Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3080, 2080'i yer yer 2'ye katlıyor zaten.

aşağıdaki videoya bakarsan tutarlı olduğu görülüyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=cWD01yUQdVA&t=501s
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Ben niye haber vereyim nvidia haberi verdi bile görmek istememek ayrı bir olay tabi.
    sen ağır bir vakasın abi. allah yardımcın olsun lütfen cevap yazma artık.
  • Şimdiden 16gb gddr6 3070ti haberleri çıkmaya başladı.10gb gddr6x 3080 ile aralarında ne gibi bir fark oluşabilir ki
  • IG I kullanıcısına yanıt
    hele bir çıksın da bakacağız artık... fiyat uygun olduktan sonra .com da olur, .fr de olur, .es de olur, .de de olur, .it de olur.

bakarsın çok fark etmez de .tr'den alırız:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 2 Eylül 2020; 17:2:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afrojack214

Sitede paylaşıldı ama ben doğruluğundan şüpheliyim. Yani 3080' i 200 dolar farkla çıkarıyorsun. 10 GB VRAM' i var.
    Bir süre sonra 3070TI çıkarıyorsun daha ucuza ve 16GB VRAM' i var. Bana saçma geldi açıkçası.
    3070 ti fiyatını da bilmiyoruz
  • Biz bosuna 8gb 10gb ram 4k icin kullanilamaz demedik:) simdiden 16 gb haberleri cikiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    bilmem farkında mısın ama alıntıladığın o mesajı (grafiği) sana yazmadım, diğer arkadaşa yazdım. sana başka bir cevap yazmıştım ama gördüğünden emin değilim.

bana son mesajı atmanın benim için bir sakıncası yok, kafana göre takılabilirsin.

neyse uzatmayalım. kendin dedin, boşa konuşuyormuşsun zaten.

selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 2 Eylül 2020; 17:1:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirArthurDayne

sen ağır bir vakasın abi. allah yardımcın olsun lütfen cevap yazma artık.

Alıntıları Göster
    Bir ürünün fiyatının üreticisinin sitesinde verdiği fiyat olacağını söylüyoruz ağır vaka oluyoruz ağır vaka sensin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

eğer aşağıdaki grafik rt performasına dair bir grafik olsaydı 1080ti ve 2070super yan yana olmazdı.

Bunun açıklamasını geçmiş sayfalarda da yaptım ama halen karıştıranlar var demek ki...

Yeşil renkli RT ibaresi bulunan tablolar mevcut zaten. Canlı yayın tekrarına göz atanlar durumu görecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

3080, 2080'i yer yer 2'ye katlıyor zaten.

aşağıdaki videoya bakarsan tutarlı olduğu görülüyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=cWD01yUQdVA&t=501s
    Ne anlattığını anlamadım ki boşa konuşuyorum ozaman son mesaj atıyorum sana bu kart en kötü 2080ti ile eşit diyelim..

2080Tİ 13.45 Teraflops
    3070 için söylenen 20 Teraflops?

Ya bu 3070 ipc gücü %50 falan mesala düşmüş yada bu hesapta bir yanlışlık var anlatabildim mi?
    https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2080-ti.c3305

3070 diyorsun 10.5 Teraflops Rdna 2 ekran kartlı PS5 gpu sunu 2 ye katlar diyorsun bende sana neden katlayamayacağını açıklıyorum.

3000 serisinin fp32 teraflops hesaplamasında bir değişiklik var yukarıda sebebini gösterdim.

Alıntıyı yanlış yapmışım hesap ortada %50 ıpc gerilemesi var 3000 serisinde yada farklı metot var fp32 performansının hesaplanmasında.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    aynen hocam önemli olan cebimizden çıkacak para
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Ne anlattığını anlamadım ki boşa konuşuyorum ozaman son mesaj atıyorum sana bu kart en kötü 2080ti ile eşit diyelim..

2080Tİ 13.45 Teraflops
    3070 için söylenen 20 Teraflops?

Ya bu 3070 ipc gücü %50 falan mesala düşmüş yada bu hesapta bir yanlışlık var anlatabildim mi?
    https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2080-ti.c3305

3070 diyorsun 10.5 Teraflops Rdna 2 ekran kartlı PS5 gpu sunu 2 ye katlar diyorsun bende sana neden katlayamayacağını açıklıyorum.

3000 serisinin fp32 teraflops hesaplamasında bir değişiklik var yukarıda sebebini gösterdim.

Alıntıyı yanlış yapmışım hesap ortada %50 ıpc gerilemesi var 3000 serisinde yada farklı metot var fp32 performansının hesaplanmasında.

Alıntıları Göster
    Katiliyorum maliyeti azaltmak adina farkli işler yapiyor nvidia ve bence 4k 60fps garanti anca 4x ekran kartlarinda gelecegini düşünuyorum bir tane saglam grafikli oyun ciksin 60fps yaklaşamaz ve dlss gördük ölceklendirmeyi azaltip yani biraz uzaktaki nesneleri bulaniklastirarak yapiyor bunu bence 2020 yilinda hala cok gerideyiz bence ekran kartlarinin güçleri anlaminda ki pc özel oyun yapilmiyor birde oda olsa zaten cortlar 4kda:)

• Arkadaslar Nvidia bizi kandiriyor.

Rtx 2080ti 13.45 tf, Rtx 3070 20.35 tf fakat performans ayni. Yani tf konusunda birseyleri yanlis yansitiyorlar...

• 4k60 true next gen 500 dolar diyoruz da yani 2080ti ayarında olsa yani 2080ti zaten ultra 4k60 vermiyor her oyunda temiz (ya da şimdilik veriyor) e gelecekte ki oyunlarda şimdi bile 1080p/1440p de 8gb limitlerinde gezerken yalan olur 4k60 3070 ile dlss saymıyorum upscale performansı benim ilgi alanım değil ben o kıyaslamalarda şuanda ki eldeki örneklere bakıp grafikte ki faulleri gördüğüm ve her oyunda her daim aynı derecede çalışmayan nvidia canı isterse çalışan istemezse çalışmayan birşeyi de baz almayacağım ben 1600 dolar vereceğim true next gen 4k60 pc alacağım 500 dolarlık konsolu beğenmeyip hani konsola karşı bu kart ucuz diyorlar diye diyorum ondan sonra 8gb vram yetti mi yetmedi mi? Şu oyunda upscale yapsam mı yapdan mı oynasam acaba dlss gelir mi gelmedi mi? iyi görüntü verdi mi vermedi mi? Bunları mı hesaplayacağım gereksiz.. Kart güzel pc piyasası için ama saydığım sebepleri göz önüne alınca 12-16gb bir radeon iyi performans verirse veya 3000 serisinin yüksek bellekli modellerine yatırım yapardım eğer ekran kartı alacak ve oyun pc si kuracak olsam 8gb next gen true 4k falan olmaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 2 Eylül 2020; 17:19:8 >

• Arkadaşlar DF' nin videosunda 2080 ile 3080 karşılaştırması 4K üzerinden yapılmış kartın gücünü göstermek için.
    Aynı fark 1080p ve 2K' da da olur mu ?
  • Bi resim hazirlasam 3070 super 20 vram diye herkes yer şaban filimine döndü her yazida gerceklik aramayin her habere kanmayin noldu 3080 ti vardi tanitimda hani bi resim gördük mü hop inaniyoruz

Salla gec hocam dün 3 tane kart gördük o kadar forum bilgi kaynagi degil kirliligi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 2 Eylül 2020; 17:20:49 >
  • tflops işi yalan 20 tflops falan hikaye

ikiye bölüp 1.3 ile çarpın benden tavsiye

her cuda başına 2 alu koymuşlar. bu da sm başına 1.25-1.5 arası bi performans artışı demek

yani normalde 3070in 5888 değil 2944 cuda çekirdeği var, ama her cuda çekirdeği fazladan %25-50 performans verebiliyor

diğer deyişle 3070i turing kartlarına göre normalleştirirsek 13 tflops falan ediyor

3080in 30 tflopsu, 2080in 10 tflopsu var

ama yer yer 1.7 yer yer 2 kat performans veriyor

30'u ikiye bölelim, 15

15i 1.2 ile çarpalım 18
    15i 1.5 ile çarpalım 22.5

yani 3080in gerçek efektif tflops gücü aslında 18-22.5 tflopstur

videoda ne oluyordu? 1.7 ile 2 kat arası performans farkı oluyordu (2080 ve 3080 arasında)

18 ve 22.5'u 2080'in 10 tflopsuna oranlarsak ne cikiyor?

1.8 ve 2.25 (1.7 ve 2ye çok yakın değerler)

---

kısacası nvidia cikip söylemlerini düzetmediği müddetçe bu kartlara bu sekilde yaklaşin. verilen tflops değerini ikiye bölüp 1.3 ile çarpın

nvidia düzeltir mi onu da bilemem. belki belli başlı çok ekstrem şartlarda tam performans alınıyordur (hiç sanmıyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: Afrojack214

Arkadaşlar DF' nin videosunda 2080 ile 3080 karşılaştırması 4K üzerinden yapılmış kartın gücünü göstermek için.
    Aynı fark 1080p ve 2K' da da olur mu ?
    1080p ye doğru o fark gittikçe azalır, işlemcinin darbogazina takılmaya baslar. Yani o kadar fark olmaz sanirsam.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

1080p ye doğru o fark gittikçe azalır, işlemcinin darbogazina takılmaya baslar. Yani o kadar fark olmaz sanirsam.

Alıntıları Göster
    3080' e geçmeyi düşünüyorum geleceğe yatırım olarak. Genellikle rekabetçi türü oyunlar oynamayı seviyorum.
    Geçebileceğim en iyi monitör 2K 144Hz olur. 3080 acaba bu çözünürlükte oyunlarda 144FPS sabit verebilir mi, onu merak ediyorum. Test videolarını bekleyeceğiz mecbur :)
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.