Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.006
Cevap
245
Favori
2.619.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DF'nin sunumda 3080 > 2080 %80 yüksek çıktı fakat o da nvidianın seçtiği oyunlarda, şimdi bu ne demek anlatalım.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Bakın en iyi 10 skoru aldığımızda %40 çıkıyor fakat ortalama %30 yani bu konuda manipülasyon yapmak çok kolay.

Bu yüzden bağımsız kuruluşların yapacağı, nvidianın seçtiği değil tüm oyunlar ile yapılan testleri bekleyin yani 2x 1080=3080 diye boşa gaza gelmeyin zaten böyle birşey olmadığı ortaya çıktı, en iyi ihtimal(seçili oyunlarda) AVG %80 olmuş oyun sayısı arttıkça bu dahada düşecek.

Nvidianın seçtiği değil, 20 oyunda yapılan testte 2080 ti'n 3070'i geçme durumu da oldukça yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 2 Eylül 2020; 17:59:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

4k da hic fark etmez. 2k da ise yuzde 4-5 intel lehine farkeder. (3900x kullanıcıyım)

Alıntıları Göster
    Farktan kastığım herhangi bir darboğaz vs olur mu diye sordum sanada söyleyim reis yeni bir pc topluyorum ama pek bilgim yok. Oyunlarda zaten 10900k önde ama hem darboğaz vs bi problem çıkartmayacak hemde aralarında çok bir fark olmayacaksa 3900x alıcam bin tl fark var ve soğutucusuda var
  • MSI canlı yayında 3000 serisini tanıtıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=jfDqaDZITIc&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de bu dönem amd devri olacak diyorlar 3090 için o yüzden kastı nvidia diyorlar bakalım göreceğiz..

Söz sende Ruby var mı bir numaran? Yoksa boşa bekletme milleti.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Aynı mantıkla cep telefonu gücündeki switch oyunlarını da PC de oynayamazsin ve 300 dolar fiyatı var, hem de ekranı ile beraber. Bütün dünya switch alsın o zaman.

Konsollar güçsüz, daha iyi grafik için PC var ki konsol exclusive olayı da yavaş yavas kalkıyor gibi. Xbox bitirdi, Sony de yavaş yavaş getiriyor. Geriye switch oyunları kalıyor.

• 3900 darboğaz yapmaz sadece yine 10900k karşısındaki seviyede bir miktar düşük fps verir.
    Mesela 9900K da ryzen 3900 den daha yüksek fps verir ama 8 çekirdek %80 dolunca ryzen 3900 devam ederken 9900k onun 30-40 fps gibi değerlerde gerisine düşer.

• Fautzin kullanıcısına yanıt
    nvidiadan böyle bir şey bekliyorum, amd 12-16gb kartlar ile gelecek gibi, cevap olarak bu kartlar çıkar, bu fiyatların sebebi de o zaman anlaşılacak gibi gözüküyor

insanlar göz ardı ediyor ama, tüm olayları 2 ye katlaayan şey 8nm süreci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 2 Eylül 2020; 18:11:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

3900 darboğaz yapmaz sadece yine 10900k karşısındaki seviyede bir miktar düşük fps verir.
    Mesela 9900K da ryzen 3900 den daha yüksek fps verir ama 8 çekirdek %80 dolunca ryzen 3900 devam ederken 9900k onun 30-40 fps gibi değerlerde gerisine düşer.
    Sence hangisini almalıyım 10900k mı 3900x mi fiyatları olabilidğince düşürmeye çalışıyorum çünkü 15 16 bin tlye çıkıyor. Bir miktar düşük dersen sanırım 3900x alıcam
  • 4800X-4900X beklenir.
  • hocam günümüzde, iyi bir sistem için zaten o paraları gözden çıkarmalısınız, bende bir kaç ay önce sistem topladım ve yine bu civarda tuttu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılıyorum başlangıç seviye kullanıcılar bile 2k ile oyun oynayabilir hale gelebilir... Ki gelmelide 4k bile eskimeye başlıyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3900x alın öyleyse hem ekstra 2 çekirdeğin faydasını görme ihtimalinizde olur yeni oyunlarda.
    Belli olmaz yani nvidia nın yaptığı bu sıçrama işlemci pazarında bile görülmedi fazladan çekirdek bir köşede kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 2 Eylül 2020; 18:42:25 >
  • 3060 super en az12gb 299$ tahminim.

• 3080 tam geçilecek kart olmuş.
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    750W XPG Core Reactor kullanirken SFX Seasonic 650W denm ona gectim. Normalde 3060 alirim diyordum ama 3070 enfes geldi. 3070 TDP beni kurtarir. Ama simdilik hem RDNA2 kartlari hem de Nvidia’nin yuksek bellekli ara modellerini de gormek istiyorum. 2021 yilbasini bekleyecegim gibi duruyor.

• 20x0 serisini mezara gömen ve herşeyi özetleyen tablo. İlanlar dolmaya başladı, ölücülere gün doğdu

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

hocam günümüzde, iyi bir sistem için zaten o paraları gözden çıkarmalısınız, bende bir kaç ay önce sistem topladım ve yine bu civarda tuttu
    Zaten gözden çıkartım kral ama 10900k ile 3900x arasında çok bir fark yoksa bin tl fazladan vermeye gerek yok benim için bu yüzden dedim.
  • Fazla fark yok yeşil olan 10900knya göre bakın.
    https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-10900k/16.html

• Sırf konsol savaşları yüzünden bu fiyatları verdiler yoksa 200 dolr daha çekerlerdi,yeni serinin dah ucuz olduğu nerde görülmüş.Ekonomik diye konsola kayan çok oyuncu var onların geri dönüşü için.

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.