Şimdi Ara

Nvidia, Rusya'dan çekiliyor: Tüm faaliyetler durdurulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia, Rusya'dan çekiliyor: Tüm faaliyetler durdurulacak

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilim, teknoloji şirketlerini de etkisi altına almaya devam ediyor. ABD merkezli teknoloji şirketi Nvidia, pazartesi günü yaptığı açıklamayla Rusya'daki tüm faaliyetlerini tamamen durdurduğunu duyurdu. 

Çalışanlar başka ülkelere aktarılacak

Nvidia yaptığı açıklamada, Rusya’ya olan sevkiyatların zaten askıya alındığını ancak çalışanlar ve aileler için faaliyetlerine devam ettiğini söyledi. Açıklamalarının devamında ise ''son gelişmeler sonucunda Rusya’da etkin bir şekilde varlık gösteremediğini'' belirten şirket, ''Tüm çalışanlara diğer ülkelerdeki işlerine devam etme seçeneği verilecek'' sözlerini dile getirdi.

Ayrıca Bkz.Nvidia, RTX 40 serisinin güç tüketimine açıklık getirdi: Önerilen güç gereksinimleri açıklandı

Bilindiği üzere teknoloji devi, Ukrayna işgalinin Şubat ayında başlamasından kısa bir süre sonra Rusya'ya olan sevkiyatlarını durduran diğer teknoloji şirketlerine katılmıştı. Günümüzde Rusya'da 240 çalışana ev sahipliği yapan şirket, artık tüm faaliyetlerini sona erdirecek. Öte yandan Rusya ile bağlarını kesen tek şirket Nvidia değil. Geçtiğimiz Haziran ayında IBM, Rusya'da bulunan personelleri ile yollarını ayırırken, Microsoft ise ekonomik koşulları suçlayarak Rusya'da 400'den fazla çalışanını işten çıkardı.

Kaynak:https://www.reuters.com/technology/nvidia-says-it-is-ceasing-all-activities-russia-relocating-employees-2022-10-03/

• Süper. Rusya, Çin ve Ortadoğu ülkelerinin güçlenmesi engellenmeli. Ne kadar vahşi ülke varsa desteğin çekilmesi lazım. Bu ülkeler dünyada söz sahibi olacağına Amerika olsun daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clusive -- 4 Ekim 2022; 19:41:01 >
  • Turkey e gel yigidim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • haktan24 kullanıcısına yanıt
    O isim kalktı artık Türkiye yazabilirsin.

• harbimi ulan bende diyorum nerede yanlıs yapmısım aydınlattıgın için müteşekkir im cok teşekkür ediyorum aşırı derecede aydınlanmıs ve dogru yol u bulmus oldum iyiki varsın D:

• Clusive kullanıcısına yanıt
    Demokrasinin olmadığı ülkeler kesinlikle güçlenmemeli. ABD istediği kadar süper güç olsun ülkede demokrasi olduğu için birileri dur diyebiliyor.

• fiyatlara zam geliyor yani anlaşıldı

Bir gün bu Amerika düşmanlarının Amerika veya AB ülkelerine iltica etmeye veya okuma/çalışmaya gittiğini görmek yerine Çin, Rusya veya İran'a gittiklerini görsem gam yemeyeceğim. En son damat bile İngiltere'ye yerleşmiş gözüküyor. Burada aklı başında hiçbir insan Amerika güzellemesi yapmaktan zevk alıyor değil ama dileğim bir gün Amerika yerine İnşAllah Rusya, Çin veya İran'a sığınmak zorunda kalırsınız da görürsünüz ebe... Ulen halaoğlum vardı koyu reisçi şu an Kanada'ya iltica etti, insan kaçakçıları vasıtasıyla, 15.000 USD bayılarak, Reis'in çocukları Amerika'da okudu, Abdullah Gül İngiltere Exeter mezunu...

amerika sütten çıkmış ak kaşık değil. amerikada yeri geldiğinde gayet vahşi.

• RichardB kullanıcısına yanıt

liberal sol zeka;

Eleştirdiğin zihniyeti bu ülke'de 2002 de senin kafandakiler iktidar yaptı. bilmez misin?

Nurettin Veren denilen siyasal islamcıyı iyi dinle :) liberal demokrat, ecevit'in arkasını kazan baykal, neden akp'nin önünü açmış, tayyib erdoğan'ın yasağını nasıl ve ne için kaldırmış iyi dinle üstün liberal solcu ...

Ama her zaman şu videoyu da koyarım :

Nvidia, Rusya'dan çekiliyor: Tüm faaliyetler durdurulacakÜmit Özdağ - Zafer Partisi Genel Başkanıyoutube
    Türkiye'nin başındaki FETÖ ve PKK'dan sonraki en büyük bela "Liberal Solcular"dır. Bunlar devekuşu gibi, ne deve, ne kuştur! Her yabancı operasyona açık, her servise hizmet edebilen unsurlar bunlar! Bunlar FETÖ ile de PKK ile de işbirliği yapabiliyorlar, yeter ki Türkiye karşıtı olsun... O yüzden çok rahatlıkla söylüyorum; bunların canları cehenneme! #ÜmitÖzdağ #ZaferPartisi #LiberalSol
    https://www.youtube.com/shorts/y7EC5Ggev9c
  • pskillercheto kullanıcısına yanıt

sen cok zeki biri degilsin, takip ettigin adam omut ozdagsa zaten fikrin gorusun ortaya cikiyor

ben ve benim gorusum, ilerleyelim, geliselim, tanidik akraba firmalari , yerine calisan , vatanini seveni destekleyelim,

rusayda yandex , googla ayni anda ortaya cikti, gecen hafta yandex ve mailru grubun sahipleri gene degisti , oysa bunlar googla, ayni zaman araliginda ortaya ciki ama goruyorsun, ulke farkini

ayni sekilde bizde Turkticaret vardi Alibaba ile ayni zamanda ortaya cikti , alibaba ile dalga geciyordu, oysa simdi sen belki bu firmayi bilmiyorsundur bile oysa alibaba dunya devi oldu

bana boyle sacma sapan vido yollayacagina, bahcelin, soleyman soylunun pastadan pay almak icin erdogani nasil elestirdileri videolari bul izle , oyle hakaretler ediyolardi ki , oysa simdi ihale, mevki alinca nasil birlesi,

muhaleffetteki suleyman soylu, ozdagdan daha omurgali emin ol , ac izle eski videolari

işte iki üç satırda ne kadar kimin "üstün" olduğu ortaya çıkıyor solcu :)

Atatürk antik grek komutanlarını bile okumuştu. bu onu yunan mı yapıyordu, liberal solcu? ki orada yazmışım "siyasal islamcı" ... işte iki üç satırda bu kadar kapasite ... hemen ortaya çıkıyor bellekte avuçta olan. 3 4 satır yazıda dump olunması = liberal sol.

amerika öpücez diye de bu durumlara düşülmez.

yandex eğer bir yahudiye verilseydi, merak etme google'ın da tozunu attırırdı. iki yahudi firma kendi arasında paslaşırlardı.

hi5 örneğinden yürünse bile anlaşılır. facebook o kadar sene güney asya ve latin pazarına girmeyince, hi5'i satın alıp batırmakta buldular çareyi. tipik yahudi taktiği... yenemiyorsan, zayıflat, satın al ve batır. almanlar neden ayaklandı?

neyse sen hala zuckenberg denilen cahilin koskoca facebook eko sistemini yaratacak beyine (alt yapı , üst yapı, reklamcılık vs) sahip olduğuna inanmaya devam et.

işte amerika böyle amerika oldu. yahudiler, dünya'yı savaşa soktular. avrupayı geriletip zayıflatıp önce ekonomilerine sonra eğitim sistemlerine çöktüler. şimdi avrupa'da aptal nesiller yetişiyor. verdiğin o akıllı beyin göçü örneği bunun göstergesi :)

kumda oynamak yetmedi ise ; bir de petrolu nasıl dolara bağlamışlar bir de onu araştır istersen ...

rusya bugün o tapıntına savaş açtığı için başına ukrayna'yı bela ettiler. çin'in de başına taywan'ı sarmak istiyorlar. yoldan çıkan Türkiye için ise yunan kışkırtması kapıda ki o olmazsa kıbrıs'a kesin çökecekler.

işte petrolu dolara bağlamak demişken, arabistan para birimi riyal, Türkiye'nin TL ... ama petrol alırken $ alıyorsun. Doları amerika'dan veya amerikanın yahudi tefecilerinden alıyorsun. bunun için hem paranın değerini düşüreceksin, hem tefeciye veya bankaya komisyon öceyeceksin, yapılan işlem için de bir para ödeyeceksin ki zaten çevrimde paranın değerini düşürdüğünden bir nevi onlara dolar daha bırakacaksın. bunu petrolünü aldığın arabistan'da yapacağından...

amerikan banker yahudi, etliye sütlüye dokunmadan %20 komisyonu alıyor. 100 milyar dolarda 20 miylar dolar yapıyor ... yarı yarıya saplanan parayı bölüşünce 10 milyar sadece 3 aylık süreçte ülkeni zarar sürüklüyor. yani bir nevi sen ve

sudi, sırf aranızda petrol alacaksınız diye amerikalıyı %20 zenginleştirirken, kendinizi %10 fakirleştiriyorsunuz.

o 10 milyar dolar amerika'ya giden hava parası ile belki ülkende 1 milyon öğrenci için daha kaliteli yurtlar yapılabilirdi. ama işte yapılamadığından böyle AMERİKAN YALAYICISI LİBERAL SOL kitleler oluştu.

evet size göre aptal olan biziz ... bir akıllı sizsiniz liberal solcu ...

• pskillercheto kullanıcısına yanıt

buyuk oyunu cozen anadolu comari :)

yaw he hee

haklisin

ben anadil sevyesinde inglizce Rusca biliyoru, 10 yil amerikada silikon vadisinde yasadim calistim, rusyada yasadim calistim, avruapda yasadim calistim, kore

lsite uzar gider

sen ve amerika ? Nvidia, Rusya'dan çekiliyor: Tüm faaliyetler durdurulacak 

Rusya'ya gidebilen biri vize açığından gider anca. Senin amerika'ya normal vize vs gidebileceğini sanmıyorum ve ihtimal vermiyorum... Anca w&t ile bir kaç ay görüp gelmişsindir de bize sallıyorsun. birkaç decade yaşamıssın üstelik ha Nvidia, Rusya'dan çekiliyor: Tüm faaliyetler durdurulacak  neyse bremın iyi güldüm şurada, hakkını helal et.

dil konusunda da eminim biliyorsundur bremın Nvidia, Rusya'dan çekiliyor: Tüm faaliyetler durdurulacak 

• abd, Rusya'ya ambargo koyarak, kazığı sanırım AB ülkelerinin topuna attı. ABD'ye bişe olmaz. ada ülkesi zaten ve büyük. AB, eğer ekonomik olarak kendisini toparlayamazsa, AB dağılmasa da etkisi tamamen zayıflayacak.

• Rusya kendi teknolojisini geliştirmek zorunda kalır. Piyasada rekabet artar, fiyatlar düşer, kalite yükselir. Anlayacağınız Nvidia kendi ayağına sıkıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.