Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Termal olara 320-350W'lık soğutma kapasitesi öngörülüyorsa o zaman ekran kartı üreticileri de mecburen sağlam soğutma çözümleri ile kartlarını sunmak zorunda kalacak. Nvidia Ampere kartlara sağlam yüklenmiş gibi duruyor. Çıkacak olan AMD RDNA2 kartların da biraz etkisi var sanırım ama genel olarak Nvidia özellikle üst segmentteki üstünlüğünü riske etmek istemeyecek gibi duruyor.

Ama bu yeni kartların fiyatları çok tuzlu olacak sanırım. Ampere kartlar fiyat segmentlerini bir adım yukarı taşırsa Turing kartlar da indirim yapılmasına bile gerek kalmaz. Yine performans isteyene daha pahalı kartları satar Nvidia.

Umarım 450 USD gibi bir fiyata RTX 3060 ile karşılaşmayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 9 Haziran 2020; 16:14:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

NVIDIA GeForce RTX 3080 cooler could cost up to 150 USD alone

Yalnızca soğutucu bedelinin $150 olabileceğinden söz edilmiş.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-cooler-could-cost-up-to-150-usd-alone
    GA102 nedir abicim ya ayıptır günahtır etmeyin eylemeyin çöp olacak 2080

• Burası Türkiye, hergün yeni bir vergiyle tanışıyoruz. Şimdiden ekstra bir %20 vergimiz var yanılmıyorsam. Bende ekran kartımı satışa koydum ama 3070 7-8bin liradan satılırsa 3080 10bin civarında olursa keşke satmasaydım diyebilirim ileride, ne kadar performans farkı olacağını bilmiyoruz fiyatını bilmiyoruz ortalıkta sadece "söylentiler" dolaşıyor. Şimdiden "bakın sadece soğutucusu 150$" diye yol yapmaya başlamışlar. Herkesin yurt dışından kart getirme lüksü yok ki ben o lükse sahibim ama yinede kartların bir şekilde kronik bir problemi olursa garantiye göndermek çok sıkıntı olur yurtdışı kartlarda, onada sıcak bakamıyorum. Hakkımızda hayırlı olsun.
  • yeni seri zaten ülkede her halükarda pahalı olacak bütçe sıkıntısı olmayan için problem yok ama pc oyunculuğunda artık orta segment kartlar bile 4000'e dayandı şahsi fikrim ekonomik açıdan ciddi gelişmeler olmaz ise rtx 3060 falan vergisi, kar marjı derken 4000 üstü fiyatlar görürüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tr icin custom kartlarin fiyat tahminlerini paylasiyorum.Sadece tahmindir kaynak sormayin

3090ti : 19.000tl
    3090super: 16.500tl
    3080ti: 14.500tl
    3080 super: 11.000tl
    3080: 8500tl
    3070super: 7000tl
    3070: 6000tl

• WARTIME kullanıcısına yanıt
    3090ti diye bir kart çıkacak mı cidden. İlk defa burada okudum 3080ti en tepe model olacak diye biliyordum

Edit: yukarıda arkadaş tabloyu eklemiş konuyu takip etmediğim için şaşırdım 3090ti de varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 9 Haziran 2020; 20:3:0 >
  • Böyle bir fiyata çıkarsa açıkçası rdna 2 alır geçerim. Yeni sistem topladım hala 660ti ile idare ediyorum yenileri gelecek diye ama selefinden aynı segment anlamında en az 2 bin lira fazla olacak bir seriye o kadar da para vermem açıkçası. Özellikle TR'de AMD satışları patlar bence bu fiyatlar gerçek ise.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

3090ti diye bir kart çıkacak mı cidden. İlk defa burada okudum 3080ti en tepe model olacak diye biliyordum

Edit: yukarıda arkadaş tabloyu eklemiş konuyu takip etmediğim için şaşırdım 3090ti de varmış
    Muhtemelen Ti isimlendirmesi tamamen rafa kaldırılıp (ara modellerde SUPER devam edilip), 3080 SUPER üzerinde 3090 gibi bir model gelebilir. Tabii bunlar sonraki süreçler.

3090 Ti/SUPER/TITAN vs. her ne olursa demek istenmiş orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 9 Haziran 2020; 20:39:1 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Yani aslinda modelden cok kimse yeni serileri ucuza beklemesin anlaminda fikrimi paylastim.

Nvidia bignaviye gore fiyat politikasini belirler.Burada benim asil merak ettigim bignavilerin fiyati.Onlar ucuz olursa 3000seriside ucuz olmak zorunda kalir.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Tr de ancak YouTube da şu sistem toplayan elemanlar açar test eder gibi geliyor bana hadi 2080ti yi sınırlı bir kitle alabildi ama 3090 seviyesi alınabilirliği geçer bir elin parmakları kadar adam alır. Yani bunu almak için devletten ihaleyi kazanmak gibi bişey gerekiyor krediye girsen öde öde bitmez

• quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Yani aslinda modelden cok kimse yeni serileri ucuza beklemesin anlaminda fikrimi paylastim.

Nvidia bignaviye gore fiyat politikasini belirler.Burada benim asil merak ettigim bignavilerin fiyati.Onlar ucuz olursa 3000seriside ucuz olmak zorunda kalir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Tr de ancak YouTube da şu sistem toplayan elemanlar açar test eder gibi geliyor bana hadi 2080ti yi sınırlı bir kitle alabildi ama 3090 seviyesi alınabilirliği geçer bir elin parmakları kadar adam alır. Yani bunu almak için devletten ihaleyi kazanmak gibi bişey gerekiyor krediye girsen öde öde bitmez
    Açıkçası model çokluğu bu şekilde gelirse işler oldukça karışacaktır. Yüksek ihtimalle önceden de belirttiğim gibi NVIDIA bu sefer RTX performansını ön planda tutmak isteyecektir. Saf FPS performansında zaten bi' yerlere gelinmiş durumda.

Corona'dan çıkmaya çalışan bi' Dünya var ve global ekonomi de malum. Açıkçası uygun fiyatlar beklemek çok mantıklı durmuyor ve AMD tarafının hala sağlam bir şekilde üst tarafa oynamayı düşündüğünü sanmıyorum. Onlar da Radeon Rays ile kendi taraflarında Ray Tracing hamlesine bakabilirler. Yani en azından kartlarımız Ray Tracing tarafında bir şeyler yapsın ama o kadar da iddialı olmalarına gerek yok gibi.

• Eski ama işe yarar yöntemin hala gideri var.
    Atıyorum Kepler aldıysan Maxwell serisinden uzak dur, Pascal serisini bekle..
    RTX ayağına biraz içim gitmişti ama sakin kalabildim neyse ki
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    türkiye fiyatını bilmem de 2080 gibi 700$ dan GA102 cihip ile satılırsa yıkılır ortalık. performansı 4 e falan katlıyor
  • Nerde performansı 4e katlıyor ürün çıktı testleri yapıldıda bizim mi haberimiz yok? 700'e filanda çıkmaz adamlar şimdiden "sadece soğutucusu 150$" filan diye milleti yüksek fiyatlara hazırlamaya başlamışlar. Ortalığın yıkılacağı filanda yok millet bu yoklukta işsizlikte gidipte ekran kartı için kredi çekecek değil, bırak 3080'i 3060'ı iyi bir fiyata çıkarmazsa Türkiye'de şu dönemde yüksek satış oranını unutsun. Sen çok farklı bir pencereden bakıyorsun olaya, biraz tozpembe bakıyorsun, bu kadar hype yapma kendi kendine. AMD tarafında ikinci bir Radeon VII vakası olursa Nvidia her zamanki gibi %10-15 artış verip üstünede parayı bindirip sürer piyasaya. Kırpılmış GA104 koyar atıyorum, ileridede kırpılmamış halini süper diye iteler. Fİyatlandırma ve performans AMD'ye bağlı şuan.
  • NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Full soğutma olacak anlaşılan kart. PCB hariç komple blok. Ağır olabilir.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Görünütye göre Nvidia en azından RTX 3080 ve üzeri kartlara, 320-350W TDP ile, belli ki sağlam yüklendi. Belli ki tepe kart sahibi ünvanı noktasında baskınlığı konusunda soru işaretine yer vermek istemiyor sanırım.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Aynı zamanda kartın sıcak çalışacağını da çıkartabiliriz. Şöyle bir soğutmaya (eğer ki bu tasarım gerçekse) ihtiyaç duyulduğuna göre.
  • Sızıntılar sıklaşmaya başladığına göre Q3-Q4/20 tarihlerinde üst modelleri göreceğiz muhtemelen.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.