Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1936. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.005
Cevap
245
Favori
2.618.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _GhostWarrior_

hangi serisinin pinleri sıkıntılı acaba?

Aorus hariç hepsi olması gerekiyor. Düzelttik diyor Gigabyte yeni seride ancak hala hatalı üretim eski revizyon ürünler çıkıyor yeni seri no lu ürünlerde.

• _GhostWarrior_ kullanıcısına yanıt

Araştırdığım kadarıyla en sık gaming o/c de meydana gelmiş. Power Socket'deki pinler ortada değil, dikkatli şekilde elektronikçi cımbızı veya ince tornavida ile ortaladıktan sonra herhangi problem kalmadığını söylüyor yabancı forumdakiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaBoTeUr -- 16 Ocak 2021; 18:3:16 >
  • Bu ekran kartlarının bu kadar pahalı olması çok saçma ve gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaBoTeUr

Araştırdığım kadarıyla en sık gaming o/c de meydana gelmiş. Power Socket'deki pinler ortada değil, dikkatli şekilde elektronikçi cımbızı veya ince tornavida ile ortaladıktan sonra herhangi problem kalmadığını söylüyor yabancı forumdakiler.

Kimse 7-8 bin TL verdiği ekran kartına cımbız sokmak istemez sanırım Ufak hareklerle düzeltmek mümkün dediğin gibi ama bir çok kullanıcı çekiniyor bu tarz işlemleri yapmakta o yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

tamam boş bir vakit buldukça ekleme yapmaya çalışacağım. birkaç gün önce pm gelmişti discord sunucusu açacak mısın diye, herkes aynı fikirde ise (amazon-tr için) 1 tane dc sunucusu açıp oraya bildirim göndermesini sağlayabilirim. bunun sayesinde de herkesin botu tekrar çalıştırmasına gerek kalmaz, ryzen 5 3600 işlemci ile %40 cpu kullanımı vardı kullananlara hak veriyorum, aynı part alert gibi...

önemli ekleme: visual ping ile kıyaslayanlar var, orada ayarladığınız 1 tane sayfaya request atıyor. botta yaklaşık 300 den fazla sayfaya aynı anda request atıyor.

Alıntıları Göster

Dc sunucu da olsa iyi olur hocam program, bot pek benlik değil dc olursa ben katılırım direk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 16 Ocak 2021; 18:8:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda DC, Telegram linki paylaşmak yasakmış bu sabah ben de demiştim kaldırdı.

• Yürüyen Hoparlör kullanıcısına yanıt
    ucuz bir şey kalmadı ki hocam, insan sağlığı hariç,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

Aorus hariç hepsi olması gerekiyor. Düzelttik diyor Gigabyte yeni seride ancak hala hatalı üretim eski revizyon ürünler çıkıyor yeni seri no lu ürünlerde.

Alıntıları Göster

bu sebepten sabah 3060ti gaming oc'yi 5100 liraya almadım amazonuk'den.

• Daha önce de yazdım , yine yazıyorum karar sizin. Ben ve yakın bir arkadaşım farklı farklı yerlerden 2-3 hafta önce 3080 Gaming Oc aldık. İkimizde de böyle bir sorun çıkmadı. Ama yine de ürün gelmeden araştırmıştım. İlk piyasaya çıkan ürünlerde pin sorunu var. Seri numarası(kutunun üzerinde) 2039 'dan sonra olanlarda sorun yok . Yani 39. haftadan sonra üretilenlerde. Benim kart 2044 arkadaşımın ki ise 2048. Düşüncem bu yoklukta eski üretim bir kart çoktan sahibine ulaşmıştır. Satın alırsanız çok büyük olasılıkla yeni sürümler gelir. Karta gelince belki piyasadaki en hızlı kart değil fakat ortalamanın üzerinde (1800 mhz ). Çokta güzel overclock performansı var. Hem çok sessiz hem de hiç ısınmıyor. Rdr 2 de her şey en sonda 2k'da 67 geçmiyor. Bulabilirseniz ben öneririm. Zaten yabancı incelemelere bakarsanız en iyi 6-7 karttan biri olarak geçiyor çoğu sitede.

+ Soğutması çok çok iyi

+ Overclock potansiyeli

+ Sessiz

+ 4 Yıl Garanti

-Rgb aydınlatması ( Sadece Logo )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frostlord -- 16 Ocak 2021; 21:14:2 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zipcikti88 -- 16 Ocak 2021; 19:14:43 >
  • MSI RTX 3070 SUPPRIM 8G - https://www.amazon.de/-/en/dp/B08QZP2RRS/

7200'e geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 16 Ocak 2021; 19:18:43 >
  • KAsalar hakkında çok fazla model alıp denemişliğim yok. Yakın zamanda XPG invader aldım. Gayet memnun kaldım. Bir bakın bence.

• b0Ni kullanıcısına yanıt

Eklenmiyor bitmiş direkt :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Ryzen -- 16 Ocak 2021; 19:19:45 >
  • zipcikti88 kullanıcısına yanıt

vay arkadaş bu fiyata bile satılıyor, 900€ civarıydı amazon.de'de  

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Adresinize satış yok diyor
  • ercani_38 kullanıcısına yanıt

vardı bitti

• Kardeşime aldığımız Gigabyte 3080 Gaming OC, 2044 yani revizyonlu üretime sahip seri ama güç konnektörünü takmak abartısız 1 saat sürdü. Cımbız, ince tornavida vb. aletlerle pinleri düzeltmeye çalışa çalışa zar zor takıldı. Muhtemelen söksek yeniden 1 saat uğraşmamız gerekecek. Zaten en büyük korku, içindeki pinleri düzeltmeye çalışacaz derken kırma riski. Kırılsa kime nasıl derdimizi anlatacaz, kullanıcı hatası diyip 10binlik kartı hikaye edecekler. Forumda zaten gigabyte'ın yetkili servisinin çok sorunlu olduğu söylenmekte.

• 
Sayfa: önceki 19341935193619371938
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.