Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (579. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Listeye bakılırsa strix bile çöküyor. İlk seri karta mesafeli yaklaşmakta yarar var gibi. Sorun genel anlaşılan.

Gigabyte liderliği bırakmamış
    iyiki daha fazla oc olur diye üst model 3080 kartları bekleme işine girmemişim. gerçi benim kart 2000 mhz üstüde hiç hata vermemişti.

şu aralar default gpu hızında 1900 1980 mhz lerde geziniyor hiç dokunmuyorum. sıfır hata. nazar değmez inş.

palit 3080 f/p kartı oldu benim için 3080 tarafında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 26 Eylül 2020; 13:57:8 >

• VEGETTO kullanıcısına yanıt
    Oc değil ama soğutma ve ses için beklenebilirdi bence. Şu an ortada kart yok bu kadar çöken var. Yaygınlaşır ise düşünemiyorum ne kadar sorunlu kart olacak.

Bütün kartlara performans düşürücü bios gelecek sanırım. Zaten ampere'nin sorunlu olacağı çektiği güçten belliydi. 320w tdp ne demek. 2080ti sabit 2100mhz'de 1.097v ile çalışırken o kadar çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 26 Eylül 2020; 14:5:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    normalde dediğiniz şekilde yapıcaktım..

fakat hocam dolar sürekli yükseliyor. stok ve dolar problemi nedeni ile daha fazla beklemenin mantıklı olmuyacağına karar verdiğim için alıp geçtim.

zaten pc de oyunları kulaklıkla oynuyorum. kasadan fanlardan herhangi bir ses duymuyorum.

geçmişte asus strix 1080ti, gigabyte 2070 süper windforce kullanmış biri olarak palit in soğutma performansınıda, fena değil yani beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 26 Eylül 2020; 14:7:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

Toplanan kullanıcı verilerine göre durum aşağıdaki gibi. "Have you had the C.." ile başlayan kısım Yes ise çökme olduğunu söylüyor.

Asus

FE

EVGA

Gigabyte

MSI
    Gigabyte haricinde diğerlerinde sorun yok gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Listeye bakılırsa strix bile çöküyor. İlk seri karta mesafeli yaklaşmakta yarar var gibi. Sorun genel anlaşılan.

Gigabyte liderliği bırakmamış
    6 tane MLCC olmasida iyi degil.

4+2 en iyisi. SP-Cap inde faydalari var.

Sorun bundan degil kesin eminim. Driver ile cozecekler gibi

• Nihat-B kullanıcısına yanıt
    Undervolt ile çözüldüğü söyleniyor böyle ise driver üzerinden undervolt-boost hızını kısma dışında bir şey yapamazlar.

Sorun donanımsal gibi. Ama duruma bakılırsa arkadaki kapasitörler ile alakası yok cidden her kartta var. Gigabyte çok kart sattığı için çöküntü çok olabilir. Zaten ftw3 veya strix kim buldu aldı hiç bilmiyorum.

• ucuza kaçan kartların donanım id'sini sürücüye eklerler, o kartların yüksek frekansa çıkması önlenir.
  • Asus Türkiye nasıldır? Güvenilip ürün alınır mı yoksa yurtdışına devam mı edelim? Sorunlu olduğunu okumuştum ama deneyimleyen oldu mu hiç GPU'lar için?
  • Hazır çıkan birşey gördünüz mü uzun zamandır ? Oyun, oem, konsol vs. İlk partiyi bekleyip alanlardan tecrübe etmek lazım işte.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asus Türkiye İnstagram’dan kart fotolarını paylaşıyor. Stokta olmayan kartların fotolarını. Her paylaşımında geçiriyorum stokta olmayan kartın bize faydası ne diye bakalım ne olacak 🤣 cevap yazacak mı? Engelleyecek mi ? Bakalım göreceğiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

Yurtdışı sitelerinden ürün almak istiyorsanız Nvidia Snatcher kullanabilirsiniz. Teknik bilgi gerektirmeyen bir kurulumu mevcut, adımları izleyerek sonuca ulaşabilirsiniz. Aksi halde stok bulmak ve takip etmek gerçekten zor gerçek botlara karşı.

https://github.com/jef/nvidia-snatcher

Sonucunda şu şekilde bir kontrol mekanizmasına ulaşıyorsunuz ve sizin için uyarı verip hemen tarayıcıdan siteyi açıyor. Satın alım işlemi yapmıyor, bilginize. Kendi bilgisayarımdan aldım görüntüyü, uzun süredir çalışıyor fakat stok yok tabii ki.

yapamadım :D bunu exe versiyonu yok mu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EthemAbi

yapamadım :D bunu exe versiyonu yok mu :)

Alıntıları Göster
    Burada adım adım anlatıyor, yapamamanızın imkanı yok. :D Takip edin bu adımları bir şey olursa yardımcı olurum.

https://github.com/jef/nvidia-snatcher/wiki/Installation:-Windows

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 26 Eylül 2020; 15:0:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Vay be ne kadar çok pro kullanicimiz varmis.

20 oyun oynasa 3 tanesinde vram limitine takılıp performansı düşse karta çöp diyen mi ararsın, 3090 alanlara mal diyeni mi ararsın , 3080 alanlara erken aldınız elinizde patlayacak diyeni mi ararsın , 3080 iş için alınmaz diyeni mi ararsın

Nasıl kafalar yaşıyorsunuz siz gerçekten ne kullandığınızı yazın da herkes nasiplensin.
    Aldıktan sonra da hava niraları atarlar.

• Blackworms kullanıcısına yanıt
    hangi linklerden takip ediyor diye baktım da, tek tek ürünlere istek atıyor. haliyle 1 istekle hepsine bakmak yerine her bir ürün için ayrı ayrı istek atıyor. gene bu sebepten yeni gelecek modelleri bulamayacak. mesela rog strix gelirse bu bot bulamıyor. sadece daha önce satışa çıkıp kapanmış ve linkleri hazır olan ürünleri buluyor. ayrıca tek tek istek attığından amazon ipmizi bloklayabilir. bilmiyorum amazon ne kadar tolerans gösteriyor. bu botu kullanacak olanlar marka modelleri manuel versinler. bakma sıklığını da 2dk felan yapsınlar.

co.uk ve fransa desteklememesi de kötü olmuş. bizim için çok fazla seçenek yoktu zaten.

keşke şu linkten baksaydı direk.https://www.amazon.de/stores/page/ABFAA5F4-A336-4CA8-94FF-F06D7F0BF3E2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 26 Eylül 2020; 15:23:43 >

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Kodu güncelliyorlar sıklıkla bayağı aktif topluluk içerisinde. Strix arayabiliyor bendeki CMD şu an için.

Amazon US tarafına son 8 gün içinde belki 1 milyon refresh atmışımdır beşer saniye aralıklarla birçok ürün için, hala bir bloklama olmadı. Robot musun diye soruyorlar arada Captcha isteyip, giriyorum devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 26 Eylül 2020; 15:33:39 >
  • amerikada hala stokta olan bi ter yokmj

.com'da strix vardı onu bulabiliyor o yüzden. amazon.de'de yoktu. aslında bot çok işe yarar ama bizim için çok kısıtlı maalesef. bloklanma olmaması iyiymiş o kadar isteğe rağmen. bazı siteler çok agresif bu konuda.
    nasıl kullanacağız bunu hocam?
  • 
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.