Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lemartes

satali cok oldu.

link

1660 tan filan devam et bence sen. "dkdkdk"
    Hayırlı olsun. 8k ya satıp 3080 alırsınız şimdi.

Ben 2500 e 1080ti buluyorum şuan.

3070 ve Big Navi satışa çıksın bakacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

3080 2000 serisine tek başına dalarken : )

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Source ?

Yoksa senin su muhtesem icerdeki adamlarin mi soyledi.

:)

Alıntıları Göster
    Amdnin yeni gpusu gelmeden 3080ti gelmez Tiler hep üst gpudan sonra 6ay 1sene sonra gelmiştir.

Rtx 3060ın 6gb 192bit gelmesı muhtemel 350doları geçmesın 2070süper hızı olsun 8pin 125watt tdp yeter

• rtx 3070 fiyat ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-ashes-of-the-singularity-4k-benchmarks-leaked/

Bu ne şimdi böyle?
    performansı bilemem de "2 katı cuda core var 2 katı performans vermeli" kafasında yazı yazan haberci kimse kendine ceki düzen vermesi lazım

cuda cekirdek sayısı ve tflops bi anlam ifade etmiyor cünkü cuda cekirdek sayıları aslında aynı. cuda basına 2 alu koyup 2 cuda çekirdeğinden saymış nvidia

yani 3080in aslında efektif olarak 5600 küsür cuda çekirdeği var

bu da %30 performans demek

3080 2080tiden %30-35 performanslı olacak bu zaten malum bir şey, nvidia da aksini iddia etmedi

%30 overclock yapıp aynı performansa ulaşabiliyoruz demişler, base stock to stock olarak da aralarında %27 fark cıkmış şaşırılacak bir şey yok

sm başına sadece 1.3 performans artmasına ragmen bu kartlar 8300 6000 cuda çekirdekli diye tanıttıgı için nvidia bu tür sorunlarla yüzleşmek zorunda kalacak, yolun başındayken cıkıp bu kartlarda aslında o kadar cuda çekirdeği yok, 2 tane alu koyduk cuda başına, her cudanın performansı 1.3 arttı derse iyi olacak

• İşsizin biri oc'li 2080ti ile 3080'i doom eternal'da karşılaştırmış ancak güzel fikirler veriyor 3080 performansı hakkında. Özellikle nvidia'nın eliyle seçtiği oyunun doom olduğunu düşünürsek durum iyi değil gibi.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

performansı bilemem de "2 katı cuda core var 2 katı performans vermeli" kafasında yazı yazan haberci kimse kendine ceki düzen vermesi lazım

cuda cekirdek sayısı ve tflops bi anlam ifade etmiyor cünkü cuda cekirdek sayıları aslında aynı. cuda basına 2 alu koyup 2 cuda çekirdeğinden saymış nvidia

yani 3080in aslında efektif olarak 5600 küsür cuda çekirdeği var

bu da %30 performans demek

3080 2080tiden %30-35 performanslı olacak bu zaten malum bir şey, nvidia da aksini iddia etmedi

%30 overclock yapıp aynı performansa ulaşabiliyoruz demişler, base stock to stock olarak da aralarında %27 fark cıkmış şaşırılacak bir şey yok

sm başına sadece 1.3 performans artmasına ragmen bu kartlar 8300 6000 cuda çekirdekli diye tanıttıgı için nvidia bu tür sorunlarla yüzleşmek zorunda kalacak, yolun başındayken cıkıp bu kartlarda aslında o kadar cuda çekirdeği yok, 2 tane alu koyduk cuda başına, her cudanın performansı 1.3 arttı derse iyi olacak

Alıntıları Göster
    hocam hesap basit aslında 2080 ile 2080ti arasında ne kadar fark var %20-30

2080 ile 3080 arasında digital foundry nin seçmece oyunlarla karşılaştırma videosunda görüldüğü gibi "maksimum" "ortalama" ne kadar fark var %60-70

toplama çıkarmayı yapmayı bile bilmiyor bu heyecanlı arkadaşlar galiba

nvidia ne zaman adam gibi açıkladı ki kartları şimdi yapsın her duyuruda aynı teraneler neyse onu diyemiyor allah korusun bunlar ileride tek başlarına kalırlarsa piyasada neler yaparlar düşünmek bile istemiyorum...

not : "maksimum" "ortalama" = maksimum fark olan oyunların ortalaması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 8 Eylül 2020; 1:41:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

İşsizin biri oc'li 2080ti ile 3080'i doom eternal'da karşılaştırmış ancak güzel fikirler veriyor 3080 performansı hakkında. Özellikle nvidia'nın eliyle seçtiği oyunun doom olduğunu düşünürsek durum iyi değil gibi.

Belki de 3080 hemen alınmamalı...

• ilker burak kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ama wcctech epeydir görüp bildigim bi siteydi editörlerinden böyle cümleler beklemezdim, teknik altyapısı olmayan bilgisiz biri olarak ben bile bağlantıyı açıklandıktan yarım saat sonra kurabildiysem onlar da kurabilmiş olmalıydılar bence

neyse birileri haber eder düzeltirler 2 katı performans ne ya öyle şey olur mu olsa kitaplara yazılır tarihi atlama diye
  • Nvidia'dan lanet eden biri olarak,3000 serisinde en sevdiğim olay PC oyunculuğu adına konsolları ölü doğdurması oldu.

''eheuhehe 500 dolara RTX 2000 gücünde 4K 60hz oyun oynucaz, artık pc alınmaz series X geliy'' diyen kanepe kitlesine güzel oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 8 Eylül 2020; 2:36:20 >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    inceleme sitelerinin testleri yayınlaması için tarih saat oluyordu öyle birşey var mı gene ? TechPowerUp ve Guru3D testlerini görmek lazım.

Nvidianın paylaştığı bu videoda 2080 ti ile kıyaslama vardı ortalama 100 fps/140 fps gibi bir fark çıkıyordu. Rtx 3080 için 2x 2080 gücünden bahsedildiğinden dolayı bana o fark bile az gelmişti. Fakat kıyaslamadaki sahneler farklıydı yanlış hatırlamıyorsam. Aynı sahnelerde fps böyle ise rezillik olur durum umarım böyle değildir. Forumda 11 bine 2080 ti alıp 5000 civarına satan var tekrar 8000 e 2080 ti arar double kazık yemiş olur.

Bu seride de sabırlı davranacağım amdyi beklicem hatta amd ye nvidianın cevabınıda beklicem. Tabi 3080 de aman aman bi kampanya yakalarsam bilemem ama mezarcılık kabiliyetimi konuşturmam gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

inceleme sitelerinin testleri yayınlaması için tarih saat oluyordu öyle birşey var mı gene ? TechPowerUp ve Guru3D testlerini görmek lazım.

Nvidianın paylaştığı bu videoda 2080 ti ile kıyaslama vardı ortalama 100 fps/140 fps gibi bir fark çıkıyordu. Rtx 3080 için 2x 2080 gücünden bahsedildiğinden dolayı bana o fark bile az gelmişti. Fakat kıyaslamadaki sahneler farklıydı yanlış hatırlamıyorsam. Aynı sahnelerde fps böyle ise rezillik olur durum umarım böyle değildir. Forumda 11 bine 2080 ti alıp 5000 civarına satan var tekrar 8000 e 2080 ti arar double kazık yemiş olur.

Bu seride de sabırlı davranacağım amdyi beklicem hatta amd ye nvidianın cevabınıda beklicem. Tabi 3080 de aman aman bi kampanya yakalarsam bilemem ama mezarcılık kabiliyetimi konuşturmam gerek
    Senin yoruma dek gelince,istemsizce 4K alparslan ocakları başkanı etkisi yaratıyosun bende .
    Bi dönem haklı olarak ne savundun 4K'yı cahil cühelaya karşı

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Hocam kart 2175mhz ama

Normal bir 2080ti 1850-1900'de filan çalışıyor. Oc ile 2025mhz civarı olur.

Bu kart bazı oyunlarda 3080'i bile geçebilir bu hızda çalışırken. O yüzden karşılaştırmak doğru olmaz. Zaten yapan adam işsizin biri linki bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=AaV0RVqz-Pk&feature=youtu.be

Son olarak 3080'de oc olacak tabi farkı yine açar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 8 Eylül 2020; 4:7:11 >
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Malesef 2050 yılına da gelsek forumdaki 4k için erken algısı kırılmayacak kaç senedir 4k kullanıyorum hala aşırı memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Malesef 2050 yılına da gelsek forumdaki 4k için erken algısı kırılmayacak kaç senedir 4k kullanıyorum hala aşırı memnunum
    Seni hiç tanımam ama azmin aklımda kalmış.
    4K için erken
    Bende 4k'da oynuyordum 3 yıldır ve çok memnunum,son iki yıldır da 5120x1440 monitörlerde oynuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 8 Eylül 2020; 4:45:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

Seni hiç tanımam ama azmin aklımda kalmış.
    4K için erken
    Bende 4k'da oynuyordum 3 yıldır ve çok memnunum,son iki yıldır da 5120x1440 monitörlerde oynuyorum.

Alıntıları Göster
    Erken değil de yüksek tazeleme hızı olan 4k monitörler birazcık pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: W.F.Hopper

Erken değil de yüksek tazeleme hızı olan 4k monitörler birazcık pahalı.

Alıntıları Göster
    27'' 4K 144 hz akıl tutulmasıdır.

4K'nın nimetini asla 27'' monitörde anlamazsın,4K'nın amacı kabaca büyük panelde piksel saymamaktır.

144 hz oynayan adamada sırf 4K diye 40-50'' panel veremezsin oyuna hakim olamaz dolayısı ile
    dünyanın en boş panel teknolojisidir 27'' 4k 144hz..

Ben 65'' TV'de oynuyorum 4K'yı.

27'' 1440P 144hz oyuncu monitörlerinin göz bebeğidir 50 yıl geçsede değişmez,gerisi kişiseldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 8 Eylül 2020; 4:54:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

27'' 4K 144 hz akıl tutulmasıdır.

4K'nın nimetini asla 27'' monitörde anlamazsın,4K'nın amacı kabaca büyük panelde piksel saymamaktır.

144 hz oynayan adamada sırf 4K diye 40-50'' panel veremezsin oyuna hakim olamaz dolayısı ile
    dünyanın en boş panel teknolojisidir 27'' 4k 144hz..

Ben 65'' TV'de oynuyorum 4K'yı.

27'' 1440P 144hz oyuncu monitörlerinin göz bebeğidir 50 yıl geçsede değişmez,gerisi kişiseldir.

Alıntıları Göster
    Dev bir paneli asla tercih etmem. 32 inç falan olsa daha iyi olurdu tabi ama 27 inç de fena sayılmaz. Keskinliği severim.

Ayrıca 144hz altında masaüstünü bile kullanamıyorum artık. O kadar masrafa girip 60 fps oynamam asla.

• quote:

Orijinalden alıntı: W.F.Hopper

Dev bir paneli asla tercih etmem. 32 inç falan olsa daha iyi olurdu tabi ama 27 inç de fena sayılmaz. Keskinliği severim.

Ayrıca 144hz altında masaüstünü bile kullanamıyorum artık. O kadar masrafa girip 60 fps oynamam asla.

Alıntıları Göster
    27'' 1440p 144hz FTW.
    Gerisi kişisel.
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.