Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.005
Cevap
245
Favori
2.618.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://outervision.com/power-supply-calculator

burası kesin sonuç vemez ama fikir verebilir
    hayalinizdeki oc leri de yapıp sonuçlara bakabilirsiniz

ben hdd sayısını fan sayısını gibi şeyleri de bir fazla koyuyorum
    50-100watt fazlanız varsa kafanız rahat olur.
  • adam 2080 almış 1 hafta kullanmış 3000 serisi gelince hemen satacak oluyor kartı daha ısıtmadan, madem satacan neden alıyorsun kullanmayacağın şeyi. tonla para verdiğiniz şeyi neden kullanmadan zarar edip satıyorsunuz anlamıyorum. satıp 3000 serisi karta 10 bin bayılıp 4000 serisi çıkıncada onu satıp karta 15 bin bayılır. al bir kart adam gibi 5 sene tepe tepe kullan tökezledimi değiştir ilginç kafa yapıları.. bir ara her ay telefon yenileyen tipler vardı onun gibi.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Qp baktigimda tum kartlar 9,999TL gozukuyor. Sonradan ne fiyat giricekler acaba
  • Katates Pızartması kullanıcısına yanıt
    İlk parti mallarda, her firma öpecek belli ki.
  • Asus Strix düz 8.899
    TUF 8.500
  • Linklere tıklayın fiyatlar düzenlendi.
  • ottomanempiree O kullanıcısına yanıt
    bende büyük ihtimalle aynı kombinasyon ile kullanacağım psu yetmezse öyle almayı düşünüyorum.
  • darth plagueis the wise D kullanıcısına yanıt
    Asus'lar belli, diğerleri 0 gözüküyor.
  • 8-9k ekran kartı alacak kısıler gelmıs burada 700-750w yeter mı dıye sayfalarca tartısıyor.1000tl psuya vermek zoruna gıdıyor.Gıt kendı konusunda konus ne konusuyorsan.

Yonetıcıde ayrı bır kafa.Her konu konusulabılırmıs bu konuda pc parcalarıyla ılgılı.O zaman Kasa/Guc kaynagı bolumu neden var.Bır tane bolum olsun herkes orada tartıssın.DH cıdden artık kocaman bır ÇÖPLÜK
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

8-9k ekran kartı alacak kısıler gelmıs burada 700-750w yeter mı dıye sayfalarca tartısıyor.1000tl psuya vermek zoruna gıdıyor.Gıt kendı konusunda konus ne konusuyorsan.

Yonetıcıde ayrı bır kafa.Her konu konusulabılırmıs bu konuda pc parcalarıyla ılgılı.O zaman Kasa/Guc kaynagı bolumu neden var.Bır tane bolum olsun herkes orada tartıssın.DH cıdden artık kocaman bır ÇÖPLÜK
    Hesabı 2006'da açmışım, o zamandan beri böyle bildiğim kadarıyla forum.
  • Bu acele ve sabırsızlık nedir anlayamadım. Ilk önce ben aldım hevesi mi tamamen? Yangından kart kaçırır gibi pre-order lar havada uçmuş. Bazıları gidip vatan'ın kapısında yatacak sanki.

Daha doğru düzgün test yok. Ilk çıkacak testler bile %100 sonuç olmayacak. Markaların top tier kartları zaten ilk parti testlerde yok. 3090 yok. Gicenilir sitelerin testler gelmeden kaç watt çeker 2k 4k da ne olur sürekli spekülasyona ne gerek var. Üstelik düzgün oyunlar da kasımda çıkacak. Yarın kartı alsanız ne farkedecek? Yeni sistem toplayacak veya ekran kartını satıp beklemede olanlar belki anlaşılır ama onların da amd tanıtımını en azından beklemesi gerekir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

8-9k ekran kartı alacak kısıler gelmıs burada 700-750w yeter mı dıye sayfalarca tartısıyor.1000tl psuya vermek zoruna gıdıyor.Gıt kendı konusunda konus ne konusuyorsan.

Konuşulacak bir konu bulamayıp heyecan artınca olan bir durum maalesef.

Bu arada kesinlikle güç kaynağına kıymet verilmeli. 2080ti aldığımda ilk işim güç kaynağını değiştirmek oldu. 650watt lık high power kullandım senelerce (4870-7870-1060 ve işlemci kanadında q9300-2500k-7700k şeklinde) ve artık tamam emekli ediyorum kadim dostum dedim. Sonrasında da hx1000i aldım. Verimliliği özellikle psuların %20 kullanım kısmından sonra çıkıyor ama ortalarda iken maksimum oluyordu sanırım. Ayrıca belli güce kadar fanı hiç açmaya gerek de duymuyor diye. Bu sayede bir aksilik çıkmazsa 10 yıl yetecektir diye düşünüyorum. Eh 3080'e geçince de kafam rahat.

3070 alacak kişi ve hep o seviyelerden gidecek birisi 650-750watt tercih edebilir belki ama 3080 ve bu seviye ile ilgilenen biri için demektir ki 850-1000 watt almak ideal.
  • qvx Q kullanıcısına yanıt
    Kendi adıma cevap vereyim, Yaklaşık 4 aydır onboard ile takılıyorum.Amd beklemek belki fiyatlara olumlu yansır ama once 5700 serisindeki aptal sorunları gidermesi lazım ki amd bekleyelim, ben 3080 bile daha rakip kart çıkaracağını zannetmiyorum, neyse dediğim gibi 1 yıldır devam eden hala aynı aptal sorunlar var yani amd kısmını tamamen eliyoruz/m..
    Acele edilmesinin sebebi orataya bir mining iddiası atılması oldu, eğer dedikleri gibi olursa stok sıkıntısı daha fahiş fiyatlarla karşılaşma durumu söz konusu.Bir önceki mikron vramlerin memok hatasını tabi unutmadık ama ben şahsen riske girip alacağım, bir sıkıntı olursa garanti süreci ile uğraşırım sadece.
  • xbox fiyatlarından sonra kartların dolar fiyatlarını da 15 ile mi çarpmak gerek?
  • Qp canlı destek fiyatlar belli değil dedi sorunca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu konuyla ilgili bir konu olduğundan konuşulması doğal bence adam işlemci veya ram konuşmuyor ki ekran kartının çekeceği güç için watt hesabı yapıyor. güç tüketimi konusu işlemcilerde de ekran kartlarında da önemli bir konu bununla ilgili tavsiyelerin bu başlıkta verilmesi faydalı bence
  • mtilhan kullanıcısına yanıt
    dogrudur burası forum, forumda ayrı ayrı bölümler konular vardır

bu konu gpu bölümünde belli bir markanın konusudur

burası özellikle de bu konu ilgili marka gpuları dışında harici ve dahili birleşen tartışma konusu değildir.

burada en fazla rakip gpuları tartışılabilir

dolayısı ile burası psu tartışma konusuda değildir.

ilgili bölüme ilgili sorunuzu içeren konunuzu açabilirsiniz.

eğer bahsettiğiniz gibi burası bir forum ise forumun usulü budur.
  • takami59 kullanıcısına yanıt
    konsollarda ek vergi var %50 sözde bu ay sonu bitecek oda
  • The R0CK T kullanıcısına yanıt
    Valla bu memlekette bir ürünün fiyatının düştüğünü görmedim maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

Ben buna sessiz fanda taktım. İçindeki fanın amperi aşırı yüksekti yabancı sitelerden baktım çok kuvvetli bir fan koymuşlar. Neyse yanarsa yanar dedim 1080ti varken denedim. Zaten oyunda otomatik olarak kendini korumaya aldı yüksek ısıdan. Dedim maceraya gerek yok geri tak fanı 😂
    TT sanıyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.