Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bizim 1080 de oyun niyetine oynadığımız şey hakikaten oyunsa o zaman 4k'daki ne? Yok eğer 4k'daki oyunsa o zaman bizim oynadığımız 1080p'deki ne? Aradaki fark tek kelimeyle muazzam... Bilerek mi bozuyorlar bilemiyorum ama 1080p artık gözüme resmen çamur oldu.

• Az once de uzerinden ftw3 kacti 809euroydu. Sansa bak ya 30 sn once baksam almistim simdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorla ps5 e gectirtecekler beni. Allahtan kaptim co.uk’den pre order.
    Karti sattik kartsiz kaldik saka gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oldboy86

Az once de uzerinden ftw3 kacti 809euroydu. Sansa bak ya 30 sn once baksam almistim simdi.
    nasıl yani? sipariş mi açıldı? zaten yeterince sipariş var ellerinde. stok gelmeden tekrar mı açtılar kısa süreliğine?
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Aynen, eminim daha sonra satin alinacaklar listesinde 809 eur olarak gordum, siparisivermek icin tikladim bir anda kayboldu. 30 sn ya :)

• Bu iyiye işaret bizim ftw3 ler heran kargolanabilir o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yahu arkadaslar ozel mesaj atmayin sunun icin.

15 dk once sepeti kontrol ederken ftw3 modelini 809 euro olarak gordum. Tam satin alirken urun bulunamamaktadir ekrani belirdi. Muhtemelen 5-10 pre-orderlik actilar, aninda coktuler onlara da.

Belki de satin alim icin tekrardan acacaklar bilemiyorum, gun boyu kontrol edin.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Ortada gaming versiyon olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldboy86 -- 27 Eylül 2020; 12:10:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OguzHanTDK78

Bu iyiye işaret bizim ftw3 ler heran kargolanabilir o zaman
    umut fakirin ekmeğidir

• Kartı bekleyen çok herkes haliyle link isteyebilir atılan mesajda paylaşılmadıysa

Amazon.de üzeri şuana kadar sattıkları kartların tek çatı altında toplandığı ge force özel sayfasını aşağıya bırakıyorum ( imzamda bulunan link ile aynı ) olurda satışa açıldığı an sepete ekle butonu çıkıyor zaten
    https://www.amazon.de/stores/page/ABFAA5F4-A336-4CA8-94FF-F06D7F0BF3E2

NOT: Sepete ekleme durumunda dikkat edin satıcının AMAZON olmasına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The R0CK -- 27 Eylül 2020; 12:41:23 >
  • Piksel yoğunluğu arttıkça görüntü muazzam oluyor gerçekten. Ben 1080p kullanıcısıyım, bir sonraki geçişim kesinlikle 4K olacak.
  • Merhabalar, bugün Amazon.co.uk 6600 lira çekmeye çalışmış İş Bankası reddedip bana sms atmış onaylıyorsanız EVET yazın diye. Evet dedim.

Amazon'da

Payment revision needed
    Please update your payment method

dediği yerde aynı veya başka bir kartı seçince

There was a problem
    We're sorry, but we encountered an error when processing your request. Please try again.

diyor. Müşteri hizmetlerine yazdım, yarın tekrar dener diyor.

Ama 3080 hem de TUF kaçmasın diye çok gerildim, ne yapmam gerekiyor deneyimi olan varsa tavsiyelere açığım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aguen

Merhabalar, bugün Amazon.co.uk 6600 lira çekmeye çalışmış İş Bankası reddedip bana sms atmış onaylıyorsanız EVET yazın diye. Evet dedim.

Amazon'da

Payment revision needed
    Please update your payment method

dediği yerde aynı veya başka bir kartı seçince

There was a problem
    We're sorry, but we encountered an error when processing your request. Please try again.

diyor. Müşteri hizmetlerine yazdım, yarın tekrar dener diyor.

Ama 3080 hem de TUF kaçmasın diye çok gerildim, ne yapmam gerekiyor deneyimi olan varsa tavsiyelere açığım :)
    Valla hocam müşteri hizmetlerini darlayın, benimki de aynısı olmuştu sonra da iptal ettiler stok yok diyip

• Yeni RTX serisi ile ilgili son dönemde gördüğüm en detaylı incelemelerden arkadaşlar. Benim gibi iş amacli kullanımlarda çok efektif değerler var.

https://techgage.com/article/nvidia-geforce-rtx-3090-proviz-performance/

Şöyle kısaca özetleyeyim, yeni RTX Ler ile mevzu aslından sapmiyor. İşlem yükü gerektiren uygulamalarda bellek bant genişliği ve kapasite, baz gpu performansı etkili olsada, cuda desteği olan uygulamalarda , özellikle 3D yazılımlar ve rendering ile uğraşanlar için kartlari yazayım.

3090 eğer en iyisi bende olsun mantığında değilseniz Fiyat Performans oranı en kötü ve uzak durulmasi gereken kart. Mevcut ve yeni çıkacak süper ve ti model 3080 Ler , 3090 i ölü doğurmuş oluyor. Yani aradaki fiyat farkı net olarak çöp. Peki bu işler için en mantıklı kartlar hangileri ?

GTX Titan X
    GTX 980 Tİ
    GTX 1080 Tİ
    RTX 2070 Super
    RTX 2080 Tİ
    RTX 3080

Bu kartlar dışında kart bakmanıza gerek yok. Bütçeye göre seçim yapılmalı. Yüksek çözünürlük yada Yenileme hızı yüksek monitör kullanıp aynı anda oyunlara da meraklıysanız , 3080 ve 2080Tİ çok ideal kartlar. Paralarının hakkını mutlaka verirler.

FP kırallari ise maxwell ve Pascal Titan X Ler ile , 1080Ti. 980Ti bellek sebebiyle alt sınıfta kalıyor.

• Her şey hazır bi ekran kartı kaldı. Bu gidişle 1 ay daha beklerim gibi gözüküyor. Gtx 1070 1080p'de üzmedi ancak 1440p için yetmiyor artık.
  • hogcada kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım. 10k ya kasa topladım. 4k ya monitör aldım ama ekran kartı yok. Entegre grafik kartı ile fm2020 oynuyorum ekran kartı beklerken. Bir yandan da uygun fiyatlı 2070s bakınıyorm görürsem alacağım. 5 6 ay kullanır sonra muhtemel 3080ti a geçiş yaparım belki.

• 15fps veriyo bende yazıların yoğun olduğu yerde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıkalım dişimizi biraz daha. 2-3 sene rahat ederiz aldıktan sonra
  • 1080p de o da besleyemez bence.
  • hogcada kullanıcısına yanıt
    Ben 7 aydır falan 1070le idare ediyorum, aslında arkadaşıma sattım ama yeni kart alıp vereyim diye oyalıyorum onu Beklemek çok can sıkıcı, cyberpunk çıkışına kadar kart alamazsam kafayı yerim heralde, 3070e 3080den daha fazla talep olur gibi geliyor bana, kartsız kalma ihtimalimiz var malesef

• FAKAZLI kullanıcısına yanıt
    Wow bile oynadım ben hocam ya 50 fps te:) işlemci ile alakalı o bilmiyorm pek gerçi

• 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.