Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1008. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD iyi hoş ama Nvidia'yı bırakmamak için bir çok sebep var.

Benim için en önemlisi Driver ve DLSS. Bunun yanında Voice, RT vs. diye gidiyor.

AMD'nin artık yazılımsal ve teknolojik anlamda kendini hızlı bir şekilde geliştirmesi gerek. Herşey ham performans vermekle bitmiyor.

DLSS 2.0, oyuncuya hem performans hem görsel kalite sağlayan son 10 yılın en büyük teknolojisidir bana göre. Keşke MSAA, FXAA gibi standartlaşsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 28 Ekim 2020; 23:7:32 >
  • Ben yıllar içerisinde şunu gördüm, Ülkemizde bir ürün ilk çıktığı gün alacaksın, yoksa bir daha o ilk günkü fiyatı bulamıyorsun.

• 6800xt nvidia 3080 i ezmiş gecmis diyen yorumlar okudum. Allah akil fikir versin. Bence yanlış fiyat ile çıktı. Baz fiyattan gidersek 650 usd lik 6800xt mi 700 usd nvidia 3080 mi? Kesinlikle 3080. Ray tracing performansı, dlss, driver kalitesi vs. Bence bu kart 600 usd olmalı idi.

6800xt fiyatı içinde 650 usd ye ortalama 100 usd koyun adam gibi bir 6800xt almak için. 7.500-8.000 tl arasına alınır bu kart amazon gibi platformlardan.

Asıl fark yaratan kart 6900xt. 3090 performansını %35 ucuza vaad ediyor. Testler dogru çıkarsa ray tracing harici 3090 ı piyasadan siler yani nvidia yı indirim yapmaya zorlar. Zor ama yurtdısından 10 bin - 10.500 bandına alınabilirse bence ciddi düşünülebilir. En azından tr den vatan dan 3080 alip sogusleneceğine çok daha iyi seçim olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aressx kullanıcısına yanıt
    7.500 e ilk çıktığı gün palit 3080 alsaydım kafam rahattı , şuan daha pahalı gelir gelse muhtemelen ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8200TL'den satışta. 2 stok varmış. Satıcılar 11-12 binden rtx 3080 alanları görünce fena bilenmiş.

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-gvn3070gamingoc8gd_pdp_618136252?v=1.4.2

Alıntıları Göster

Alacak çok paralı : ) arkadaş çok NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• 8200 ile 8500 arası ara ara yokluyor geliyor yani kart.

• Ahahahahaha Amerika değil resmen Türkiye fırsatlar ülkesi olmuş

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA06FE1EE -- 28 Ekim 2020; 23:18:30 >
  • Gerçekten alması gerekenler yerine bu fırsatçılar almıyor mu sövesim geliyor.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Anıl Toka forumdan hatırlıyorum ama nick ini çıkaramadım.

• tefe koyup çalarlar diye foruma açmamış ilanı kimse ben tanımıyorum NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• quote:

GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8200TL'den satışta. 2 stok varmış. Satıcılar 11-12 binden rtx 3080 alanları görünce fena bilenmiş.

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-gvn3070gamingoc8gd_pdp_618136252?v=1.4.2

Alıntıları Göster

Cidden yazık...

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

Bakanlığa şikayet ettim.Kendisine başarılar dileriz)

Şikayet nedeni: Hukuki literatürde haksız kazanç, meşru bir sebebe dayanmaksızın bir şahsın mal varlığının, başka bir mal varlığı aleyhine çoğalması demektir.....

• İlkten ilana çok acil nakite sıkıştığımdan dolayı mecburen satmak zorunda kaldım diyen kurnazımız, sonra engelledi 🤣

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

• Pyrosus P kullanıcısına yanıt

Kimi kime şikayet ediyon ya şimdi anaaa bunlar bunu bu kadar karla satabiliyor ve alicisi da talep gosteriyor neymiş bu %35 vergi koyalim ses cikmazsa %50 yapalım derler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Cidden yazık...

Alıntıları Göster

Ben bu ülkedeki çakal satıcılarla uğraşamam. Amazon.de stok sıkıntısı yaşamazsa oradan alıcam. Alma ihtimalim olan 3 kart var. rtx 3080, rx 6800 xt ve rx 6900xt. Gider amazondan alırım, kartta sıkıntı çıkarsada iade ederim. Dövizinde ne olduğu belli değil. TR'de 1 ay önce aldığın 1000 dolarlık ürünü iade etmeyle amazon.de üzerinde iade etme arasında 600lira fark var. 1000 doların üründe 1 yıllık farkı 2544tl'ye çıkıyor. Kısacası geçen yıl 5733'TL 'ye aldığın ürün arızalandı, stok yok para iadesi yapacaklar. TR'den aldıysan 5733'TL hesabına yatacak, amazon.de'den döviz ile aldıysan 8277TL yatacak.

• Dediğin gibi yaptım kafam rahat.NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]  Yarın 3080 fiyatına 3070 satacaklar belli olur fiyatlar.

• farukclkk kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, bende ekonomimize güvenmediğim için elimde kalan bir kısım nakite Euro’ya çevirmiştim 8.95 di o zaman , ama yine elime TL geçti onu çeviremedim bir yerden her türlü zarara giriyoruz maaş filan yatınca yine 9000 TL kaldı elimde yine zarardayız napsak kurtaramıyoruz 😂😂

• quote:

Ben bu ülkedeki çakal satıcılarla uğraşamam. Amazon.de stok sıkıntısı yaşamazsa oradan alıcam. Alma ihtimalim olan 3 kart var. rtx 3080, rx 6800 xt ve rx 6900xt. Gider amazondan alırım, kartta sıkıntı çıkarsada iade ederim. Dövizinde ne olduğu belli değil. TR'de 1 ay önce aldığın 1000 dolarlık ürünü iade etmeyle amazon.de üzerinde iade etme arasında 600lira fark var. 1000 doların üründe 1 yıllık farkı 2544tl'ye çıkıyor. Kısacası geçen yıl 5733'TL 'ye aldığın ürün arızalandı, stok yok para iadesi yapacaklar. TR'den aldıysan 5733'TL hesabına yatacak, amazon.de'den döviz ile aldıysan 8277TL yatacak.

Alıntıları Göster

İşte ben de bu benzer hesaplar eşliğinde; EURO 9'ken amazon.de üzerine hediye kartı yükledim geçtim. Daha üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen neredeyse 1000 TL fark oluştu. Param orada artık ve amazon bank gibi bir şey oldu benim için. NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

*Bazen de diyorum bakalım; Almanya ile sıkıntıya falan girersek, ürün falan yollamaz bunlar bize diye de neyse...

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Amazon gönderir de bizimkiler şak diye bi anda gümrük vergisi %50 vs eklerse ağıtlar yakarız 😂

• 
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.