Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (607. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aman abi bir iki ay kim bekleyecek hemen çıksın artık sabır kalmadı. İnanılacak gibi değil millet parasıyla rezil oluyor. az da bir para değil yani harbi gülünecek duruma geldik
  • ottomanempiree O kullanıcısına yanıt
    Keşke hemen çıksa bende alırım. Benim acelem yok gerçi de acelesi olanlarıda çok iyi anlıyorum kartsız bilgisayara oturulmuyor cidden. Dediğim gibi şuana kadar çok daha fazla satış olmalıydı. Farklı durumlar var herhalde anlayamadım. 1-2 aya rayına oturur gibi geliyor bana ama, hayırlısı bakalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuanda millet öle bi haldeki ekran kartları 13bin olsa alıcak o durumda

Firmalarda diyordurki şimdi madem bu fiyatları vericeksiniz, niye 2080ti almadınız zamanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: bixsi

Keşke hemen çıksa bende alırım. Benim acelem yok gerçi de acelesi olanlarıda çok iyi anlıyorum kartsız bilgisayara oturulmuyor cidden. Dediğim gibi şuana kadar çok daha fazla satış olmalıydı. Farklı durumlar var herhalde anlayamadım. 1-2 aya rayına oturur gibi geliyor bana ama, hayırlısı bakalım.
    Kart fiyatı düşsün diye bekleyeceğimiz 1-2 aylık süreçte kuru tutabilene aşk olsun. Euro nirvanaya doğru yükseliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum, parayı dövize çevirip hesabına at, ekstreni de döviz olarak ayarla en mantıklı yol. Ben yapı kredi ve Enparayı öyle kullanıyorum.

• DriveMaN kullanıcısına yanıt
    Firmalar şuan da piyasayı yokluyor muhtemelen. En iyi fiyattan satmayı kovalıyorlar. Satıcılar akıllı değil tüketici bilinçsiz. Adam zaten stok sıkıntısı az diye elinde olan kartıda bir iki sürüyor piyasaya yüksek meblağdan biliyor alınacağını. Tüketici de zaten piyasa da kart yok kartsız kaldım diyerekten parasına bakmıyor alıyor. Üretimde sorun var satıcı cebine girecek paranın peşinde doğal olarak tüketici de mecbur kalıp alıyor işte

• Trio X de vatan a 10.300 den girmiş. Yazıklar olsun bu vatana
  • Dün Amazon çıldırtıp iptal edince pes ettim. Şimdilik 1060 4K'da fena değil en kötü 1440p'ye çekiyorum. Haydi konuya elveda, 1-2 aya alırım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bixsi

Dostum, parayı dövize çevirip hesabına at, ekstreni de döviz olarak ayarla en mantıklı yol. Ben yapı kredi ve Enparayı öyle kullanıyorum.
    Banka hesaplarımda dolar yok. Bir tanesinde vardı ama kendiliğinden kaldırılmış. Kaşdırılmasını ben talep etmedim.

Halettim. Alışkanlıktan ötürü dolara çevirmiş olsam da aslında mantıklı olan euroya çevirmekti çünkü üstünde baskılama yok.

Bu kadar basit olduğunu biliyor olsaydım aylar önce çevirirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 29 Eylül 2020; 9:56:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencelik

arenaya 3080'ler gelmiş bakmadım 3-4 saat gelmiş bitmiş sanırım hay şansıma ya

Distribütör Gigabyte için 1090 dolar istiyorken MSI için acaba ne kadar fiyat istiyor. Zira bu modele de bu fiyat direkt fazla zaten :/
  • DriveMaN kullanıcısına yanıt
    PC de OB ekran kartı olsa şu an için ona bile razıyım beklerim istediğim kadar o bile yok 😀

• o kadar dendi, piyasanın kendine gelmesi kasım'ı bulur diye ama herkes lansman gününden sonra ekran kartlarını satıp 3000 serisini beklemeye başladı. 10 dakikalık ön siparişte sadece amazon'da 20bin zotac satılmış, bu şekildeki talebe hiçbir firma yetişemez, hele çoğu üretim tesisi hala pandemi koşullarında daha düşük kapasiteyle çalışırken imkansıza yakın.

şimdi bir de hatalı üretim ve crash muhabbeti çıktı ki, firmaların piyasaya kart sürmesi bir tık daha yavaşladı. tabi yurt dışındakiler beklerken sadece zaman kaybederken biz artan kur yüzünden ciddi para da kaybediyoruz. ancak bu kadar belirsizlik varken herkes elindeki kartlara sahip çıksın, 2080ti'den 3080'e geçmek siyahla beyaz bir etki yaratmayacak neticede. %30 performans için kendini kesen arkadaşlar okuyorum arada. aralık, ocak ayında big navi ve ti'lerin de çıkmasıyla piyasa 2080ti ve 3080 cenneti olacak neticede. o zamana dolar ne olur orası muamma tabi ama gene de sakin olmakta piyasa bu şekilde allak bullakken yanlış karar vermemekte fayda var.

• Beyler Asus rog için PCI-E x16 Riser kablo öneriniz var mı ? şimdi den alayım diyorum. 2 tane buldum aslında

1. https://urun.n11.com/bilgisayar-kasasi/phanteks-220-mmflatlinepci-e-x16riser-cable-90-adapter-P319699859

2. https://www.sinerji.gen.tr/thermaltake-pci-e-x16-riser-kablo-p-35735

EKLEME: Ekran kartını dik konumlandırıldığı zaman 3-5 derece sıcaklık ve 4-5 FPS kaybı olduğunu söylüyor bu şekilde kullananlar acaba doğrulu var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daante -- 29 Eylül 2020; 10:6:44 >

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    Bu gidişle bir çok kişi 3080 almak isterken 3070 e kalacak gibi fiyatlar böyle giderse. Palit zotac alabilirseniz yine iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Daante

Beyler Asus rog için PCI-E x16 Riser kablo öneriniz var mı ? şimdi den alayım diyorum. 2 tane buldum aslında

1. https://urun.n11.com/bilgisayar-kasasi/phanteks-220-mmflatlinepci-e-x16riser-cable-90-adapter-P319699859

EKLEME: Ekran kartını dik konumlandırıldığı zaman 3-5 derece sıcaklık ve 4-5 FPS kaybı olduğunu söylüyor bu şekilde kullananlar acaba doğrulu var mı ?
    Riser kablolar 3,0 olarak çalışmasını sağlıyor diye biliyorum. 4,0 olarak görmedim. Thermaltake kullanıyordum bende.

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    anakartım zaten 4.0 desteklemiyor hocam. 3.0 lazım bana da
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukclkk

Bu gidişle bir çok kişi 3080 almak isterken 3070 e kalacak gibi fiyatlar böyle giderse. Palit zotac alabilirseniz yine iyi
    3070 almam bu kadar beklemişken zotac ve palitede bel bağlamam gerekirse beklerim. 19 kasımdan önce alayım yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daante

Beyler Asus rog için PCI-E x16 Riser kablo öneriniz var mı ? şimdi den alayım diyorum. 2 tane buldum aslında

Kartın cama yakınlığına ve işlemci soğutucuna göre 3-5 derece daha soğuk çalışma ihtimali de var. Cama yakın oluyorsa ayrı bi kit alın hocam

• Daante D kullanıcısına yanıt
    Phanteks linkiniz açılmıyor bu arada. diğerini kullanıyordum bende gayet kaliteli. Kablo kısmı kota benzer bişyle kaplamışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: OssiiE

PC de OB ekran kartı olsa şu an için ona bile razıyım beklerim istediğim kadar o bile yok 😀
    Bende var intel 930, pesi kaldırıyo sadece 1080pde en düşük ayarlarda.. Bildiğin winning eleven grafiğinde oyun oynuyom
  • 
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.