Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: coolyns123 , enderoguz , spacewolf Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (3 Mobil) - 17 Masaüstü3 Mobil
5 sn
44.438
Cevap
325
Favori
2.426.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 22 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1796
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 72
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 77
  • Favoriye Eklediklerim 326
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • lemartes (850 mesaj) REDSTONE (841 mesaj) OssiiE (564 mesaj) ugrpkr (551 mesaj) Manyaqçocuk (520 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (31909 mesaj) Mobil (7819 mesaj) Mini (943 mesaj) Uygulama (3767 mesaj)
  • @
88 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
Giriş
    270 Mesaj

Hocam elbette zevkler ve renkler tartışılmaz ama cidden çok kötü duruyor yahu
    |
    |
    Daniel Faraday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6392 Mesaj

zevkler ve renkler meselesi özellikle son fotoğraf chrome gibi olan kapalıyken öyleymiş sanırım müthiş duruyor
    |
    |
    ottomanempiree kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    855 Mesaj

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-3080-pcie-4-0-vs-3-0-scaling-analysis/all/1/

Deger mi degmez mi, bence buraya bakman gerekiyor. Cok da matah degil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Furkanydn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    717 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ottomanempiree

Hocam elbette zevkler ve renkler tartışılmaz ama cidden çok kötü duruyor yahu
    +1000
    |
    |
  • Yüzbaşı
    311 Mesaj
    Herkese selamlar,

Daha çok montaj işleri için kullandığım bilgisayarım için bir 3080 almayı planlıyorum, işten kalan zamanlarda da oyun oynamayı severim, sorum şu;

Asus Crosshair VII Hero
    AMD 2700X
    32gb Ram
    Dell up3216q 4K
    750W Gold PSU

Şöyle bir sistemde 3080 kart ile 4K monitörde 60FPS yeterli benim için çünkü renk doğruluğu sebebi ile monitörümü değiştiremiyorum. 4K görüntü işlemede de beni hızlandıracağını düşünüyorum,

Oyun konusunda cahilliğimi mazur görün, bu monitörün 60Hz olması VE değiştiremiyor oluşum beni oyun tarafında sıkıntıya uğratacak bir durum mu?
  • Binbaşı
    1144 Mesaj

İyi yapmışsın kardeşim bende de önceden 1200W Seasonic Gold vardı sattım sonra EVGA 1300W G2 vardı onu da sattım şimdi EVGA 750 G3 kullanıyorum fazla masrafa gerek yok bence..
    |
    |
    Furkanydn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    894 Mesaj
    Şahsi fikrim en iyi kart strix olmuş. Performanstan bağımsız olarak söylüyorum ki sanırım onda da en iyisi olacak. Diğer kartlar sanki son anda yapılmış, aceleye gelmiş gibi. Evga ve Gigabyte hayal kırıklığı oldu benim için. Hele yukarıda gördüğüm kart evlere şenlik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Oldboy86

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-3080-pcie-4-0-vs-3-0-scaling-analysis/all/1/

Deger mi degmez mi, bence buraya bakman gerekiyor. Cok da matah degil yani.
    Fark yok gibiymiş zaten :D
    |
    |
  • Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HWS

İyi yapmışsın kardeşim bende de önceden 1200W Seasonic Gold vardı sattım sonra EVGA 1300W G2 vardı onu da sattım şimdi EVGA 750 G3 kullanıyorum fazla masrafa gerek yok bence..
    Aynı fiyat olduktan sonra 850 gold almanın bir mantığı yoktu :D 1200 platinum aldım geçtim 7 senede garantisi vardı alırken kafa rahat :D
    |
    |
  • Yüzbaşı
    855 Mesaj
    Ben de onu anlatmaya calisiyorum. İnsanlar nedense cok abartiyorlar bu gen 3 ile gen 4 olayini.

|
    |
  • Binbaşı
    1643 Mesaj

Kesinlikle çok kötü başka marka yapsa yüzüne bakılmazdı
    |
    |
    ottomanempiree kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj

Aynen hocam Allahtan EVGA sağlam marka da oradan kurtarıyor biraz
    |
    |
    JeaLeusy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    855 Mesaj
    Aynı şeyi intelin K işlemcileri için de yapıyorlardı. Şu algıyı kırmak için gittim sırf non-k işlemci aldım. İtin bir tarafına sokulan işlemci ve anakartla neler yapıldığını gösterdim.

Çok ezber konuşuluyor maalesef.

|
    |

• Yarbay
    2177 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: warrer

Herkese selamlar,

Daha çok montaj işleri için kullandığım bilgisayarım için bir 3080 almayı planlıyorum, işten kalan zamanlarda da oyun oynamayı severim, sorum şu;

Asus Crosshair VII Hero
    AMD 2700X
    32gb Ram
    Dell up3216q 4K
    750W Gold PSU

Şöyle bir sistemde 3080 kart ile 4K monitörde 60FPS yeterli benim için çünkü renk doğruluğu sebebi ile monitörümü değiştiremiyorum. 4K görüntü işlemede de beni hızlandıracağını düşünüyorum,

Oyun konusunda cahilliğimi mazur görün, bu monitörün 60Hz olması VE değiştiremiyor oluşum beni oyun tarafında sıkıntıya uğratacak bir durum mu?
    böyle bir sisteme 3080 sadece kendisi 320 watt çekeceği için 750w psu tercih etmezdim. en az 850 watt platinium sertifikalı power olmasına dikkat ederdim. sistem daha kararlı çalışır.

• Yüzbaşı
    311 Mesaj

Yeni çıkacak olan AMD 5 serisi işlemciler ile değiştireceğim işlemciyi eğer BIOS desteği gelirse, onu değiştirirken aslında PSU'yuda değiştirebilirim bir kararsızlık olursa.

Monitör konusuna ne diyorsunuz?
    |
    |
    sardemir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    577 Mesaj

3x8pin ise ekran kartı, 3 bağımsız 6+2 (veya 8) kablo öneriyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1725 Mesaj

Mudur oneriyorlarda en saglam markada bile rm 850x cikis 2li buna anlam veremedim , ayrica zotac markasindada tek 4 den 2 li ye donustirucu cikiyor ayni sekilde
    3 lü ıcinde 3 x Dual 6-pin to 8-pin cable cikiyor sprun yok gibi her markada cikiyordur umarim kablo kirliligi olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 23 Eylül 2020; 8:24:29 >
    |
    |
    kuftikufti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2909 Mesaj

10 numara 5 yıldız, 4k 60 fps akar. 750 watt gold iyi marka ise, hiç sorun olmaz.

2700x ve 3080 oyun videoları youtube'da pek yok. Ama 2080 ile bile 4k'da 60 fps üzeri sonuçlar vermiş.

https://www.youtube.com/watch?v=-YzLTZDQIKM&app=desktop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 23 Eylül 2020; 8:24:46 >
    |
    |
    warrer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6347 Mesaj
    Ne zaman stoklara girecek bu 3080 hiç bir yerde yok
    |
    |
  • Binbaşı
    1320 Mesaj
    Arkadaşlar 3060 ne zaman çıkar imzamdaki sisteme 3060 + tek tusla oc lık bır asus anakart 10600k ve m. 2 ssd ve ram takviyesi yapacağım.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.