Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (606. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.006
Cevap
245
Favori
2.619.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat : 7500TL
    İlana yorum yasak zorla satmıyorum gidin başka yerden alın.
  • https://forum.donanimhaber.com/nvidia-rtx-3000-serisi-ana-konu-3090-3080-3070-3060-3050--143448417-355
    Kartların "çıktığı" 17 Eylül'e kadar 355 sayfa konuşulmuş. 12 günde bunun üstüne 250 sayfa daha konuşulmuş ama alabilen kişi sayısı toplasak ne kadardır acaba? 20? 50?
    2. partiye 30-40 dolar bindirir üreticiler, sonrakine bi zam daha yaparlar. Çok iyi satış taktiği vallahi, bravo adamlara.
    Hadi bizde kanunlar zaten beklenen seviyelerde değil diyelim, yabancı ülkelerde de yok mu bunun bir cezası "sen şu taahhütte bulundun ama yerine getirmedin" diye? Hayret.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-rtx-3000-serisi-ana-konu-3090-3080-3070-3060-3050--143448417-355
    Kartların "çıktığı" 17 Eylül'e kadar 355 sayfa konuşulmuş. 12 günde bunun üstüne 250 sayfa daha konuşulmuş ama alabilen kişi sayısı toplasak ne kadardır acaba? 20? 50?
    2. partiye 30-40 dolar bindirir üreticiler, sonrakine bi zam daha yaparlar. Çok iyi satış taktiği vallahi, bravo adamlara.
    Hadi bizde kanunlar zaten beklenen seviyelerde değil diyelim, yabancı ülkelerde de yok mu bunun bir cezası "sen şu taahhütte bulundun ama yerine getirmedin" diye? Hayret.
    İspatlanırsa evet cezası var, özellikle batılı ülkelerde bu durum takip ediliyor. MSRP fiyatının üzerinde satış serbest piyasa gereği mümkün ancak "price fixing" olduğunda bu ceza uygulanıyor. Örneğin Asus, Evga gibi üreticiler veya QP, Vatan gibi retailer şirketler gizli kapaklı iş birliği yapıp bilinçli olarak stokları düşük tutar veya gösterirse bu cezayı yiyorlar. Bir süre önce yanlış hatırlamıyorsam RAM üreticilerine bu sebeple ceza kesilmişti.

Tabi muz cumhuriyetleri ve kabile devletleri için bu durum geçerli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

AMD bu hal ve gidisattan kendine galibiyet cikaramazsa bir 10 yil daha Nvidia yi uzaktan izler. Bu tip bir firsati birdaha bulamazlar.
    Amdyi severim ama galibiyet değilde stok sorunu yaşatmazsa tek avantajı bu olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskiden üçüncü dünya ülkesi diye gelmiyor derdik, şimdi buna birde çakal işletmeler eklendi, adamlar kazık fiyata almayı bekleyen insanlara bile , yeterince menfaat sağlamadıklarını düşünerek ürünü vermiyor diye düşünür olduk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arenaya 3080'ler gelmiş bakmadım 3-4 saat gelmiş bitmiş sanırım hay şansıma ya

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • 12 gün oldu hala bir yerlede 12dk stok olmadı. Rezillik...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eksimaya kullanıcısına yanıt
    benim için tek mantıklı açıklaması az az salıp fiyatı yüksek tutmak yada gerçekten stok yok
  • Önce bi 3080ler gelsinde :D
  • Gelse ben şahsen alacağım, nesi kel oğlan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencelik

benim için tek mantıklı açıklaması az az salıp fiyatı yüksek tutmak yada gerçekten stok yok
    Bir çok kişi zaten bazı şeylerin farkına vardı. Nvidia bilerek fazla çip üretmedi gibi gözüküyor. AMD den gelecek sürpriz atılım karşısında stokta 100binlerce çip ile kalakalmak istemiyor. Reklamın dibine vurmak için önden tanıtım yaptılar, önden önden azar azar idarelik satıyorlar ve sattırıyorlar. Diyelim ki AMD nvidianın 3080 inden %10 iyi model ile geldi. Hatta rtx performansıda yüksek ve dlss 2.0 a rakip teknoloji de yaptıklarını farzet. Bu durumda kenarda beklettiği 3080 den daha hızlı zaten hazırda beklettiği 3080 süper veya 3080ti modelini duyurup onun çipşetlerini zarar etmeden üretmeye başlar. Olur da AMD rakip olamazsa deymeyin nvidianın keyfine :D. Olan bize olur. İstediği hızda salar kartları piyasaya süründürür bizi, aylarca uğraşıp zor ulaşırız ve yüksek fiyattan satılır. Nvidia daha çok kar eder. Nasıl olsa millet daha 3080 e bile ulaşamadığı için normalde 6ay-1 sene sonra duyuracağı modellerin çıkma aralıklarını arttırır isterse 1.5 sene sonra çıkarır AMD den rakip olabilecek hamle gelene kadar böyle sürer. Günlerdir içimiz karardı valla , böyle karamsar senaryolardan başka şey gelmiyor aklıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namor -- 29 Eylül 2020; 3:38:55 >

• Valla arkadaşlar ben kendi adıma konuşuyorum, ben iş için kullanıyorum, bu aldığım cihazlar üzerinden de para kazandığım için aldıklarım parasını kendisi çıkarıyor, pahalıymış, 20gb mış, ti modeliymiş, süper modeliymiş v.s gibi konulara takılamıyorum çünkü o an projeye göre ihtiyaç oluyor, şuan olduğu gibi. Kartı dört gözle bekliyorum çünkü after effect içeriği yoğun bir projeye başlayacağım... Hee keşke AMD bir atılım yapsa, hatta başka çip üreticileride çıksa hepimize yarar.. neyse bi stokları kontrol edeyim geldimi :D
  • 10k param var 3080 20 gb modelini beklemeyi dusunuyordum fiyatlar artikca ben 10kya zor iyi bir marka 3080 10gb alirim

• Amazondan alınır gibi o fiyat bandında, 3080 20gb modelleri beklenebilir ama daha çok var sanırım hemen çıkaracaklarını sanmıyorum. Hemen çıkarırsalar 3080 10 GB modelinin satışlarını baltalamış olurlar. O kadarda kartsız bekleyebilen olur mu onu da bilemiyorum. Hadi 1-2 ay beklerim yine diyordum ama 20GB modeli ne zaman çıkacağına dair bir konuşma yapılmadı diye biliyorum.
  • kartımı satıştan çekeceğim artık bekle bekle geleeceği yok,sahibinden de ilan var,milleti oyalıyor gibi hissediyorum,konsolla oyalanırım 3080 ti a kadar ama 2080 super fiyatı dip yapar,çıkana kadar.Kararsız kaldım

konuyla alakasız sizce rtx 2080 mi yoksa series x mi,ac valhalla oynuyacağım,super serisi pc de 4k da 60fps veremiyor,sizce series x vadettiği gibi verir mi?
  • AMD’nin hamlesini beklemekte fayda var eğer çok acil ihtiyacınız yok ise veya benim gibi hiç ekran kartınız yoksa beklemeye bilirsiniz. (Sabrınız kalmadıysa)

Bekle bekle sabır kalmadı artık Dolar artması cabası (Para dolar’da) fakat firmalar 1 e 5 koyuyor.

Amazon.de mantıklı gözüküyor TR piyasasında fiyatlar arttığı sürece.

Bu arada Alo 185’e Tüketici hattına eğer ellerinde bulunup satmadıklarını düşünüyorsanız şikayet oluşturabilirsiniz.

Son tarihim 1 Ekim eğer hala çıkmamış olursa ben şahsen oluşturacağım. Denetlesinler bakalım

• Rezillikten başka bir şey değil yemin ediyorum. Hala ortalıklar da kart yok , yada var da yok. Hani ben kendim için demiyorum ama kartlarını satan arkadaşlar var adamlar milyonkez haklı. Nvidia bu yıl kötü s*çtı. Şuana kadar herkes kartı alıp bilgisayarına takmış olmaları lazımdı. Bu gidişat 1 2 ay bulur gibime geliyor stoklar belki o zaman normale döner.

• 
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.