Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceki kuvvetli sızıntılara göre; 30 Serisi ile 4xRTX performansı bekleniyor. Yüksek ihtimalle RTX performansı bakımından 3060~=2080 Ti durumunu göreceğiz. Saf (FPS) performans bakımından ise; 1080 Ti - 2080 gibi bi’ durum görmek mümkün. Böyle olacağını düşünürsek, FPS performansı olarak 3080 ~=2080 Ti durumu görülecektir. Bunlar tabii ağustos ayı gibi iyice netleşiyor olacaktır. NVIDIA’nın şu an zaten asıl odaklanması gereken noktaların başında RTX performansı geliyor. 2080 - 2080 Ti sahipleri bile doğru düzgün “RTX ON” oyun oynayamıyor konumdalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 6 Haziran 2020; 19:9:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan sıfırdan pc toplayan biri 3000 serisini mi beklemeli yoksa 2080 süper mi almalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdmaniac

Şuan sıfırdan pc toplayan biri 3000 serisini mi beklemeli yoksa 2080 süper mi almalı
    Beklemek.
  • hdmaniac H kullanıcısına yanıt
    üst seviye kart alacaksınız mutlaka bekleyin derim
  • 3080 için haberler gelmeye devam ediyor. 2080 Ti'dan daha iyi kart olabilme ihtimali çok yüksek.

https://wccftech.com/nividias-rtx-3080-getting-spec-upgrade-might-ship-with-ga-102-200-and-4352-cuda-cores/

Tepe model gpu'su GA100 için de ayrı bir haber yapılmış.

https://wccftech.com/nvidia-ampere-ga100-gpu-7nm-architecture-specifications-performance-deep-dive/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 6 Haziran 2020; 21:10:19 >

• insanlara: "beklemeye ne gerek var, beklemekle ömür mü geçer! al gitsin!!" diye akıl ve gaz verenler tavsiye verdikleri kişinin hakkına giriyorlar, istemeden de olsa onlara kötülük yapıyorlar bilgileri olsun...

Ray tracing 2000 serisinde 2080ti hariç 2k ve 4k'da neredeyse kullanılmaz durumda, çünkü açıldığında tahammül edilemeyecek derecede performans kaybına neden oluyor... Ancak yeni konsollar RT'i destekleyeceği için RT sektörde "bir anda" standart haline gelecektir, AAA oyunların çoğunda efektif bir şekilde kullanılmaya başlanacaktır. Bu durumda da gpu'ların RT perfomansı da kas gücünün hemen arkasından gelen ilk değerlendirme kriteri olacaktır.

Dolayısıyla; 3000 serisi ile 2000 serisi arasında "çok ciddi" derecede RT performansı farkı olabilir ve bu da 3000 serisini çok öne çıkarır. zaten dedikodular da 3000 serisinin RT performansının çok yüksek olacağı yönünde... sene sonunda gelecek olan yeni konsolların durumu düşünülünce akla-mantığa uygun olan senaryo da tam olarak bu...

Böyle olursa da; 2000 serisi bugün 6 lira ediyorsa "sadece" 3-5 ay sonra piyasanın yeni şartlarıyla 3-4 lira eder hale gelir. bu zararı: "Al gitsin ne olacak yeğğaaa! bi kere geliyoz dünyaya!" diye akıl verenler karşılamayacağına göre olan yine bugün gidip 2000 serisine para verene olur. onların parası ve emeği boşa gider...

haaa... 2.el güzel fiyatlı 2000 serisi bulursanız "belki" alabilirsiniz, sonuçta üst model kartlar bunlar, 2-3 sene daha götürür, kullanıcısını üzmez. ama yeni serinin çok kısa süre sonra geleceğini ve selefini çok fena ezeceğini bile bile, gidip bugün 2000 serisi kartlara çok para akıtmak acemilikten başka bir şey değildir...

kaç senedir bu sektörü iyi-kötü takip ediyoruz. bir şey bilmesek, daha önce birçok defa haklı çıkmamış olsak zaten buralarda konuşmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 6 Haziran 2020; 22:5:15 >

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    İnsanları sürekli yanlış yönlendirip hataya düşürüyorlar bu forumda. Oturduğu yerden de kıs kıs gülüyorlardır eminim. RTX olayını bırak bi kere yeni kartlar gelirken bunun şafağında gidip de kart alınmaz hiçbir dönem de alınmadı. Taviye tamamen yanlış veya art niyetli.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    maalesef öyle...

dediğin gibi her şeyi, bütün analizleri bir kenara bırak; hadi ekran kartlarını da bir kenara bırak, bir pc parçasının yenisi sadece 2-3 ay sonra gelecekse, o parçanın güncel versiyonunu hemen bugün satın almayı 1 değil, 5 defa düşünmen ve ondan sonra satın alman lazım...

ama işte: "al yaa n'olacak!" demek kolay... sonuçta tomarla para "al! al!" diye gazı verenin cebinden çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 6 Haziran 2020; 22:7:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Soğutmasını algılayama çalıştım ama hiçbir şekilde mantığa oturmuyor.

Hadi kasa içine yakın olan fan blower görevi görüp arka fanda dışarı atacak desen arka fan yine kasanın içinde kalıyor, beynim yandı.

Üstelik o fan tasarımıyla blower sistemide yapamazsın. Hadi onuda geçtim o iki fanın arası daracık küçücük bir heatsink sığar ancak. Fake muhtemelen.

Ayrıca nvidianın bir daha blower tarzı çalışan kart yapacağınıda düşünmüyorum.
    Tasarımı şöyle; kartın iki yüzü de heatsink ile kaplı. İki yüzde de bir tane fan var. Ön yüzdeki fan kartın görüntü çıkışları tarafında. Arka yüzdeki fan güç girişleri tarafında.

Edit: Habere tasarımın çizimini de eklemişler:

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Fake olabilir, ama nvidia tarafında bu tip sızıntılar gerçek çıkıyor genelde.

Beni esas düşündüren, böyle iki taraflı soğutucuya gereksinim duyacak ne var? Güç tüketimi, tüketilen gücün ısıya dönüşmesi, verimsizlik... Ga100 güç tüketimi konusunda pek iyi durumda değil. O yüzden Ampere mimarisinin durumu çok parlak olmayabilir. Turing de pek bir gelişim göstermemişti zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 6 Haziran 2020; 22:31:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Üst seviye alıcam beni uzun zaman götürsün istiyorum

• Maddi durumunuz müsaitse, vereceğiniz para sizin yaşam kalitenizi etkilemeyecekse, bir yerlerden kısmak zorunda kalmayacaksanız, fazla düşünmeyin alın derim size. Performans olaral tatmin etmediği zaman satar üzerine ekler yenisini alırsınız. Ben de çok çok uygun bir fiyata 2080ti buldum aldım. Yoksa 8-9 bin verecek durumda değildim. Teknolojinin hızına yetişilmez.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Hocam bir sorum olacaktı, akrabam 25'in de Almanya'dan gelirken, mediamarkt.de'den asus dual rtx2070super aldıracaktım 490 euro yani 3750tl. Sizce bu fiyata alayım mı, rtx 3000 serisi çıkınca, Tr'de bu fiyatlara düşme imkanı varımdır. Dolar beni endişelendiriyor biraz, kusura bakmayın fazla bilgim bulunmadığı için sizi rahatsız ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 747kubimustafa747 -- 7 Haziran 2020; 14:12:43 >
  • 747kubimustafa747 kullanıcısına yanıt
    sıfır olarak Türkiye'de o fiyatlara düşme ihtimali zayıf gibi... benim fiyatı çok düşecekten kastım 2.el fiyatların düşmesiydi.

siz uygun fiyata alacağınız için eğer çok istiyorsanız alabilirsiniz gibi görünüyor... tabii eğer daha sonra yine böyle uygun fiyata 3000 alma imkanınız olmayacaksa...

ha ben olsam o fiyata da almazdım, yine beklerdim herhalde...

selamlar.
  • NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    150 Dolar'a kadar maliyeti olabilirmiş şu soğutmanın.
  • NVIDIA GeForce RTX 3080 cooler could cost up to 150 USD alone

Yalnızca soğutucu bedelinin $150 olabileceğinden söz edilmiş.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-cooler-could-cost-up-to-150-usd-alone

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Bu tasarımda ne heatpipe ne vapor chamber gözüküyor neyi 150 dolar edecek anlamadım.

Ben hala bu tasarımın fake oldugunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

NVIDIA GeForce RTX 3080 cooler could cost up to 150 USD alone

Yalnızca soğutucu bedelinin $150 olabileceğinden söz edilmiş.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-cooler-could-cost-up-to-150-usd-alone
    Önden kötü haberler gelmeye başladı.Bunlar kazık fiyata getirecekleri belli oldu gibi.Çıksınlarda verilen tl başına alınan fps lere göre kıyaslayalım.Değecekmi değmeyecekmi görecez.

• Aslında tam anlamıyla GDDR6'lık bir ekran kartı olduğunu söyleye biliriz.
    VRAM kapasitesi 20GB olarak gözüküyor. Verilere göre GA103 ve GA104 adı altında iki yeni GPU ailesi ufukta göründü.

Dikkat ederseniz az önce 10/20 GB GDDR6 bellekler dedim. NVIDIA burada iki ilginç seçenek koymayı düşünüyor. Daha önceden 20 GB VRAM sahip bir ekran kartı piyasada yoktu. Böylece ilk de gerçekleştirilmiş olacak.

GA104’e geldiğimizde ise 256 bit bellek veri yolu, 3072 akış işlemcisi, 48 SM, 8/16 GB GDDR6 bellekler görünüyor. Bu model de GeForce RTX 3070 ekran kartı olarak piyasadaki yerini alacak. (Alıntıdır.)

Temsili Resim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Önden kötü haberler gelmeye başladı.Bunlar kazık fiyata getirecekleri belli oldu gibi.Çıksınlarda verilen tl başına alınan fps lere göre kıyaslayalım.Değecekmi değmeyecekmi görecez.

Alıntıları Göster
    Öyle görünüyor. Özelliklere göre bence de pek uygun olmayacaklar gibi.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.