Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.315
Cevap
204
Favori
411.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frontoza

Bende de resetleyince düzeliyor,sonra artık farklı bir kodeklemi karşılaşınca aptallıyor ne oluyor bilmiyorum,sonra ayarlar kayboluyor ,dts hd receiver da oluyor pcm 5.1 veya başka bir isim işte.Ses hala 5.1 geçiyor ama orjinal isimleri tanımakta sıkıntısı var Kodi nin

1000 film var bir film bile yanlış afişlemiyor

Arşivi kontrol edin isimleri ve yılları tam düzgün olsun üstat
  • Yanlış ifade ettim hocam,isimleri derken ses kodek isimlerini kastetmiştim,mesela dts hd ma 5.1,dts stereo vsb gibi,KODİ ilk kurulumda doğru geçiriyor sesi,daha sonra sapıtıyor, ses 5.1 ise hala 5.1 geçiriyor ama, orjinal algılaması gerektiği gibi olmuyor.Kaldır- kur düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgrozt

Kara cumaya çok az kaldı, sabret hocam.

Haberin yok galiba sana mesaj atılmıyor. Kendi kullanıcı adını mesaj attıkların sana cevap veremediğinden bahsetmiş.

Bana da %25 indirimli uçak bileti için yazmışsın, cevap vermiyor üstat.

@ozgrozt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 18 Mayıs 2017; 14:13:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ,

Dün itibari ile Nvidia Shield tv sahibi oldum . Paylaştığınız tüm yazıları okumaya devam ediyorum. Gerçekten emeklerinize sağlık.

Siz tecrübeli arkadaşlara bir acemi sorum olacak.

Benim televizyonum 4k ancak Harman Kardon avr cihazım 1080P olduğu için xbox one s cihazımı ve bu yeni nvidia shield tv cihazımı mecburen ( 4k goruntu alabilmek için ) hdmi kablo ile direk tvye
    baglıyorum. Tv den de optik kablo ile avr ye ses aktarıyorum.

Sormak istediğim

1- Tv de dts ses iletimi acık bumu yoksa pcm mi secmek daha dogru

2- baglantı olarak optik kablo yeterlimi ( hd sesleri alabilmek adına) yoksa ne önerirsiniz?

3- Nvidia shield tv yi benim durumumda ( tv 4k avr full hd) en uygun nasıl baglarım ?

Teşekkürler
  • arkadaşlar standart android oyunlarını nvidia kumandasıyla oynamak için ne yapmak gerekiyor bilgisi yada önerisi olan var mı ?
  • merhaba arkadaşlar Papirus'un cihazının bugün teslim aldım kurulum yaptım
    birkaç sorum olucak
    yerel ağda shield'i nasıl görüyoruz ağ da tarama yaptım bulamadı
    torrent programı kurmak istiyorum ve dosyaları harici diske kaydetmek istiyorum nasıl yapılacağı hakkında bilgi verirmisiniz
    kurduğum torrent programına ağda dosya eklemek istiyorum belli bir ağ adresi varmı
    yardımcı olursanız sevinirim
    saygılar
  • Merhabalar
    Aşağıdaki konularda yardımcı olabilir misiniz?
    1- PuhuTv’nin apk dosyasını nereden buluruz ve nasıl yükleriz.
    2- Bilgisayardan cihaza takılı harddiski nasıl görebilirim.
    3- Cihaza takılı Harddiski, cihazın hafızası gibi nasıl kullanabiliriz? Yani Uygulamaları cihaza değilde harddiske nasıl kurabiliriz?
    4- Vestel 42FA8200 ve Vestel 55PF9090 olmak üzere 2 televizyonum var. 42FA8200’a Nvidia'yı bağladığımda Kodi veya Spmc’de gezerken veya film izlerken görüntü ekrana sığmıyor. 55PF9090 ise sorun yok. Bu sıkıntı sadece Kodi ve Spmc’de var.
    Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)
    Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal73 -- 18 Mayıs 2017; 23:2:29 >

• erdal73 kullanıcısına yanıt
    4. sorunu Kodi/sistem/dış görünüş/zom kısmından hallettim.
    İlk 3 sorum hala günceldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal73 -- 19 Mayıs 2017; 10:22:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

4. sorunu Kodi/sistem/dış görünüş/zom kısmından hallettim.
    İlk 3 sorum hala günceldir.

Kodi den çözmek yanlış cozum

Nvidia Hdmi atarlarında var o ayar ordan cozun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederim.
    Cahilliğimi bağışlayın. Ayrıntılı anlatabilir misiniz?
    Forum da bir arkadaş kodi için puhu tv eklentisi hazırlamıştı. Ben onu kullanıyorum, gayet te memnunum.

• serkan_koyun S kullanıcısına yanıt
    Adres verebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: finitura

merhaba arkadaşlar Papirus'un cihazının bugün teslim aldım kurulum yaptım
    birkaç sorum olucak
    yerel ağda shield'i nasıl görüyoruz ağ da tarama yaptım bulamadı
    torrent programı kurmak istiyorum ve dosyaları harici diske kaydetmek istiyorum nasıl yapılacağı hakkında bilgi verirmisiniz
    kurduğum torrent programına ağda dosya eklemek istiyorum belli bir ağ adresi varmı
    yardımcı olursanız sevinirim
    saygılar

Arkadaşlar sorunlarım ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Araştırmalarında netice alamadım

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerhekimoglu

Merhaba ,

Dün itibari ile Nvidia Shield tv sahibi oldum . Paylaştığınız tüm yazıları okumaya devam ediyorum. Gerçekten emeklerinize sağlık.

Benim televizyonum 4k ancak Harman Kardon avr cihazım 1080P olduğu için xbox one s cihazımı ve bu yeni nvidia shield tv cihazımı mecburen ( 4k goruntu alabilmek için ) hdmi kablo ile direk tvye

Sormak istediğim

2- baglantı olarak optik kablo yeterlimi ( hd sesleri alabilmek adına) yoksa ne önerirsiniz?

3- Nvidia shield tv yi benim durumumda ( tv 4k avr full hd) en uygun nasıl baglarım ?

Teşekkürler

Benzer soruları bende sormuştum aldığım cevaplar senin soruların için yeterli

1- tvden sesi pass etmen lazım avr sesi çözmesi lazım fakat

2- optik kablo ile hd ses alamazsın dts ve Dolby digital alırsın sesi hdmi dan alman lazım

3- senin 4 görüntü ve ses için tvde arc yazan hdmi girişinden avr de ki arc yazan hdmi girişine bağlanman lazım ve görütüyü 4k izlersin sesi avr yönlendirir

fakat ben bu yöntem ile tvnin usbsindeki filmin sesini avr aktarmama rağmen hd ses alamadım benim avr 4k ben sadece shield alamadna çözebilecekmiyim die bakmıştım olmadı eğer shiledin sesini avr aktarırsa tv codecle oynamadan ses alabilirsin belki

biraz karışık oldu ama umarım anlatabildim

https://forum.donanimhaber.com/kodi-icin-trt-arsiv-ve-puhu-tv-eklentisi--125606420
    puhu tv kurulumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali beyendi -- 19 Mayıs 2017; 20:13:20 >
  • Zappiti 4K YI deneyen oldumu hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerhekimoglu

Merhaba ,

Sormak istediğim

Teşekkürler

Benzer soruları bende sormuştum aldığım cevaplar senin soruların için yeterli

1- tvden sesi pass etmen lazım avr sesi çözmesi lazım fakat

2- optik kablo ile hd ses alamazsın dts ve Dolby digital alırsın sesi hdmi dan alman lazım

3- senin 4 görüntü ve ses için tvde arc yazan hdmi girişinden avr de ki arc yazan hdmi girişine bağlanman lazım ve görütüyü 4k izlersin sesi avr yönlendirir

fakat ben bu yöntem ile tvnin usbsindeki filmin sesini avr aktarmama rağmen hd ses alamadım benim avr 4k ben sadece shield alamadna çözebilecekmiyim die bakmıştım olmadı eğer shiledin sesini avr aktarırsa tv codecle oynamadan ses alabilirsin belki

biraz karışık oldu ama umarım anlatabildim

Cevabınız için teşekkür ederim .
    Benim Harman Kardon avr 255 de arc Hdmi yok. Bu durumda anladığım kadarı ile

ya nvidia shieldi HDMI ile tv ye bağlayıp TV den optik kablo ile avr ye bağlayacağım . Bu durumda 4K goruntu ama normal ses alacağım

ya da Nvidia shieldi HDMI ile avr ye bağlayıp avr den TV ye HDMI ile bağlayıp 1080 goruntu HD ses alacağım.

Şu an için başka seceneğim yok galiba.

İşin ilginç yanı Netflix in smart TV uygulaması ve xbox uygulaması optik kablo ile bağlı olmasına rağmen 5.1 ses tercihi sağlarken Nvidia üzerinden açınca 5.1 seceneği vermiyor.

Birde bazen nvidia shield kumandası ara sıra herhangi bir tusa basınca bir müddet bekleme yapıyor takılıyor sonra normal çalışıyor. Normalmi?

Saygılarımla

• Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Bu ürünü denemedik ama Zappiti parasını haketmiyor bence. Ürünleri janjanlıdır ve bu yüzden çok para ister genelde...

• ilkerhekimoglu İ kullanıcısına yanıt
    AVR de arc özelliği yok anladığım kadarı ile, shield TV ye HDMI ile bağlı olacak,TV arc özelliği açık olacak ve TV arc hdmi çıkışı AVR nin main HDMİ girişine girecek,ancak TV nin sadece DTS kodek desteği var ise diğer kodekleri avr ye aktaramaz,aktarsada streo aktarırır,bu yüzden elindeki film arşivine göre seçim yapacaksın pcm ve dts seçimine.
    Ama ben olsam 4K dan vazgeçer ,sesi seçerdim,zira henüz 4K film yaygınlaşmadı,kaliteli bir remux 50 GB tın altında değil.
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum kullandığım tv 4k avr de 4k herşeyi destekliyor olmasına rağmen filmlerim 1080p ama true hd ses yada dts hd ses

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.