Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende TV+ var ama standart üyelik. O yüzden yukarıda dediğiniz kanallara bakmam mümkün değil maalesef.
  • Son yazılımdan sonra cihaz usb bağlı hdd görmemeye başladı sizlerdede bu sorun varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Es file explorer'ı kaldırıp deneyin.
    Bende sorun çıkardığı için kaldırmıştım önceden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebube

Bende es file yüklü değil hocam ama yine usb görmüyor yeni güncellemeden sonra oldu

• Bende bir sorun yok.
  • es file manager yerine x-plore uygulamasını tavsiye ederim.
  • Nvidia shield aldım arkadaşlar yalnız mesela puhu tv den bir dizi izledim, tv nin kendi sistemindeki puhu dan izlediğimde cam gibi görüntü alırken, nvidia shield la izlediğimde acayip gren li böyle nokta nokta görüntü alıyorum bilhassa koyu zemin ve arka planda. Benzer şeyi kodi den film izlerken de farkettim.

Sizde durum nedir? Benim için direk eleme sebebi bu cihazı herhangi bir çözümü yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Nvidia shield aldım arkadaşlar yalnız mesela puhu tv den bir dizi izledim, tv nin kendi sistemindeki puhu dan izlediğimde cam gibi görüntü alırken, nvidia shield la izlediğimde acayip gren li böyle nokta nokta görüntü alıyorum bilhassa koyu zemin ve arka planda. Benzer şeyi kodi den film izlerken de farkettim.

Sizde durum nedir? Benim için direk eleme sebebi bu cihazı herhangi bir çözümü yoksa.

Sorun upscaling işlemini nvidia shield ın yapması ve bunu berbat yapması. Yabancı forumlarda araştırınca 1080p ye çözünürlüğü alınca upscaling i yine tv nin yaptığını ve sorunun çözüldüğünü yazmışlar nitekim çözüldü.

Sadece her 4k içerik izlediğimde çözünürlük değiştirmem gerekecek. Umarım bir güncelleme gelir ve upscaling seçeneği opsiyonlu olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Bende es file yüklü değil hocam ama yine usb görmüyor yeni güncellemeden sonra oldu

o lanet güncellemeyi yapmasaydım keşke.
    gül gibi çalışan alet bir anda cozuttu. durup dururken uyku moduna geçmeye, sesli aramadan sonra kapanmaya falan başladı.

düzeltirler umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: godzilla87

quote:

quote:

gül gibi çalışan alet bir anda cozuttu. durup dururken uyku moduna geçmeye, sesli aramadan sonra kapanmaya falan başladı.

düzeltirler umarım

Evet son güncelleme ile cihazı berbat ettiler benimde usb hdd görmüyor renkler kötü yanlız sizdeki sorunlar bende yok ben her güncellemden donra cihazı sıfırlayıp tekrar kurulum yaparım sizde cihaı sıfırlayıp tekrar kurulum yapın

• quote:

quote:

quote:

quote:

düzeltirler umarım

Evet son güncelleme ile cihazı berbat ettiler benimde usb hdd görmüyor renkler kötü yanlız sizdeki sorunlar bende yok ben her güncellemden donra cihazı sıfırlayıp tekrar kurulum yaparım sizde cihaı sıfırlayıp tekrar kurulum yapın

sıfır kurulum yapınca düzeldi mi cihaz ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

düzeltirler umarım

sıfır kurulum yapınca düzeldi mi cihaz ?

Evet şu anda bir sıkıntı yok

• Merhabalar,

Ben de eskilerdenim, uzun zaman Philips SA720 modeli, sonrasında WD media player kullandıktan sonra geçen sene eski plazmamı 65inch LG oled ile ve eski Denon amfimi Yamaha 3060 modeliyle güncelledim. Hoparlörlerim 5.1 olarak kaldı. Mediaplayer olarak LG'nin dahili mediaplayerını kullanıyorum. Ancak UHD ripleri çok iyi göstermemesinden dolayı iyi bir media player arayışım buradaki tavsiyelerle Shield tv olarak son buldu. TV'nin oynatıcısının yetersiz olduğunu düşündüm.

LG üzerinden AAC sesli dosyalar amfi üzerinden D.Digital olarak çıkıyordu. Ancak aynı dosyaları Shielddan açınca PCM olarak gözüküyor ve stereo olarak çıkıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

Önce kodi yükledim ve hemen Dimitrolgy repo ekledim ama karman çorman birşey oldu, hız da yavaşladı. Sonrasında silip spmc yükledim. Yine de DTS vs gibi dosyalarda amfi üzerinden sesler doğru çözülmüyor gibi. Halbuki tv üzerinden usb hdd bağlandığında hiç bir problem yok.

Asıl hayalkırıklığım ise 50şer GB'lık bazı UHD riplerin kalitesizliği. Mesela Star Trek Beyond ve LaLaLand ripler çok kötü 50 GB olmalarına rağmen. Halbuki Netflix, veya Youtube'da UHD belgeseller vs mükemmel. Yine de acaba ben mi bazı ayarları yanlış yapıyorum diye soruyorum kendi kendime. 115 sayfayı tek tek okudum. AAC soran olmamış hiç. Bir sürü dizi ripi AAC ses kodekli. Mesela The Handmaids Tale dizisi 2gb riplere rağmen TV üzerinden bağlayınca D.Digital olarak sesler geliyor ancak Kodi üzerinden izleyince 2.0 AAC olarak görünüyor. Uzmanlara sorarım, sorun nerededir acaba?

• Muhakkak ayarlar yanlış dediğiniz gibi bir problem Yok ayni cihazı yıllardır kullanıyorum

• Biliyorum, takım tutar gibi bu aleti tutuyorsunuz. Bazı AAC'ler 5.1 gözükürken bazıları 2.0 oluyor. Özellikle dizilerde. Anlayamadım neden 2.0 ses geliyor AAC'lerde. Diğer filmler vs. D.Digital, True HD, DTS, vs oluyor. En basiti olmuyor. Anlayamadım.
  • Baktım da yanlış anlama olmasın, takım tutar gibi aleti tutuyorsunuz derken. Evet en iyisi bu alet. Kesinlikle katılıyorum size. Kötü niyetle yazmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinai

Baktım da yanlış anlama olmasın, takım tutar gibi aleti tutuyorsunuz derken. Evet en iyisi bu alet. Kesinlikle katılıyorum size. Kötü niyetle yazmadım.

Dostum bir şeyi takım tutar gibi tutmuyorum

50 den fazla media player aldım sattım evimde en az 3 5 tane gene var kardeşlerime verdim yakın arkadaşlarıma verdim

Hic birinde mutlu olamayıp gidip 3000 usd yakın para verip htpc kurdum sonunda istediğim her seye sahibim

Ama bu kadar cihazdan sonda bir nvidia shild bi zidoo x9s im hala var

3 cihazla mutlu mesut gidiyorum

Şimdi zidoo x20 cikicak onu Alicam pesine nvidia da çıkarsın onu da alayım ben alıp deneyip satıyorum beğendiğim gene kalıyor

3 tane nvidia shild sattım bir zidoo arkadaşıma gönderdim

Yani bende hareket bitmez

Şimdi sen diyorsun ki takım tutuyor sun

İyi de hangisini

Zidoo başlığına bak bu başlığa bak himedia başlığına bak

Madvr li htpc başlığına bak

Hangisini de yokum

Şimdi benim takım hangisi ?

• Sinai S kullanıcısına yanıt
    Kodi'nin ses çıkış ayarlarından passthrough özelliğini aktif etmeyi denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinai

Biliyorum, takım tutar gibi bu aleti tutuyorsunuz. Bazı AAC'ler 5.1 gözükürken bazıları 2.0 oluyor. Özellikle dizilerde. Anlayamadım neden 2.0 ses geliyor AAC'lerde. Diğer filmler vs. D.Digital, True HD, DTS, vs oluyor. En basiti olmuyor. Anlayamadım.

Ben shield 2017 + yamaha rx-v679 avr kullanıyorum shield de kodu üzerinden aac lerde hiç problem yok kodi den doğrudan geçiş i etkinlestir ses sistemini 7.1 olarak seç desteklediği ses türlerini seç orda dts dolby vs var aac yok haliyle asc çözen receiver yok bildiğim kadarıyla o yüzden bu işi kodi kendi hallediyor ve 5.1 e ayırıyor sesi ve o şekilde hdmi dan receiver a gönderiyor hiç bir problem yok.. 2.0 aac leri zaten 2.0 olarak gönderir.. sterio upmix seçersen o zaman 2.0 sevi virtual 5.1 e çevirir ve o şekilde gonderir.. cihaz kullandigim en iyi media player..

• ayteck kullanıcısına yanıt
    Evet ayarladım. AAC çözüyor Amfi. Daha doğrusu TV üzerinden USB ile bağladığımda aynı şekilde orada da doğrudan geçiş ayarlı ve 5.1 Dolby digital olarak çıkıyor ses.

Shield tv üzerinden de çoğu dosyalar doğru çıkıyor. Ancak bazı diziler mesela 2GB boyutunda 1080p Handsmaid Tale dizisi ve Shield TV'den doğrudan geçişte 2.0 olarak gözüküyor. ayarladan 5.1e yükseltip Dolby Digital'e çevirdim. Ancak bu virtual olarak çevrilmiş oldu. Yani bir sorun var biryerlerde ama çözemedim. 2GB dosyanın AAC 2.0 olma ihtimali düşük geldi. Aynı şekilde TV'den de 2.0 çıkması gerekirdi o zaman.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.