Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (954. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 952953954955956
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dogrudur o kisma hakim degilim. 3090da 936ymis bu arada. Olay zaten bandwidthten dolayi hizli olmalari, vram falan fasafiso :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

1300rpm donuyor gaming x

Alıntıları Göster

ilk bios da öyleydi çünkü 71-72 stok görüyordu şimdi hızlandı.

Sicaklik/sessizlik ikilisi icin Aorus master/extreme

Review çıkınca doğruluğu kesinleşicek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VU22 V kullanıcısına yanıt

Vram = Hafızaya yüklenebilecek veri miktarı alanı..

Band genişliği = Yüklediğin veri miktarını kendi içinde çalıştırma hızı kapasitesi.

Band genişliği =/= V ram miktarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Ekim 2020; 11:55:55 >
  • 8gb artık alınmaz diyorsunuz yani 3070 16gb çıkacak mıydı?

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    ayni demedim zaten. process artarsa vram gereksinimi de azalir demek istedim. zaten o yuzden dusurduler vrami 11den 10a.

• barisdragon B kullanıcısına yanıt
    iptal oldu onlar. amdden bilgi aldilar heralde fos cikti :D

Vallahi 1tb pci-e 4 ssd ye de aynı veriyi yüklersin sn/6.5gb okuma yazma da olsa sn/100mb okuma yazma hdd e de; hızlı okuyup yazdığı için ve yeni nesil veri sıkıştırma aligoritmaları kullandığı için hızlı olması bir miktar farkeder ama.. Oyun ben direkt 12gb texture kullanacağım kardeşim derse yani yükleme yapmam lazım ıı ıhh 2tb/sn okuma yazmada olsa alan bulamadığı için teklersin ya da kullanamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Ekim 2020; 12:3:46 >
    12gb texturei hangi oyun kullaniyo? horizon zero deme de simdi, adamlar 11gb vrami bile asirtmaya calisiyodu optimizasyon yoklugundan. ilerde optimizasyonu duzgun yapmadan oyun cikaramayacaklar belki de iyi yanindan bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VU22 -- 25 Ekim 2020; 12:5:0 >

Durum bu hangi oyun meselesi değil daha ps4 oyunları oynuyoruz.. Durum bu onu konuşuyoruz kullandığı anda zaten teklersin 780ti - 980ti muhabbeti..

Dostum bak devoloper diyor ki en fazla diyor 1.5 sene diyor 3080 tepe kart olacak sonra 12-16gb muhtemelen kart gelecek. Ben konsolda der neden vram alanımı kullanmayayım 12gb atıyorum daha iyi görseller yapmak için 2080s ile 2080ti kıvamında ekran kartları var ve dlss benzeri res cale upscale metotları var o aletlerin.. Sana keserek verecek bir süre sonra oyunu maalesef eğer tepe kart 10gb olursa veya seni atlayacak banane diyecek atıyorum amd kartlara optimize edecek o çalıştırıyor git al diyecek veya git 4080 al banane diyecek.. Ne zaman hybrid yani hem eski nesile hem yeni nesili ortak ps4-ps5 veya xbox one ile xsx arası oyunlar çıkmamaya başladığı zaman özellikle. (Veya çıksada eski nesilde berbat görünmeye başladığı zaman)

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Ekim 2020; 12:23:3 >

Ben daha çok ssd'nin nornal işlemlerde dahi kullanılacağını düşünüyorum. Aşağı yukarı bir ddr3 1066mhz civarı hıza sahip ssd. Bu şekilde hibrit çalışarak gpu'nun kullanacağı tam miktarı arttırılabilir. 16'nın çoğu gpu kalırsa hiç şaşırmam.

• Palit RTX 3080 Gaming Pro OC modeli aldığımdan beri 2 kere crash verdi. OC yapmadım. Biri GTA 5 diğeri Rise of The Tomb Raider.

Psu: Corsair TX750M 80+Gold

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hogcada -- 25 Ekim 2020; 12:11:47 >
  • hogcada kullanıcısına yanıt

Undervolt yapıp dene bakalım crash edicek misin yine?

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Şöyle pc de de var bu özellik artık sistem belleğine veri yüklemeyi azaltır bir miktar yani vram değil ana memory kullanımını düşürür konsolda .. Ayrıca konsolun basit hafif işletim sistemi için ciddi bir rame gerek olmaz oyun modun da 2-3gb yeterli bir kısmını ssd den swap yapabilir evet pc de yapar işletim sistemlerinde. Konsollar pc den farklı 12gb+ vram ayırabilir onların optimizasyonları,apileri,sistem gereksinimleri pc gibi değil.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

https://developer.nvidia.com/blog/gpudirect-storage//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Ekim 2020; 12:32:9 >

• hogcada kullanıcısına yanıt

Windows klasörünün altında minidump klasörü var. Oraya crash olduktan sonra dump dosyaları atar. WinDbg Preview ile dosyaları analiz edip sonuçlara bakın. Ben de TUF 3080 ile 4-5 kez crash yedim. Bir tanesi ekran kartı driverıyla alakalı çıktı diğerleri ndu.sys ile ilgiliydi. Temiz kurulum yaptıktan sonra crash yemedim.

• Xbox one x 12gb ram olan 9gb , ilk çıkan ps4 5gb verebiliyormuş devoloper için ps4 de 2gb ddr3 varmış sanırım ne için bilmiyorum farklı bir arm işlemcisi daha vardı sanırım onun için. Yeni nesil 16gb konsolların 12-13gb vram ayırmasını bekleyebiliriz bu ortalama ile gitmişler ise.

Update: As noted on Twitter by GigaBoots, the Series S has less of its speedier RAM (8GB) than the Xbox One X makes available to developers (9GB)

https://www.thesixthaxis.com/2020/09/09/xbox-series-s-4-tflops-series-x-specs-more-powerful/

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-ps3-system-software-memory#:~:text=UPDATE%20%232%3A%20Sony%20issues%20statement.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Ekim 2020; 12:43:18 >

• NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]bence bu fiyatı hak etmez ama isteyen olursa baksın

• Aynı firma n11 de 11,5 a satıyor :)

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    İlk n11 de gördüm ondan sonra kendi sitesine baktım :)

• Az kaldı beyler. Sarı sayfadaki bebeler fiyatları düşmeye başlamış))) Amazon türkiye stoklara gelince hüngür hünger ağlarlar)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pyrosus -- 25 Ekim 2020; 12:59:52 >
  • kutularını açıp test ettikleri ürünleri utanmadan sıfır fiyatından fazla satmaya çalışıyorlar utanmadan. Bunlardan kart alan var mı acaba?

• 
Sayfa: önceki 952953954955956
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.