Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

5 sn
39.103
Cevap
311
Favori
2.081.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1650
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 72
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 58
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 77
  • Favoriye Eklediklerim 312
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • REDSTONE (785 mesaj) lemartes (754 mesaj) ugrpkr (551 mesaj) OssiiE (549 mesaj) Manyaqçocuk (520 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (27241 mesaj) Mobil (7275 mesaj) Mini (816 mesaj) Uygulama (3767 mesaj)
  • @
79 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
Giriş
    1062 Mesaj

Hocam 6 ay içinde 3070 gerekli hale gelebilir, dlss, ray tracing vs için. 3060ti düşünüyorum ben de ama, bilemiyorum gerçekten.
    |
    |
    eredin35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    861 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: qokhan11

Eyvallah hocam

Aynısının bir değişiği. Kartı kasadan söktürecekler  

• Yarbay
    2332 Mesaj
    Bu yeni nesil işlemci ve 3000 serisinin çektiği güç yüzünden kasa içi kablo karmaşası yaşıyorum. 5 adet 8 pinli bir adet 24 pinli örgülü(2 cpu, 3 adet pcie)kabloya ihtiyacım var. bir defaya mahsus alacağım için kaliteli önerebileceğiniz yer var mı? Hazır satılan ürünler(phanteks vs) işimi görmüyor malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ReDDoG

Hocam 6 ay içinde 3070 gerekli hale gelebilir, dlss, ray tracing vs için. 3060ti düşünüyorum ben de ama, bilemiyorum gerçekten.

Beklentinize bağlı. 3070 2K Master kart, bir çok oyunuda 4K 65-70 FPS'de rahat oynarsınız. 3060Ti 2K için bazı oyunlarda tam anlamıyla yetmeyebilir. 4K çok zor zaten.

★★★ Intel Core i9 10900K Comet Lake--Asus Rog Strix z490--Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) 3600MHz--ASUS GeForce TUF Gaming RTX 3080--ASUS TUF Gaming VG27BQ 2K 165Hz G-Sync--Samsung 970 Evo Plus 1TB Nvme2--Corsair MP510 960GB NVMe M.2 SSD--Thermaltake Water 3.0 240 ARGB--Corsair AX1000--CoolerMaster H500 ARGB--3X CoolerMaster MasterFan MF120 Halo ARGB--SteelSeries Arctis Pro Wireless Hi-Res--Steelseries Sensei Ten Truemove Pro Optik Mouse--SteelSeries Apex 7 TR Red Switch ★★★
  • Binbaşı
    1062 Mesaj

Ben 1080p 144hz istiyorum hocam, 3070 isteme sebebim de o
    |
    |
  • Yarbay
    4943 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ReDDoG

Ben 1080p 144hz istiyorum hocam, 3070 isteme sebebim de o

Anladım sizin olayınız 1080p'de yüksek FPS'lere erişmek ama bunun için 3070 almanıza gerek yok, 2080Super'de bakabilirsiniz bence hem daha uyguna gelir temiz ikinci el bulursanız Rog veya Rog O.C modelini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eredin35 -- 26 Kasım 2020; 20:44:37 >

★★★ Intel Core i9 10900K Comet Lake--Asus Rog Strix z490--Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) 3600MHz--ASUS GeForce TUF Gaming RTX 3080--ASUS TUF Gaming VG27BQ 2K 165Hz G-Sync--Samsung 970 Evo Plus 1TB Nvme2--Corsair MP510 960GB NVMe M.2 SSD--Thermaltake Water 3.0 240 ARGB--Corsair AX1000--CoolerMaster H500 ARGB--3X CoolerMaster MasterFan MF120 Halo ARGB--SteelSeries Arctis Pro Wireless Hi-Res--Steelseries Sensei Ten Truemove Pro Optik Mouse--SteelSeries Apex 7 TR Red Switch ★★★
  • Teğmen
    134 Mesaj

O zaman 3060 ti 1080p için oldukça yeterli olacaktır.

|
    |

3070ten pahalıya satıyorlar hocam utanmadan
    |
    |
  • Teğmen
    168 Mesaj

Çok enteresan, sanki RGB kısmından oraya ne alaka CW nin, bende olmuyor ve de bu kadar seste yok, bunlarda CW den ziyade farklı bir durumda söz konusu sanırım hocam. Ben kullanıyorum şuan memnunum, kasa kapağını açıp kullanmıyorum zaten. Lakin bu adamın yerinde olsaydım bir 6 ay falan kullanırdım ilerde kayboluyor çünkü bu ses oda olmadı mı ? stokların bollanmasını bekler garantiye gönderirdim illaki değişim çıkacak, değişim yapardım. Sizin attığınız video da o bunun kadar ses yoktu zaten sizde kapak kapalıyken duymuyordunuz dert etmeyin bu kadar

|
    |
    OssiiE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

stok halde 2100 civarı görmüyorum hocam p biosta auto fanda oyun ayarlarım +100/+500 de 65 civarı gidiyor default pl'de. oyuna göre 2050-2100 arası görüyor bu şekilde

|
    |
    SLaYeR KiNG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i9 10850k // MSI Z490 Unify // Gskill Trident Z 2x8GB 3600C15 // MSI RTX 3090 SUPRIM X // Samsung 970 Evo 1TB NVMe // Corsair H150i Elite Capellix // Asus ROG Thor 1200 // LianLi PC O11 Dynamic // // ASUS ROG Spotlight // Asus ROG Strix XG35VQ // Asus ROG Delta // Corsair Dark Core RGB Pro SE // Corsair MM1000 Qi // // Corsair Commander Pro // Corsair K95 RGB Platinum Mx Speed // Philips HUE Ambient Kit // Logitech Z906 // DXRacer King Series
    |
    Apple iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue
    VCDS Hex-Net Pro Unlimited /\ Vag Can Pro / Kline + VIM
    |
  • Yüzbaşı
    288 Mesaj
    Dün 6999 tl ye vade farksız 6 taksitle gigabyte 3070 gaming oc aldım. Kart geldiğinde üstünde herhangi bir jelatin yoktu. Garantiyi endeks bilişim adlı bir firma sağlıyor sanırım. Benim siparişi verdiğim tarif ayın 24 üydü ama garanti başlangıç tarihi ayın 20 si. Kartı taktım biraz kullandım çok bir sıkıntı görmedim gibi muhtemelen daha önce başkasına yollanmış o iade etmiş ben almışım. Arkadaşlar kartta hangi testleri yapmalıyım ve sizce iade etmelimiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: qokhan11

Çok enteresan, sanki RGB kısmından oraya ne alaka CW nin, bende olmuyor ve de bu kadar seste yok, bunlarda CW den ziyade farklı bir durumda söz konusu sanırım hocam. Ben kullanıyorum şuan memnunum, kasa kapağını açıp kullanmıyorum zaten. Lakin bu adamın yerinde olsaydım bir 6 ay falan kullanırdım ilerde kayboluyor çünkü bu ses oda olmadı mı ? stokların bollanmasını bekler garantiye gönderirdim illaki değişim çıkacak, değişim yapardım. Sizin attığınız video da o bunun kadar ses yoktu zaten sizde kapak kapalıyken duymuyordunuz dert etmeyin bu kadar

Aynen öyle. Benim içinde sıkıntı yok duymuyorum çünkü sesi o kadar yüksek bir ses değil. Bu zamana kadarda fark etmedim bugün farkettim. Stoklar bollaşınca servise gönderirim.

Buraya attığım ilk video'dan sonra bunlar karşıma çıkmaya başladı  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OssiiE -- 26 Kasım 2020; 21:24:14 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    480 Mesaj

Hocam biraz abartıyorsunuz. 1080 dede 2k dada istenilen performansı gösterir 3070 tabiki de 2kda kullanmak daha mantıklı olmakla beraber 1080de paranı çöpe atmazsın.@unlucky159

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sowerteam7 -- 26 Kasım 2020; 22:0:53 >
    |
    |
  • Teğmen
    132 Mesaj

kafan rahat edecekse ve kartta sıkıntı yoksa iade etme. Aynısını yaşadım, iade ettim ama ben biraz takıntılıyım bu konularda.

|
    |
    Sasua kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

En güncel driverları yükle.

Nvidia sürücü ayarlarından kare saniye limitini kaldır. Default 255 dir.

3D Mark testlerinden Night Raid ve Sky Diver testlerini yap. Yaparken kulağını karta daya. Islık, vızırtı duyarsan iade et.

Port Royal ve Time Spy testlerini yap. Sıcaklık 80+ derece olursa iade et.

Sonra Thunder Master yazılımını yükle. Fan hızını %100 yap. Garip tıkırtı, sürtme sesi gibi garip bir ses geliyorsa iade et.

Oyun oyna. 3-5 saat. Oyundan atma kitlenme sıkıntısı oluyorsa iade et.

Bunların hiçbirisi olmuyorsa sorunsuz diyebiliriz. Dediğin gibi birisi alıp sonra 3080'e geçmiş olabilir veya 2 farklı yerden almıştır, birini iade etmiştir.

Bu sıkıntılar yoksa, ben olsam kullanmaya devam ederdim. Zira iade edip sonrasında sıfır poşetinden çıkarttığın kartın bu tarz küçük ama can sıkıcı problemlere sahip olma riski çok büyük. Strix bile alsan olabiliyor.

|
    |
    Sasua kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Asus ROG çok iyi kart ama CW olması beni şaşırtıyor. Palit 3080 Gamerock kartımda CW duymadım. Acaba bende mi öyle?

|
    |

Orijinalden alıntı: spakyardim1

kafan rahat edecekse ve kartta sıkıntı yoksa iade etme. Aynısını yaşadım, iade ettim ama ben biraz takıntılıyım bu konularda.

Hocam coil whine var mı test edemedim. Sağlıkçılar personeliyim bugün 24 saat nöbetteyim umarım anca yarın açabilirim bilgisayarı yoktur iadelik bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 26 Kasım 2020; 22:40:36 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kaptan666

En güncel driverları yükle.

Nvidia sürücü ayarlarından kare saniye limitini kaldır. Default 255 dir.

3D Mark testlerinden Night Raid ve Sky Diver testlerini yap. Yaparken kulağını karta daya. Islık, vızırtı duyarsan iade et.

Port Royal ve Time Spy testlerini yap. Sıcaklık 80+ derece olursa iade et.

Sonra Thunder Master yazılımını yükle. Fan hızını %100 yap. Garip tıkırtı, sürtme sesi gibi garip bir ses geliyorsa iade et.

Oyun oyna. 3-5 saat. Oyundan atma kitlenme sıkıntısı oluyorsa iade et.

Bunların hiçbirisi olmuyorsa sorunsuz diyebiliriz. Dediğin gibi birisi alıp sonra 3080'e geçmiş olabilir veya 2 farklı yerden almıştır, birini iade etmiştir.

Bu sıkıntılar yoksa, ben olsam kullanmaya devam ederdim. Zira iade edip sonrasında sıfır poşetinden çıkarttığın kartın bu tarz küçük ama can sıkıcı problemlere sahip olma riski çok büyük. Strix bile alsan olabiliyor.

Yarın deneyeceğim hocam çok teşekkür ederim. Bir de n11 den aldım kutunun içinde fatura çıkmadı acaba e fatura mı atıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 26 Kasım 2020; 22:41:41 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    440 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    NumenorluDemirci

quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

Min FPS ne oluyor hatırlıyor musunuz?

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/97/be/79/97be794e02bb8f3407993142392496e6.jpeg&t=0&width=480&text=1

Orijinalden alıntı: eredin35

3070 2K-4K kartı 1080p kullanmak kartı çöpe atmak gibi bi şey.

Alıntıları Göster

Hocam ultra ayarlarda Ray Tracing açınca kart yamuluyor. Seneye çıkacak oyunlarla beraber 3070 1080p kartı olacaktır. Bu kadar para veren adamda Ultrayı açar. Şahsen ben açacağım yani.

Asus Z170-P ~/~ Evga GTX 1060 SC 6GB ~/~ Intel I5 6600K @4.4Ghz ~/~ Corsair Vengeance Blue 2x8 3000MHz CL15 ~/~ Ocz TR150 240GB SSD ~/~ WD Blue 1TB 7200RPM HDD ~/~ Lepa Aquachanger 120 CPU Cooler ~/~ Evga 750 GQ PSU ~/~ Dark N10 Midtower Case ~/~ AOC G2260VWQ6 TN LED 1ms 75hz FreeSync ~/~ Logitech Z213 Speaker ~/~ Samsung Galaxy S6 32GB Blue Topaz ~/~ K70 RGB MK.2 CHERRY MX Speed ~/~ Logitech G402 ~/~ MM300 Anti-Fray Cloth Gaming Mouse Pad
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Ekonomi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,281
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.