Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.005
Cevap
245
Favori
2.618.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla inşallah sen haklı çıkarsın. inşallah örn. 3070 için 500 usd+kdv = 590 usd derler ve bayi karı, distribütör karı, ithalat masrafı, navlun vs. fiyatın üstüne başka hiçbir şey eklemezler. öyle olursa gerçekten de 500 usd +kdv olur.

ama bu kadar komik olan nedir onu anlamayadım? en düşük fiyatlı kartlar bu fiyatların üstüne çıkarsa, o zaman ben de seni alıntılar aynı emojiyi kullanırım, o yanıta daha güzel uyar bence...
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    valla işte yeni nesil sebebiyle ekran kartı alımları artarsa, hepsi aynı gtip'ten girdiği için bunu göreceklerdir ve yeni zam listelerine ekran kartının gtip kodunu da ekleyebilirler. olmaz, olamaz diyemem.
  • RTX 2080 SUPERi iade ediyorum şuan aldığım fiyatın altında kapalı kutu 2. eller satılıyor en kötü tekrar öyle alırım

Loading RTX 3080

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The R0CK -- 2 Eylül 2020; 9:19:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

valla inşallah sen haklı çıkarsın. inşallah örn. 3070 için 500 usd+kdv = 590 usd derler ve bayi karı, distribütör karı, ithalat masrafı, navlun vs. fiyatın üstüne başka hiçbir şey eklemezler. öyle olursa gerçekten de 500 usd +kdv olur.

ama bu kadar komik olan nedir onu anlamayadım? en düşük fiyatlı kartlar bu fiyatların üstüne çıkarsa, o zaman ben de seni alıntılar aynı emojiyi kullanırım, o yanıta daha güzel uyar bence...
    Distribütör 500$'dan mı alıyor kartı? :D Yurt dışında tavsiye edilen perakende satış fiyatı zaten 500$. Türkiye fiyatına 4800 demişler 650$ ediyor. Arada 150$ fark var zaten vergiler vs. Daha ne kadar koyacaklar üstüne? 2070 fiyatı da 500$, Türkiye'de 5000 Lira. 2080 800$, Türkiye'de 8000 Lira. Yani Türk Lirası karşılığı yaklaşık 10 katı oluyor.

O yüzden 500$'lık 3070'in 5000 Lira, 700$'lık 3080'in 7000 Lira bandında olması gayet normal(giriş modelleri için tabi).

Anlamıyorum 2000 serisi değil de 3000 serisi diye gümrükte ekstra vergi mi koyacaklar?

Hayır yani adamlar resmi siteye direk fiyat da koymuş yani nesine inanmadınız? Nvidia rastgele fiyat sallayacak bir marka mı? Piyasa, ekonomi dinamikleriyle hafif oynamalar olur belki normaldir ama o fiyatların çok artacağını düşünmek için ortada hiçbir sebep yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Gamer007_ kullanıcısına yanıt
    Final fantasy xv de 2 sene önce çıkmıştı ama texture pack ile 9 gb'i geçiyordu optimizasyon özürüde yoktu. Yani genelde böyle başlıyor zaten bir iki oyuna özürlü diyoruz ondan sonra bakıyoruz piyasada bu oyunlar yaygınlaşmaya başlamış vede artık bir süre sonra standart haline gelmiş.

3090'nın 24 gb olması içinde nvidia buna titan değilde RTX ibaresi koyduğu için illa 24 gb'ın hepsini kullanmasada atıyorum 16 gb'a kadar kullanan birkaç oyun çıkabilir düşünüyorum. Yoksa oyunların genelinde 3080deki 10 gb bence de 1.5-2 seneye kadar yetebilir size katılıyorum.

Ama 3070'in durumu farklı. 8gb şimdilik ucu ucuna yetiyorsa bazı oyunlarda, kısa zamanda 1060 3gb vakasına dönebilir 4k'da. 2k ve altı çözünürlük için ise daha uzun süre problem olmaz.

İşte bende 2080 ti'yi alırken hiç pişman olmamıştım 2 sene boyunca keyifle kullandım. Fakat 3080 10gb olanı alırsam vede 5-6 ay sonra bunun 12-16-20gb gibi versiyonları çıkarsa üzer beni yani ne yalan söylim. O yüzden şimdilik onları bekliyecem muhtemelen. Tabi öyle yurtdışından filan düşük vegiyle getirebilecek bir tanıdık olursa yada tr'de iyi bir indirim olursa 3080 gene alabilirim belli olmaz. İhtiyaç olduğunda da değiştiririm oda olabilir artık bakalım bende kararsızım bu konuda.

Ti'de tabiki gelir gelmez bilemeyiz ama tahmin sadece. 700 dolar ile 1500 dolar arasında çok büyük bir fiyat boşluğu var. Nvidia buraya yüksek ihtimalle bir 3080 ti koyar diye tahmin ediyorum sadece diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 2 Eylül 2020; 9:30:51 >
  • 2000'le 3000'i kıyaslamamalısın.

2000 için muhtemelen son 6 aydır stok eritmeye çalışıyorlar ve bunun için de mecburen indirim yapıyorlar.

neyse... dediğim gibi inşallah sen haklı çıkarsın ve o fiyatlardan başlayarak kart alabiliriz. inş. biz boşu boşuna kuruntu yapıyoruzdur. öyle olursa amazondan almaya bile gerek kalmaz. hayırlısı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 2 Eylül 2020; 9:34:23 >
  • 500 dolar dediği blower fanlı olan referans model onu bile bazen nvidia'dan pahalıya satıyorlar. Özel soğutmalı modeller daha pahalıya satılıyor.
  • bu arada rtx 3090'da control 8 fpsden dlss ile 60 fpsye yukselmesi icin 1440p'Den 8k ya cikartilmis alet, 9 kat uspcale mumkunmus yeni kartlarda.
    https://www.resetera.com/threads/nvidia-rtx-3070-499-3080-699-3090-1-499-announced.278621/page-48#post-44146592
  • drhiziracil kullanıcısına yanıt
    Òzürlü demiyorum saglikli calisirsa vram tuketimi degisebilir ayrica 10 gb ddr5 vram ile 10 gb ddr6 vram farkli seyler burda matematiksel hesap yapmim yeterlidir

2000 serisi alan bazi srkadaslar bozuldu bu duruma belliki fiyat perfirmans acisindan direk olumsuz yorumlara girdi blok bunlara laf anlatamassin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 2 Eylül 2020; 9:35:28 >
  • Bu kartlarla ne Microsoft Flight Simulator oynanır be :D
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    yeni konsollarda 16 gb ram olacak, ps4'te 3,5 gb falan sadece o.s. kullanıyordu. "tahminen" bunlarda en az 4 gb o.s. kullansa geriye oyun yapımcısı için 12 gb kalıyor. ama bu sadece vram değil, paylaşımlı olarak kullanılacak olan hafıza miktarı... oyunların vram'in yanında ne kadar sistem rami kullandıklarını da görüyoruz, biliyoruz. gerçi konsolda o kadar kullanmadıklarına da eminim:)

bu itibarla 3080 için 4k'da 10 gb ucu ucuna ya yeter ya yetmez herhalde... bilemedim ben de...

fiyatları düşük tutmak için bunu yaptılar sanıyorum, yoksa 3080'in hakkı 12 idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 2 Eylül 2020; 9:49:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.F.Hopper

Distribütör 500$'dan mı alıyor kartı? :D Yurt dışında tavsiye edilen perakende satış fiyatı zaten 500$. Türkiye fiyatına 4800 demişler 650$ ediyor. Arada 150$ fark var zaten vergiler vs. Daha ne kadar koyacaklar üstüne? 2070 fiyatı da 500$, Türkiye'de 5000 Lira. 2080 800$, Türkiye'de 8000 Lira. Yani Türk Lirası karşılığı yaklaşık 10 katı oluyor.

O yüzden 500$'lık 3070'in 5000 Lira, 700$'lık 3080'in 7000 Lira bandında olması gayet normal(giriş modelleri için tabi).

Anlamıyorum 2000 serisi değil de 3000 serisi diye gümrükte ekstra vergi mi koyacaklar?

Hayır yani adamlar resmi siteye direk fiyat da koymuş yani nesine inanmadınız? Nvidia rastgele fiyat sallayacak bir marka mı? Piyasa, ekonomi dinamikleriyle hafif oynamalar olur belki normaldir ama o fiyatların çok artacağını düşünmek için ortada hiçbir sebep yok.

Alıntıları Göster
    Dilimizde tüy bitti tabi herhalde daha onceden haberiniz yoktu veya bilmiyordunuz.

O site auto translate sitesi. Denemesi bedava girin bir tane kart almaya kalkin sonucu yazarsiniz.

FE ler North americadan kargolaniyor ve Tr ye kapali.

Ben 1080ti zamanindan beri FE kosturdum ne 1x ne 2x geldi.Ayni sekilde o zamandada fiyatlari auto translate yazmislardi.

Bende cok isterim FE ama artik yazmayin su siteyi nolur :)

• Şu 3080 in yada 3080ti diye cıkacak yeni kartın vram kapasitedi daha iyi olacağı kesin ama ne zaman çıkartırlar belli değil.tahminim 1 yıl sonra yada amd nin hamlesine göre 6 ay sonra.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alprux A kullanıcısına yanıt
    1 yılı bulmaz, 6 ay içinde gelir bence de.
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Aynı gtip tenmi giriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Dilimizde tüy bitti tabi herhalde daha onceden haberiniz yoktu veya bilmiyordunuz.

O site auto translate sitesi. Denemesi bedava girin bir tane kart almaya kalkin sonucu yazarsiniz.

FE ler North americadan kargolaniyor ve Tr ye kapali.

Ben 1080ti zamanindan beri FE kosturdum ne 1x ne 2x geldi.Ayni sekilde o zamandada fiyatlari auto translate yazmislardi.

Bende cok isterim FE ama artik yazmayin su siteyi nolur :)

Alıntıları Göster
    İşte sonunda cevap geldi. Ben de bunu soruyordum her yerde, kimse cevap vermedi. Fiyat konusunda nasıl olmuştu geçen seferler?

• 3060 nasıl olacak acaba asıl onu merak ediyorum 3070 3080 çok lükse kaçıyor

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    350$'lık 3060 ortada ne 5700XT ne de 2080s bırakır.
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    asus strix var bende ama bakalım artık değiştirme zamanım geldi diyorum. 2k 144 hz monitör var ultra oynayınca 50-60 fps oynuyorum bir anlamı kalmıyor. 3 bin serisi bence tam 2k 144 hz için olmuş 3070 için diyorum.
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Ah be işte şu heyecan hayatımızda hiç bitmesin inşallah 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.