Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (626. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    EVGA FTW3 4+2 kullanıyor, fabrika çıkışında değiştirdiklerini söylediler. Gecikmeler bu sebepten. Resmi sitesindeki fotoğrafları güncellediler, techpowerup'dakiler üretim öncesi fotoğrafları.

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=10G-P5-3897-KR

Ayrıca +100 Mhz olayını sentetik benchmarklar harici hissetmezsiniz. İki kart da 3x8 Pin ile çalışıyor ve deli gibi güç çekiyor. Az bir şey OC açıklığıyla iki kart da aynı seviyeye gelir ya da birisi diğerine 1-2 FPS fark atar. Hava soğutmanın farkıyla anca bir yere kadar, öyle 10-15FPS falan beklemesin insanlar -ki zaten bu jenerasyon su soğutma ile bile mümkün olmayacak.

Şu "sorunlu kart" hususunu da bırakmamız gerekiyor. EVGA FTW3 440W çeken bir kart. EVGA bu kartın 4+2 modeliyle daha stabil çalıştığını gördüğü için değişiklik yaptığını söyledi. Ayrıca Nvidia V/F Curve dengesini ayarlayarak kartlardaki çökme hususunu çözdü bile. Dolayısıyla aslında "sorunlu kart" diye bir husus yok, bir kere oturdu insanların kafasına şimdi herkes Asus almaya çalışıyor. İdeal kapasitör yerleşimi ne 6 SPCAP ne de 6 MLCC ona bakarsanız. Her ikisinin de artıları ve eksileri mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 30 Eylül 2020; 10:52:50 >

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Hadi dostum hadi .. 2080ti ile sen mutlu mesut yaşa..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Blackworms kullanıcısına yanıt
    Ftw3'e 450w bios'u geldi sanırım. İlk çıkan incelemelerde bu bios yoktu muhtemelen. Bu hali ile aşağı yukarı aynı performansta olurlar. Ama soğutma olarak strix mi daha iyi ftw3 mü bilmiyoruz zira incelemeleri yok hala.
  • OssiiE kullanıcısına yanıt
    forumda ilk 3080 siparişi verenlerden birisiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

EVGA FTW3 4+2 kullanıyor, fabrika çıkışında değiştirdiklerini söylediler. Gecikmeler bu sebepten. Resmi sitesindeki fotoğrafları güncellediler, techpowerup'dakiler üretim öncesi fotoğrafları.

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=10G-P5-3897-KR

Ayrıca +100 Mhz olayını sentetik benchmarklar harici hissetmezsiniz. İki kart da 3x8 Pin ile çalışıyor ve deli gibi güç çekiyor. Az bir şey OC açıklığıyla iki kart da aynı seviyeye gelir ya da birisi diğerine 1-2 FPS fark atar. Hava soğutmanın farkıyla anca bir yere kadar, öyle 10-15FPS falan beklemesin insanlar -ki zaten bu jenerasyon su soğutma ile bile mümkün olmayacak.

Şu "sorunlu kart" hususunu da bırakmamız gerekiyor. EVGA FTW3 440W çeken bir kart. EVGA bu kartın 4+2 modeliyle daha stabil çalıştığını gördüğü için değişiklik yaptığını söyledi. Ayrıca Nvidia V/F Curve dengesini ayarlayarak kartlardaki çökme hususunu çözdü bile. Dolayısıyla aslında "sorunlu kart" diye bir husus yok, bir kere oturdu insanların kafasına şimdi herkes Asus almaya çalışıyor. İdeal kapasitör yerleşimi ne 6 SPCAP ne de 6 MLCC ona bakarsanız. Her ikisinin de artıları ve eksileri mevcut.
    3090 bios 440

3080 bios 420

çekilen ve görülen en yüksek watt 414 civari. Hayret senin gibi reddit karma farmer ı nasıl bilememiş bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

forumda ilk 3080 siparişi verenlerden birisiyim
    iptal etmedinmi ?

dün biri dev tools ile amazonu sitesinden place holder tarih 17 kasım görmüş ftw3 için. Newegg den alırız bu gidişle. 450W gelmedi ftw3 için bu arada. 420 hala
  • Gençler 3070 ne zaman alınabilir olacak siz biliyorsunuzdur şimdi canavar gibi takiptesinizdir
  • Nihat-B kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=9iVBYTqfPR4&feature=youtu.be&t=279 4dk 39sn

burada 450w demiş adamın elinde kart var bilemedim.

Ettim hala stok bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 30 Eylül 2020; 10:59:18 >
  • NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

abi şaka mı bastığım an bitti stok tam da istediğim modeldi yaa
    İşine bak birader hasta mısın nesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

https://www.youtube.com/watch?v=9iVBYTqfPR4&feature=youtu.be&t=279 4dk 39sn

burada 450w demiş adamın elinde kart var bilemedim.

Ettim hala stok bulamıyorum
    dostum 3090 o,zaten 440w bios du. Bende 3080 in 420 bios zannetim.

Jacob mutlaka yazardı new bios fln diye.

seni buraya alalım . Sabah 05.13 de ve 2 saat öncesine kadar 3 kere stok girdi
    https://www.newegg.com/global/tr-en/evga-geforce-rtx-3080-10g-p5-3897-kr/p/N82E16814487518?Description=evga%203080&cm_re=evga_3080-_-14-487-518-_-Product

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Hani hocam bulurmusun ?

Alıntıları Göster
    Örnek olarak bu var 5000 TL anlaşıp üstüne siz su soğutma takabilirsiniz kalan 500 TL bütçe ile bir tane daha vardı 5500 TL ye hava soğutmalı , kalkmış ilan , ek olarak sahibinden ile sınırlı kalmamak lazım letgo vs. birçok site mevcut , bu fiyat bantına RTX 2080 Ti bulabilirsiniz takip ederseniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-rtx-2080-ti-su-sogutma-mod-lu-2080ti-sifir-ses-857230227/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RTX 3060 beklendiği gibi 2080 ayarında olacak gibi......

GALAX Confirms GeForce RTX 3080 20GB and RTX 3060, RTX 3060 Matches RTX 2080

In this same graph, the RTX 3060 is shown matching up to the RTX 2080 (non-Super), a card NVIDIA originally launched at $700.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Kaynak:https://www.techpowerup.com/272508/galax-confirms-geforce-rtx-3080-20gb-and-rtx-3060-rtx-3060-matches-rtx-2080

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 30 Eylül 2020; 11:2:20 >

nasılda karıştırmışım yahu 3080 diye izlemiştim video'yu bende kart elde büyük duruyor diyorum kendi kendime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 30 Eylül 2020; 11:2:39 >
  • Question-X kullanıcısına yanıt
    Bula bula manyağın kartını mı buldun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

İşine bak birader hasta mısın nesin.
  • Question-X kullanıcısına yanıt
    Bu ilan forumda’da vardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Newegg hikaye sanırım bildirmesi için ekledik ama mail hiç gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Newegg hikaye sanırım bildirmesi için ekledik ama mail hiç gelmiyor.
    mail 30-40 sn geç gönderiyor robot sistem. O mail gelip içinden add to cart diyene kadar f5 tayfası kaptırıyor. Sabahleyin ben öyle kaçırdım.
  • 
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.