Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.005
Cevap
245
Favori
2.618.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O fiyatı haketmeyen kart emin olabilirsiniz. Serin çalışıyor ancak sesli model. Fiyatı da oldukça yüksek girmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

Başkan izlenimlerini aktarırsan çok memnun olurum. Eminim bir çok insan böyle bir kart bekliyor.

Alıntıları Göster
    28 Eylül 'de elimde olacak. Tabi ki aktarırım.
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt
    Sorun QP gibi firmalarda değil bu forumdaki insanlarda. Sen 2. elde kartına 5.000 TL yazdığında 100 kişinin sırada olduğunu bilsen 7.000 TL yazarsın nede olsa satılacak dersin. Bu forumdaki arkadaşlar daha ilk gün üçer üçer kart aldı adam evga,tuf,zotac almış hangisi gelecek merak ediyorum diyor.

Diğerine bakıyorsun firmalara 9.500 nakit getireyim bana verin RTX 3080'i diyor. Kimse kusura bakmasın firmalar böyle bindirir bindirir iteler vatan bilgisayar gibi yerler böyle ayakta duruyor. Benim 4k 144 hz monitörüm kenarda duruyor şuan vga'sız 1080p monitördeyim bu monitörde yazıları zor okuyorum ama böyle saldırmıyorum. İnsan kendini enayi yerine koydurmazsa QP de koyamaz itopyada koyamaz.

Olay bu saatten sonra arz talep. QP bilişimin canlı desteğine bugün 100 tane RTX 3080 ile ilgili soru gelmiştir 10.000 TL yazsalarda daha bu firmalara birşey demem ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

28 Eylül 'de elimde olacak. Tabi ki aktarırım.

Alıntıları Göster
    Nereden aldınız hocam?
    burada ilgisini çekecek arkadaşlara video var
    https://www.youtube.com/watch?v=ak-EarGDW-w&feature=youtu.be
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Sorun QP gibi firmalarda değil bu forumdaki insanlarda. Sen 2. elde kartına 5.000 TL yazdığında 100 kişinin sırada olduğunu bilsen 7.000 TL yazarsın nede olsa satılacak dersin. Bu forumdaki arkadaşlar daha ilk gün üçer üçer kart aldı adam evga,tuf,zotac almış hangisi gelecek merak ediyorum diyor.

Diğerine bakıyorsun firmalara 9.500 nakit getireyim bana verin RTX 3080'i diyor. Kimse kusura bakmasın firmalar böyle bindirir bindirir iteler vatan bilgisayar gibi yerler böyle ayakta duruyor. Benim 4k 144 hz monitörüm kenarda duruyor şuan vga'sız 1080p monitördeyim bu monitörde yazıları zor okuyorum ama böyle saldırmıyorum. İnsan kendini enayi yerine koydurmazsa QP de koyamaz itopyada koyamaz.

Olay bu saatten sonra arz talep. QP bilişimin canlı desteğine bugün 100 tane RTX 3080 ile ilgili soru gelmiştir 10.000 TL yazsalarda daha bu firmalara birşey demem ben.
    Hocam anlıyorum elbette serbest piyasa. Ama fiyatı bir çıkarıp 7999'dan sonra birden 8500 e bir gecede çekmenin hiç bir mantığı olamaz. Kaldı ki ucuz ver sürümden kazan birde reklamın olsun. Ama bu projeksiyon meselesi, her neyse birileri aynı kartı epey ucuza satıyorsa burada bir sorun var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

.com da 809 dolar olacak, .de pahalıya satmış ftw3 leri. coma gelirse oradan alacağım sanırım 7600 e geliyor ftw3 ultra oradan alınca

Alıntıları Göster
    Bu kartlar kolay kolay bozulan şeyler değil. Nerede ucuz bulursanız alın gitsin. Hadi bozuldu ve garantisi yok diyelim. Götürürsünüz düzgün bir teknik servise ücret karşılığı gpu'yu bile söküp tekrar takarlar eskisi gibi kart bozuldu at gitsin durumları yok.
  • piyasayı belirliyorum

genele yazıyorum spesifik olarak x kişisi üzerine alınsın diye değil baştan belirteyim.

uçan kaçan 3080 ne kadara "girdi" ülkeye ? tuf modeli ki strix ayarında hadi onunla karşılaştıralım 8000-8500 TL mı ?

"2080ti 3000-4000 TL olacak hemen satın kartları" bile diyenler oldu ciddi ciddi hala bu hayalde olan bir sürü genç var konuda üzgünüm ama daha çok beklersiniz

6000-6500 TL bence 2080ti ederi 6500 x 1.3 = ~ 8450 TL yapıyor 2080ti ın parasal karşılığı 6000-6500 TL dir "bence" ucuza satan da kimseyi ilgilendirmez performans testlerinden sonra çıkan durum bu e bu adam şimdi bu kartı kimse kusura bakmasın enayi ise satar 6000 altına ne yapalım zil takıp oynayalım mı ? bazılarına kalsaydı zaten gider 2080ti parasına "daha düşük vramli ama benzer performansta 3070" alırdı değil mi sırf kartı yenilemek için sıfır kart almak için gider işi gücü yok al satla uğraşıp hem de teknik olarak düşük kartı alır mutlu olurdu yüzde 5-10 daha iyi bile olsa 3070 fiyatı ne ise 2080ti fiyatı da o olmaması için hiç bir neden yok vram avantajı yüzünden garantisi devam ediyor olmak kaydıyla tabiki.

2080 ile karşılaşınca 3080 ne yapıyor ? yüzde 60 hadi yüzde 10 da ikinci el yıpranma payı / optimize olmayan oyun farkı bile ekleyelim sizi mi kıracaz :)

5000 e ben strix oc satıyorum mesela alan yok ve çok üzgünüm yani mis gibi beni rtx4000 hatta rtx5000 serisine kadar idare edebilecek kartı değerinden kimse almıyor diye... bu sırada da çoktan çöp olmuş, yeni nesil konsolların en güçlüsü kadar teorik güce sahip kartımla tüm yeni nesil teknolojilerle oyunlara devam edeceğim için nasıl üzülüyorum aman yarabbi öyle böyle değil

5000 x 1.7 = 8500 TL 2080 e 3500 den fazla verilmez diyenler var hala hı hı 3500 e 2080 satan bi enayi bulursun nasılsa seninle aynı kafaysa nolcak rüyaya devam...

hesap ortada yani 2000 serisi kartı satıp aradaki performans farkını PARA olarak verdikten sonra zaten o performans bi zahmet olsun yeni kartlarda...

özet olarak 2000 serisi kartı olanların "4k@60fps / 2k@144fps ultra tüm oyunlarda" hedefi dışında almasını gerektiren bir durum yok ki onun için de 3080 altını yine almaması lazım e bütçe olarak bi tık aşağısı 2080ti/3070 onun da aşağısı 2080/2080super eee değişen ne zaten böyleydi ?

daha doğmamış çocuğa da don biçelim hadi siz seversiniz öyle şeyleri :D çıkacağı konuşulan 3060/3060 super kartlarının 2080/2080super ayarında olacağı en iyi ihtimalle konuşuluyor :D

vatan vs fiyatlarını açıp bakın bakalım asus strix 2060/super ayarı kartlar şu an ne kadar ??? aaa 4500-5000 TL civarıymış onlar da tüh

3000 serisinin tdp değerlerinin artmış olması yani kasa içine daha fazla artık ısı bırakacağı gerçeği bile beni kartlardan soğutmuştu bu arada.

hani çöp olmuştu 2000 serisi ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 18 Eylül 2020; 1:27:19 >
  • Arkadaş bana 3070'in 2080ti'dan daha iyi olacağını söyledi. Bu doğru mu arkadaşlar performans anlamında ?
  • th3mpo kullanıcısına yanıt
    Nvidia'da bize öyle söyledi valla ama bence pek mümkün değil. En iyi ihtimal ile kafa kafaya olurlar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Nvidia hem vram ve vrm sıcaklıklarını gizlediği için son kullanıcı bunu bilemeyecek. Son kullanıcı bu veriye erişemediğibi için kimse "aa tufun vram soğtuması strixden daha iyi" demez.

AMD gibi vrm, vram ısılarını göstermeye ne gerek var, gösterip bide başına bela alacaksın... Mesela 14gbps çalışan tüm RTX 2000 serisi kartlar vram leri ortalama 80-90 derecede çalışıyor ama kimsenin haberi yok. 19.5gbps kartlar kim bilir ne olacak.
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Vramlere birdaha bak ve benim yakaladığımı sende gördünmü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker burak

piyasayı belirliyorum

genele yazıyorum spesifik olarak x kişisi üzerine alınsın diye değil baştan belirteyim.

uçan kaçan 3080 ne kadara "girdi" ülkeye ? tuf modeli ki strix ayarında hadi onunla karşılaştıralım 8000-8500 TL mı ?

"2080ti 3000-4000 TL olacak hemen satın kartları" bile diyenler oldu ciddi ciddi hala bu hayalde olan bir sürü genç var konuda üzgünüm ama daha çok beklersiniz

6000-6500 TL bence 2080ti ederi 6500 x 1.3 = ~ 8450 TL yapıyor 2080ti ın parasal karşılığı 6000-6500 TL dir "bence" ucuza satan da kimseyi ilgilendirmez performans testlerinden sonra çıkan durum bu e bu adam şimdi bu kartı kimse kusura bakmasın enayi ise satar 6000 altına ne yapalım zil takıp oynayalım mı ? bazılarına kalsaydı zaten gider 2080ti parasına "daha düşük vramli ama benzer performansta 3070" alırdı değil mi sırf kartı yenilemek için sıfır kart almak için gider işi gücü yok al satla uğraşıp hem de teknik olarak düşük kartı alır mutlu olurdu yüzde 5-10 daha iyi bile olsa 3070 fiyatı ne ise 2080ti fiyatı da o olmaması için hiç bir neden yok vram avantajı yüzünden garantisi devam ediyor olmak kaydıyla tabiki.

2080 ile karşılaşınca 3080 ne yapıyor ? yüzde 60 hadi yüzde 10 da ikinci el yıpranma payı / optimize olmayan oyun farkı bile ekleyelim sizi mi kıracaz :)

5000 e ben strix oc satıyorum mesela alan yok ve çok üzgünüm yani mis gibi beni rtx4000 hatta rtx5000 serisine kadar idare edebilecek kartı değerinden kimse almıyor diye... bu sırada da çoktan çöp olmuş, yeni nesil konsolların en güçlüsü kadar teorik güce sahip kartımla tüm yeni nesil teknolojilerle oyunlara devam edeceğim için nasıl üzülüyorum aman yarabbi öyle böyle değil

5000 x 1.7 = 8500 TL 2080 e 3500 den fazla verilmez diyenler var hala hı hı 3500 e 2080 satan bi enayi bulursun nasılsa seninle aynı kafaysa nolcak rüyaya devam...

hesap ortada yani 2000 serisi kartı satıp aradaki performans farkını PARA olarak verdikten sonra zaten o performans bi zahmet olsun yeni kartlarda...

özet olarak 2000 serisi kartı olanların "4k@60fps / 2k@144fps ultra tüm oyunlarda" hedefi dışında almasını gerektiren bir durum yok ki onun için de 3080 altını yine almaması lazım e bütçe olarak bi tık aşağısı 2080ti/3070 onun da aşağısı 2080/2080super eee değişen ne zaten böyleydi ?

daha doğmamış çocuğa da don biçelim hadi siz seversiniz öyle şeyleri :D çıkacağı konuşulan 3060/3060 super kartlarının 2080/2080super ayarında olacağı en iyi ihtimalle konuşuluyor :D

vatan vs fiyatlarını açıp bakın bakalım asus strix 2060/super ayarı kartlar şu an ne kadar ??? aaa 4500-5000 TL civarıymış onlar da tüh

3000 serisinin tdp değerlerinin artmış olması yani kasa içine daha fazla artık ısı bırakacağı gerçeği bile beni kartlardan soğutmuştu bu arada.

hani çöp olmuştu 2000 serisi ???
    okumayın 2000 serisi kartı olup satamadığı için kederlenen user

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Asus tuf oc 3080 aldımda daha parasını yatırmadım havale seçtim ama felaket kararsızım sizce rog strix oc beklemeye değer mi?
  • Eminem Bağımlısı Genç kullanıcısına yanıt
    satışta değil kart genç

vazgeçtim yani satmaktan anlamadıysan hala tekrar belirteyim

dediğin gibi bile olsa senin gibi "suser" olmaktan iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 18 Eylül 2020; 1:31:52 >
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    Şurda toplasan 50 kişi yok kart alan, sanki bütün stokları dh bitirmiş gibi yazıyor herkes, bırakın insanlar heyecanını paylaşsın
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    Beni aşıyor muhtemelen ben bir şey göremedim
  • Test videoları cıktı baya fark var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Molla31 M kullanıcısına yanıt
    kartın çıkmasına daha çok var testlere vs. inanmayın. 3080 tanıtılana kadar hiç bir sızıntı 8700 küsür çekirdek olacağını söylememişti mesela.
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.