Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.006
Cevap
245
Favori
2.619.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22222223222422252226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

3060'da hiçbir şekilde mining yapılamayacak sistemi yapacaktı nvidia, bununla ilgili haberler çıkmıştı. Şu an 3060'la kazılabiliyor mu? Kazılamıyorsa bence tünelin ucunda ışık var.

Alıntıları Göster

Nvidia hiçbir şekilde mining yapılmayacak diye birşey demedi. Adamlar eth performansını kıstı ama insanlar kudurmuş gibi kartlara saldırıyor. Buna nvidia ne yapsın?. Fırsat konusuna bakarsan bot kurmuş bir sürü adam var. Burada suç nvidia da değil. sabırsız davranan insanlarda. 2 ay sabredilse sıkıntı kalmaycak.

• Arkadaşlar amazon.com'dan zaten bir kart siparişim var. Bir veya iki tane daha kart siparişi versem amazon usa'dan ban yeme veya hesabın askıya alınması gibi bir durum olabilir mi? Tecrübesi, bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Nvidia hiçbir şekilde mining yapılmayacak diye birşey demedi. Adamlar eth performansını kıstı ama insanlar kudurmuş gibi kartlara saldırıyor. Buna nvidia ne yapsın?. Fırsat konusuna bakarsan bot kurmuş bir sürü adam var. Burada suç nvidia da değil. sabırsız davranan insanlarda. 2 ay sabredilse sıkıntı kalmaycak.

Alıntıları Göster

Evet %50 performansla çalışacaktı miningde, bunun hiçbir şekilde aşılamayacağı söylenmişti. Adamlar %50 performansa rağmen yapıyor ve kâr ediyor mu onu anlamaya çalışıyorum, çünkü eğer durum bu değilse karaborsacıların işi bir süre sonra biter ve fiyatlar normale döner.

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Evet %50 performansla çalışacaktı miningde, bunun hiçbir şekilde aşılamayacağı söylenmişti. Adamlar %50 performansa rağmen yapıyor ve kâr ediyor mu onu anlamaya çalışıyorum, çünkü eğer durum bu değilse karaborsacıların işi bir süre sonra biter ve fiyatlar normale döner.

Alıntıları Göster

Kardeş sen niye Dondurma alınmayınca ağlayan çocuk gibi davranıyorsun? AMD nvidia intel bunlar senin hayrına çalışan firmalar değil. Paran varsa mallarını alırsın yoksa almazsın. Bu kadar basit.

• Arkadaşlar amazon.com'dan zaten bir kart siparişim var. Bir veya iki tane daha kart siparişi versem amazon usa'dan ban yeme veya hesabın askıya alınması gibi bir durum olabilir mi? Tecrübesi, bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• Aerospace kullanıcısına yanıt

Bu haberde HX50 CMP modeli de Turing olarak belirtilmiş. Sadece HX90 CMP Ampere olacak gibi. En azından şimdilik. Belki sonra araya HX70 80 vs gelir Ampere tabanlı.

https://videocardz.com/newz/nvidia-crypto-mining-processor-90hx-card-is-based-on-ampere-ga102-100-gpu

Ama CMP kartların çıkıyor olması mining yapanların talebinin oyuncu kartlarından uzaklaşmasını sağlamaz.

Bu kartların görüntü çıkışı yok/olmayacaktır, garantileri kısa (muhtemelen 3 ay) olacaktır, 2.elde satış değeri olmayacaktır.

Yani yine öncelikli oyuncu kartlarına yönelecekler. Çok büyük mining çiftlikleri belki bu kartları da alıp kullanır.

RTX 3060 "kilitli" olarak 25-26 Mh/s gibi kazıyormuş. Güncel fiyatlarla belki düşük gelebilir. RX580/GTX1660 Super gibi gibi kartlar da o rakamı ve fazlasını yakalıyor.

Ama kiliti kaldırılırsa 40-45 Mh/s kazacak gibi duruyor. Ayrıca mevcut durumda ETH kazımından daha karlı olanları da varmış.

Hem oyuncu kartlarındaki eksiklik hem de olası bir kazım artışı olasılığı olduğundan RTX 3060 modeli de yoğun talep görüyor. Oyuncular yine zor görecek bu kartı.

Hiç bir yerde stok yok. TR'de sistemle satılıyor veya tekil kart olarak fahiş fiyat ile listeleniyor ve satılıyor da muhtemelen. Amazon sitelerinde daha uygun olsa da yine de

yüksek MSRP/scalp fiyatlar ile satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 28 Şubat 2021; 9:40:19 >

• RTX 2070'im var iyi bir performans verirse ve ortalıkta durulursa RTX 3060 alırım diyordum fakat 3060'ın performasının 2070'ten fazla kalır bir yanı yok. Hatta bazı oyunlarda 2070 önde. Ortalık sakinleştiğinde en iyi seçenek RTX 3060ti olacak gibi görünüyor benim için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Kardeş sen niye Dondurma alınmayınca ağlayan çocuk gibi davranıyorsun? AMD nvidia intel bunlar senin hayrına çalışan firmalar değil. Paran varsa mallarını alırsın yoksa almazsın. Bu kadar basit.

Alıntıları Göster

Dostum sen olayı çok yanlış anlamışsın saçma sapan çıkarım yapıyorsun :)

• RTX 3060'ın mining engeli bence hikaye. Gelecek Tepkilerin önüne geçmek için yapılan bir açıklama. 12 GB Ram niye koyuyorsun o halde, 6GB yap , o karta yeter .

• 3000 serisi kovalayacaksaniz oyun için değil kazım için kovalayin artık :) Bana kalırsa 3000 serisi oyun defterini kapatali çok oldu. Dolar 9 lira olmuşken , oyun oynamak için sistem toplamak mantıksız bir hal aldı, çünkü fiyatlar aşırı artmış durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt

zaten mining yapanlar default gpu biosu ile yapmıyorlar 3060 ın biosunu da modlayıp kullanırlar. bildiğim kadarıyla zaten gpu nun işlemcisini sınırlayıp vram e yükleniyorlar miningciler önemli olan vram yani. adam stabil bir kazma işlemini yapana kadar modlayacaktır biosu optimum seviyeye gelince internete verirler

• Arkadaşlar Merhaba

1.5 ay önce amazon.fr den Rog Strix rtx 3090 yakaladım. Şansıma gelen kart daha önce açılmış ve güvenlik etiketi yırtılmıştı. Bende iade ettim. O süreden bugüne yaklaşık 40 gün oldu. Ve hiç bir şekilde tekrar aynı kartı yakalayamadım. En son 20 gün önce yine amazon Fransa'dan PNY RTX  XLR8 3090 düşürdüm ve 2 gün önce gönderdiler. Bu kartı kullanan forum üyelerimizden düşüncelerini öğrenebilir miyim. Malzeme kalitesi, özellikle yük altında ısı değerleri , 2 pinli güç girişi olması hakkında test yapan varsa fikirlerini paylaşabilir mi? Tamamen oyun odaklı kullanacağım 4 ekran bağlı olacak. En az 2-3 yıl kullanmak istiyorum. Rog strix OC ile kıyaslarsak performans anlamında ne gibi farklar vardı.? Çok fazla bilgi sahibi olmadıgım için almışken +1 fazla HDMI girişi oldugu için rog strix rtx 3090 kovaladım. OC yapma derdinde değilim. Rog strix ve Suprim x ile en iyi dediler. Ama bu kartı tekrar bulamıyorum. Fiyat olarak şansıma çok iyi denk getirdim. Sizce gelince takıp kullanmaya başlasam beni uzun yıllar götürür mü? Bu markayı hiç duymadım ama mecbur stok yakalayınca aldım. Malzeme ve performans olarak bir video bulamadım bu kart ile ilgili. Yardımcı olursanız cok mutlu olutum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 28 Şubat 2021; 15:58:31 >

• 
Sayfa: önceki 22222223222422252226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.