Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence iade etmeniz daha iyi olur. Devamlı çıkan kartlar değil bunlar. Bu sebeple her zaman yenisini kullanmakta yarar var. Ha kur artar ya da ek vergi gelir onları bilemeyiz tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 2 Eylül 2020; 0:45:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

rtx2000 serisi çıkınca benim gtx1080'in fiyatı düşecek diye dalga geçenler sizlerin 2000 serisi kartlarınızın yarıdan fazla değer kaybetmesini aşağıdaki gibi izliyorum

Dolar 3.5₺ ken rtx 2080 ler ilk çıktığında 11.000₺ para verdiler , yapmayın etmeyin dememize rağmen neymiş ederi buymuş içinde harici bir yonga varmışmış nvidia zaten kâr edemiyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    bencesi değil, direkt yokmuş;

"The thing is, there never was any cores. Cuda cores aren't real cores, they are very simplified compared to what a CPU core is, at the basic level they are mostly just the ALUs. The new cores have doubled the FP performance but probably without any of the supporting circuitry to get full utilization. At the end of the day, nvidia can call anything a cuda core since it is their hardware. These new cuda cores definitely are able to do 2 FP instructions if they are given them and likely have double the ALUs as previously, but just having ALUs there don't really mean they can get utilized all that much. My guess is the new set of cuda cores are mostly going to handle things related to RT since nvidia made a point that they can do normal shader work and RT work at the same time on ampere which is not possible on other architectures."

kısacası toplam cuda çekirdeği sayısı olarak bu değerleri vermek yanlış gibi bence. nasıl ryzen 3600'e 6 çekirdek 12 izlek diyorsak ve 12 çekirdek demiyorsak, bunun bi karşılıgı da gpularda kullanılmalı

sm başına 1.25 kadar performans artışı yaşatıyormuş tabii ki boş bir teknoloji değil, ama smtye çok benziyor

• Evet hocam yeni gördüm mesajını şimdi verdiğin linki inceliyordum.
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    öyle düşünmme. 1080 ve 1070 kartı olanlar hatta daha altında bile kullananlar bekleyebilirdi çünkü zaten piyasada rtx 2000 serisini tam anlamıyla gücünü kullanacak bi oyun yoktu ki? oyunadığım oyunlara bakıyorum da cs go, kingdom come, squad, batman serisini tekrar kurup oynuyom arada. bunları 1060 ile oynasan ne oluuuur 2070 ile oynasan ne olur. ama şimdi durum farklı. yeni nesil konsollar bu sene çıkıyor seneye de bol rtx li alengirli oyunlar gelebilir ki gelecektir. rtx performansı kullanmanın tam zamanı e bunun içinde mecbur 3000 serisi bi kart lazım. 3080 rtx gücü olarak bile 2080 den %80 daha iyi. test videosunu arkadaş paylaşmıştı tekrar koyayım;
    https://www.youtube.com/watch?v=cWD01yUQdVA&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: rerea

bilgili bir arkadaştan ricam olucak
    i7 4790k 4.00ghz işlemcim var
    gtx 770 kullanıyorum, 3070 alıp taksam cpunun gücü kaldırır mı kaldırmaz mı ?

redditte okuduguma göre 1080p 60 fpsde sorun yaşarmışım,4k ve 1440da sorun yaşamazmışım.doğru anlamışmıyım tam emin değilim.

işlemci güncellemeden yapmak istiyorum.
    o işlemcinin bence darboğaz yaptırmayacağı çözünürlük yok belki 4K,3070 e niyetleniyorsanız zaten yeni bir işlemcide düşünebilirsiniz r5 3600x + 3070 mükemmel bir ikili olacak gibi duruyor f/p.
  • tdsi kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam 1080 ti bile halen benim gözümde canavar bir kart her türlü 2 yıldan fazlası var üst düzey performans için.
    Dediğim gibi 3070-3080 arası performansı alırsak kesinlikle değişmem ama altında kalırsa düşünebilirim :)

• Bende fiyatları görünce Nvidia'nın hedefinin yeni nesil kollar, dolaylı olarak gene AMD olduğunu düşündüm.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145343851

Konsol satışlarından cebine tek kuruş girmeyecek Nvidia'nın. Konsolları AMD bağlamış durumda.

Aslında bu fiyatlarla direkt hedefi yeni nesil konsolları düşünenleri PC tarafına çekmek Nvidia'nın ki yeni nesil konsollar zaten ilk çıkışlarında sağlam oyunlarla gelmeyecek gibi duruyor. Bir çok kişi yeni nesilde ilk PC toplamaya girişecek bu fiyatlarla.

• Sizce yeni aldığım 5700XT kartımı iade edip rtx 3070 beklemeli miyim ? Pişman olur muyum fiyatlar nasıl olur emin olamıyorum, 5000 e falan bulursam her türlü fiyat performans açısından daha iyi gibi. Ne yapmalıyım ?
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    rtx 2000ler çıktığında dolar 6 küsürdü yalnız.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Bu satıcı 1000 TL yapar isterse adamlar sorunlu..bir sürü şikayet var salla bu siteyi

• 3000 serisinin fiyatları ülke şartları için iyi duruyor. Konsollar için de kötü haber bence. AMD de rekabetçi fiyatla çıkarsa PC oyunculuğu tekrar yükselir.
  • 2080 ti temiz garantili ürün ederi 4k

2080 super temiz garantili ürün ederi 3k

2080 temiz garantili ederi 2k
  • Sarı sitede indirimler başladı.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

2080 ti temiz garantili ürün ederi 4k

2080 super temiz garantili ürün ederi 3k

2080 temiz garantili ederi 2k
  • Skywalkerx kullanıcısına yanıt
    Adamın kartının çöp olması neden seni bu kadar tatmin etti ben onu anlamadım ? 5900 liraya aldığı 2080Tİ yi en kötü 6000 liraya satar yani ortadaki tek çöp durum sizin bu tarz bir mesaj atmış olmanız

• Bu kartlar çıktıktan 2-3 yıl sonra high'da oynatmayıp çöp kartlar mı olacak? Çünkü PS5 ve yeni XBOX'dan kat ve kat güçlü kartlar bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spakyardim1

Sizce yeni aldığım 5700XT kartımı iade edip rtx 3070 beklemeli miyim ? Pişman olur muyum fiyatlar nasıl olur emin olamıyorum, 5000 e falan bulursam her türlü fiyat performans açısından daha iyi gibi. Ne yapmalıyım ?
    hiçbir şey yoksa ikinci el 2080s/ti alırsınız o fiyatlara. yeni aldıysanız iade edin derim. amd driverlar cacık zaten.
  • 3070 , konsolların çıkış fiyatını etkiler mi acaba ?

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.