Şimdi Ara

Nvidia RTX 4000 serisi beklenenden erken tanıtılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia RTX 4000 serisi beklenenden erken tanıtılabilir

GeForce RTX 4000 serisinden yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Önceki nesle kıyasla büyük bir performans artışı sunacak yeni ekran kartlarını bu yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planlayan Nvidia, serinin tanıtım tarihini AMD’ye yanıt vermek amacıyla erkene alabilir.

Temmuz ayında duyurulabilir

Twitter üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan güvenilir sızıntı kaynağı kopite7kimi, RTX 4000 serisinin yılın üçüncü çeyreğinin başlarında duyurabileceğini söyledi. Bununla birlikte GeForce RTX 20 Super serisinin 2 Temmuz 2019’da, ilk RTX 30 serisinin ise Eylül 2020'nin başlarında duyurulduğunu düşünürsek, Temmuz ayının başlarında yeni bir duyuru ile karşılaşabiliriz.

Ayrıca Bkz.Nvidia ekran kartlarının LHR madencilik kilidi tamamen kaldırıldı

Şirket tarafından henüz resmi bir açıklama paylaşılmamış olsa da,  Ada Lovelace marisinin TSMC N4 işlem teknolojisine dayanması bekleniyor. Üretim hattını Samsung’dan TSMC’ye geçirmeyi planlayan Nvidia, ilk olarak RTX 4090, RTX 4080 ve RTX 4070'den oluşan üst düzey modelleri, daha sonrasında ise uygun fiyatlı kartları piyasaya sürecek.

Kaynak:https://www.techspot.com/news/94596-nvidia-geforce-rtx-40-series-might-get-announced.html

• gtx 1070 kullanıyorum.

2000 serisi çıktıgında kendımce demıstım 3000 serisi kartlar cıkınca alırım

3000 serısı cıktı fıyatları gorunce belkı bır sonrakı serıyı alırım dıye dusunmustum.

ama gıderek sacmalayan bır turkıye sonucunda sanırım 4000 serısınıde alamayacakmısım gıbı duruyor.

Tamam güzel 1000W ve üzeri de PSU da olur da, aynı grafiği çok daha fazla elektrik ödeyerek oynamak var bir de :) Günümüz de 3060 bile birçok oyuna yetiyor. Benim anlamadığım; hem 4nm'e düşecek hem de daha fazla güç çekecek? 2-4 kat falan performans olması lazım 450W TDP ye göre . Normalde 3bin serisine göre daha az güç çekmesini beklerdim.
  • 4000 serisi dusunenler simdiden min. 1200w guc kaynagi kovalasin...

• 3060 almaya çalışıyorum adamlar 4000 serisini tanıtacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocK__StaR -- 19 Mayıs 2022; 0:6:43 >
  • Tamam güzel 1000W ve üzeri de PSU da olur da, aynı grafiği çok daha fazla elektrik ödeyerek oynamak var bir de :) Günümüz de 3060 bile birçok oyuna yetiyor. Benim anlamadığım; hem 4nm'e düşecek hem de daha fazla güç çekecek? 2-4 kat falan performans olması lazım 450W TDP ye göre . Normalde 3bin serisine göre daha az güç çekmesini beklerdim.

• 4070 12 gb gelmese en az küfür ederim artık bide mümkünse alınabilecek seviyede olsun demek geliyor içimden :)

• RocK__StaR kullanıcısına yanıt
    sorma ya bende halen gtx1060 var :(

• bu fiyatlarla ve TDP'yle bize sıra gelmez

• gtx 1070 kullanıyorum.

2000 serisi çıktıgında kendımce demıstım 3000 serisi kartlar cıkınca alırım

3000 serısı cıktı fıyatları gorunce belkı bır sonrakı serıyı alırım dıye dusunmustum.

ama gıderek sacmalayan bır turkıye sonucunda sanırım 4000 serısınıde alamayacakmısım gıbı duruyor.

• Pubg benzeri oyunları istenen ayarda oynatacak kart çıkana kadar 1660s ile devam. Teknoloji bi tık yavaş ilerliyor sanki..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • einhander kullanıcısına yanıt
    Rtx 3080'i ilk çıktığında 8-9k fiyat arasına satın aldım ben. Sen neyi bekliyorsun? 2 3k ye satılmasını mı? Bu kafayla kart mart alamazsın sen

• Olası TDP değerleriyle bizim ülke için lüks kalıyor. PC oyunculuğunun maliyeti artıyor. Cloud gaming servisleri bizim için önemli bir seçenek.

• LBRTN kullanıcısına yanıt
    hocam, rtx3060 ekran kartı 6.000 TL'ye çıktığında, aynı fiyata güzel bir rtx2060 toplama sistem alınabiliyordu ki ben almıştım. o zaman 2500-3000 TL civarında bulunabiliyordu rtx2060 ekran kartları.

• Biz 3060 Trio ile devam :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yarında tanıtabilir alamadıktan sonra pek önemi yok.

Sırf bu nedenle gtx 1070i satıp playstation 5 aldım.

• 4S14N_HUNT3R kullanıcısına yanıt
    3060 hala alınır mı yoksa dişi sıkıp 3080 mi alayım

• RocK__StaR kullanıcısına yanıt
    Neye göre kullanacağına bağlı 3060 eski bi kart degil suanda çoğu kişi hala gtx1650 1050ti gibi kartla idare ediyor bu piyasada yüksek bi kart 3060 ben oyun icin kullanıyorum 2K monitörde ultra ayarlarda 70+ fps çoğu oyun.

Duruyor fazla. Alamayacaksin. Dost aci soyler

• 4S14N_HUNT3R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler oyun için alacağım dlss teknolojisi başlı başına harika bir şey zaten

• AMD sağlam geliyor demek ki :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.