Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22432244224522462247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İtopya'nin sahibi kardeşi galiba. Tanıdık olsa 15.000den aşağı vermez :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tanıtım ın ilk günü 13.500 den 1dk açtılar stokları. Ben de sepete attım ama sepetteyken stok bitti alamadım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

bizew böyle okazyon parcalar gelmez. gider kazıklanırım ben anca  

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Gerçektenmi 3080 ti asus tuf hemde 3 sene garantili.

kafayı yıcem yemınlen evde ne varsa kırdım döktüm şimdi.  

Alıntıları Göster

İlk başta benim de pek inanasım gelmedi o fiyatları görünce ama ASUS lansmana özel ''itopya, incehesap, hepsiburada vb.'' sitelerde gerçekten satışını yapmış. Her site için muhtemelen 1 adet olması lazım, hadi olsun olsun 2 olsun.

ASUS'tan arkadaşım söylemese halen de inanmazdım, alanlara hayırlı olsun. Ama halen tırnak içinde ''rastgele denk getirip'' alan olduğunu düşünmüyorum. Bundan sonra bu tarz lansmanlara kulak kesilmem lazım anlaşıldı.  

@SAVIAR hocam şansa mı denk getirdi yoksa arkadan işi bağladı mı orasını bilemem.  

• quote:

bizew böyle okazyon parcalar gelmez. gider kazıklanırım ben anca  

Kim sana git 6900 XT al dedi ki? Bi' de BFV için falan, açık konuşayım tamamen intihar hareketi.

AMD Radeon ana konusunda birçok mesajımda nedenlerini anlattım.

Birbirimize az çok nazımız geçiyor diye belirtiyorum bunları biliyorsun. Valla şu durumda kalmana üzülüyorum cidden. Amazon JP'deki muhabbetine inan senden daha fazla sinirliyim.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

sağol görkem haklısın. amd kart kullanmadıfımdan actıgın konuyada uzaktım hıc ugramıyordum o konuya. satın alınca dun amd kart 4 ay oncesıne kadarkı butun mesajları okudum. evet sen veryasın etmıssın amd ye haklısın bfv ıcın yazdıklarından. dun okuyunca daha onceeden yazdıkalrını zaten beynımden vurulmusa dondum.

resmen kafama sıkmısım ben. arastırmadasn sadece benchere bakıcan boyle oldu techpower up ve guru 3 dekı bfv ıcın 2 k ve 4 k fps lere bakınca bu kararı vermıstım.

ama ısın diğer tarafı boyle degılmıs gecte olsa öğrendim.

Volkan'la ben de çok uğraştım :) alternatif satış linki gönderdim ama almıştı artık , sağlık olsun yine de , gelince satar ,çok zararı olmaz. Üzülmeye gerek yok hallolur bir şekilde, morali yüksek tut Volkan kardeşim.

• quote:

sağol görkem haklısın. amd kart kullanmadıfımdan actıgın konuyada uzaktım hıc ugramıyordum o konuya. satın alınca dun amd kart 4 ay oncesıne kadarkı butun mesajları okudum. evet sen veryasın etmıssın amd ye haklısın bfv ıcın yazdıklarından. dun okuyunca daha onceeden yazdıkalrını zaten beynımden vurulmusa dondum.

resmen kafama sıkmısım ben. arastırmadasn sadece benchere bakıcan boyle oldu techpower up ve guru 3 dekı bfv ıcın 2 k ve 4 k fps lere bakınca bu kararı vermıstım.

ama ısın diğer tarafı boyle degılmıs gecte olsa öğrendim.

Önceden (RX 5000 ve öncesi) antremanlı olmama rağmen hani yine bir şans vereyim dedim ama her şeyin FPS demek olmadığını bir kez daha net olarak anladım.

Akıcılık kavramı bambaşka bir şey.

@OPTİMİST Alış fiyatı JP malına ve piyasa fiyatına göre biraz yüksek ama hayırlısı artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Önceden (RX 5000 ve öncesi) antremanlı olmama rağmen hani yine bir şans vereyim dedim ama her şeyin FPS demek olmadığını bir kez daha net olarak anladım.

Akıcılık kavramı bambaşka bir şey.

@OPTİMİST Alış fiyatı JP malına ve piyasa fiyatına göre biraz yüksek ama hayırlısı artık.

Alıntıları Göster

Akıcılık mevzusunu önceki serilerde pek hissetmiyordum ama son 6 ayda elimden onlarca AMD RX 6XXX ve Nvidia RTX 3xxx serisi en iyi modelleri geçti. Monitörün Gsync modülü olmasının etkisinden midir onu bilemiyorum ama Nvidia'da gerçekten daha akıcı bir deneyim , daha canlı ve doğal renkler dikkatimi çekti. Samsung G7 monitörün etkisi de olabilir bilemiyorum. Fakat Red Devil 6900 XT kullandım mesela, inanın RTX 3070 tadı alamadım ne yalan söyliyeyim.. Grafikler hantal, ağır, bir şeyler ters gibi, frame rate mevzusu büyük ihtimalle..

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Akıcılık mevzusunu önceki serilerde pek hissetmiyordum ama son 6 ayda elimden onlarca AMD RX 6XXX ve Nvidia RTX 3xxx serisi en iyi modelleri geçti. Monitörün Gsync modülü olmasının etkisinden midir onu bilemiyorum ama Nvidia'da gerçekten daha akıcı bir deneyim , daha canlı ve doğal renkler dikkatimi çekti. Samsung G7 monitörün etkisi de olabilir bilemiyorum. Fakat Red Devil 6900 XT kullandım mesela, inanın RTX 3070 tadı alamadım ne yalan söyliyeyim.. Grafikler hantal, ağır, bir şeyler ters gibi, frame rate mevzusu büyük ihtimalle..

Alıntıları Göster

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/149421389

Bu mesajımda aynı durumlardan bahsettim. Hatta öncesindeki ve sonrasındaki birçok mesajımda da benzer durumları anlattım. RTX 3070'i net olarak tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

İtopya 13.500 volkan arkadaşım😀

Yanlış bilgi bana 20750TL’ ye mal oldu. Neden böyle yazdığınızı anlamadım Şenel hocam. Grubumuzda da detaylıca paylaştım oysa ki. Bir hayırlı olsun da duyamadım sizden. Sağlık olsun. Yine stok gelir herkese istediği fiyattan almak nasip olur İnşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 12 Haziran 2021; 2:25:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Forumdan çok sevdiğim bir kardeşime denk getirip 13.500’den alabildik hocam. Hatta sepete eklenemedi 4.-5. denemede alabildik. Kendime ise aynı şekilde alabilmiş bir başka arkadaştan temin ettim, benimki yukarıda da yazdığım gibi biraz tuzlu oldu maalesef.  

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun. Ben grupda arkadaşıma aldım yazınca attığın resim arkadaşına ait olan sandım. Sende almışsınız konuşmaları dikkatli okuyunca anladım.😀 Hayırlı olsun güle güle kullan.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Sağolasın hocam. Ben sizler uyguna bir ürün denk getirdiğinizde kendime almış gibi seviniyorum. Şu ülke şartlarında bir kardeşim/abim için mutlu oluyorum. Haliyle aksi olunca da üzülüyor insan. Şurada 1 avuç kaldık Şenel hocam. Nasıl olacak bu işler bilmiyorum. Sadece kimse acele etmesin, eth. patlamasından sonra ortalık şenlik alanına dönecek. O zaman göreceğiz bu fırsatçı firmaların, yamyamların halini.

• Palit Gamerock 3070 ekran kartim var kartin sogutmasi diger 3070 lere gore norma sartlarda iyi oldugu soyleniyor testlerde vs yani Dual seriler gibi degil deniliyor forumlarin ve videolarin yalancisiyim artik.

Yalniz Warzone oyununda 64 ve 65 derece araliginda calisiyor bu kart. Arkadasimda duz 2060 var Asusun dual modeli o kartta ayni dereceyi goruyor.

Asil isin bombasina gelelim benim kartimdan birebir aynisi arkadasimda daha dusuk sistem ozellikleri olmasina ragmen mevcut ve Warzoneda 60-61 derecelerde geziyor. Simdi benim bu kart icin yapmam gereken bir islem var mi sebebi ne olabilir ? İslemcide sivi sogutucu var, kasa ferah bir yerde Td500 mesh kasayi kullaniyorum 3 onde 1 egzoz fani var birde yukarida 3 adet sivi sogutucunun fani mevcut.

Arkadasimla olan tek fark ben 2k da oynuyorum o 1080p de. Bu bukadar etki eder mi ? Kartlar ve islemciler ocsiz

• ScRyedd kullanıcısına yanıt
    2k çok daha fazla işlem gücü istiyor, haliyle daha sıcak çalışması normal. Arkadaşının daha düşük bileşenleri varsa ekran kartını da daha verimsiz kullanıyordur, bu da demek oluyor ki aynı çözünürlikte bile senin kartın daha fazla çalışacak(burada ekran kartı limitlerine takılmadığını varsayarak söylüyorum), bu da yine sıcaklık demek. Bunların yanısıra 60 lı dereceler zaten sorun var mı demeye değecek bir değer bile değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcskn -- 12 Haziran 2021; 12:7:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bende de aynı kart var ve 2K'da kullanıyorum. War Zone oynamıyorum ama bahsettiğiniz değerler normal gibi. Bende de oyununa göre değişir şekilde bahsettiğiniz değerlerle aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScRyedd

Palit Gamerock 3070 ekran kartim var kartin sogutmasi diger 3070 lere gore norma sartlarda iyi oldugu soyleniyor testlerde vs yani Dual seriler gibi degil deniliyor forumlarin ve videolarin yalancisiyim artik.

Yalniz Warzone oyununda 64 ve 65 derece araliginda calisiyor bu kart. Arkadasimda duz 2060 var Asusun dual modeli o kartta ayni dereceyi goruyor.

Asil isin bombasina gelelim benim kartimdan birebir aynisi arkadasimda daha dusuk sistem ozellikleri olmasina ragmen mevcut ve Warzoneda 60-61 derecelerde geziyor. Simdi benim bu kart icin yapmam gereken bir islem var mi sebebi ne olabilir ? İslemcide sivi sogutucu var, kasa ferah bir yerde Td500 mesh kasayi kullaniyorum 3 onde 1 egzoz fani var birde yukarida 3 adet sivi sogutucunun fani mevcut.

Arkadasimla olan tek fark ben 2k da oynuyorum o 1080p de. Bu bukadar etki eder mi ? Kartlar ve islemciler ocsiz

Sıcaklıklarda herhangi bir sıkıntı yok, 70-75 civarlarına da gelse yine problem olmaz. 2K-1080P tabii ki fark etmektedir. Oyunların GPU’ya yüklenme yüzdeleri değişir. (Buradan sonrası ekstra bilgi) 60 Hz monitörden 75-120-144-165-240-360 Hz monitörlere geçildiği zaman da keza kart daha fazla ısınmaya başlar. Bu durum (yüksek FPS) eldeki monitör ile V-SYNC, FreeSync, G-SYNC gibi ayarlar aktif edilmediği zaman da görülebilmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

2k çok daha fazla işlem gücü istiyor, haliyle daha sıcak çalışması normal. Arkadaşının daha düşük bileşenleri varsa ekran kartını da daha verimsiz kullanıyordur, bu da demek oluyor ki aynı çözünürlikte bile senin kartın daha fazla çalışacak(burada ekran kartı limitlerine takılmadığını varsayarak söylüyorum), bu da yine sıcaklık demek. Bunların yanısıra 60 lı dereceler zaten sorun var mı demeye değecek bir değer bile değil.

Arada sistem farki su

Bende 5900x var onda 5600x

Bende 32 ram var onda 16

Bende 980 pro ssd var onda 970 evo

Ayni grafik ayarlariyla oynuyoruz ben 180-170 fps yer yer 200 leri goruyor iken o 130-140 fps aliyor. Sadece tek fark o 1080 ben 2k da oynuyorum. Evet 65 derece buyuk bir problem degil evet ama takintiliyim biraz bu konularda pinpirikli oldugum icin sorma geregi duydum. Peki sizin bilginiz var mi bu karta oc yapabiliyor muyum ? 230-240 fps lere cikartabilir miyim bu dereceleri cok zorlar mi 70 lere ciksa mesela problem yaratir mi kart icin. Kusura bakmayin bilgi sahibi olmadigim icin danisiyorum

Nvidia kartlar çok fazla overclock olmuyor zaten başarılı bir boost teknolojisi mevcut. Diyelim iyi anlıyorsun undervolt vs. de uğraştın getirisi maksimum %3-5 olur, ki 200 lü fpslerin üstüne sadece ekran kartı kaynaklı çıkamıyor olduğun kesin değil, dolayısıyla 240 falan ekran kartı overclocku ile imkansız(tabi ayarların aynı olduğunu varsayıyorum). 70 dereceler sıkıntı değildir, aslında üreticiler 95-100 e kadar falan diyor ama genel kanı 85 i fazla geçirmemek üzerine, ki ne kadar serin çalışırsa ömrü daha fazla olacaktır, kısaca hiç sorun değil.
    Bence asıl sorun senin sisteminde değil arkadaşının sisteminde, 5600x-5900x arasında Warzone'da 50-60 fps farklar olmamalı(fark %50 falan ediyor). Ramleri düşük hız ve yüksek gecikmelere sahip olabilir, işlemcisi düşük frekansta çalışıyor olabilir, yanda çalışan saçma sapan uygulamalar olabilir vs. asıl onun yazması lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 22432244224522462247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.