Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22292230223122322233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Görüntü keskinleştirme kesinlikle nvidia'nın amd'den geride kaldığı bir nokta oldu, benim gözümde.

Radeon kullanırken genel ayarlardan görüntü keskinleştirmeyi açardım, ve genelde bu şekilde ve sıfır sıkıntı ile kullanırdım. Nvidia'da bir sürü seçeneğin arasından bunu açtığınızda şunu görüyorsunuz ki, her zaman çalışmıyor ve hatta sorun çıkarıyor. Bunun yerine ALT-Z yada ALT-F3 ile açılan arayüzde bu işlemi yapınca, sıkıntı çıkmıyor ama bu sefer sağlam bir fps kaybı yaşanıyor. En güncel örneği Warzone oyundur, ilk defa RTX kartı alınca bu seçeneği doğal olarak, alışkanlık sonucu açtım, warzone oyunu oynanmaz hale geldi, ekran kartı bozuldu zannettim, ekranda ışık parlamaları, bozulmalar, sıkıntının image sharpen olduğunu anlayana kadar bir süre uğraşmıştım.

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/j2hddp/bug_report_bad_graphics_with_nvidia_sharpening/

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Görüntü keskinleştirme kesinlikle nvidia'nın amd'den geride kaldığı bir nokta oldu, benim gözümde.

Radeon kullanırken genel ayarlardan görüntü keskinleştirmeyi açardım, ve genelde bu şekilde ve sıfır sıkıntı ile kullanırdım. Nvidia'da bir sürü seçeneğin arasından bunu açtığınızda şunu görüyorsunuz ki, her zaman çalışmıyor ve hatta sorun çıkarıyor. Bunun yerine ALT-Z yada ALT-F3 ile açılan arayüzde bu işlemi yapınca, sıkıntı çıkmıyor ama bu sefer sağlam bir fps kaybı yaşanıyor. En güncel örneği Warzone oyundur, ilk defa RTX kartı alınca bu seçeneği doğal olarak, alışkanlık sonucu açtım, warzone oyunu oynanmaz hale geldi, ekran kartı bozuldu zannettim, ekranda ışık parlamaları, bozulmalar, sıkıntının image sharpen olduğunu anlayana kadar bir süre uğraşmıştım.

https://www.reddit.com/r/CODWarzone/comments/j2hddp/bug_report_bad_graphics_with_nvidia_sharpening/

2070s var aynı durum dan muzdaribim siyah göremiyorum ama ayarları açın ca da 144 fps den 100 lere felan düşüyor 10700k ile şaka gibi

• Aerospace kullanıcısına yanıt

Ben warzone da kullanıyorum hocam hiçbir sorunu yok bir kullanıcnın sorununu genele yaymamak lazım NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• Denetim masasından değil de GeForce Experience den açın hocam filtre ekleyerek NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt

Yazılanı tam okumamışsınız, zaten nasıl olduğunu anlattım, ama sorun, filitre ekleyince performans kaybı oluyor. Radeon'da yüzde 1 fark olurdu, nvidia çok fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Evet tam okumadım hocam yalan yok şimdi testi yaptım 110 fps den 105 e düşüyor (%4.5) denetim masasından ise 115 olan yerde 113 fps (%1.8) NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]  post işlemler sonradan arayüzle injekte edilince doğal olarak daha çok düşüyor bu bilinen bir şey zaten NVIDIA nın driver açıklamalarında geçiyordu. Bu arada driver 460.89

• esqueleto kullanıcısına yanıt

Yok hocam tam tersi, 3060 2K için çok ideal bir kart.

Fakat 4K kartı değil, 4K'da zayıf kalır.

2K'da üzmez

• seko.tr kullanıcısına yanıt

Isılarınız normal değil hocam. Ben de 3080 var, temper camlı oldukça kuvvetli ısınan bir kasam var. Ona rağmen oyunda genelde 75-79, aşırı zorlayan oyunlarda 81-82 max oluyor.

Bence bir bakmanızda fayda var kasa içine, işlemci soğutucunuza, hava akışına vs.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

bende böyle bir sorun yok, 457.30'dayım

ayarlardan restart shaders installation seçeneğini deneyin, belki çare olur

• Tuf 3070 ile aranıza katıldım ben de iyi forumlar herkese

• azos A kullanıcısına yanıt
    Hocam normal kullanımda bnde de öyle. Mining yaparken çıkıyor o değerlere. Günlük kullanım oyunlarda fln o kadar ısınmıyor.
  • Arkadaşlar merhaba. Yeni rtx 3060a geçtim. Driver sürümü 461.92. Oyunlarda genel anlamda bir bulanıklık var. Dlss vs açık değil. Neden yapabilir bunu

• Ne zamana fiyatlar düşer vs. diye uzun süredir konuşuyoruz ancak kripto patlaması olmazsa 1,5 senesi var diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Arkadaşlar merhaba. Yeni rtx 3060a geçtim. Driver sürümü 461.92. Oyunlarda genel anlamda bir bulanıklık var. Dlss vs açık değil. Neden yapabilir bunu

nvdiia control panelden %50 sharpen %17 ignore grain deneyin

eğer kâfi gelmezse %70 sharpen %26 ignore grain,

fazla gelirse %30 sharpen %13 ignore grain

deneyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

nvdiia control panelden %50 sharpen %17 ignore grain deneyin

eğer kâfi gelmezse %70 sharpen %26 ignore grain,

fazla gelirse %30 sharpen %13 ignore grain

deneyebilirsiniz

Alıntıları Göster

akşam deneyeyim bi hocam. sonucu yazarım. nvidia da amd gibi görüntü keskinleştirme yok mu direk?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

akşam deneyeyim bi hocam. sonucu yazarım. nvidia da amd gibi görüntü keskinleştirme yok mu direk?

Alıntıları Göster

global ayarlardan açarsanız her oyunda uygulanır

nvidia kontrol paneli amd'ninkine göre çağ dışı kalıyor NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• GTA 4 için 4k Dsr ile beraber keskinlik ayarını maksimuma getirdim 1.0 olması lazım. Grain ayarını ise olduğu gibi bıraktım 0.17deydi galiba. Ama oyun 4k 144 hzde sinematiklerde karakterler hareket ederken blur yapıyor. Dxvk'yi atınca oyun klasörüne bunu önlemek için, max kullanılabilen cozunurluk 1366/768 oluyor bu sefer :c

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.I.P John Meadows

GTA 4 için 4k Dsr ile beraber keskinlik ayarını maksimuma getirdim 1.0 olması lazım. Grain ayarını ise olduğu gibi bıraktım 0.17deydi galiba. Ama oyun 4k 144 hzde sinematiklerde karakterler hareket ederken blur yapıyor. Dxvk'yi atınca oyun klasörüne bunu önlemek için, max kullanılabilen cozunurluk 1366/768 oluyor bu sefer :c

oyunun klasöründe commandline.txt dosyasını yarat

-width 3840 -height 2160

böyle dene

• Dxvk'yi atınca 10 gb vram 512 MB olarak gözüküyor. Onu commandline'a vram miktarı yazarak düzelttim. Bunda widht ve height satır olarak alt alta mı yazmak lazım. Senin gösterdiğin gibi yan yana mı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alt altya yazmayı deneyin olmazsa yan yana aralarında bir boşluk bırakan yazın ben de unuttum cok zaman oldu NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 22292230223122322233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.