Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rtx 3080 cidden alinabilir urun. Kesinlikle yurtidisindan ucuza getirtmek lazim. Uzun sure goturur bu kart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt
    Şuan elindeki laptop 2080ti herhalde
    3binli laptop soruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Alıyordum vaz geçtim hocam.20 bin lira vereceksem en yenisi olması lazım diye düşünüyorum.Haksızmıyım ?
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Denemesem sadece çözünürlüğün netliği bu kadar anormal boyuta taşıyacağını birinden duysam asla inanmazdım. ilk 4k monitörümü aldığımda knight onlineye girdim bu tek çekirdek üzerinden çalışan 20 yıldır grafik upgradesi almayan oyun. o 20 yıllık oyundaki fark bile çok fazlaydı uzun süre inanamamıştım böyle oyunda boş boş dolaşmıştım.

4k da msaa açık kapalı 5-6 oyunda test ettim ful msaa ile kapalı msaa arasında zerre fark göremedim. İnatla bazı siteler 4k testi yaparken msaa fulluyor oyunlarda ve yok 60 fps vermedi yok 144 fps alamazsın diyorlar. 4k devri geldi geçiyor 1 seneye 8k sahalarda olacak ama donanımhaberdeki 4k için erken algısı asla değişmiyor.

Ayrıca ayar kısmıyoruz ki dostum sadece battlefield 5 gibi fps oynuyorsam onda belirli ayarları kısıyorum 120 civarı fps alıyorum 4k da. Belki x bir sitenin incelemesine baksam battlefield 5 te 70 fps gösteriyordur bilemicem ben 980 ti'den beri 4k kullanıyorum Tabi o zaman ki oyunlar assassin's creed brotherhood gibi oyunlardı. Bu arada yeni oyunlar değil böyle bahsettiğim eski 2010 oyunlarında bile anormal bir görüntü ortalaya çıkıyor hani durum oyunun 4k ya göre ayarlanmasıyla alakalı değil.

Bide bu ultra takıntısı çok saçma önemli olan options'a girince ultra yapmak mı yoksa oyundaki netlik mi desem çoğu kişi ultra yapayımda görüntü önemki değil diyecek sanırım. 4k da herşey low olsun 2k da herşey ultra olsun eğer 4k daki görüntü daha netse önemli olan budur varsın tüm dünya sen lowda oynuyorsun desin. Şuana kadar ne oynadıysam ultrada oynadım bu az önce verdiğim sadece bir örnekti.

2k da ister ölçekleme ayarlarını %100 den yukarı getir ister herşeyi ultra yap o 4k paneldeki netliği asla alamıyorsun tüm oyunlarda geçerli bu. Bu sadece benim fikrim değil 2k 165 hz ultra kullanan arkadaşlarım evime geldiğinde görüntüye şaşırıyor bir oyun nasıl bu kadar net olur tribine giriyorlar.

Eklediğim resim resident evil 3 remake oyunu whatsaptan kaydederek aldım görüntü berbattır sanırım. Ben 4k da 120 fps civarında oynayabiliyorum arkadaşımın 1080 ti ftw ve 2k 165 hz sisteminde ölçeklemeyi %130 yapıyoruz fps 85 civarı oluyor ama aradaki görüntü farkı gene dağlar kadar oluyor. Ayrıca rtx 3070 2080 ti ile kafa kafaya performans verecekse görüldüğü gibi ram engeline takılacak.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

• ertunc23 kullanıcısına yanıt
    Masaüstüne bir takalım laptoplar beklesin

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Rtx 3080 cidden alinabilir urun. Kesinlikle yurtidisindan ucuza getirtmek lazim. Uzun sure goturur bu kart.
    sonra bir bakmışsın 4080 gelmiş 2 kat performans artışı ile...
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    nope

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

yeni nesil tüm oyunlar rdr2 ayarında gpuya bindireceği için cpu darboğazı olur muhabbeti yapanlar boş yapıyor o apayrı bir konu zaten

herkes sanıyor ki witcher 3de 3 sene öncesinin oyunlarında 250 fps kovalayacak millet bu gpularla...
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    RDR2 pc icin biraz sikintili bir oyun, 3090 gelse o oyun iflah olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

3070 pahalı özel soğutmalı model düşünenler varsa kesinlikle uygun fiyatlı 3080 e yönelsin.Kağıt üzerinde 3080 3070 den %50 güçlü ve 200 dolar-euro farkını cidden fazlasıyla hak ediyor.Ben 3080 e odaklandım.Bu kartla 5000 serisine kadar çok rahat devam edilir.3090 ne yazıkki fiyatına göre çok kötü bir performans sunuyor.
    Mantıklı tabii ama TR’deki fiyatlar ciddi ciddi soru işareti şu an...

• Hocam bizden önce alıp incelersin umarım ben zaten fiyat için beklerim bir süre. Senin inceleme konuların çok güzel oluyor zevkle okuyorum Bide rezes vardı sanırım ama bayadır görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeaLeusy -- 4 Eylül 2020; 0:32:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Mantıklı tabii ama TR’deki fiyatlar ciddi ciddi soru işareti şu an...

Alıntıları Göster
    Burada fiyatlar ne zaman şekillenmeye başlar sizce? Aldığım kartın iade tarihini kaçırmamam gerekiyor *Hiç kullanmadım daha, kapalı kutu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feather

Burada fiyatlar ne zaman şekillenmeye başlar sizce? Aldığım kartın iade tarihini kaçırmamam gerekiyor *Hiç kullanmadım daha, kapalı kutu.

Alıntıları Göster
    3080 zaten 2 hafta sonra satışa çıkıyor.Ondan 1 hafta sonra 3090 ekim ayı içinde 3070.
  • 17'sinde alacaktım ama dolar 10 olur gibi o zamana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • amazondan almayı düşünüyorum kartı ama galiba bütün avrupa amazondan alacak. acaba alamazsak ne kadar bekleyeceğiz stok için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Hocam bizden önce alıp incelersin umarım ben zaten fiyat için beklerim bir süre. Senin inceleme konuların çok güzel oluyor zevkle okuyorum Bide rezes vardı sanırım ama bayadır görmüyorum.
    Teşekkür ederim. Bir süredir incelemeler ile uğraşamadım zira kısmet olursa farklı bir proje ile devam ediyor olacağım, hayırlısı diyelim. Benden önce alanlar çok alacaktır. Yurt dışı olayına bu pandemi döneminde girer miyim belirsiz, TR’deki fiyatlar ise ondan daha da belirsiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

amazondan almayı düşünüyorum kartı ama galiba bütün avrupa amazondan alacak. acaba alamazsak ne kadar bekleyeceğiz stok için.
    Neden Amazon? Gümrükvergileri ve kargo ücretiyle ortalama Türkiye fiyatına gelmesi gerekiyor. Hem garantisi olmaz hem de geç gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Feather

Alıntıları Göster
    Yukarıdakilere ek yaparsak; fiyatların oturması vs. ekim sonunu geçecektir. Tabii döviz kuru da önemli etkenlerden birisi. Ondan daha da önemlisi; (TR’den alacaklar için) bizim buradaki dist. vs. ne kadar üzerine koyacaklar bakalım...

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kan emiciler 3070'e 7000 TL ve 3080'e 10000 TL isteyecekler gibime geliyor. İtopya o fiyat ile nabız yoklama yaptı gibi ama bence hayal ettiğimiz rakamlara gelmeyecek. Ve 2000 serisini temizlemeden istenilen rakama indirmeyecekler bence.
  • amazon daha ucuza geliyor buradan. i7 10700k burada 3800 iken amazondan 3080 TL gibi bir fiyata geldi. ram aldım, burada 1200-1400 tl iken amazondan 800'e geldi. soğutucu da 400'e aldım burada 600'dü galiba. aynı şekilde geçmişte aldığım her ürün böyleydi. ayrıca amazon.de 2 yıl garanti veriyormuş. geç gelme konusu ise doğrudur. 1 hafta veya 10 günde geliyor. Türkiyeden almam için Türkiyede daha ucuz olması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.