Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen, adamın 4 slotluk tuğla aorus takacak hali yok.
  • Ayın en geç 24 ünde RTX 3090 in 3080 e karşı performans farkını göreceğiz ama yine de sormak isterim. Konu 4K ve mümkünse 120hz de oynamak olduğunda arkadaki fiyat farkının degmeyecegi aşikar. Yani iki katı ekstra para verip iki katı performans almayacağız ancak 3080 e göre 4K da %50 fark atar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim ROG Strix iptal olmadı hala Amazon.fr'de bir de şöyle bir şey var;https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/ius7nq/anyone_else_here_that_preordered_a_asus_rog_strix/g5n881r/?utm_source=reddit&utm_medium=web2x&context=3
    İsveç'te iki farklı satıcıdan sipariş vermiş ROG Strix 1 ve 2 Kasım olarak gözüküyormuş teslimat tarihleri.

Reddit'de üç dört kişi daha iptal olduğunu söylüyordu Amazon.fr'de. Acaba sırayla mı ediyorlar yoksa ettiler bir kısmını geri kalanlara mı gönderecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtilhan -- 18 Eylül 2020; 16:48:21 >

• Hocam pek bakamadım ben yanlış yönlendirme olmasın mobildeyim kart kesin extreme değil mi başta söylüyorlardı. Belki master olabilir böyle olması o zaman mantık kazanır.

• K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    CUDA core sayısındaki fark yaklaşık %20 ve genel olarak GPU lar CUDA corelara göre 1e1 scalelanmıyor. Yani gerçekçi olan beklenti %15 olur, o yüzden %50 imkansız. Belki %20 gelir ancak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    %10-13 fark olur daha fazla olmasını beklemiyorum ben. Teorik olarak bile %20'yi geçemez fark. Pratikte %13 civarı dolanır gibi.

3090 parasını bu yüzden hiç haketmiyor. Sadece vram ihtiyacı olan render, tasarım, Edit gibi kullanıcılara hitap ediyor bence.

Hatta bir ihtimal %10 civarı bile kalabilir bu fark.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 18 Eylül 2020; 16:50:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Off off seni msi fani seni. !! Felan koymalar bana tarih dersi verio. Zannediyor ben bilmiyorum. Ampere konusundayiz,2080ti tarih olmus artik,önüne bak. 3000 serisi icin trio vasattir.Ingilizcesi olan zaten bunun kanisina vardi :)

Alıntıları Göster
    Peki En iyisini sen biliyorsun, En Büyük sensin. Senin söylediğin MSI Gamin X Trio 2080Ti en kötü kart olduğu 3000 serisi ile kıyasladığım yok, senin iddan üzerine paylaştım o yazıyı,Video’da ki testler konuşuyor ben değil!!!

• MetronoM M kullanıcısına yanıt
    Şu an stokların tükendiği yerdeki stoklar toplam satışı planlanan ürün miktarının %5'i civarındaymış. Almak isteyenlerin 2 günde bir stokları kontrol etmesi iyi olur.
  • Aguen A kullanıcısına yanıt
    Hangi amazon hangi TUF hangi link :) çok mesaj dönüyor hocam.

Diğer arkadaşlardan da rica edelim mesajlarda ayrıntı paylaşalım dakika başı farklı farklı üyeliklerden farklı ürünler farklı siteler için mesajlar geliyor. Evet önceki mesajlarınızda belirtmiş olabilirsiniz ama çok fazla mesaj geliyor. Ben bilmiyorum şuan arkadaşın hangi amazondan bahsettiğini OC model tuf mu düz tuf mu onuda bilmiyorum.

Tşk.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Aorus 3080 diye geçtiler. Xtreme ya da master bilgisi yok. Soğutucu ikisinde de aynı gibi gözüküyor. O sebeple bizim için bir farkı olacağını sanmıyorum.
    Vrm ler tabanın üstünden soğutuluyor o sebeple mi sıcaklıklar yüksek acaba?
  • Aguen A kullanıcısına yanıt
    zaten yazılı olarak garanti vermelerine rağmen iptal edebilirler. demek istediğim o. yani siz gene hazırlıklı olun. başka siparişler geçmeyi de deneyin. bunun gelmesi %100 garanti değil.
    zam gelirse etkilenmezsiniz bu arada. fiyat garantisi veriyor amazon. fiyat düşerse de düşük fiyattan işlem görür.

mail attım az önce amazona. neden ön siparişimi iptal ettiniz ben bekleyebilirdim dedim. geri alın iptali dedim. bakalım ne diyecekler.
  • Benim Amazon de den geçtiğim zotac içinde daha çekmediler para.
  • okanbagiscan kullanıcısına yanıt
    Ellerinde kart yok ki, kargolamaya yakın çekiliyor ücret.
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Aynen bir de .de'den ftw3 ultra var da, 1500 lira farka değeceğini düşünmüyorum yedek plan diye duruyor sadece o da aynı durumda
  • FTW3 PCB;

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@r@K@L3M

Ayın en geç 24 ünde RTX 3090 in 3080 e karşı performans farkını göreceğiz ama yine de sormak isterim. Konu 4K ve mümkünse 120hz de oynamak olduğunda arkadaki fiyat farkının degmeyecegi aşikar. Yani iki katı ekstra para verip iki katı performans almayacağız ancak 3080 e göre 4K da %50 fark atar mı?
    %50 mi? O fark imkansız.Kağıt üzerinde zaten güç farkları ortada.Kabaca güç olarak %20-25 daha güçlü 3090 3080 den.Fps olarak bize yansıyacağı %10 olur ortalama.Kimi oyunda %8 kiminde 12-13 olur o ayrı.3090 sli sistemi 4k 120 hz için uygun olacaktır.
  • https://www.gamegaraj.com/urun/palit-rtx3080-gamingpro-10gb-320bit-gddr6x-2/ bunu alan var mı? Bugün 5 adet daha satışa açtılar ve hemen bitti yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HWS

https://www.gamegaraj.com/urun/palit-rtx3080-gamingpro-10gb-320bit-gddr6x-2/ bunu alan var mı? Bugün 5 adet daha satışa açtılar ve hemen bitti yine.
    ben aldım

• VEGETTO kullanıcısına yanıt
    Ooo hayırlı olsun reyiz testlerini bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

FTW3 PCB;

Ne ara düştü bu..

Pm den kaynagi atarmisin. Bide Strix deki gibi midplate,baseplate varmi ?

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.