Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
46.005
Cevap
245
Favori
2.618.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başarılı kart bence. Torwak forumdaşım escape from tarkov'da akmaya devam edersin artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

Şimdi öyle bir şey diyicem belki tepki alıcam ama
    Bu kart aslında 2. Fermi vakası

Hatırlayalım fermi oldukça performanslıydı ama referans tasarımda güzel pişiyordu.

Gtx480 e de piyasadab alınan özel soğutucu takıldığı zaman oldukça sessiz bir kediye dönüyordu.

Şimdi ampere nin farkı ne evet bu da çok güçlü ama fe tasarım ve özel tasarımlar sayesinde aşırı ısınmıyor

Dikkat ederseniz soğutmak için fe de bile ekstra tasarım yapılmış.

bu kart eski zamanlarda ki gibi blower tasarım olsa alev atardı açık söyleyeyim.
    Bu kadar transistor cuda-rt-tensor core larla dolu olan bir karttan ne bekliyordun? Sen daha ampere nin neden ekstra ısındığı konusunda bilgin yok gözüküyor.Gddr6x bellekler mimari yapı gereği çekirdeğe yakın olması gerektiğinden ısınma oranı ekstra artmak zorunda kaldı.Buda ekstra neden.Anlamadığım ısınıyor dediğin kart 60-70 derece arası.Cidden bir dediğin diğerini zerre tutmamış.Cümlelerin komple anlam bozukluğu içeriyor.Ne yazıkki ciddi bilgi eksikliğinden kaynaklı bir fail yapmışsın.Fermi vakası olayı çok eskilerde kaldığı için o konuya girmeye gerek yok.
  • O degılde ryzen 5800x en kotu 10700k default hızında olamazsa bu 3080leri alanlar 2k da tam verımlı kullanamayacaklar.Nvıdıa oyle bırsey ortaya koydukı ıslemcıler cok sonuk kaldı yanında.Acılen cok saglam ıpc arttırması gerekıyor ıntel ve amd nın

Umarım olayın farkındalardır.Bırcok mp oyuncusu 1080p 165hz-240hz monıtor kullanıyor.rtx 3080 ıle 1080pde %99 full gpu kullanımı gormelıyız yenı ıslemcıler ıle.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Giga herhalde heyecan arıyor

Bu ne cesaret yiğenim
  • Ben kartların vrm leri ile daha çok ilgileniyorum acaba FE de kaç amperlik mosfetler kullanılmış gören oldumu?
    Msi 50A kulanmış Asus 55A FE dekileri araştırınca bir bilgi çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Bu kadar transistor cuda-rt-tensor core larla dolu olan bir karttan ne bekliyordun? Sen daha ampere nin neden ekstra ısındığı konusunda bilgin yok gözüküyor.Gddr6x bellekler mimari yapı gereği çekirdeğe yakın olması gerektiğinden ısınma oranı ekstra artmak zorunda kaldı.Buda ekstra neden.Anlamadığım ısınıyor dediğin kart 60-70 derece arası.Cidden bir dediğin diğerini zerre tutmamış.Cümlelerin komple anlam bozukluğu içeriyor.Ne yazıkki ciddi bilgi eksikliğinden kaynaklı bir fail yapmışsın.Fermi vakası olayı çok eskilerde kaldığı için o konuya girmeye gerek yok.

Alıntıları Göster
    Dostum ben oldukça iyi biliyorum ve takip ediyorum

Fermide çok performanslı bir karttı zamanının şartlarına göre

Şimdi işin içine bir sürü ekstra parametreler girdi evet hepsi bir arada 8nm olmasına rağmen iyi sığdırılıyor.

Sana ben ne diyorum güzel bir soğutma ile 60 70 derece kart, Gtx480 in kötü şöhretinin sebebi neydi? referans tasarım halinin yumurta dahil pişirmesiydi ve forumda ilk alanlardan ve odayı bedavadan ısıtanlardan biriydim. üstelik sesi de fön makinesi gibi çıkıyordu. özel soğutma aldığın zaman oda 70 dereceyi geçmiyordu (işte kilit cümle bu)

Sen benim doğrudan ampereyi kötülediğimi düşündüğün için böyle sinirleniyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 18 Eylül 2020; 21:15:37 >
  • melek12345x kullanıcısına yanıt
    Cevabı bulursanız beni de etiketleyebilir misiniz size zahmet. Teşekkür ediyorum.
  • Şu habere göre LG CX 48 modeli TR'ye ekim ayında geliyor. rtx 3080'ler için çok iyi kombo olacak bir TV. HDMI 2.1 destekli 4k 120hz 10bit HDR oled TV. 0.1 ms gecikme.
    https://www.log.com.tr/48-inc-oled-tv-lg-oled-48cx-icin-turkiye-satis-tarihi-aciklandi
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Gamersnexus testlerinde 2080 ti strix oc kullanmisti overclocklanmış ve stock halde,ona rağmen fark 2kda %20lerdeydi ortalama. Sizin 2080ti ln2 sogutmali 400wattta falan calisiyor herhalde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Dostum ben oldukça iyi biliyorum ve takip ediyorum

Fermide çok performanslı bir karttı zamanının şartlarına göre

Şimdi işin içine bir sürü ekstra parametreler girdi evet hepsi bir arada 8nm olmasına rağmen iyi sığdırılıyor.

Sana ben ne diyorum güzel bir soğutma ile 60 70 derece kart, Gtx480 in kötü şöhretinin sebebi neydi? referans tasarım halinin yumurta dahil pişirmesiydi ve forumda ilk alanlardan ve odayı bedavadan ısıtanlardan biriydim. üstelik sesi de fön makinesi gibi çıkıyordu. özel soğutma aldığın zaman oda 70 dereceyi geçmiyordu (işte kilit cümle bu)

Sen benim doğrudan ampereyi kötülediğimi düşündüğün için böyle sinirleniyorsun.

Alıntıları Göster
    Neyse sen hala konuyu kavrayamamışsın.Ne demek istediğimide direk es geçmişsin ve kendince doğru bildiğin yanlış bilgiler üzerine temellendirdiğin argümanlarla hala karşılıyorsun.Kıssadan hisse tamam öyle düşünüyorsan devam edebilirsin.
  • Şuan hali hazırda gtx 1060 6gb kartım var işlemcimde r5 2600 monitörüm 1080p,2k veya 4k monitörü 3-4 yıl içinde almayı pek düşünmüyorum sizce 3070 i beklemeliyim yoksa 2070 alsam benim için daha mı mantıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir_hks -- 18 Eylül 2020; 21:27:19 >
  • quote:

Giga herhalde heyecan arıyor

Bu ne cesaret yiğenim
    Yıl olacak 2021, halen ne amaçla blower bir kart geldiğini bilen varsa yazsın (hem de 3090 için)!?

*Kart olabildiğince ucuz olsun, PCB'sini blok için kullanalım mantalitesi...
  • Hekatonkhir H kullanıcısına yanıt
    Hemen bakalım testlere 3080 stok ve 2080ti oc için nexus'tan 4k için:

rdr2 fark %15
    six siege %8
    tomb raider %11
    f.sim 2020 %7
    Horizon zero %15
    Division 2 %16
    Gta V %8-9
    Total War %10

Bu iki kartın aşağı yukarı aynı gücü çektiğine değinmeye bile gerek yok sanırım. 2 yılda aşağı yukarı %10 işte ampere'nin getirisi. -1gb vram'i unutmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 18 Eylül 2020; 21:39:25 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Yapsın giga yapsın birileri ne demek istediğimi anlar en azından 😂

• Selamlar, bu 3080in yanına bir monitör önerecek olan var mıdır. O kadar çok var ki bilemedim.

IPS olması lazım, 4k60'ı 2k144'e tercih ederim, genelde turn based şeyler oynuyorum veya casual adventure falan tarzı oyunlar. Bütçe olarak limitim yok ama çok abartmak istemiyorum ne kadar az o kadar iyi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Yıl olacak 2021, halen ne amaçla blower bir kart geldiğini bilen varsa yazsın (hem de 3090 için)!?

*Kart olabildiğince ucuz olsun, PCB'sini blok için kullanalım mantalitesi...

Alıntıları Göster
    Siz yapmayın bari, EK nın su bloğu için dostlar
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Fiyat ne olcak 30.000 falan mi hocam

• 13-15 bin olur
  • 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.