Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 ye yakin sattım ben 2080ti yi ilk bi üzüldüm ama üstüne 2 bin verip 3080 aliyorum mantıken daha hızlı hadi gene iyiyiz 2k da fark var işime yarar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel güzel, 2K'yı bir sonraki kartlarla tamamen aşacağız.
    şuan 4K da tatminkar seviyede 3080 hatta DLSS ve driver gelişmeleri 60+ FPS civarında kalacaktır.

hatta bir sonraki mimariye geçmeden ara seviye kartlarla da 4k'da biraz daha sıçrama olacaktır.
  • Vram yeterliliği için uzun soluklu kullanım da önemli onu es geçmeyin, bu konuda fikir yürütmek için erken bence.

• Alkımm kullanıcısına yanıt
    Çok mantıklı arada %20 fark olmasa bile mantıklı. En azından garantin yenileniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Dışarıda işlerim vardı, halen de var. Durumlar nasıl arkadaşlar? Beklendiği gibi mi oldu?
    2k da bile ciddi cpu gücü istiyor.4k da anca beslemiş 10900k.2080 tiden baya güçlü çıktı.%30 civarı önünde tüm oyunların ortalamasında.
  • bu kartın keyfi eger 4k bir tv varsa rekabetci oyunlar için yanına bi 2k monitör
    4k monitör fiyatına güzel büyük bir tv alırsın birde kol baglarsın miss. fps tarzı oyuna girersende direk 2k monitöre aktarırsın keyfinden yenmez imkan varsa
  • 4k da ciddi farklar var ve karşılaştırılan kartlar atıyorum asus rog vss falan ile founders edition.. bi 3 5 fps de asus msi lar için koyun :))
  • Genel çıkarımlar

2080ti den 3080 e geçilmez 3080ti beklenmeli
    2k monitorler yavaş yavaş güncelliğini yitirip 4K ya bırakacak yerini
    10gb vram yeter yetmez muhabbeti için beklemek lazım
    Genel performans farkı tatmin edici
    Tr de satılan kartlar fahiş fiyatlı resmen , yurtdışı alışverişi ilk defa deneyecek sayısı çok artacak

• Kimse sıcaklıklardan bahsetmiyor. Herhalde kimse fe almayacağındır. ama böyle güçlü bir kartta soğutma anlamında 2080s fe seviyesinde bir soğutma performansına erişmişler. Bu başarıdır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DriveMaN

4k da ciddi farklar var ve karşılaştırılan kartlar atıyorum asus rog vss falan ile founders edition.. bi 3 5 fps de asus msi lar için koyun :))
    Var mı asus rog incelemesi?
  • bu kartı yapan adam kör olmuş. kart o yüzden pahalı
  • AMD CPU Lara da birer kurşun gelmiş oldu, rtx 3000 serisi kart alan yüksek frekanslı Intel CPU alacak

Bellek frekansları önem kazanacak , 3600mhz yüksek değil giriş seviyesi bile kalabilir. Belleklere ayrılan bütçeler arttirilacak

• quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Kimse sıcaklıklardan bahsetmiyor. Herhalde kimse fe almayacağındır. ama böyle güçlü bir kartta soğutma anlamında 2080s fe seviyesinde bir soğutma performansına erişmişler. Bu başarıdır bence.
    donanım arşivindeki adam bahsediyor
  • Abi simdi 2k monitore dsr kullanip 4k oyunlari oynasan bir sikinti cikar mi cikmaz mi? Ona gore bide 4k alcaz hay emenike
  • quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Kimse sıcaklıklardan bahsetmiyor. Herhalde kimse fe almayacağındır. ama böyle güçlü bir kartta soğutma anlamında 2080s fe seviyesinde bir soğutma performansına erişmişler. Bu başarıdır bence.
    Bahseden yer çok. Yük altında 75 derece diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Benimde durum aynı, monitörü 4K yapmak şart oldu. Ayriyeten 3900x i stok bırakıp bosstlatmak lazım. İyi soğutucu şart.

Alıntıları Göster
    Aynı durumdayız. 4900x alacaz herhalde.

• mtilhan kullanıcısına yanıt
    Bahsetmiyor derken dh'yi kastetmiştim. Yoksa incelemelerde falan tabii bahsediliyordur.
  • Performans artışı fiyatlara ciddi yansımamış diyeceğim ama yurt dışında daha da ucuz bu kartlar, coğrafya kaderdir.
  • Asıl aib testleri lazım bize. Onların soğutma performansları bizim seçimimizde etkileyici rol alacak. Onlar ne zaman gelecek bilen bir forumdaşım var mı?
    Asus strix, gigabyte xtreme bunlar şu an benim beklediklerim.
  • 2080ti'a göre

2k'da %25
    4k %30 civarı performans artışı olmuş.

Driverlar ile özellikle 4k'da bir miktar daha artış olur muhtemelen.
    Fiyatını göre performansı çok iyi ama 4k altı çoğu kişinin işlemcisi darboğaz yapacak
    Hatta 4k'da bile ryzen işlemciler zorlanmış baya. Pci 4x'in farkıda %1 civarı
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.