Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1392. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.006
Cevap
245
Favori
2.619.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3080 multithread kullanan oyunlarda 9700k 3600x hatta 3900x ile bile darbogaz yapmakta. Alacaklar islemci anakart degistirmeye hazir olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim işlemcinin llh belasını versssin ya :d

• Eski kartımla bitirdim bunu eet, bu oyunu bir görmesi lazım insanların RT için yorum yapmadan önce. En iyi kullandığı oyun tahminen şu ana kadar.

• LeftEyeNine L kullanıcısına yanıt
    Neden hocam ne oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: KılarkGeybıl

Neden hocam ne oldu

18'e düşüyor bende :d

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Ben de aynısını yaptım. Bence değmez, 1440p için benim açımdan ham performans önemli, ray trace, dlss umrumda değil. 5700xt’den geçilmesi gereken kart rtx 3080, rx6800 veya 6800xt, bunlarda da cpu 5600x seviyesinde olmalı. Yani red dead 2’yi 80 fps yerine 90 fps oynamak, warzonu 115 fps yerine 130 fps oynamak için 3500 fazladan vermek, çok mantıklı değil. Öte yandan dolar artışı vs, ben 6300 tl’den bulunca 3070’i almıştım. Bence gereksizmiş.

Ben ray tracinge önem veriyorum ya en olmadı seneye değiştiririz.rtx 3070 seneye hee türlü ikinci elden satılır herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 27 Kasım 2020; 9:21:5 >
  • https://www.teknobiyotik.com/galax-rtx3070-sg-edition-8gb-256bit-gddr6-rtx-3070-serious-gaming-ekran-karti-37nsl6md1gna.html#!prettyPhoto

Şu karttan niye kimse almıyor? Çok iyi fiyat değil mi?

• hoktuaslan kullanıcısına yanıt
    Dün ilk çıktığında 6000 e aldım bugün geliyor bakalım iyi mi kötü mü göreceğiz internette gayet iyi bahsedilmiş bir model
  • Kart bekleyen arkadaslar bence biraz daha dirayetli olsunlarNVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

Vatan 3080 doldurdu dükkanı pek talep yok bu fiyatlardan, "Kaca olursa olsun alırım" düşüncesindeki arkadaslar aldılar kartlarını sanırım. Yakında hafiften bir fiyat düşüşü yada kdv indirimi gelir.

Tasarımıda gayet iyiymiş.Pervanelerine bayıldım.Ancak bu yapıdaki pervaneler genelde bir tık daha fazla ses çıkarıyor diye biliyorum.Ama soğutması çok iyi olduğu belli.

Tercih edilebilir bu fiyata.

Kutunun üstündeki Can Yaman mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hoktuaslan

https://www.teknobiyotik.com/galax-rtx3070-sg-edition-8gb-256bit-gddr6-rtx-3070-serious-gaming-ekran-karti-37nsl6md1gna.html#!prettyPhoto

Şu karttan niye kimse almıyor? Çok iyi fiyat değil mi?

Dün 6000 e aldım ben alınca fiyat arttı. Gelince sorusu olanlara yardımcı olurum, hatta kargo geldi bu gece takarım...

• Hafta Sonu HB üzerinden 3070 alanların kargosu teslim edildi mi ?

Pendikte oturmama rağmen siparişi işyerine vereyim dedim. Pazartesi gününden beri bekliyorum. Yemin ediyorum bu kadar bekleyeceğimi bilsem işyerine sipariş vermezdim. NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• Galax iyi karttır. gtx970 kullanmıştım. hem oyun hediyesi de vardı. ama az buçuk cw vardı o kartta.

galax tasarımlarını çok seviyorum

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

cts/v3/zoomed/6810_01.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Dün 6000 e aldım ben alınca fiyat arttı. Gelince sorusu olanlara yardımcı olurum, hatta kargo geldi bu gece takarım...

Alıntıları Göster

6000 iyi rakammış, inerse ben de alacağım

• Solenya S kullanıcısına yanıt

bu kadar para vermişken 2 fanlı almam. en gürültülü ve sıcak çalışan kart buymuş

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan666

En güncel driverları yükle.

Nvidia sürücü ayarlarından kare saniye limitini kaldır. Default 255 dir.

3D Mark testlerinden Night Raid ve Sky Diver testlerini yap. Yaparken kulağını karta daya. Islık, vızırtı duyarsan iade et.

Port Royal ve Time Spy testlerini yap. Sıcaklık 80+ derece olursa iade et.

Sonra Thunder Master yazılımını yükle. Fan hızını %100 yap. Garip tıkırtı, sürtme sesi gibi garip bir ses geliyorsa iade et.

Oyun oyna. 3-5 saat. Oyundan atma kitlenme sıkıntısı oluyorsa iade et.

Bunların hiçbirisi olmuyorsa sorunsuz diyebiliriz. Dediğin gibi birisi alıp sonra 3080'e geçmiş olabilir veya 2 farklı yerden almıştır, birini iade etmiştir.

Bu sıkıntılar yoksa, ben olsam kullanmaya devam ederdim. Zira iade edip sonrasında sıfır poşetinden çıkarttığın kartın bu tarz küçük ama can sıkıcı problemlere sahip olma riski çok büyük. Strix bile alsan olabiliyor.

Hocam octt testinde açtım. Kasanın yan camını çıkardım ve testi başlattım. Sandalyede normal otururken bir ses yok ama kulağımı karta yaklaştırınca hafif cızırtı var kulağımı ekran kartına yaklaştırmadan bir şey duyulmuyor.

• NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

O izler ben oyunu gtx970 ile oynarken de vardı, rtx ile alakası yok. 5 sene önceki oyunlarda bile görülebilecek basit bir efekt aslında.

Şu anda oyun yok o yüzden ss ve link veriyorum başka yerden.

Diğer yandan biz rtx olayını sadece yansıma diye düşünüyoruz ama o yansımalar oyunun akıcılığı esnasında çok fark etmeyeceğimiz şekilde rtx olmayan kartlarda kolaylıkla ikame edilebiliyor.

Şu anda mesela WD legionda aynalarda rtx on off çok farkederken (ki bu reklam amaçlı yapılmış, rtx off ken o kadar kötü olmaz adam gibi yapsalar), rtx hiç olmayan rdr2 de gayet aynalama birebir yaplıyor ve performansa etkisi çok az iyi kartlarda.

rtx in asıl olayı gölgelendirme ve global aydınlatma da olacak(ai shadow, global illumination v.b), bunları tam manasıyla kullanan oyun henüz yok, bunlar piyasaya çıktığında asıl o zaman hayran kalacağız.

ss in yt linki.

• 
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.