Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13761377137813791380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KılarkGeybıl

Bende 5600x var ayni red dead de msaa fxaa kapali 2 k da 75 fps aliyorum 3070 le ve benim 5600x defult halde

Min FPS ne oluyor hatırlıyor musunuz?

• Bizim ofisten bir arkadaş Strix 3070 almış, kartta CW varmış dedim ne kadar fazla, yani diyor bilgisayarın sesi kısıkken kasa altta yerde kapağı kapalı. Oyunu sıfır sesle oynarsam duyabiliyorum dedi ama oyunun sesini açınca duymuyorum dedi. Dedim önemli değil o zaman zaten stok yok yada fiyatlar uçmuş gitmiş. Asus ile görüşmüş gönderin bakalım bobinlerden kaynaklıdır demişler. Sanki çok ilgilenecek de normal deyip gönderecekler. Arkadaşı uyardım ama kendi bilir. Birde şey demişler onunla ne alakası var çözemedim benden daha bilgili arkadaşlar bilir sanırım. İlk önce ekran kartınızı güncelleyeceğiz sorun çözülmezse servise gönderteceğiz. Bu ne saçma bir şey ya güncelleme ile CW mi gidermiş

• Dezert kullanıcısına yanıt

Hocam öyle demeyin. Redditte bir zamanlar muhabbeti dönmüştü, bios update ile CW sorununu tamamen ortadan kaldırmasa bile çok çok aza düştüğünü yazanlar vardı....

• Daante D kullanıcısına yanıt
    Dostum, reddit de her yazılana inanmayın. Böyle bir şey mümkün değil. Choil Whine bazı indüktörlerin kalitesizliğinden dolayı bobinlerden gelen bir sestir. Bu öyle bios update ile çözülecek bir şey değildir. Ama şöyle bir varsayım var ilerleyen zamanlarda sesin azalması veyahut yükselmesi görülmüştür.
  • AleynaFox kullanıcısına yanıt

Beğenmek kişiseldir ama bence gamerock bnm gibi rgb sevenler için çok güzel bir kart. msi 2080 x trio dan sonra baya hoşuma gitti.

• qokhan11 Q kullanıcısına yanıt

15 adet var NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]  Ben klasik olarak 2 adet fan kontrolcü ile kullanıyorum sessizler. Yalnız fiyatları yüksek ben alırken de yüksekte şuan biraz daha artmış tercih meselesi alınır gene.

• bixsi kullanıcısına yanıt

Gökhan abi sana ek olarak şunu söyleyeyim. Sadece indüktörlerin kalitesizliğinden değil, elektrik akımından dolayı yaşanan bobinlerdeki bakırın iyi sarılmaması gibi nedenlerden dolayı elektrik akımın artması sonucu oluşan cızırtı bu abi, yani bobinlerin iyi sarılmaması da buna bir neden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dezert -- 25 Kasım 2020; 16:16:53 >
    Kesinlikle doğru Mehmet, atlamışım teşekkürler bunu yazman iyi oldu
  • elodeon kullanıcısına yanıt
    Rtx 3080 gaming proyu ryzen 5 1600 ile 4k monitörde kullanıyorum.
  • bixsi kullanıcısına yanıt

Abi son olarak şunu da yazayım konuyu kapatayım. Arkadaşlara ayıp olmadan. Bazen bobin aşındıkça yavaş yavaş azalır ve bir günden birkaç haftaya kadar tamamen geçebilir.

Bende böyle biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dezert

Gökhan abi sana ek olarak şunu söyleyeyim. Sadece indüktörlerin kalitesizliğinden değil, elektrik akımından dolayı yaşanan bobinlerdeki bakırın iyi sarılmaması gibi nedenlerden dolayı elektrik akımın artması sonucu oluşan cızırtı bu abi, yani bobinlerin iyi sarılmaması da buna bir neden.

Yaklaşık olarak 4 yıl önce 1070 kullanırken karşılaştım cw ile ve biraz araştırma yapmıştım. Kabaca anlatacak olursam, bobinlerin üzerinden geçen elektrik akımı bobinleri oluşturan materyal alaşımından kaynaklanan heterojen olarak yayılmış düzensiz mikro boyuttaki taneciklerin birbiri ile teması sonucu cızırtı benzeri bir ses çıkıyormuş. Hatta ASUS bununla ilgili AR-GE yaparak metalurjik olarak bahsi geçen parçacıkları daha da küçültüp, boyutlarını mümkün olduğunca homojen yapıp aralarındaki mesafeleri de düzenli hale getirerek bu sesi azalttıklarını iddia ediyordu. Fakat iade ettiğim strix 3070 OC' de deneyimlediğim üzere bu konuda başarı sağlayamamış anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoSebo -- 25 Kasım 2020; 16:44:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nuk28

Arkadaşlar elimde gigabyte rtx 3070 gaming oc var sıfır aldığım fiyattan verebilirim 6800 ayrıca 3080 olanı da 9500 verebilirim. düşünen pm üzerinde dönüş yapsın.

3090, 6800 ve 6800xt alarak seriyi tamamlasaydınız keşke.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt

Kardeşim kendime 6800xt aldım bu kartları ticaret için satmıyorum aldım geri iade edeceğim zaten almak isteyen için mesaj yazdım ama maalesef o kadar önyargı içerisinden yaklaşıyorsunuz ki diyecek bir şey yok enteresan doğrusu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuk28 -- 25 Kasım 2020; 16:48:22 >
  • NoSebo kullanıcısına yanıt

Hocam, çok fazla rahatsız edici bir ses var mıydı? bizim ofiste ki arkadaşın anlattığına göre çok rahatsız etmiyormuş onda da rtx 3070 oc var. sadece sessiz ortamda oyunu sessiz bir şekilde oynarken duyabiliyormuş. Sizin ki daha fazlaysa servise falan gönderseniz diyeceğimde bilmiyorum bir sonuç alabilir miydiniz. Bizim arkadaş aramış her türlü yardımcı oluruz demişler sorunun bobinlerden oluştuğunu falan söylemişler bilmiyorum artık ne yapabilirler bu durumda.

EKLEME: Keşke bir hafta bekleseydiniz yada biraz daha uzun bir süre kendi kendine sesin düşmesi ve ortadan tamamen kaybolması durumları olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dezert -- 25 Kasım 2020; 16:44:17 >
  • Benim bekleyiş bitti arkadaşlar darısı başınıza.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Coil Whine yok, fanlar tam yükte titreşim yok. Sıcaklık olarak 67-70 derecelerde geziyor. +140 core ve +1000 ram oc yaptım ısı olarak 70+ ya çıkmadı fanlar sessiz çalışıyor.

F/P olarak bakınca genel anlamda beni tatmin etti

Assassin's Creed Odyssey Bütün ayarlar maksda 2k monitör bench sonucu;

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperJk -- 25 Kasım 2020; 16:44:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dezert

Hocam, çok fazla rahatsız edici bir ses var mıydı? bizim ofiste ki arkadaşın anlattığına göre çok rahatsız etmiyormuş onda da rtx 3070 oc var. sadece sessiz ortamda oyunu sessiz bir şekilde oynarken duyabiliyormuş. Sizin ki daha fazlaysa servise falan gönderseniz diyeceğimde bilmiyorum bir sonuç alabilir miydiniz. Bizim arkadaş aramış her türlü yardımcı oluruz demişler sorunun bobinlerden oluştuğunu falan söylemişler bilmiyorum artık ne yapabilirler bu durumda.

EKLEME: Keşke bir hafta bekleseydiniz yada biraz daha uzun bir süre kendi kendine sesin düşmesi ve ortadan tamamen kaybolması durumları olabiliyor.

Bahsettiğim nedenden dolayı zamanla geçme söz konusu değil malesef, kulağınız alışabilir ve size az geliyormuş gibi gelebilir. Hatta bazı kişiler hiç duymuyor benim duyduğum cw sesini. Bios güncellemesi ile çıkılan frekans değerini azaltarak bobinler üzerinden geçen yükü düşürmek sureti ile belki biraz seste azalma olabilir ancak o zamanda çok az da olsa performans düşüşü olacak haliyle.

• AlperJk A kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun dostum.Tam F/P olmuş.

Arayış içinde olan arkadaşlarada örnek olur.Gereksiz yere marka takıntısı yapmasınlar.

• NoSebo kullanıcısına yanıt

Ben buna katılmıyorum. Geçmişte çok tanıdığım oldu kartında CW olup da bir kaç aya sesin duyulmayacak kadar azaldığını söyleyen. Birtanesi yine eskiden birlikte çalıştığımız bir arkadaştı. Bununn kulak alışkanlığı ile pek alakası olduğunu sanmıyorum. Rahatsız edici bir ses varsa bunu ya duyarsın yada az duyarsın yada çok duyarsın. Keza aynı şekilde bu durumun tam tersi de olması söz konusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

Min FPS ne oluyor hatırlıyor musunuz?

Alıntıları Göster

yok malesef hatırlamıyorum ama eve geçince testi atarım

• 
Sayfa: önceki 13761377137813791380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.