Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan da RTX 2060'lı sistemler 6500-8000TL arası değişiyor (bileşenlerin kalitesine göre) iyi fiyattan toplamışsın. Bir forumdan arkadaşta 5500TL ye toplamıştı.
  • Ben yakın zamanda topladım (1 ay olmadı henüz) hatta şuan bu sistem 5450 TL ye alınabiliyor. Gamegaraj adlı firmadan aldım hatta foruma bunla ilgili konu açmıştım. Linkini ekleyeyim isterseniz bakın, belki çevrenizde sistem toplamak isteyen vardır.

İlgili link:https://forum.donanimhaber.com/gamegaraj-dan-topladigim-rtx-2060-li-sistem-ve-firma-deneyimim--143279497#143279497

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 16 Mayıs 2020; 21:58:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    fiyat güzelmiş gerçekten galax ve palit duydum da bu inno3d nedir öyle umarım ileri de sıkıntı çıkarmaz risk alıp almışsınız güç kaynağını da kendi isimlerini koymuşlar everest frisby güç kaynakları gibi patlayan cinsten değildir inşallah. 1 ay da belli olmaz da o işler yağmurlu, şiddetli gök gürültülü vs zamanlar da voltajın inip çıkışı, dalgalanması vs olursa güç kaynağı da dayanıksız olursa bozulma riski çok yüksek hele patladığını çok duydum kötü güç kaynağının (Everest ve frisby)

akım korumalı priz kullanıyorsunuzdur umarım. Marka tavsiyesi olarak Schneider, Brennenstuhl veya Belkin tavsiye ederim. (Normal beyaz 5'li a101 bim den alınma prizlerden uzak durun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 16 Mayıs 2020; 22:19:42 >
  • Inno3d de eski bir markadır aslında, bir problem yaşayacağını sanmam fakat dediğiniz gibi psu dan emin değilim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Inno 3d çok eski bir markadır. Eksa elektronik distribütörü. Aynı zamands eksa elektronik 18 yıldır piyasada olan bir tedarikçi firma. Gamegaraj'ın da sahipleri eksa elektronik. Buna güvenerekten PSU'nun düzgün olduğunu umuyorum. Akım korumalı priz kullanıyorum ama markası dandik, en yakın zamanda onu da değiştiririm.

Baktım biraz siteye de baya bir firmanın distribütörüymüş adamlar fakat marka inno3d olunca insan soğuk bakıyor. Senin sistemi göremedim kaldırılmış yada fiyatı artmış olabilir.
  • Benim sistem orda gtx 1650 li olan olması lazım 4bin küsür. Ben onu 2060yaptım birde ram ekledim ve ssd hdd çıkarttım. Inno 3d den ötürü benim içim rahat. Bundan 10sene önce Türkiye pazarında aktiflerdi. Yeni firma değiller yani. Palit tercih edebilirdim fakat ikisi arasında Inno'yu seçtim. Attığım konuya tıklarsanız orada kasanın linki mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 16 Mayıs 2020; 22:56:17 >
    Tamam şimdi yaptım 5348tl ye geliyor diğer sitelere göre uygun ama güç kaynağı güven vermedi keşke opsiyonel seçenek sunsalarmış onu da. Kafaya takmayacak arkadaşlar için alınır bir sistem bence bu kura göre. Kaliteli bileşenliler 6500-7500tl arası değişiyor.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Dün gibi hatırlıyorum be hocam kartınız yoldaydı sohbet ediyorduk konuda.Zaman çabuk geçiyor gerçekten
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten öyle. 3 ay sonra 4 sene olacak nede çabuk geçti zaman. Halbuki kartı aldığım zaman 2020 den önce değişmem diyordum şimdi en erken 2022 diyorum eğer arıza, bozulma falan olmazsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartlar çıksa da ucuza Amd alsak Nvidia rekabeti iyi canlı tutuyor.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Harbi 4 yıl olacak be . Ben 5 ay öncesine kadar yeni seriyi düşünüyordum ama kurun sert yükselişi beni mevcut kartı kullanma düşüncesine itti . Fiyatlar belirleyecek bu durumu da. Oyun fazla oynamıyorsunuz götürür o zamana kadar bence

• Keşke kartlar en düşük 10bin tlden başlasada şöyle parası olmadığı halde oyun oynama lüksünü tadanlar ortadan kalksa. Hem online oyunlarda bu kitleden kurtulmuş oluruz mis gibi.

Ayranı yok içmeye, tahtıravanla gidecek ekran kartı almaya.
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Sadece kart değil, 2012 'de yaptığım sistemi hala kullanıyorum. Geçen günlerde güncelleme fikrim vardı, yine uzun süre kullanırım diyerekten; bu fikir hala da devam ediyor. Ama cpu+mobo+ram+gpu+ssd+monitöre 14bin(2. elde 10bin) gibi meblağı harcamak mantıklı gelmedi ki, hala daha da aklıma bu kadar büyük bir yatırım mantıklı gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elessarTT -- 17 Mayıs 2020; 2:30:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayata 10 defa mı geliyoruz ne için yaşıyoruz keyif için çoluk cocuk yok derdiniz yoksa imkan da varsa acimayin paraya oyun oynayan adam keyif adamıdır zaten. 20 yıldır oyunlarla asır neşirim bir direm sıkılmadım bir 20 yıl daha oynarım sağ olduğumuz sürece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

fiyat güzelmiş gerçekten galax ve palit duydum da bu inno3d nedir öyle umarım ileri de sıkıntı çıkarmaz risk alıp almışsınız güç kaynağını da kendi isimlerini koymuşlar everest frisby güç kaynakları gibi patlayan cinsten değildir inşallah. 1 ay da belli olmaz da o işler yağmurlu, şiddetli gök gürültülü vs zamanlar da voltajın inip çıkışı, dalgalanması vs olursa güç kaynağı da dayanıksız olursa bozulma riski çok yüksek hele patladığını çok duydum kötü güç kaynağının (Everest ve frisby)

akım korumalı priz kullanıyorsunuzdur umarım. Marka tavsiyesi olarak Schneider, Brennenstuhl veya Belkin tavsiye ederim. (Normal beyaz 5'li a101 bim den alınma prizlerden uzak durun)
    20 yas istu cogu kisi inno3d yi bilir.
    Baskasiyka karistirmiyorsam jollanda cikisli firmaydi.
    Sonra satildi..

• sething S kullanıcısına yanıt
    Ben galax ile palit ide gecen seneye kadar bilmezdim yaş 26 bu arada iyi veya kötü bilemem ama marka varken zor.

• Sektirden uzqksan dogaldir.
    Anakart psu kutulari ustunde uyuyan insanalriz bizim bilr bilmedigikiz ne saglam markalar var..
    Urun alirken marja fijir verir nihai karari model vermeli..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Ben galax ile palit ide gecen seneye kadar bilmezdim yaş 26 bu arada iyi veya kötü bilemem ama marka varken zor.
    Saphire ve his i birak gigabyte in alinmadigi zanlari hatirliyorum.
    Asus ta asus..
    Ne cok hay asusunuza dedim..

Giga nin GTX 7XXX serisi kutulariyla milleti ikna etmek kolaylasti.
    Diger firmalar sade kutular yaparken giga bi kutu yapmisti...

Mal gibi saatlerce izlerdik.

Sonrasinda winfast leadtek xfx..

En kral kartlarin 1xx usd oldugu yillar..

Simdi en tepe kart icin evin yarisini satmali..

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 17 Mayıs 2020; 5:47:12 >

• sething S kullanıcısına yanıt
    Alırsam ekran kartı aklım da 3 marka var Asus'un Strix modeli, EVGA FTW-Ultra modeli veya MSI Trio ile Gaming X modelleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 17 Mayıs 2020; 11:40:3 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.