Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.005
Cevap
245
Favori
2.618.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

şunu neden anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

3070 - 2080Ti'yi 3-5 FPS ile geçmiş olsa bile bunu 500$ seviyesinde yapıyor 1.200$ değil.

pek tabi 2080Ti alan adam gider daha iyisini alır, kimsenin bir şey dediği yok. parası varsa alsın bana ne.

fakat şunu unutuyorsunuz. 2070 500$'lık fiyatı ile 700$'lık 1080Ti'ı geçmişti. şuan ki seviye gibi değil aradaki fark. (500-1200)
    Bu yorumda bir düzeltme yapalım.

Saf performans açısından RTX 2070, GTX 1080 Ti'ı hiçbir zaman geçemedi ve halen de öyle. AMD'ye rakip olarak RTX 2070 S piyasaya sürüldü ve aynı zamanda GTX 1080 Ti ile de rakip oldu. Yerine göre geçti, yerine göre geçildi fakat 1080 Ti'ın asıl rakibi oldu.
  • Nvidia sunumundan sonra tüm oyuncuların ağzının suları akmış. İlk defa bir seriyi (2000 serisi) pas geçerek upgrade etmemekle doğru seçim yapmışım. Emektar 1080ti ile bugüne kadar rahat geldik ama değiştirmeye değer artık.

Vaad edilen performans rakamları etkileyici ama ben hala çok heyecanlanmadan gerçek oyun performansı testlerini bekliyorum. Beklenildiği gibi çıkarsa; GPU piyasasının geçen hafta %80'ine ulaştığı açıklanan Nvidia karşısında AMD iyice ezilecek. Orta seviyeye bile denk gelecek kartlar çıkarmakta zorlanacağını düşünüyorum.

M2 üzerinden direk GPU'ya aktarma ile yükleme sürelerini ve latency'yi düşüreceğiz çok hikaye geldi. Sanki yeni nesil konsolların reklamlarına özenip yapılmış ve gerçek uygulamada çok bir fark yaratmayacak.

4k'da tatmin edici deneyim veren ne ekran kartı ne monitör vardı. Monitörler yavaş yavaş çıktı, yanında 3080 ile 4k'ya da geçilebilir gibi görünüyor. 10 gb herkesin aklında soru işareti olmuş. Ti-Super versiyonları gecikmeden 16-20gb aralığında çıkarsa ideal seçim olur. Aslında gönül tabi 3090'a yöneliyor, benim gibi Titan'a hep özenip overkill olarak bakanlar için üretilmiş "Ev Tipi Titan" çıkarmışlar.

Fiyatlar dolar olarak bakılınca iyi görünse de ülkemizin malum kur-vergi şartlarıyla rakamlar korkutucu. Bir de 4k 32"+ 120hz+ HDR monitör ekleyince 25-30k bandına gelecek mevcut kurlar ile.
  • Bir yerde okumuştum. Nvidia 3070 ile konsolcuları pc ye çekmeye çalışıyor diye. Mantıklı aslında. Ama exclusive oyunlar olduğu sürece konsolları bitiremezsin.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    RT performansında geçti. 2070 genel performansta 1080ti ile yarışamaz. 1080ti'ın muadili 2070 superdir.

buradaki durum 1070'in 980ti'ı yakalaması gibi bir şey... 1070 çok daha pahalıya satılan 980ti ile aynı performansı veriyordu.

yani özetle dün akşam yaşadığımız sıçrama 2000 serisinde kesinlikle olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 2 Eylül 2020; 15:58:40 >
  • Artık durum eskisi gibi değil; Sony geç de olsa patır patır exc'leri pc'ye de getiriyor.

elle tutulur olarak bir tek GOW ve TLOU exc. olarak kaldı. Uncharted zaten seri olarak bitti sanırım.

bu saatten sonra gözünü karartıp onları da bir şekilde getirirse çok büyük sürpriz olmaz. Zaten sony'nin epic games'e yatırım yaptığını da biliyoruz.

xbox dersen ezelden beri exc. oyuna karşı zaten... pc ile xbox'ı iç içe soktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 2 Eylül 2020; 16:19:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Bu rakamlara tr piyasasına girsin imzamdaki kartı satmadan alırım bende
    +2

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben arkadaşın şu yorumuna istinaden o şekilde yazdım;

quote:

Eskiden de böyle olmuştu 2070 baya baya 1080ti gücüne denkti dikkat ederim eş değerdi yani.

2070 de 1080ti'ın öyle çok gerisinde denemez, oyuna göre 10-15 FPS fark ediyor.

teknoloji (RT) ve fiyat kazanımı olarak 2070 mantıklıydı çıktıktan sonra. şimdi ki fiyat farkı 500$ - 1200$ yenilir yutulur cinsten değil onu anlatmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 3 Eylül 2020; 11:45:43 >
  • Valla Nvidia'ya helal olsun. Yeni cikan konsollara hype falan kalmadi. Konsol bekleyen herkes 3070'li makina kuracak herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alıcam diyor da 2-3 ay sonra alır 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    tamam da mesela benim param var; önümüzdeki 5-6 sene boyunca konsolda medium ayarlara 4k 30 fps'e mahkum mu olayım? 60 fps keyfini sadece fifa'da falan mı yaşayayım?

bu arada: "500 dolarlık series x" falan demişsin. resmi kaynağın var mı? varsa paylaş bizle de, ne zamandır bekliyoruz yeni konsolların fiyatları ne olacak diye...

bu arada konsola denk sistem toplarken 3070 biraz fazla olmuş bence... 3070, ps5'in gpu'sunu 2'ye katlar, kenara koyar bilgin olsun. ps5 ile 3070 aynı cümle içinde bile geçmez.

son bir düzeltme daha:

"Blu ray player da olsun bari dimi konsolda var 75$"

bkz. ps5 digital edition :)
  • Fiyat düşürmeye çalışan cakal dolu forum anasini satim :) he 30 serisi 20 serisinden cok ucuz olacak he 2080 ler 2 3 bin liraya satilacak he güzelim he aynen. Firsatci bunlar milletin malini öldürüp bedavaya almanin pesinde. Ilan koydum cakallar 3 bin tl teklif atmaya basladi bile :) ulan komedisiniz ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    çok gerisinde denmez ama muadili de denmez. o nesil için 10-15 fps dediğiniz yüksek çözünürlükte %20 fark yapıyor. adamlar %5 fark için bile super takısıyla gpu çıkardılar (2080super)

RT meselesine girersek bence 2070 kullanan birisi de RT'yi geçtiğimiz 2 sene boyunca kullanamadı, ancak minecraft'ta falan kullanmıştır. zaten genel olarak r.t. 2000 serisinin yiyebileceği bir nane değildi. bunu 2 sene önce ilk testler çıktığında da söylemiştik. kimse rt için o kadar büyük performanstan feragat etmez demiştik. etmedi de...

dolayısıyla bence fiyattan bağımsız olarak; 1080ti 2070'den çok daha mantıklı bir seçenekti. yani o dönemde olsa 2.el 1080ti almak, sıfır 2070 almaktan çok çok daha doğru bir tercih olmuştu diyebilirim.

ama bugün bakıyorsunuz 3070 2080ti'ı havada-karada geçiyor ve 2080ti'ın hiçbir avantajı kalmıyor. bu ayrı bir olay...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 2 Eylül 2020; 16:16:53 >
  • Last of us, Gow ve Uncharted gibi Sony exc lerinin yakın zamanda gelme olasılığını çok düşük görüyorum. Lakin 2. seviyede önem derecesine sahip ex oyunları gelmeye devam edecektir örneğin en yakın aday Days Gone. Bu oyun 2021 içinde gelirse ben şaşırmam konsola çıktığında bayağı sorunlu oynamıştık şimdi pc de 60 fps harika olurdu.

Sony aynı oyunu yeniden çıkartmanın tadını bir kere aldı bırakmaz artık. Horizon gibi 3 yıllık oyunu yeniden sattırdı yeniden populer yaptı daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 2 Eylül 2020; 16:20:6 >
  • Sadece bir günde 3070 Ti ve super ortaya çıktı;

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • Furkanydn kullanıcısına yanıt
    500 dolarlık 3070'ten sonra kimse 2080'in yüzüne bakmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    RT olayının sadece + yada - FPS anlamına gelmediği de bir gerçek.

dün ki yanında yazılımla da RT bölümleri ile neler yapabildiklerini gördük.

sonuçta FPS'den feragat edip açmak istersen RT seçeneği elinin altında olması da eksi bir durum değil.

tabi ki çoğu durum da olduğu gibi bu durum da tercih meselesi, ben güncel bir teknoloji varken gidip 1080Ti'ı tercih etmezdim bahsettiğiniz durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 2 Eylül 2020; 16:27:28 >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Paran varsa 500$ hadi olmadı 600$ olsun xbox series x(veya ps5 bunun exclusive artısı var) yerine minimum 1500-1600$ verebiliyorsan söylediğim gibi sisteme sana kimse birşey diyemez. Ama hani konsola karşı çıktı diyorlar ya o işte anlattığım 3 katı bulan maliyet yüzünden tutarlı olmuyor genel kullanıcı için.

Bu tablo doğruysa 3070 2080s den %10 falan hızlı öyle 2 katı falan diye birşey yok 10.5 teraflopsa çıkabilen oc li hali ps5 ile bile yok 5700xt den %10-15 iyidir o hızda o gpu oda 2080 düz ayarında birşey yapar. Ör 5700xt=2070s + %10 = 2080 düz.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 2 Eylül 2020; 16:35:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

500 dolarlık 3070'ten sonra kimse 2080'in yüzüne bakmaz.
    Yani insanlar ne yapsın 4800tl ye 2080ti den iyi kart almak varken düz 2080 için 5250TL
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    paylaştığın fotoğrafta duyurulma tarihi 26 ağustos olarak gözüküyor. yalan haber büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equasezy1 -- 2 Eylül 2020; 16:33:7 >
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.