Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.006
Cevap
245
Favori
2.618.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bence bu kadar hesaplama yerine şunu da diyebiliriz:

3070: 20 tflops

2080ti: 14 tflops

Ray Tracing Performansına hiç girmedim.

bu arada bu seviyedeki kartlar zaten artık 4k üzerinden mukayese edilmelidir.

df'nin videosunda 2080ti kıyaslaması yapılmaması benim de dikkatimi çekti. evet muhtemelen nvidia yasaklamıştır.
  • huso kullanıcısına yanıt
    bu sunum sürekli rtx özelliğinden bahsedildi. rtx off gücü bu kadar farklı olmaz. açıkçası 2070s falan panikle ucuza satan bulursa almayı bile planlıyorum. 2000 serisi kartım olsa şu sıralar asla satmazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

HMMM şimdi biraz baktım da cidden bu çekirdeklerin performansı daha düşükmüş
    https://www.reddit.com/r/hardware/comments/ikotz3/nvidia_ampere_cuda_smt_for_2x_threads_per_core/

smtye benzetenler olmuş. tam performanslı calısmayacagını söyleyenler olmuş

bi zamanlar sanırım amdde de bu şekilde şişmiş shader değerleri oluyor ama sadece belli bir efektiflikte calısabiliyordu

ben yine de 3070in 2080tiden güçlü olacagını dusunuyorum

katakulliye mi geldik
    NVIDIA'nın CEO'su bizzat güçlü olduğunu dile getirdi zaten. Bu güçlülük durumu bi' ihtimal 2070 S - 1080 Ti arasındaki gibi de olabilir ama göreceğiz. Her türlü 2080 Ti ve yüksek fiyat devri o segment için kapanmış oluyor.

• 2000 serisindeki teknolojileri övdük "parası olan alsın" dedik ve topluca 3000 serisinin beklenmesi gerektiğini söylemiştik. Ben bu kdaarını beklemiyordum açıkçası. Grafikler çok ciddi farklar olduğunu söylüyor. İncelemler çıkınca göreceğiz.
  • Bakalım incelemeler ne zaman gelecek.
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Artık farklı mimariler olduğu için tflop pek bir anlam ifade etmiyor. Amd kartlarda tflop olarak yüksekti ama performansa gelince bekleneni veremiyordu. Zaten 3070 iyi bile olsa hadi max %10 iyi olacak gibi duruyor. 20tflop ile 14tflop karta %10 fark atması bile hesap gücünün anlamsızlığını gösteriyor bence.

mining yapanlar nvidia alabilir artık tabi
  • O kadar yazık buradan 2x serisini almayın direk 3x bekleyin elinizdekilerle veya orta seviye kartlar ile idare edin diye ama yok dinlemediler. Ne oldu 3070 geldi bitirdi hepsini işte bu kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • XJubiLant kullanıcısına yanıt
    İncehesap da iade konusunda bayağı uğraştıran bir firmaymış şikayetvar da bayağı başlık var sattıkları ürünler ucuz ama sorun çıktığında uğraştırıyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

NVIDIA'nın CEO'su bizzat güçlü olduğunu dile getirdi zaten. Bu güçlülük durumu bi' ihtimal 2070 S - 1080 Ti arasındaki gibi de olabilir ama göreceğiz. Her türlü 2080 Ti ve yüksek fiyat devri o segment için kapanmış oluyor.

Alıntıları Göster
    Jensen'nin lafına kalsa dlss ile 1080ti ile 2080ti arasında 2 kat fark vardı. Sadece 3 oyun destekledi o da 6 ay sonra. İlk çıkan versiyonun ne kadar kötü olduğunu zaten biliyoruz. infiltrator demosunu bilenler hatırlar.

• Skywalkerx kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim detaylı testler çıksın 3070 geçiyor mu geçmiyor mu yada ne kadar geçiyor türkiye de bi özel soğutmalı 3070 kaç tl ye alınıyor bakarız ona göre bir yol çizeriz. Ben zaten 3090 alacağımı açık açık söylüyorum benim hangi ürünleri ne fiyatlara aldığımı bilsen pm atar her hafta ürün sorarsın. Beni xd zaaa çöp oldu konuşma tarzıyla rahatsız edemezsin zorlama boşa ne ekran kartı alacaksın şuan ne kullanıyorsun neye seviniyorsun hiç anlamadım değişik bir tavrın var. Yani eğleniyorsan devam ette bu ne biçim bi yaşam tarzı çözemedim
  • Yeni konsollarda ölü doğdu şimdi iyi mi daha çıkmadan nvidia çekti fişlerini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Ürün daha elime geçmedi bile. hiç açılmadan kutusu direk iade işlemini başlatırımm sanirim 20 gun kadar suruyor iade işlemleri ki o da sorun değil zaten. Benim için önemli olan iade etmeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XJubiLant -- 2 Eylül 2020; 0:37:1 >
  • O zamana piyasa 2 elde
    2080 3000
    2080s 3300
    2080ti 3800

Olması gerekiyor
    1000 serilerinde
    1070 500 TL
    1080 900tl
    1080ti 1500tl

Ver coşkuyu kolonlar inlesin

Ben kendi açımdan söylüyorum bu saatten sonra 3000 serisinden aşağı ekran kartına bakmazdım ben 2080ti yi sattım yakın zamanda

• bu işlerden biraz anlayan biri zaten 2000 serisini es geçmesini düşünebilrdi. bu saatten sonra ağlamanın bi anlamı yok. zaten yukardaki arkadaşlarda aynı şeyi söylemiş. ben de 1080 den 3080 e geçeceğim.
    Başlat ne kaybedersin

• PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Sonra eldeki bulgurdan olmayalim diye soruyorum
    5200 tl asus dual 2080s v2 icin iyi fiyattı çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: SoruSorcam

bu işlerden biraz anlayan biri zaten 2000 serisini es geçmesini düşünebilrdi. bu saatten sonra ağlamanın bi anlamı yok. zaten yukardaki arkadaşlarda aynı şeyi söylemiş. ben de 1080 den 3080 e geçeceğim.
    Aradan 2 sene geçmiş arkadaşlar. 2 sene bekle ne demek ciddi ciddi yazıyorsunuz 2 senede 2 tane çocuk yaparsın
    Şuan piyasada bulursun o rakamlara ürün ben olsam denerim.

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Öyle bir hesap yapmayalım çünkü bence gpularda bahsedildiği kadar fiziksel cuda core yok. Sızıntılardaki değerler bence doğru çünkü o değerlerin 2 katı gibi görünüyor bunlar.
    Anakart vrm'lerindeki doubler'lar gibi bir teknolojiyle Nvidia gerçek fiziksel cuda core çekirdeklerini 2 kat performans verecek şekilde çalıştırmış olabilirler.
    Daha önce 970'in 4gb yok 3.5gb mevzusu gibi bir olay patlayabilir ileride yani.
    Çok olası birşey değil bu konuda yalan söylemeleri ama geçmişe bakınca da yapmadıkları iş değil demek istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.