüntüde fark falan var mıdır acaba? Kendim de karşılaştırıcam bunu gerçi.

Bir de altyazı TR karakter halletmenin ve otomatik indirmenin yöntemleri falan var mıdır?
  • Merhaba, Shield controller almasak oyun harici bir kaybımız var mı?
  • arkadaslar digiturk play yurtdisi nvidia shiel tv play store da yok baska bir store yukleyip ordan indirdim digiturk play yurtdisi 3.018 versiyonu yukledim ama calismiyor avrupada yukleyip izleyen varmi
  • Arkadaşlar bir sorunum var yardımcı olabilecek var mı? Cihazmda bir şey farkettim. Lg smart tv var. Shield tv ye geçiş yaptığımda ekran çözünürlüğü 720p olarak gördüm. Ayarlara girdim yine 720p. Hdmi ayarlarına girdim 1280 falandı. Bu cihaz normalde ekrana 1080p olarak vermiyor muydu. Sabah beri kafayı yiyeceğim ona bak buna bak

• quote:

Orijinalden alıntı: gokful7988

Arkadaşlar bir sorunum var yardımcı olabilecek var mı? Cihazmda bir şey farkettim. Lg smart tv var. Shield tv ye geçiş yaptığımda ekran çözünürlüğü 720p olarak gördüm. Ayarlara girdim yine 720p. Hdmi ayarlarına girdim 1280 falandı. Bu cihaz normalde ekrana 1080p olarak vermiyor muydu. Sabah beri kafayı yiyeceğim ona bak buna bak

Cihazınız da kablonuzda tv nizde sorun yoksa

1080 de verir 4k da verir

• Cevap için teşekkürler. Ama vermiyor işte. Hani hdmi ye geçiş yaptığınızda yukarıda çözünürlük belirir ya. Orada 720p görünüyor. Youtube dan 1080p video açtım. Ama yine durum aynı. İki kablo değiştim aynı. Tivibu uydu var takıyorum 1080p. Resim ekleyemedim. Eklesem anlarsınız. Zaten ayarlara girdiğimde cihazın, ekran ayarları bölümünde 720p den başka seçenek yok. Hdmi ayarlarına girdiğimde 1280p rgb yuv gibi alternatifler var. Ama 1080p yok. Anlamadım gitti

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)

• Cevap için teşekkürler. Ama vermiyor işte. Hani hdmi ye geçiş yaptığınızda yukarıda çözünürlük belirir ya. Orada 720p görünüyor. Youtube dan 1080p video açtım. Ama yine durum aynı. İki kablo değiştim aynı. Tivibu uydu var takıyorum 1080p. Resim ekleyemedim. Eklesem anlarsınız. Zaten ayarlara girdiğimde cihazın, ekran ayarları bölümünde 720p den başka seçenek yok. Hdmi ayarlarına girdiğimde 1280p rgb yuv gibi alternatifler var. Ama 1080p yok. Anlamadım gitti

• Hatta bir resim daha

• Bi kablo değişin

• quote:

Arkadaşlar bir sorunum var yardımcı olabilecek var mı? Cihazmda bir şey farkettim. Lg smart tv var. Shield tv ye geçiş yaptığımda ekran çözünürlüğü 720p olarak gördüm. Ayarlara girdim yine 720p. Hdmi ayarlarına girdim 1280 falandı. Bu cihaz normalde ekrana 1080p olarak vermiyor muydu. Sabah beri kafayı yiyeceğim ona bak buna bak

Tv niz ful hd mi yoksa hd reday mi tv hangi formatı destekliyorsa nvidia nın ekranında o çıkar

• Eray bey, iki kablo değiştim. Üçüncüsü tivibu uyduda 1080p olarak yayın aldığım kablo. Onu da taktım ama değişen bir şey yok. Nvidia support da aradım biraz. Tam olarak bu şekilde bir sorun değil de ekran çözünürlüğü sorunu ile alakalı bir şeyler paylaşmışlar. Cihazı safe mode da çalıştır falan. Onları da yaptım. Ama ne ilginçtir ki başaramadım. Sanırsam son gelen güncellemeden bir önceki guncelleme geldiğinden beri bu sorun var. Açıkçası bu cihaza ilk romu nasıl yüklerim bir bilsem, işe baştan başlayacağım. Burası Antalya ve çok sık elektrik gitti. Acaba onunla alakalı mı bilemiyorum.

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Hocam full hd. 42LA860V bakın uydu cihazımda 1080p alıyorum. Ama vu cihazı takınca 720p alıyorum. Paylaştığım resimlerde ekran çözünürlüğü ve hdmi çözünürlüğü ile ilgili resim paylaştım. İlk zamanlarda 1080p alıyordum. Ne oldu anlamadım birden böyle oldu. Siz de var mı cihaz? Son yazılım güncellemesi yaptınız mı? Siz de 1080p görünüyor mu

• quote:

Hocam full hd. 42LA860V bakın uydu cihazımda 1080p alıyorum. Ama vu cihazı takınca 720p alıyorum. Paylaştığım resimlerde ekran çözünürlüğü ve hdmi çözünürlüğü ile ilgili resim paylaştım. İlk zamanlarda 1080p alıyordum. Ne oldu anlamadım birden böyle oldu. Siz de var mı cihaz? Son yazılım güncellemesi yaptınız mı? Siz de 1080p görünüyor mu

Evet hocam aynı cihazı kullanıyoruz bende böyle bir sorun yok siz cihaza reset atıp yeniden kurulum yapın birde öyle deneyin

• Hem cihaza reset yaptım. Hem de boot menüye girip oradan hard reset yaptım. Ama yine de düzelmedi. Nvidia customer care e yazdım. Adamlar hemen dönüş yaptılar. Cihazın faturasını falan ve seri numarasını istediler. Fatura yok, çünkü cihazı ikinci el olarak Türkiye den sahibinden den aldım. Bugün adamı aradım durumu izah ettim. Gün içerisinde size dönerim dedi ve umarım dönüş yapar. Çünkü Nvidia dan gelen bilgiye göre, cihazınızın değişimi için lütfen fatura ve nereden alındığına dair bilgi paylaşınız yazıyor. Benim için zor bir süreç. Bakacağız artık. Ama neden böyle bir şey oldu, hâlâ anlayabilmiş değilim

• Bu arada arkadaşlar bilginiz olsun. Baya araştırdım bu konuyu. Çok fazla kişi bu sorunu yaşamış. Aranızda yaşayacak olan olursa mutlaka geri bildirim yapsınlar. Cihaz arızası diyorlar bu probleme. Ve henüz bir çözüm de yok

• quote:

Bu arada arkadaşlar bilginiz olsun. Baya araştırdım bu konuyu. Çok fazla kişi bu sorunu yaşamış. Aranızda yaşayacak olan olursa mutlaka geri bildirim yapsınlar. Cihaz arızası diyorlar bu probleme. Ve henüz bir çözüm de yok

Yakınsa niz denemek isterim

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Denemek derken? Anlayamadım. Antalya Manavgat da oturuyorum. Bugün müşteri hizmetlerinden bilgi maili aldım. Cihazı göndermek gerekiyor. Ama kargo fiyatları inanılmaz yüksek. Nasıl yapacağım bilemiyorum. Yakın zamanda yurt dışına gidecek biri bulmalıyım

• gokful7988 G kullanıcısına yanıt
    Yurtdışına yaklaşık 100 TL civarında gidiyor hocam.Hemde özel kurye ile,PTT ye bir sor belki onlar daha ucuza gönderirir.
  • Hocam mesela neresi 100 lira ya görüyor? Ben ups falan baktım. 500 tl diyor. Var mı tavsiye edebileceğiniz bir yer

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.