Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

5 sn
40.068
Cevap
320
Favori
2.142.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1677
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 72
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 28
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 77
  • Favoriye Eklediklerim 321
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • REDSTONE (789 mesaj) lemartes (780 mesaj) ugrpkr (551 mesaj) OssiiE (550 mesaj) Manyaqçocuk (520 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (28077 mesaj) Mobil (7390 mesaj) Mini (833 mesaj) Uygulama (3767 mesaj)
  • @
76 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
1. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
Giriş
    1641 Mesaj

Bu siteye guvenip guvenmemeyi size birakiyorum, DF xbox x ve pc versiyonunu karsilastirmis bu oyunun settingleri birebir ayarlamaya calismislar mumkun oldugunda. Biliyorsunuz kirpilmis bir RDNA2 gpu kullaniyor cihaz.

Sonuclari ozetlemem gerekirse Rasterisation yani ekran kartlarinin beygir gucu diyebilecegimiz konuda xbox rtx 2080 performansina yakin calisirken ray tracing performansinda 2060 seviyesinden kaldigi soyleniyor.

Kisaca RT acikken AMD kartlari NVIDIA ya oranda biraz daha yavas kalacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 14 Kasım 2020; 15:54:49 >
    |
    |
    DeGetBe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2089 Mesaj
    Vatan rog strix 3080 oc 1 haftaya her şubede olabilir miş fiyat 10.700 tl acele yok piyasa doluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İntel İ7 4790 Asus STRİX GTX 1070 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Kingston Hyperx Could 2, Steelseries GCK+...
  • Çavuş
    53 Mesaj

Hadi ya keşke etmeseydiniz ben tr bazından sipariş verdiğim için pahalıya geliyor sizden geliş fiyatı üzerinden alırdım aslında neyse sağlık olsun.

|
    |
    Kuantum34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Demek istediğim bu. Sen malını satarken güçlü yanlarını öne çıkartırsın. Amd kanadından zayıf olacağı öngörülüyor. Rtx bana hitap eden gelişme. Oyun gelistiricileri de artık daha efektif kullanacaklardır. O yüzden şimdilik benimle değilsin amd diyorum :)

|
    |
    lemartes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amazon da stok takip için kendim yazdığım programı kullanabilirsiniz..(Tüm amazonlar için çalışır)

https://forum.donanimhaber.com/gravedigger-v1-0-amazon-bot--146485849#146485849

Detaylar için yukarda ki konuya bakabilirsiniz...

Ryzen 9 5900x ve Tuf 3080 Oc Time Spy

Ryzen 9 5900x ve Tuf 3080 Oc Time Spy Extreme

Ryzen 9 5900x ve Tuf 3080 Oc Shadow of the Tomb Raider Ultra

Ryzen 9 5900x ve Tuf 3080 Oc DirectX Raytracing

Ryzen 9 5900x ve Tuf 3080 Oc Nvidia Dlss2 4K Performance

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yarbay
    3471 Mesaj

5900x time spy cpu score ne alıyor, oc vs varmı default ayarlarmı?

|
    |
    DjMaJeRe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i9 10850k // MSI Z490 Unify // Gskill Trident Z 2x8GB 3600C15 // MSI RTX 3090 SUPRIM X // Samsung 970 Evo 1TB NVMe // Corsair H150i Elite Capellix // Asus ROG Thor 1200 // LianLi PC O11 Dynamic // // ASUS ROG Spotlight // Asus ROG Strix XG35VQ // Asus ROG Delta // Corsair Dark Core RGB Pro SE // Corsair MM1000 Qi // // Corsair Commander Pro // Corsair K95 RGB Platinum Mx Speed // Philips HUE Ambient Kit // Logitech Z906 // DXRacer King Series
    |
    Apple iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue
    VCDS Hex-Net Pro Unlimited /\ Vag Can Pro / Kline + VIM
    |
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj

Sevindirici bir haber ama kaynak nedir ?

|
    |
    -K@- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: DeGetBe

Amd tarafında rtx işi kara kutu. Sürpriz yumurta yapacak. O yüzden soru işaretim var Amd tarafında. Açıklama da yapmıyorlar diye biliyorum. Yoksa rtx ile ilgilenmiyorum diyen Amd tarafına kayabilir. Ama ben böyle janjanli(rtxli) isleri seviyorum

AMD tüm konsol dünyasına hükmeder oldu(yeni xbox ve ps tamamen amd cpu ve gpu) . Oyunların çoğu konsoldan port olmaya başladı.

Bunun sonucu olarak, ray tracing'e bile AMD hükmeder, ona uygun şekilde çıkarılır. Bunun dışında kalan birkaç pc ve Nvidia'ya özgü oyunda ise AMD ekran kartları belki ray trace konusunda zorlanır.

Öte yandan yüksek ram kapasiteli amd ekran kartlarının, hafızaları aynı zamanda sistem tarafından kullanılacak olması (yeni konsollar gibi, zaten oyunlar port olacak) Nvidia cephesinde sıkıntı yaratabilir. Bu sistem oyun tasarımında köklü değişiklik yapabilir.

Önümüzdeki birkaç sene AMD hem işlemci, hem ekran kartları ile oyun sektörüne hükmeder.

Not: Rtx 3070 sahibiyim.

Not: AMD'ye son zamanlarda büyük saygı duyuyorum, adeta sektörü ileri gitmeye zorluyor. Düşünsenize sadece Intel ve Nvidia'ya muhtaç kaldığımızı.

|
    |

• Yarbay
    12976 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fuujinsan

Amazon da stok takip için kendim yazdığım programı kullanabilirsiniz..(Tüm amazonlar için çalışır)

https://forum.donanimhaber.com/gravedigger-v1-0-amazon-bot--146485849#146485849

Detaylar için yukarda ki konuya bakabilirsiniz...

Xbox ve ps5 icin kullanma sansi varmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Xbox ve ps5 icin kullanma sansi varmi

Alıntıları Göster

Xbox ve ps5 derken hocam?

amazon da satılan her ürün için kullanabilirsiniz.Sadece link olsun yeter:)

|
    |

13800 Cpu puanı, Oc yok

|
    |
    s1Lv3r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    62 Mesaj

İlginç fiyat iyi 2 saattir stokda ve alan yok doydumu millet.

|
    |
  • Yarbay
    2742 Mesaj

Evet hocam 2 saattir bakıyorum ne zaman biter diye alan yok.

|
    |
    mic-ron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12976 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Hocam 6800xt öncesi almak riskli şuan ve ucuz değil bence. 9200 lira çok para.

yine ucuz diye zotac aldık, çabuk gelse bari.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/35/ef/64/35ef646cfca4bbcefadc7a1dd757f513.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1393 -- 14 Kasım 2020; 19:59:12 >
    62 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Açıkcası bu 4. tuf oc uygun fiyat stok yakalayışım. Rog strix bekliyor olmasam bu fiyata kaçırmazdım.

|
    |

TR de 6 bine var bu kart ama Founders editiondan daha az performans veriyor diye almadım o fiyattan yakalasam alırım ama.

|
    |
    emre1393 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Cancer Clinical Trials
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,781
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.