Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Psikobat

Peki dediğiniz gibi olsun, zaman kimin haklı olduğunu gösterecek.
    Yani kartın teorik olarak çekebileceği max yük 375w. Zaten tuf'un power limiti 375w şuan. Daha fazla çekebilecek olsa bile ben üreticinin bios yayınlayacağını sanmıyorum buna izin verebilecek şekilde. Referans 2080ti'da 380w'lık bios üzerine gidemedi çünkü 2x8pin vardı sadece. Ancak Trio gibi 3x8'lik modeller için çok yüksek bioslar çıkmıştı. Zaten bu yüzden 2x8'lik kart önermiyorum. Doğduğu yerde duvara tosluyor kart. Gerçi 3x8'lik trio x uçup kaçmış mı overclock ile? hayır. Ama bir sonraki bios'ta eminim trio için güzel bioslar gelecektir.
  • Arkadaşlar 1080p ultra 144hz için rtx 3070 alınır mı ? 3-4 sene ultra grafiklerde yeterli olur mu bu kart ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_ChatLaK35 -- 17 Eylül 2020; 23:5:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Tuf'un aynı db olması için Quiet Bios'a cekilmesi gerek ve onda da sicaklik 70'in uzerine cikiyor yine. Tabi overclock sebebiyle oluyor ama daha iyi sogutmanin avantajini kullaniyor Tuf. Fakat 60-64 derece iken o kart da biraz sesli diye gordum ben. Quiet yaparsan fanlari 1500 rpm'e cekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

4k mi 1440p mi?

Sanki 10gb yeterli olmaz diyodunuz? 20gb haberleride gelmeye basladi. belki beklemek daha dogru olur ?
    Ben 3080ti çıkınca hemen geçmeyi planladığım için 10gb'yi pek umursamıyorum. Şu an 4k'da bile 10gb'yi geçebilen oyun yok. Uzun süreli kullanım hesaplanıyor ise beklemekte yarar var ama 20gb haberleri çok sıcak ve açıkcası gerçek mi diye araştırma zahmetine bile girmedim. 20gb denilen model belki 3080ti bile çıkabilir.
  • By_ChatLaK35 B kullanıcısına yanıt
    Bi kart çıksın o zaman konusu açılır. 3070'e 1080p 240hz iyi gider ama :D

• quote:

Orijinalden alıntı: SeneCa61

Hocam siz bilirsiniz o halde.

RTX 30 serisi kutu içeriğine sanıyorum dahil olan bu aparat tam olarak ne işe yaramakta ?

Görsel izah edebilirseniz memnun olurum.

Gpu holder alacağım fakat bunun ne işe yaradığı bilemediğimden ötürü holder de alamıyorum.
    Retention Bracket. Bazi kasalarda bunu takacak aparat oluyor.

Sizin kullanacaginiz bir parca degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

mantikli olabilir eet. Aorus yakayabilirsek alalim bare.
    Bana 16 gb daha mantıklı geliyor. 20 gb sanki biraz abartı gibi.

• lemartes kullanıcısına yanıt
    Sizinle aynı pusudayım. Top tüfek her türlü pusudayım fırsat görürseniz paslayn pls
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Yani kartın teorik olarak çekebileceği max yük 375w. Zaten tuf'un power limiti 375w şuan. Daha fazla çekebilecek olsa bile ben üreticinin bios yayınlayacağını sanmıyorum buna izin verebilecek şekilde. Referans 2080ti'da 380w'lık bios üzerine gidemedi çünkü 2x8pin vardı sadece. Ancak Trio gibi 3x8'lik modeller için çok yüksek bioslar çıkmıştı. Zaten bu yüzden 2x8'lik kart önermiyorum. Doğduğu yerde duvara tosluyor kart. Gerçi 3x8'lik trio x uçup kaçmış mı overclock ile? hayır. Ama bir sonraki bios'ta eminim trio için güzel bioslar gelecektir.

Alıntıları Göster
    https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-2080-ti-owners-club.1706276/

İlk sayfaya göz atarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: MirFeDa

Bi kart çıksın o zaman konusu açılır. 3070'e 1080p 240hz iyi gider ama :D
    1080p 144hz ultra kartı lazım bana önümüzdeki 4-5 yıl ultra oynatıcak kart lazım 😀

• Amazon.de den evga xc3 ultra siparis verdim ben de. Ne zaman yollarlar bu meretleri bilgisi fikri olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için.

Bu arada FTW 3 ULTRA için belirlenen saat hızlı 1800Mhz idi.

Az önce resmi sitesinde bu değer TBD olarak değişmiş.

Acaba geri yönlü mü bir düşüş olacak ? veyahut saat hızı mı artacak bilmiyorum..

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeneCa61 -- 17 Eylül 2020; 23:13:31 >

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    sessiz bios ta bile diğerlerinden serin
    tuf manyak bir kart olacak
    strix üstüne ne koyacak ki
    herhalde bakır plaka olur birde kompanentler üst kalite olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robertpoche656565

Amazon.de den evga xc3 ultra siparis verdim ben de. Ne zaman yollarlar bu meretleri bilgisi fikri olan var mi?
    Urun yokki. Bulamadim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • By_ChatLaK35 B kullanıcısına yanıt
    3060 beklemeni tavsiye ederim. Daha AMD tanıtacak NVIDIA hamlesini yapacaktır. Şuan kart kapanlar telaşa kapılanlar dolar kurundan dolayı. Bide adamlar 4K çözünürlük kasıyor 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: MirFeDa

3060 beklemeni tavsiye ederim. Daha AMD tanıtacak NVIDIA hamlesini yapacaktır. Şuan kart kapanlar telaşa kapılanlar dolar kurundan dolayı. Bide adamlar 4K çözünürlük kasıyor 😂
    144hz alıştıktan sonra 4k 144 fps falan alamadıktan sonra napıyım o kartı :) Benim için grafikten çok hız önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreandes

Tuf'un aynı db olması için Quiet Bios'a cekilmesi gerek ve onda da sicaklik 70'in uzerine cikiyor yine. Tabi overclock sebebiyle oluyor ama daha iyi sogutmanin avantajini kullaniyor Tuf. Fakat 60-64 derece iken o kart da biraz sesli diye gordum ben. Quiet yaparsan fanlari 1500 rpm'e cekiyor.
    Burada sorulması gereken soru şu: 1500rpm'yi manuel 2000 rpm yapsak tuf gibi 63 dereceye düşer mi? Bence düşmez. Şimdi aşağı yukarı aynı fiyatlı 2 kart var. Tuf varken diğerini tercih etmem şahsen. 5 yıl garanti olayı çok iyi ama 3 sene kullanıp satarken bile 2 yıl daha garantisi olacak kartın altın madeni bir özellik.
  • Bugün çıkan driver da baya iyiymiş adamlar neredeyse komple afterburner + riva tuner entegre ediyorlar yavaş yavaş. Sistemi 30 dk boş bırakıp gpu'yu test etmesine izin verince optimum OC ayarlarını da belirleyip tek tık OC yapıyormuş hatta. Oyun içi overlayi de fena değil. Tabi bunu kullanmak için geforce experience çöpünü kurmak lazım driverla birlikte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-2080-ti-owners-club.1706276/

İlk sayfaya göz atarsınız.

Alıntıları Göster
    Ben oranın mudavimiyim zaten hatta yeni şekil değiştirdi eski yapı oturmadı yeni siteye. Dikkatli bakarsanız ref pbc için en yüksek power limitli bios galax biosu herkes onu kullanıyor zaten. Custom pcb'ler için çok daha yüksek bioslar var.

• 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.